Uznávaný fotoreportér Harrison Llyod se rozloučil s nebezpečným povoláním válečného zpravodaje, aby se konečně mohl věnovat svým dětem a manželce Sarah. Ambiciózní mladý kolega ovšem Harrisona přemluví, aby s ním naposledy vyrazil zachytit pravdivou tvář války, která přávě vypukla v Jugoslávii. Když dorazí zpráva o Harrisonově tragické smrti, neváhá Sarah ani minutu. Milující žena se vydává s několika Harrisonovými kolegy do pekla jugoslávské války pátrat po jeho osudu... (oficiální text distributora)

otík

Strhující válečné drama o ženě, která se vydává do bývalé Jugoslávie hledat svého muže, který tam fotil válku a teď je prohlášen za mrtvého. Zcela nezvyklá role pro Andie MacDowell je třešničkou na dortu sice syrového, ale velmi reálně natočeného filmu z prostředí občanské války. Velmi skromný, o to však kvalitnější film. ()

dANo

Celkom podarený pohľad na vojnu v bývalej Juhoslávii, s dobrým hereckým obsadením a drsnými scénami z vojny (mimochodom natočenými v ČR). ()

JohnSmith

Slušně natočené. Opravdu mají tito váleční fotografové můj respekt a obdiv. Nicméně příběh je hodně špatný co se týče záchrany ze stran manželky. Jinak výpravně velice dobré. ()

Daddko

Povolanie vojnového spravodajcu/fotografa je jedno z najnebezpečnejších. Buď to sú dobrodruhovia alebo ľudia túžiaci po sláve a peniazoch. Do tej druhej kategórie patrí Mr. Lloyd otec dvoch malých detí. Šťastena netrvá večne a keď sa niečo pri misii stane sú všetci v šoku. Načo tam liezol a zaťažil rodinu smrtelnou úzkosťou? To po tých záberoch v TV netušil že tam bude peklo na zemi a nepoznal krvavú históriu Balkanu ? Celý príbeh je holý nezmysel na báze Hollywood scenárov. Ešte chýbalo po medaile zúčastneným. Aj do Kosova môžem ísť na výlet, ale to si vopred zazichrujem funus, bohaté výkupné, rozlúčim sa s rodinou a dám zabrať diplomatickej sluzbe. Za slušné bojové scény 1*. A ešte poznámka. Film bol natočený v roku 2000, to už USA a UK piloti zbombardovali Srbsko bez súhlasu BR a navyše zakázanú muníciou, pobili nevinných a zasiali rakovinu. Ale túto tému Francúz alebo Hollywood nepozná. ()

PALINO

HARRISONOVE KVETY sú pomerne menej známym alebo lepšie povedané menej medializovaným filmom, od ktorého som očakával skôr rutinnú komornejšiu záležitosť, no vo výsledku ponúka veľkú vojnovú drámu a poctivý filmový zážitok. Na kvalite filmu sa okrem iného podpísalo aj herecké obsadenie, dá sa povedať, že každú dôležitejšiu postavu hrá kvalitný herec a mne osobne sa na filme páčilo aj to, že zobrazuje filmom nepresýtenú vojnu v Juhoslávií a vzdáva zaslúženú poctu odvážnym fotoreportérom. A už len kvôli niekoľkým silným scénam sa oplatí venovať HARRISONOVÝM KVETOM našu pozornosť. ()

wosho

Velmi silný film jenž válku sleduje z pohledu fotografa a nastavuje mi otázku kdo je horší,člověk co znásilní a podřízne malou holčičku,nebo člověk co bez mrknutí oka ji nafotí a prodá novinám.Malý film o něčem. ()

bloodcountes

Pohádka pro děti, které už mohou vidět krev a mrtvoly. Pohádka o tom, kterak se milujcí Princezna vydává z krásného zlatého zámku v krásné úžasné zemi hledat a zachránit svého Prince, který se vypravil do dalekého zlého světa lovit draky a dostal se tam do fatálních potíží, prý je dokonce mrtvý. Cestou Hrdinná Princezna potkává novinářské hejkaly, hyeny a bludičky, které se snaží ji svést z cesty, ale ona se nedá, vytvoří si malou družinu rytířů a vydává se na cestu k dračímu doupěti. Cestou potkávají draky, kteří chrlí oheň, zabíjejí lidi, bourají domy a žerou malé děti, ale je nechávají na pokoji, protože mají na čele napsána magická písmena TV a v ruce bílej hadr (asi to je kousek ze spodničky bílé paní nebo něco podobně účinného:) Před doupětem si ovšem Zlo vybírá svou mzdu - jak už to v pohádkách býti musí - a jeden udatný oddaný rytíř zaplatí životem, nicméně brzy je nalezen Mrtvý Princ, který není mrtvý, ale jenom zakletý a jako mávnutím kouzelného proutku v ten okamžik přestanou dračí klany bojovat o Jeskyni, takže jupí, naši hrdinové mohou v pohodě odletět zpátky do civilizace. Aspon dedukuju, tohle v pohádce není, tam se všichni prostě najednou z Jeskyně objeví rovnou na Manhattanu (asi aby pohádka nebylo zbytečně dlouhá, už takhle se to dost táhne:)) Princezna si celý film vystačí se zatvrzelým nebo nešťastným výrazem, zato její rytíři si to dávají celkem plnokrevně, oběma velká poklona! ()

Tomyfrok

Velmi působivý snímek, který mě překvapivě nezaujal ani tak příběhem, jako zpracováním a věrohodností. Eliemu Chouraquivi se podařilo dát dohromady skvělý tým "kulisáků", kteří vytvořili válku tak přesnou, až vám nažene husí kůži. Bez jakýchkoli rozpaků, bez skrývání smrti, krve a násilí, prostě snažit se zobrazit vše co nejvíc syrové a podobné realitě. Sarah Liyod v podání Andie MacDowell navíc vytváří svou křehkostí velmi silný kontrast, a přestože předem tušíte, jak asi hledání jejího manžela a válečného zpravodaje Harrisona v jugoslávské válce dopadne, necháte se vtáhnout do prostého příběhu. A to jak jsem již zmínil, ne proto, že by šlo o tak strhující drama, ale pro to peklo, které se před dvaceti lety jen pár set kilometrů jižně od našich hranic odehrávalo. Hrůzy války si dnes dokáže představit jen hrstka pamětníků a takovéhle filmy dokonale připomínají zlo, kterému je třeba se vyvarovat. Poetika spojená s názvem Harrison's Flowers je pak poněkud našroubovaná a v této oblasti film asi ztrácí nejvíc. Přesto příjemné překvapení a co neříkám často, francouzský film, co stojí za vidění. (70 %) ()

Rathalos

Harrisonove kvety je drama,ktora sa odohrava v byvalej Juhoslavii,kde zuri chladna vojna a je zobrazovana ocami fotografov,ktori nasadzuju svoje zivoty,aby ukazali ludom,ake krutosti a zverstva sa robia vo svete,musim vyzdvihnut perfektne az realne zobrazene prostredie i samotne boje,klobuk dole,fakt super,tento film sa fakt vydaril...:-) ()

Lucas87

Silný příběh z jugoslávské války, který zobrazuje nejdůležitější kapitolu a to bitvu o Vukovar, kde zvítězili srbové. Dnes je to chorvatské město ve východním cípu Chorvatska, velice mě šokovala scéna kdy A.MacDowell přijíždí do války, a jejího spolucestujícího zastřelí bez milosti. Rád sem ve filmu viděl takové herce jako je Adrien Brody nebo Elias Koteas... celkově silné podání velké lásky a skutečné události. Nelze jinak než za 5 hvězd. ()

frbulka

Příběh, který na psychiku člověka dopadá o to více, o co jsou nám tyto události bližší jak časově, tak vzdálenostně. Realisticky zachycená občanská válka, smrt na panelákových sídlištích ne nepodobným těm z našich měst, to vše působilo mrazivě autenticky. Ústřední příběh ženy, která milovala svého muže natolik, že za ním šla i do pekel, dokonce (pro mě trochu nezodpovědně) opustila své děti je velmi silný a dojemný. ()

GlamourCat

Dlouho jsem přemýšlela, co mi na tom filmu vlastně celou dobu trochu vadilo a přišla jsem na toto: Že nám ukazuje, jací jsou novináři stateční hrdinové a jak je dobré být taková cílevědomá pani, co klidně nechá doma dvě malé děti a odjede do válečné země. Vlastně mi nebyla moc sympatická, a to je u filmu o statečné a sympatické ženy špatné. Hvězdičky jen za A. Brodyho. ()

tranquill

"Tady kašlou na nějaký průkazy, i na bílý vlajky...kašlou tu i na vlastní matky..." Já bych u tohoto filmu kašlal na jeho těžkou uvěřitelnost, ale zobrazení válečných zločinů jistě stojí na pravdivých a bohužel nechutných základech. Nedělám si žádné iluze o těch srbských milicích, které se chovaly asi hůř než nacisti. Chápu, že jsou obyvatelé jižních států horkokrevnější, ale tohle... A na to se nesmí zapomenout. "Všechno tu foťte, vyfoťte to! Ať se to ví, ať se to ví..!" ()

turbou

Velmi silný snímek o konfliktu v bývalé Jugoslávii, který sledujeme skrze objektiv fotoaparátu. Krom toho, že je zde prezentována čistá láska na pozadí činů, které vycházející z bezohledné krutosti a nenávisti, vyplouvá na povrch moralizující otázka ohledně parazitování na životních tragediích druhých. Vynikající film o něčem!!! ()

deLaFere

Film chce vypadat, že má silný příběh, ale prostě nedokáže chytnout za srdce. Vše mi připadá jako taková rychlokvaška, kamera je občas nesnesitelná. Reálie jsou poměrně dobře udělané, ale příběhu se prostě těžko věří. Snaha hrát na city diváka je dost umělá. MacDowellová, Brody i Butler dělají co mohou, ale filmu prostě chybí emocionální hloubka, byť se o ní snaží ze všech sil. Koteas mi připadá vyloženě trapný. ()