Pavoučí teror

Řidič nákladního auta veze chemikálie a jeden sud mu spadne do jezera. Nedaleko odtud je pavoučí farma, kam týden po havárii přijíždí chlapec Mike. Joshua, který farmu vede, krmí své pavouky cvrčky nachytanými u jezera. Pavouci po nich nejen více rostou, ale jsou stále agresivnější. Když Mike odjede, jeden z pavouků, který utekl, kousne Joshuu. Ten ve snaze se ho zbavit rozbije všechna okolní terária a pavouci utečou... Mikeova matka Sam Parkerová pracuje jako šerif a spolu s kolegou Peterem vytahují z jezera sud. Když Mike zjistí, že je voda kontaminovaná, chce informovat Joshuu, ale matka mu zakáže k němu jezdit. Do městečka se po deseti letech vrací Chris McCormick a zjišťuje, že město je na dně a velká společnost má zájem o koupi všech pozemků kolem města a obnovu dolů jeho otce. Starosta Wade prosazuje zájmy této společnosti a Chris na veřejné schůzi prohlásí, že věří otci, který před smrtí ve svých dolech údajně našel zlatou žílu, a důl odmítne prodat... Mike se mezitím dostane na Joshuovu farmu, která je celá obalená pavučinami, a stopy pavouků vedou do starých dolů. Tam najde kus obrovské pavoučí nohy. Cestou domů si stopne Chrise a řekne mu o Joshuových pavoucích i o tom, že se ukryli v šachtách. Tam už ale zatím začali Chrisovi muži obnovovat práce... Jednoho z pracovníků dolu napadne a sežere obří pavouk. Starosta telefonuje se zástupci společnosti a vychází najevo, že společnost chce v dolech skladovat toxický odpad. Navíc v noci zmizí několik chovných pštrosů, stejně jako v okolí záhadně mizí psi a kočky... Samina dcera Asley má rande s Bretem, ale ten začne být dotěrný, a tak ho Asley vyhodí z auta a odjede. Na Breta a jeho kamarády pak zaútočí obří pavouci. Bret jako jediný přežije a vjede na motorce do štoly, kde se za ním sesype vchod... Chrisově tetě Gladys mezitím zmizí ve sklepě pes a teta najde obrovskou díru ve zdi, která vede do štol. Jde se tam podívat, ale to ještě netuší, že tam číhají zmutovaní a velmi nebezpeční pavouci... (TV Prima)

kaylin

Díky opětovnému zhlédnutí snímku „Pavoučí teror“ jsem si uvědomil nejen to, že tahle béčka prostě zbožňuji, ale také to, proč jsem měl vždycky rád Scarlett Johansson. Škoda, že se z ní v poslední době stala až taková hvězda. Nějak mi v posledních filmech nesedla. „Pavoučí teror“ jako béčko ale funguje, jen je škoda, že toho humoru není trochu víc. Pak by to bylo naprosto výborné. ()

DH3Factor

Klasická ukázka americké trapnosti. V hlavních rolích tak dvanáctiletý intelektuál radící celému městečku jak na pavouky, mentálně zaostalý policista, mentálně zaostalý správce supermarketu, superman volající armádě, zhulenej černoch skákající z budov a neohrožená žena zákona s brokovnicí, kosící od pasu hordy pavouků se zavřenýma očima. Zbytečné promrhání dobrého nápadu. Škoda. ()

dr.Orlok

Zábavná oddychovka se (záměrně?) nedokonalými triky.( "Nechci přijít o panictví na předním sedadle nějakýho auta!- No tak můžem jít dozadu") ()

PogoJoe

Nádherně velcí babouci s legračními zvuky a zelenoslizkým čvachtavým rozpadem. A hezky skáčou. Oddechovka, která mě přilákala zajímavým hereckým obsazením (oblíbenkyně Scarlett Johansson, Kari Wuhrer, D. Arquette, M. Czuchry, ...). Nenazval bych to komedií, spíše lehkovážným horůrkem. ()

Katarine

No, přiznejme si, až tak vtipné to nebylo, na to, že to měla být parodie. Ovšem nejlepší byl týpek na motorce, který si ani jednou nezapomněl nasadit helmu, než ji nastartoval. ()

honajz2

První polovina docela nuda, ale ta druhá šlape už celkem dobře. Dokáže to být napínavé a občas to dokáže i pobavit (asi nejvíc mě bavil ten konspirátor Harlen (btw úžasné jméno...)) nicméně i tak jsem z toho ve finále měl jenom průměrný dojem. A jestli to měla být parodie, stejně bych čekal víc, navíc poctu monster movies jsem v tom moc neviděl. Ale tak jako tak je to příjemný film na jedno zhlédnutí. Vyšší ambice tu nejsou, ale svůj účel to splní. 3* ()

Chen

Záměrná "béčkovost" je tu cítit na každém kroku (triku), účelné přehrávání, podivně chovající se monstra, která vzešla z toxického odpadu, horová parodie, která pobaví svou nadsázkou každého, kdo má trošku smyslu pro humor a nadsázku. ()

Joe321

Občas tam byl nějaký dobrý moment či vtipná hláška, ale pavouci vydávající zvuk po vzoru battle droidů ze Hvězdných válek? To je... originální. Nemám rád pavouky, ale přiznávám zábavnost. ()

SallyZen

Jelikož jsem to bral jako komedii, tak jsem se skvěle pobavil. Je dobře, že to není napsané jako opravdový "horor", ale je to brané s humorem. 75% ()

peto12

Milujem filmy o pavúkoch, hlavne kde je ich veľa. Tento film bol zaujímavý tým, že mestečko ovládlo veľa kopec velkých pavúkov. ()

Martin741

Ked sa rozhodne spajat komediu s hororom napriklad taky Peter Jackson, vzniknu kulty typu Bad Taste alebo Braindead. Bohuzial, tu vznikla patlanina a scenaristicky vyplach za 15 % ()

Hennes

Výborný balanc na hranici komedie a hororu. Myslím, že žádný milovník jednoho ze žánrů, by film nezařadil do příliš nízkého hodnocení. Momenty napětí tu jsou a pavouci přerůstají svou velikostí až ze žánru hororu do žánru sci-fi. Humoru to má také svou nepřehnanou dávku a film se nesnaží být vtipný od začátku do konce. Taková béčková produkce, co nic nepokazí. ()

cariada

Asi v posledních letech nejlepší pavoučí horor míchnutý s komedii. Po takových slátaninách jako Pavouci ,Arachnid či Arachnofobie je tohle o třídu někde jinde. Má to vtip a pěknou akci. ()

Crawler-D

Až moc málo horor, až moc málo komedie. Tak trocu podivný patvar, v němž si tvůrci enbyli zcela jistí, jak zparodovat hororový žánr. Každopádně koukat se na to dá, už jen kvůli ucházejícím trikům (ačkoliv ti skákající pavouci připomínající gumídky) a Scarlett Johansson. ()