Hop nebo trop

všechny plakáty
TV spot 5
Komedie / Rodinný / Dobrodružný
Česko, (2004–2008), 10 h 3 min (Minutáž: 72–79 min)

Hudba:

Jan Kolář

Ivana Chýlková, Martha Issová, Pavel Řezníček, Roman Zach, Marek Taclík, Adrian Jastraban, Ladislav Ondřej, Klára Oltová, Václav Knop, Jitka Sedláčková (více)

Série(2) / Epizody(8)

Komediální seriál začíná jednoho všedního rána v sychravé zimní Praze. Rozvedené Báře Duškové se nechce do práce a jejím dětem do školy. Určitě netuší, že zanedlouho je čeká poněkud dobrodružný zájezd na hory s kolegou z podniku a s partou jeho povedených přátel. Večer na horské chalupě ovšem vezme nečekaný obrat. Ale co hlavně, jedním výletem to všechno neskončí. Směšným držkopádem při přeskoku kozy prostě začal celé rodině nový život. Je to hop nebo trop: vždycky se dá přece začít znovu a na lásku není nikdy pozdě... Celá minisérie chce být především diváckou podívanou. Těží z obliby komedií, jako byl například triptych režisérky Poledňákové, autorova komedie Sněženky a machři, v klasické literatuře "Tři muži ve člunu" anebo ze současného čtení jmenujeme oblíbenou vodáckou knížku "Jak utopit Ofélii." Lyže, kola, voda či koně, to jsou všechno buď milé vzpomínky anebo aspoň hezké nerealizované sny, a proto věříme, že divák tudy s námi půjde rád. Realizace podobného záměru v podmínkách České televize byla ovšem tvrdým oříškem. Sledovat dialogy kamarádů, jejich slovní duely při jízdě na kánoích, na kolech nebo v sedle koní a zachytit přitom atmosféru hor, řeky nebo třeba noční bouřky - to vše bylo produkčně i režijně velmi náročné. Naděje vložili proto tvůrci v technologii DV, která právě umožňuje sledovat herce v mezních situacích. Jenom tak bylo například dostupné natáčení na dvě i více kamer a přizpůsobení se mimořádným situacím, jako byly například povodně, které zastihly štáb při natáčení na Horní Vltavě. K realizačním lahůdkám patřily scény jako slaňování Vyšehradské skály, utonutí na nočním splavu, kroupy nebo seskok padákem.

Seznam jednotlivých epizod:

I. řada  1. Na lyžích
2. Na vodě
3. Na kolech
4. Na koních

II. řada  1. Memoriál
2. Pelech
3. Ženy do větru
4. Tři vdovy (oficiální text distributora)

deerelegan odpad!

Naprosto nechápu, jak se to někomu může líbit, ty dialogy jsou na úrovni scénáristy z pomocný školy. K druhý sérii se ani nebudu vyjadřovat... A to mám celkem Chýlkovou rád. ()

ajfelka

První dva díly se mi hodně líbily, ale ty další... a druhá série hodnocení srazila na dvě hvězdy. Nic, co by bylo pamětihodné, ale ani nic, co by nějak extra uráželo. Tři hvězdy za díly Na lyžích a Na vodě. ()

jeskynka

Odpočinkový seriál, u kterého jsem se pokaždé dobře bavila zejména díky Ivaně Chýlkové, která hraje motovidlo velmi přesvědčivě:). Každý díl má hlavu a patu a příběhy partičky přátel jsou celkem uvěřitelné. ()

Lucka07

Hop nebo trop je pohodový seriál ze života obyčejných lidí, který vám určitě zlepší náladu. Miluji hlavně první díl, ve kterém mi Ladislav Ondřej se svým odporem ke sportu, a lyžování zvláště, strašně připomíná mě samotnou. Ivana Chýlková mi sice v hlavní roli zprvu moc neseděla, ale po boku Romana Zacha jsem si na ni zvykla. ()

Pa.ja

Takových specifických seriálů dnes příliš k vidění není, a tím je právě tento ještě vzácnější. Nejedná se o nějaké veleumělecké dílo, ale pobaví, neurazí a člověk u něj ten čas rád stráví. Opravdu hodně mě zde zaujala hudba, která pokaždé dokonale vystihla atmosféru. Z herců byla nejlepší Ivana Chýlková, které to s Romanem Zachem opravdu klapalo a fakt jsem jim věřila to, co hráli. Naopak Ondřej Vetchý mi zde přišel jako postava docela zbytečný a nesympatický, což samozřejmě nelze dávat za vinu herci. A energie? Tak té tu občas bylo až až! ()

hrafnain

milý překvápko ::: jak jsem Chýlkovou od Času sluhů přímo nenáviděl (já vim, byla to jenom role :) a českou produkci nějak moc nesleduju, tak tohle mě docela baví ::: pravda, někdy víc sleduju exteriéry, než ty vztahy, a to s Ivanem byla docela ťafka, kurvadrát ::: v podstatě série prázdninovejch road-tripů, hned bych někam vyrazil, chlastu bych se nebál, vylez bych na nejbližší skálu a večer si dal frťana ::: za mě dobrý ::: ()

Leila75

Po dlouhé době sleduji seriál,ba dokonce se na další díl těším.Zábavný příběh s příjemně obsazenými herci,prostě pohodička na nedělní večer. ()

rodl

Uvěřitelné, vtipné. "Akční" scény sice trochu drhnou, krupobití, do něhož svítí slunce je originální atmosférický jev, ale není to podstatné. Podstatná je celková příjemná uvolněnost a výborné tempo, kde ani minuta nenudí. ()

KcarlosK

Mě to přišlo poměrně v pohodě. Pobavilo a občas rozesmálo. Ivanka opět dokazuje, že spolu s Vilmou patří k naší herecké elitě. Spolu s R. Zachem můžou klidně zahrát čárový kód. A zcela určitě je to lepší než VKVčka. ()

Lkprak

Velice příjemná, ale zároveň originální "Pelantovina", v první rovině sledující mezilidské vztahy a jejich dynamiku v obyčejné partě mladých lidí, v druhé pak ukazující všechny možné i nemožné adrenalinové aktivity. Humorné i vážné, drsné i křehké, zajímavé jak v televizní, tak i v knižní podobě. ()

PORTER44

Docela dobrý seriál ze života party kamarádů kteří vyrážejí jednou za čas spolu na dobrodružné výlety.Seriál je dobře herecky obsazen nechybí jak docela dobré humorné tak i smutnější scény. ()

Krteczek

Bez podle mě nehodícího se hudebního podkresu bych dal hvězdičky čtyři. Pěkný seriál s příjemnou atmosférou. ()

kyzi

Na český seriál hodně dobré. Asi je to tím, že patří k těm "starším". Nicméně Chýlkovou mám hodně v oblibě takže jsem nadšená. Nasmála jsem se:-) ()

Lykos

Hvězdy dávám tři, uvažovala jsem i o čtyřech, ale čtyři dávám za díla, která už považuji za velmi velmi dobrá. Toto je pohodová podívaná. Naprosto plní svůj účel. Kupodivu mi tam nikdo nevadí. Řekla bych, že všichni hrají dost dobře. Příběhy nejsou špatné ani geniální, jde prostě hlavně o to sportování na dovolené. Chvílemi trošku divoká kamera a střih, ale jinak nemám moc co vytknout. Na nedělní odpoledne či večer ideální volba. ()

ptady

Dnes s odstupem času při repríze seriálu bych ho klidně nazval - kultovní. Znovu mě dostal spád druhého dílu, plný zvratů. Po tomto dílu je seriál trošku sentimentální. I přesto se na něj rád podívám znovu. Je dobré , že se natočilo jen 8 dílu. Nastavovaná kaše by seriálu uškodila. ()

gapa466

Výborný český seriál. První dva díly asi nejlepší. Na hercích je vidět jak stárneme. Skvělý Marek Taclík a Adrian Jastraban. Zdárně sekundují i ostatní. Dal bych plný počet, ale někdy se mi zdá, že by se lidé takhle nechovali. Taclík, Jastraban, je to české, sranda a v přírodě. Jednu hvězdu ubírám za nesmyslné chování v některých situacích. 4* ()