Chamtivý strýček (Brian Cox) a hromada dluhů donutí roztomilého smolaře Steva Barkera (Johnny Knoxville) uchýlil se k plánu tak šílenému a zavrženíhodnému, že by dokonce mohl fungovat. Bude předstírat mentální retardaci, pronikne na nadcházející Speciální olympiádu a domů přiveze zlato! Jenomže soupeři celý podfuk prokoukli. Steve díky nim procitá a uvědomuje si, že chce zdolat mnohem větší výzvu: stát se lepším člověkem. U filmu Bláznivá olympiáda, natočeného v produkci neohrožených bratrů Farrellyů (Něco na té Mary je, Těžce zamilován) se budete neskutečně bavit od začátku až po závěrečné titulky! (oficiální text distributora)

chosan

Sice průměná ale docela koukatelná komedie. I když takto se postižení asi nechovaj nevím ale já dávám 60%. ()

Climacterix

Čekal jsem strašlivou blbost, ale překvapilo mne to tak mile, že dávám možná o jednu hvězdu víc, než si to skutečně zaslouží. Sice trochu jednodušší a předvídatelná, ale celkem promyšlená, vtipná a na americké komedie nápaditá záležitost. Retardi jsou skvělí (a vlastně chytřejší a vnímavější než všichni "normální"), postava pokryteckého kněze nemá chybu, občas i nějaká skrytá hlubší hláška k zamyšlení ("O tuhle práci jsi usiloval dva roky a teď ji nenávidíš? Tomu nerozumím...", říká mentál). Mockrát se to asi vidět nedá, ale rozhodně nadprůměr. ()

Phoeniyx

Upřímně jsem se bavil jen v některých částech a scénách některé části filmu byly velice nudné až trapné ale zabaví a je to dobré na večer před spaním. 60%. ()

Pythonator

Škoda, že tento film netočili bratři Farellyové. Ti by se nebáli trošku v humoru přitvrdit. Ale i tak si myslím, že je to dobře natočený film, na který se můžu podívat i vicekrát a pořád se bavím. ()

lepinla792

Vůbec nechápu, jak se do něj ta ženská může zamilovat a odpustit mu, nejdřív k němu má sympatie jako k retardovanému, pak se ukáže, že je to lhář a nakonec je to normální fajn chlapík. To by spíše odpovídalo dramatu, nakonec i humor byl slabý, ale já to prostě zkusil jako komedii. ()

dochvvv

Koukat se na to dá, ale já být tvůrci tak se nebojím udělat si z toho daleko větší prdel....potenciál tam na to byl... ()

ludena

Čakala som viac od filmu, kde hrá Johnny Knoxwille, keď už dej mi bol dávno jasný . Ničím som nebola prekvapená, pár krát som sa zasmiala a to je celé . Bohužel * * ()

StereoHearts

Skvelý nápad, no niekedy sa snažili v tých vtipných scénkach tak moc až to vtipné nebolo. No Johnny to zahral výborne a za neho veľké plus. ()

zanvalzans

Na názov snímku sa to ani nelepí.Film plný retarďákov sa dal určite zahrať aj komickejšie,ale tvorcovia sa asi bali popustiť viacej uzdy na týchto blbečkoch.Knoxvill je sam o sebe retard,takže sa ani nemusel viac vžiť do svojej role.Športové disciplíny boli rázne,krátke,nekomické.Vlastne mi to pripadalo ako klasická snaha retardovaných bratov a ich taťku Knoxvilla. ()

marocco

Z toho potenciálu sa žiaľ mohlo vytlačiť viac šťavy. Johny Knoxville je proste svojský, niekomu jeho štýl sedí, niekomu nie. Ja patrím do prvej skupiny. ()

Lion438

Dlouho jsem riskantnější komedii neviděl. Vždy je dost na hraně, když se točí něco vtipného o neveselém tématu, čímž postižení bezesporu je. A takovou slavnostní a čestnou akci, jako je paralympiáda, by mohl podobný snímek shodit. Ale kupodivu, nebyl to tento případ. Tak za to jedna velká hvězda. Druhá za kvalitního retardovaného Johnnyho Knoxvilla. Třetí za obsazení Katherine Heigl, protože vždy je bonus, když se na obrazovce objeví pěkná herečka! Alespoň pro mužské diváky. A poslední a vše dovršující hvězda, je za originální závěr. Čekal jsem totiž kýčovitý, výrazně citově zabarvený proslov při předávání medailí, kdy hlavnímu hrdinovi po přiznání skutků stejně všichni začnou tleskat. Nestalo se a tleskám já! ()