poster

Kvarteto

 • anglický

  The Quartette

Komedie / Drama

Česko, 2017, 93 min

Externí recenze k filmu (11)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Miroslav Krobot na vztahy ve své výpovědi o generaci třicátníků a jejím hledání štěstí a lásky nahlíží s hořce skeptickou ironií. Ale i pochopením. Ukazuje, že i samotáři potřebují blízkost druhých ke vzniku partnerství, které má spíš podobu přátelského společenství, v němž může být spojovníkem…" (více)

 • Blok.ssknih.cz (Přemysl Doležal)

  "Film byl chvílemi velmi rozvláčný a popravdě si dokážu scénář více představit na divadelních prknech, Krobot byl však jiného názoru a scénář zfilmoval. Na druhou stranu z hlediska nekomerčních filmů má tento počin velkou šanci na ocenění na filmových festivalech." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Alexandra Tinková) ****

  "Kvarteto nám dá vše, co od něj čekáme, a ještě něco navíc. Hořkosladká komedie Miroslava Krobota dokumentuje život lidí v malém městě takový, jaký je, bez příkras a nucených dramat amerických komedií a nekonečných seriálů. K tomu, nutno říct konečně, do českého filmu někdo přináší inteligentní…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ***

  "Podobně jako Díra u Hanušovic nemá ani Kvarteto nějakou snadno definovatelnou zápletku, a jde spíš o střípky ze životů čtyř hlavních postav. Možná je to tím, že tyto postavy jsou na tom po všech stránkách lépe, než zoufalci z Hanušovic, ale přišly mi výrazně méně zajímavé - ty postavy i jejich…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Stejně jako Díra u Hanušovic, tak i Kvarteto nakonec doplácí na identický problém, a sice že snaha o zachycení atmosféry nějakého místa a v něm žijících lidí, byť relativně zdařilá, zkrátka nestačí na pokrytí celovečerní stopáže. Kvarteto v tomhle pokulhává kupodivu o něco více, protože na to,…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Netroufám si posoudit, zda se podařilo ve filmu zachytit pocity a problémy současníků. Jestli se autoři snažili zobrazit osobitým způsobem pohled na různé osobnosti, pak zvolili osobitý způsob poetického vyprávění. Přibližuje se pojetí filmu Díra u Hanušovic, kde svérázné postavy zapadly do…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Krobot svůj film režíruje s neuvěřitelným klidem a rozvahou, někdy ovšem sklouzne k zbytečné vyprázdněnosti a občas zazní i falešný tón, který dojem z díla kazí. Místy totiž rozhovory postav rozezní strojené dialogy, z nichž je patrná scenáristická invence, ale také nedostatek citu pro autenticitu…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Se snahou o tajemnost a jakousi umělečnost se pojí i formální úspornost, upoutávající snad jen občas nestandardní kamerou a dlouhými záběry. Výsledkem je ale stále hlavně rozčarování, protože zatímco se Kvarteto celou dobu tváří velmi hlubokomyslně, jedná se v jádru o překvapivě banální kus. Snaží…" (více)

 • Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ****

  "U Kvarteta není nutné hulákat smíchy, je vtipné i přemýšlivé současně. Skrývá poselství podobné Příběhům obyčejného šílenství – člověk se snaží žít s ostatními, ale je současně tak trochu blázen, a „když na to přijde, je nejradši sám“. Co s tím? Nevzdávat komunikaci a třeba zase nacvičit nějaký ten…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Na satiru Lanthimosova typu se Kvarteto drží příliš v „normálu“, na obyčejnou komedii zase obsahuje moc charakterových a situačních přehnaností. K tomu se přidává záměrně statický děj se čtyřmi nesympatickými nešťastníky, kteří jsou tak specificky charakterizovaní, až jsou spíše nesrozumitelní.…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Kvarteto působí poněkud subtilnějším dojmem než Díra u Hanušovic. Může být tak příjemnou alternativou i pro ty diváky, pro něž Krobotův debut přes své nesporné kvality znamenal poněkud silnou kávu. Osobně pro mne představuje mnohem hlubší a zajímavější látku než Krobotův debut. Asi i proto, že se…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace