poster

Ztracená

 • Kanada

  Lost and Delirious

 • Slovensko

  Stratená

Romantický / Drama

Kanada, 2001, 103 min

 • Vančura
  ***

  Nesnesitelně nudný film, který působí lacině, amatérsky a mnohem starší, než je. Holky jsou sice pěkné a i herecky celkem obstojné, ale co je to platné, když ten film dramaticky vůbec nefunguje. A minimálně někdy od půlky je jasné, jak to skončí. Při sledování jsem se neubránil podobnému zklamání, jako např. v případě snímku Poslední noc v Římě - zdá se být bohužel jasné, že 2 hezké holky na plakátě ještě nejsou zárukou dobrého filmu, a člověk by se tím neměl nechat nalákat. Podruhé bych se tomu obloukem vyhnul, a radši si pustil Trhliny, které mi tento film vzdáleně připomněl.(3.3.2018)

 • dita.krizova
  ****

  Piper Perabo v nejlepší formě. Tři "ženy" a každá zamilovaná, jedna do druhé, další do jiného a další sama do sebe. Film, který velmi bolel. Film, který křičel bezmocí a samotou. A to všechno na pozadí s Meshell Ndegeocello a její Beautiful. Film byl smutný a závěr?...zoufalé ženy dělají zoufalé věci...(8.1.2012)

 • Renesco
  **

  Nevím, v jaké dimenzi se pohybovali tvůrci při natáčení tohoto filmu, ale určitě to nebylo v té, kde se měl promítat. Kdyby se tu zcela kontraproduktivně explicitně neřeklo: „máme 21. století“, tipoval bych, že se to odehrává někdy kolem roku 1950 (lesby zde neznají pojem „lesba“, ani jeho význam, přičemž na scéně dominují fóbie a jednání vzdalující se mentalitě deklamovaného 21. století), anebo roku 1700 (věčné školní rozbory a citace Shakespearových tragédií nakonec skutečně připraví půdu pro klimax jak z rytířského dramatu o cti, kde dojde i k šermířskému souboji o ženu). Nejmoderněji – tak z roku 1990 - působí emocionálně vypjaté scény vnitřní rozervanosti, které jako by byly natočeny na míru předpřipravenému ploužákovému soundtracku, a tak jsou asi desetkrát delší, než je únosné. Takový diachronní guláš nepřináší pro diváckou identifikaci nic než zmatení. Pokud jde o lesbický subžánr, vyzrálejší reprezentace a dramata se odehrávají ve vyšších věkových kategoriích, kde nad svojí přirozeností ženské nebrečí - tohle je jen o pubertálních žábách, které se teprve učí plavat (v životě), případně o těch, které se při tom topí (v režii).(9.9.2011)

 • Marqta
  **

  ---"Byli jste někdy tak moc žíznivý? Otevřete si kartón mléka a nalijete si ho do úst? a ono je... zkyslé? To se stalo ve mně.- Jsem tak unavená. Navždy."--- "Moje milá maminko, skoro jsem se ztratila i já. Ale čistá láska, kterou jsi mi dala něž jsi zemřela byla jako vždy hořící plamen,a tak jako dravec tento plamínek byl vše co jsem potřebovala abych viděla v tmách. Zachránil mě mami od temné nicoty. Pauline, ona to neměla.Temnota jí zhltla,takže musela ulítnout."--- Dávám 2 a půl hvězdičky.(19.8.2012)

 • mrksik
  ***

  Jedinou chybou tohto filmu je prílišná extrémnosť. Každý z troch charakterov (vo vnútri zraniteľná drsniačka, pokrytecká kurva, naivná a infantilná hlupaňa) je dotiahnutý až na pokraj možností. Ale predstavte si (odkaz hlavne tvorcom), tá vec menom realita nie je len čiernobiela a ľudia sa nemenia mávnutím čarovného prútika. Na začiatku prílišná (všetko ostatné bolo tiež prílišné) snaha o šokovanie diváka rečami a následne aj predvedením sexu dvoch študentiek (a že sa bolo načo pozerať), neskôr opäť nesmierna patetickosť, ktorá sa do úst násťročných predstaviteliek hodila len veľmi ťažko. Napriek tomu tento film obsahoval akúsi nevypovedateľnú dávku estetickosti, ktorá mi miestami (ale naozaj potichu) šepkala, že tento film má nejaký zmysel. A nejaký určite aj mal ...(9.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace