Ztracená

Stratená

Romantický / Drama

Kanada, 2001, 103 min

• kleopatra

Piper Perabo - děvenka z Divokých koček se z plaché romantičky změnila na drsnou lesbu, k tomu lehce (někdy těžce) vyšinutou. Téma "miluju holku, ale nejsem lesba" by určitě mělo něco do sebe, kdyby ten film nebyl tak nekompaktní - nabízí se spoustu vedlejších témat, která pak vyšumí do ztracena (postoj spolužaček, účast staré profesorky, loajalita spolubydlící). Každopádně Piper Perabo na rozdíl od Koček, kde to bylo jen o vzhledu, překvapí výborným herectvím.(25.3.2004)

Piper Perabo v nejlepší formě. Tři "ženy" a každá zamilovaná, jedna do druhé, další do jiného a další sama do sebe. Film, který velmi bolel. Film, který křičel bezmocí a samotou. A to všechno na pozadí s Meshell Ndegeocello a její Beautiful. Film byl smutný a závěr?...zoufalé ženy dělají zoufalé věci...(8.1.2012)

• Rex Mundi

Nudný, presladený, predramatizovaný a prehrávaný film, plný teatrálnych scén, ktoré mi liezli na nervy. Príbeh, snažiaci sa za každú cenu niečo ukázať a dokázať, vo mne vyvolal mnoho rôznych negatívnych pocitov, až ich neviem poriadne ani vyjadriť. Každopádne ma tak otrávil, že si dlho dám pozor, či si pozriem nejakú tínedžerskú drámu (nie že by som ich predtým vyhľadávala).(24.7.2006)

Víc než na vztah hrdinek se Lost and Delirious zaměřuje na samotný "problém". Jak přijmou homosexualitu spolužáci, rodiče a především samotné hrdinky, když se to provalí. Na dnešek trochu přehnané, ale budiž, v roce 2001 možná ne tak běžné pro společnost. Všechno kazí občasná naivita a trapnost snímku, která zachází až do rodinného filmu a vážné scény pak člověk vážně brát nemůže. Mám chuť tomu dát ještě nižší hodnocení, ale pravdou je, že mě to bavilo. Jo, bavilo... ale když už se film snaží šokovat a hrát na city, tak bych prostě jen neměl vypnout televizi a jít s klidem spát.(24.1.2016)

Ztracená není dokonalý film. Není to ani představitel čistého osmdesátiprocentního vším co tam má být nabitého a vůbec hodně dobře zvládnutého filmu. Jak píše kleopatra - je tu tolik zajímavého, slibného a nevyužitého... Co ale je využito na sto a více procent, je herectví Piper Perabo, z jejíž "ostatní" filmografie by mě tedy nadšení rozhodně ze židle nezvedlo. Možná je to i tou fyzickou podobou, ale tady a teď hrála jako druhá Hilary Swank. Mladická rozervanost a bouřící city, Shakespeare a věřte nebo ne, mnou právě rozečtený Macbeth, tohle všechno hraje pro tenhle film. To zaujetí a nadšení s jakým bezhlasně a přesto tak zřetelně předčítá monolog Lady Macbeth, dokonalé, běhal mi mráz po zádech. Romantismus a tragičtí hrdinové jako od Goetha opět na scéně, tentokrát z dívčího pohledu. Byl jsem uchvácen a dávám 80%.(5.2.2007)