Tento film vypráví příběh tří dospívajících studentek, které prožívají první lásku a první vášeň a hledají samy sebe. Mary Bradfortdová přichází do privátní dívčí školy, kde se spřátelí se dvěma spolubydlícími, Tori Mollerovou a Paulie Osterovou. Mary, která se snaží sžít s novým prostředím, však brzy zjistí, že dívky jsou milenky a když se Tori pod nátlakem ostatních spolužaček snaží vztah ukončit, Pauli je schopna udělat cokoliv, jen aby ji získala zpět.

Príbeh o dospievaní, prvej láske, hľadaní vlastnej identity, tajomstvách, ale aj o pokrytectve. Plachá Mary prichádza na elitnú dievčenskú internátnu školu. Vďaka svojej miernej a milej povahe sa rýchlo spriatelí s novými spolubývajúcimi Paulie a Tori. Paulie je vášnivá rebelka, ktorá miluje poéziu, Shakespearove hry a vždy nahlas povie svoj názor. Tori je krásne dievča z bohatej rodiny, navyše bystrá a vzorná študentka, ktorú má na škole každý rád. Nováčik Mary s naivitou pozoruje dianie a vzťahy okolo seba, ale len postupne začína chápať, že jej priateľky spoločne prežívajú vášnivú prvú lásku. Situácia sa skomplikuje, keď už Tori nedokáže čeliť tichému tlaku okolia a strachu z prezradenia. Nemá odvahu nasledovať svoje city a vzťah s Paulie ukončí. Paulie je však odhodlaná za svoju lásku bojovať tak, ako za tú svoju bojovali hrdinovia Shakespearových drám. (oficiální text distributora)

TeryCurly

Jelikož mě tento film zastihl v pubertě a dodnes si pamatuji jak na mě zapůsobil, tak nemůžu hodnotit jinak než za 4*. ()

Tom10000

Ani nevím, jak mohu vyjádřit své (velmi dobré, úžasné) pocity z tohoto snímku: Pravda, prvních půll hodiny jsem jen seděl a říkal si, jak moc je tento film nudný, jenže poté nastal zvrat a já děkoval bohu za to, že jsem vydržel. Nic lepšího o lesbické lásce, snad vyjma filmu Život Adéle, jsem neměl čest spatřit. Film byl zaměřen do prostředí internátní školy, a připomínal mi mnou velmi známý snímek Trhliny. Ač na menší stáří Lost and Delirious (bylo patrné, že se ještě směřuje spíše do devadesátých let, i když je ročník 2001), jež drobně kazilo celkový vzhled, je třeba poukázat, vše ostatní nemá nejmenší chybu. Nejsem příliš zvyklý na pomalé rozjezdy, možná moje chyba. V NÁSLEDUJÍCÍ ČÁSTI SE MOHOU VYSKYTOVAT SPOILERY: Myslím si, že Paulie byla tou nejlepší postavou. Jak moc chtěla Viktorii, jak intenzivně prahla po tom, aby se k ní vrátila, ukazuje, že první láska může jak nesmírně potěšit, tak i zuřivě a nekompromisně bolet. Paulie nebyla narušená, ne tak, jak si všichni ostatní mysleli. Zkrátka si stála za svým, tak moc, až se rozhodla, jak se říká, "Překročit hory" (ze známého přísloví Láska hory přenáší). I když už bylo jasné, že se jí Tori nevrátí, že se zamilovala do Jacka, neustávala ve snahách. Aby se trochu odreagovala, našla zalíbení v orlovi, jehož vychovala. A spolu s ním jí na mysl přišla i myšlenka sebevraždy. Tento pocit jsem si potvrdil, když przradila jedné z vychovatelek, že "Bez Viktorie zemře". Ještě si na svoji stranu naklonila nově příchozí Mary, plachou hodnou dívku, a poté už to šlo dál a dál...  Mary má sice být hlavní postavou celého filmu, ale zde se staví spíše do role pozorovatelky, případně pomocnice. Na počátku filmu, tři roky po smrti matky, odjela na tuto školu. nenáviděla otce, ale nedávalo to příliš najevo, i když (myslím) to byl on, jenž jí sem poslal. Zde se seznámila s Tory a později i s Paulie. Velmi brzy zjistila, že se obě dvě dívky mají více než jen rády jako kamarádky. Jednou to však na ně prasklo, zrovna když ležely nahé v posteli. Už tehdy se v ní cosi probudilo, něco zakázaného, touhy a chtíče po tom být tou horší. Když se Tori rozešla s Paulie, pokoušela se druhé dívce pomoci. Ta ji na konci filmu stáhla s sebou, a učinila divokou mrchou. Kdyby Paulie nakonec žalem neskočila ze střechy, asi by s ní pokračovala ve šlépějích (...). Velmi pěkný film. Pokud vás bude zajímat, jak jsem si představoval zpočátku film já, to jest, jak mohl vypadat (dva scénářeú, zhlédněte můj deníček. 95 - 100 procent, musím si něco taky šetřit. Velmi doporučuji! ()