Tento film vypráví příběh tří dospívajících studentek, které prožívají první lásku a první vášeň a hledají samy sebe. Mary Bradfortdová přichází do privátní dívčí školy, kde se spřátelí se dvěma spolubydlícími, Tori Mollerovou a Paulie Osterovou. Mary, která se snaží sžít s novým prostředím, však brzy zjistí, že dívky jsou milenky a když se Tori pod nátlakem ostatních spolužaček snaží vztah ukončit, Pauli je schopna udělat cokoliv, jen aby ji získala zpět.

Príbeh o dospievaní, prvej láske, hľadaní vlastnej identity, tajomstvách, ale aj o pokrytectve. Plachá Mary prichádza na elitnú dievčenskú internátnu školu. Vďaka svojej miernej a milej povahe sa rýchlo spriatelí s novými spolubývajúcimi Paulie a Tori. Paulie je vášnivá rebelka, ktorá miluje poéziu, Shakespearove hry a vždy nahlas povie svoj názor. Tori je krásne dievča z bohatej rodiny, navyše bystrá a vzorná študentka, ktorú má na škole každý rád. Nováčik Mary s naivitou pozoruje dianie a vzťahy okolo seba, ale len postupne začína chápať, že jej priateľky spoločne prežívajú vášnivú prvú lásku. Situácia sa skomplikuje, keď už Tori nedokáže čeliť tichému tlaku okolia a strachu z prezradenia. Nemá odvahu nasledovať svoje city a vzťah s Paulie ukončí. Paulie je však odhodlaná za svoju lásku bojovať tak, ako za tú svoju bojovali hrdinovia Shakespearových drám. (oficiální text distributora)

Linki

Čo sa týka scenára - niektoré scény boli veľmi silne, niektoré až slabo zrežírované. Námet a myšlienka boli dosť hlboké a silné, aj spôsob akým bola realita pretavená do symbolických scén bol vydarený, ale ako celok to vyznelo trochu rozpačito, čo však bolo zapríčenené asi tým, že príbeh bol zasadený medzi dospievajúce a to obdobie ani iné nemôže byť. Napriek tomu, dalo sa z toho ešte aspoň o jednu hviezdičku viac vytlačiť a skoro tam ten pocit u mňa ako diváčky bol, ale tá nevyváženosť spracovania to stiahla. ()

fifi.m

Velmi příjemný film. Líbil se mi, nenudil mě, byl takový jiný. Po celý film jsem byla v napětí, jak se bude příběh vyvíjet dál…prostě mě to bavilo. Ačkoliv to jistě nebyl dokonalý film, nedostatky byly vyváženy zvláštní atmosféru, spoustu nádherných záběrů doplněných o příjemnou hudbu. Myslím, že Mischa tady podala skvělý herecký výkon…byla zkrátka přirozená. Místy to bylo dojemné, ne však přehnaně. Konec byl úchvatný. Snažím se dávat pět hvězdiček jen filmům, které kromě poskytnutí příjemného zážitku ve mně zanechají i nějaký dojem, které mě nutí na ten film myslet před spaním. Tomuto filmu se to rozhodně povedlo. ()

ICTS

Krásný film při kterém vám ukápne i slza. O tom, že se vžijete do role hlavní hrdinky není pochyb. Piper zde ukazuje svůj herecký talent. Film obsahuje hlubší myšlenku. Rozhodně neuděláte chybu, když se na snímek podíváte. ()

mira.l

Lost and Delirious nebo-li Ztracená je docela zvláštní, vlastně docela temný film, který člověka donutí se nad ním trochu zamyslet. Jak už se tady objevilo víckrát, na jednu stranu je to takové nedotažené, je tam několik vedlejších dějových linek, které mohly být rozvedené mnohem víc, na stranu druhou je to zajímavý pohled do dívčího internátu, kde, jak vidno, se toho holky vůbec nebojí...:). Když se nad tím člověk zamyslí, tak ten ústřední námět není zase tak nereálný, hlavní hrdinka se dozvídá, že její láska nesdílí nebo lépe řečeno ze strachu před okolím a hlavně před rodiči nechce sdílet její lesbickou orientaci a začíná chodit s klukem, navíc se dozvídá, že její vlastní matka o ni nejeví zájem, vpodstatě nemá co ztratit, vlastně se dá tušit, jak to asi dopadne. Mě se tam docela líbily ty scény s dravcem, kterého našla na zemi a postupně ho naučila létat a lovit, i když se to někomu může zdát zbytečné; na konci filmu, když stála na střeše a on jí přistál na ruce a pak letěl dál, to dostalo docela smysl. A vhodně to doplnily i citace z klasiky Shakespeara. Velkou devizou tohohle filmu je výkon vlastně celé ústřední trojice, ale především Piper Perabo, která roli v lásce zhrzené a poněkud šílené lesby sehrála řek bych docela bravurně a dokázala, že není jen hezkou tvářičkou, ale že umí i zahrát, což se bohužel v její herecké kariéře zatím mockrát nestalo. Při sledování toho filmu mě několikrát napadlo, aniž bych předtím četl zdejší komentáře, že ta její role by sedla třeba i takové Hilary Swank. Opravdu jsou si do jisté míry i podobné. Nakonec hodnotím celkem vysoko a určitě jsem to neviděl naposled, i když české titulky k verzi, kterou mám, mě občas přiváděly k šílenství...zřejmě asi samodomo, pořád ale lepší než francouzská verze s angl. titulky...:). ()

TheRay97

Taková úzkost, která se probudila po uvědomění si naprosté beznaděje. Opravdu nechápu svět a je směšné, jak určité věci jako je náboženství nebo nerespektování volby svého vlastního dítěte dokáží zničit život... Nu, nebudu si tady vylévat vztek. Nicméně, film je výborně zahraný a to mluvím o každém z herců/hereček. Dostal se mi svým způsobem pod kůži a probudil spoustu emocí. ()

O třech dívkách na internátní škole. Nejdříve to vypadá, že Paulie a Tori jsou lezbičky. Tori však cítí, že je něco špatně a navíc se zamiluje do jednoho kluka. Paulie je zdrcena a snaží se dostat Tori zpět. Tento film je jako celek hodně smutný a dojemný. ()

dacek odpad!

Neskutečné množství afektovaných scén a zbytečné dramatizovaní film úplně potopilo. Jestli Piper Perabo umí hrát nebo ne jsem si ani nevšiml, protože mě film lezl přímo na nervy. Paulie by měla akorát dostat pár facek, aby se trochu probrala a byl by klid. Místo toho se jenom díváme, jak provokuje všechny v okolí a víceméně jí to všichni trpí s tím, že prochází těžkým obdobím. Podle mě uječená kravina. ()

xenopus

Dospívající dívky na internátu: problémy se školou, rodiči, sexuální orientací, životními hodnotami... prostě u pubescentní mládeže klasický mix. Škoda, že druhá polovina filmu (od rozchodu obou lesbiček) působí natahovaně a postrádá patřičný spád, neboť je zřejmé, k jakému konci to spěje. Také škoda, že se nepodařilo vyždímat víc z rozehraných vedlejších partií - např. vztah Paulie a ředitelky Vaughnové, ředitelky Vaughnové s učitelkou matematiky Bannetovou nebo Tori a mladší sestry Allison - všude tam byl prostor pro to trochu přitlačit. Vždyť většina zápletek ostatně skončila očekávatelně - osud Paulie, její vztah s orlem, vztah Mary a jejího otce, hledání biologické matky Paulie... Za celkovou uvěřitelnost, citlivě dávkované množství emocí nejrůznějšího typu (láska, nenávist, vztek...) a americký přístup k výkladu Shakespeara, který mi v českém školství pořád chybí, dávám nakonec nadprůměr. ()

piglit

Film něžný jako láska dvou nabušených metrosexuálů. Mohutné, lesklé svaly se míhají v černém saténovém povlečení, krev, pot a sperma cáká všude okolo... To je můj pohled na tento film, který nikomu nevnucuju, a proto prosím, ať mi nikdo nevnucuje svůj pohled. Film jsem v seznamu zaznačil červenou barvou, abych se k němu nevrátil ani omylem. ()

jafuska

opravdu silný emocionální příběh, o hledání sama sebe, o křehké lásce dvou mladých dívkách, které milují sami sebe jako nikoho jiného ve svém životě, tento příběh, mě hluboce zasáhl a jen tak na něho nezapomenu a nakonec, i pár slz na mé tváři, , hudba nádherná, ale přeci jen jednu kritiku mám hlavní hrdinka Paule, byla přeci jen trochu mimo sebe, ale i tohle se dá jí odpustit, když milovala s tak obrovským srdcem a nehynoucí láskou, která je jedinečná, a láska mezi dvěma dívkami je krásná, kdo nezažije nepochopí, pro někoho tento film nijak neosloví, nebo se na něho jen podívá, ale nic mu to neřekne, ale kdo ví, o co ve filmu opravdu jde pochopí vše, mezi řádkami,i beze slov, vše se dá vyčíst jen tak, Nezapomenu na tento film, ()

gargamel22

Velice citlivě zpracované a (mírně) ohrané téma. Piper Perabo, citáty Shakespeara a skvělá hudba (především Beautiful od Meschel Ndgeocello) mě donutily trochu si přidat :) ()

Bobofon

... a všechny tři hvězdy jsou za skvostnou Piper Perabo, jinak v tom nic moc zajímavýho není... nebo ne, to bylo nespravedlivý: pár silných scén tam je, ale víc prázdných chvil a vaty, takže celkově to působí dost nevyrovnaným dojmem. Vypadá to jako režijní debut a dost mě překvapilo, že Léa Pool už předtím natočila víc než deset filmů. ()

ikilledjenny

Nenápadné drama o lásce dvou dívek. I když jsou charaktery postav jednoduché a přímočaré ( šedá myška, obyčejná holka a šílená lesba ), tak film z obyčejného průměru vynáší výše herecký výkon Piper Perabo. ()

StrixCZ

Začátek ve mně vzbudil obavy, že to bude pěkná blbost - rozdováděné prostředí dívčího internátu až příliš zavánělo dalším bijákem určeným zejména náctiletým. Moje obavy se ale naštěstí nenaplnily a Piper Perabo příjemně překvapila. Že je to opravdu krásná holka, to jsem věděl (přiznám se, že byla důvodem, proč jsem si tenhle film sehnal). Ale že zvládne takhle přesvědčivě zahrát docela náročnou roli, to bych skoro nečekal. Souhlasím, že ve filmu se objevila řada témat, která by si zasloužila rozvést/dotáhnout do konce. Přesto se mi líbil. Psychologie postav, celková atmosféra (hlavně v nočních scénách)... Mělo to něco do sebe. ()

Ellush

Ušlápnutá myš, tuctová holka a (s prominutím, Piper) šílená lesba. Dvě dívky si vesele užívají projevů své lásky, když jim však začne hrozit odhalení, jedna z nich se stáhne a předstírá, že to byl jen románek, experiment. Předstírá dokonale a psychika její "lásky" to neunese. A v těch nejhorších chvílích jí dělá oporu právě společná kamarádka obou dívek, Myš. Och, jak nápadité. ()

deathmoon

Film s lesbickou tematikou, citátmi zo Shakespeara, s Piper Perabo šialene bojujúcou o svoju lásku..Je pravda že tento film nie je ani zďaleka dokonalý ,no je to film ktorý ma po dlhom čase dojal.. ()

Xardaxis

Jeden z mála filmů, který mě naprosto posadil na zadek. Jediná myšlenka po shlédnutí byla "Co to sakra bylo!". Totálně zoufalé a šílené volání o pomoc od dívky, která si prožívá ten nejhlubší psychický propad, jaký vůbec může. Pro její smůlu se v okolí nenajde nikdo, kdo by ji dokopal k léčení, naopak všichni jen přihlíží a jen sem tam nadhodí možnost řešení, tudíž vše končí tragicky. Na první pohled se film zdá jako výtvor nějaké psychopatky, ale ukrývá v sobě něco mnohem hlubšího, což empatický člověk vycítí. Prožívání nešťastné lásky, když okolo není žádná podpora ze strany rodiny ani pořádných přátel vede automaticky k psychickým problémům i změně osobnosti. Kdo si toto prožil a ví jaké to je se pohybovat na hraně života a smrti, toho snímek prostě chytí za srdce.. Za mě hodnotím 70%, a to jen kvůli těžko uvěřitelným a zbytečně protaženým scénám, jako když postava z hlavy odříkává celé dvě strany ze Shakespeara.. ()

Kozlowski8

Příběh tří studentek z jednoho pokoje dívčího internátu, které prožívají období prvního skutečného zamilování a hledání sebe sama... Film, který jsem někde vyštrachal pro vhodné vyplnění pozdního večera po celodenní práci a od nějž jsem neočekával víc, než odreagování jednoduchým příběhem a pohledem na krásná mladá děvčata. Mladá děvčata jsem viděl a příběh vlastně jednoduchý byl, ale rozhodně ne v tom smyslu, že bych při něm dokázal vypnout. Naopak jsem se do něj zcela ponořil a velice jsem ho prožíval - především Piper Perabo a její Paulii. Piper na mne velmi zapůsobila. Věřil jse jí její vášeň, divokost, rozervanost a nadšení pro vše, co činila - ať se milovala, recitovala Macbetha, či pečovala o zraněného dravce. Právě hrdinové Shakespearových dramat a zraněný orel, který, aby přežil, musí opět létat, jsou symboly odhodlání a boje za svou věc, vyjadřující primární myšlenku a poselství snímku. Závěrečná scéna, kdy Pauline recituje Shakespesra a poté se vznese pod křídly svého orla, mne emočně dorazila. Místo klidného předspánkového rozjímání jsem si tedy užil balík emocí, a jsem za něj velice rád. 85%. ()

F2003F

Milujem ako Francúzi dokážu väčšinou trefne zobraziť lásku, vášeň a pocity. Aj tento film je toho dôkazom. ()