Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

madam.art

Můj oblíbený film s truchlivým závěrem. Pouštím si jej každý rok a vždy mě znovu chytne fantastická a originální hudba. ()

Lukasino_T

Vysoce kvalitní sci-fi, které mi unikalo dost dlouho. Jsou zde rozebírány zajímavé myšlenky pěkným způsobem, skvěle vykreslená postapokalyptická atmosféra a převrácení rolí lidí a opic funguje taky na výbornou. Musím samozřejmě zmínit i neuvěřitelně působivé masky, které vypadají i dnes moc pěkně. Heston v hlavní roli hraje dostatečně výrazně a jeho dialogy s opicemi jsou poutavé. A přesto, že jsem o finálním zvratu věděl ještě před zhlédnutím filmu, stejně na mě dost zapůsobil. ()

Zabuza

Pravdepodobne môj prvý film, ktorý som videl na videu, keď som mal asi okolo 10 rokov (nepamätám si už presne). A dokonale ma uchvátil. Skvelý príbeh, postapokaliptický svet, kde opice prevzali vládu nad svetom a jeden z najlepších záverov filmu aké som kedy videl. Dokonca si tento film dokážem pozrieť aj v tejto dobe a stále ma baví. ()

superzurda

Jeden z nejlepších filmů všech dob. Přesné až hrůzu nahánějící zrcadlo lidské společnosti od víry až po honu na ,,zvířata". Goril jsem se jako dítě hrozně bál. Jen škoda, že jsem ten film viděl jako hodně malý a nic mi neřekla Socha Svobody trčící ze země, což je možná nejlepší závěr v dějinách kinematografie. ()

Kada80

Tenhle snímek jsem viděl asi tak po dlouhých 10 letech a pořád má můj obdiv.Na svou dobu nejlepší sci-fi a dnes již kultovní film. NEZAPOMENUTELNÉ : Nikdy nezapomenu na závěrečnou až děsivou scénu,kdy Taylor narazí na torzo sochy Svobody. 90% ()

wesker

Jednoznačně jedna z nejlepších klasik scifi co jsem kdy viděl. Ostatní díly stojí za prd ale tento je skvělej. A ten konec mě jako děcko úplně rosekal :D ()

vilusinska

Doufám že co napíšu nebude příliš odsouditelné ale promiňte mi ale já jsem snad horší film neviděla,nevím čím to je ale zřejmně tenhle žánr mi nějak nesednul.Vůbec se mi tenhle film nelíbil. ()

HennessyVSOP

Je to už hezkých pár let co jsem Planetu opic viděl poprvé a musím uznat že na mě hodně zapůsobila. Nádherné masky, hezké scenerie, solidní herecké výkony a hlavně perfektní pointa filmu. Klasika na kterou se opravdu velmi těžko dá zapomenout. Kdo viděl ví, kdo neviděl ať se stydí a rychle se koukne na tento dobový skvost kinematografie. ()

Nebe007

Tento výborný kultovní film bych určitě zařadil do zlatého fondu světové kinematografie. Výborný námět, skvělá výprava a pro mě na tu dobu zázračné masky dělají z filmu skvělý zážitek. I přesto že nemám příliš v lásce filmy s postapokalyptickou tématikou, mě tento film chytil za srdce. I přesto, že se zde opice jeví jako zlé,necitlivé a otrokářské, několikrát zde zazní to, že jedna opice nesmí zabít tu druhou, což je pravý opak naší civilizace, ve které se lidi navzájem vraždí a ničí. Tedy i skutečnost, že se dá žít bez násilí může být poselstvím tohoto snímku!!! :-) ()

peaceNwar

Kult. Nestárnúci snímok. Perla spomedzi sci-fi. Nakladačka desivých metafor. Aktuálnosť sama. Zdvihnutý prst v tej najhrôzostrašnejšej podobe. Vrchol kinematografie. To je Planéta opíc. ()

Misha.d

O tomhle počinu se opravdu nemusí nic psát. To je prostě klasika. Je to jedno z nejstarších a nejpovedenějších sci-fi, které ve vás (už jen tím závěrem) zanechá opravdu "hezké" pocity :) ()

mararati odpad!

Upřímnou soustrast všem fanouškum tohoto "veledíla". Toto není ani sci-fi. Copak to nikdo nevidí? Opice? Vážně? Něco tak absurdního se nezaslouží ani jednu hvězdičku, a to ani (a možná hlavně) ne od nadšence sci-fi. Je to strašlivý nesmysl a vrchol trapnosti. A ani zbytky sochy svobody (ten pověstný zvrat) na tom nic nezmění. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem