Anastázie

• Rusko Bednaja Nasťa (více)
Rusko, 2003, 127x40 min

Alexandr Kaljagin, Daniil Strachov, Igor Stam, Jelena Korikova, Anton Makarskij, Pjotr Krasilov, Dmitrij Isajev, Marina Alexandrova, Aljona Bondarčuk (více)

Úspěšná telenovela začíná v roce 1839 v Petrohradě, kde se dva mladí, vysoko postavení muži sváří o jednu půvabnou dívku. Baron Vladimir Korff (Daniil Strachov) a princ Michajl Repnin (Pjotr Krasilov) jsou nejlepší přátelé, ale oba se vášnivě zamilovali do krásné mladé Anastázie (Jelena Korikova). Tajemství, lži a zrada na pozadí dramatických událostí vedou až k vraždě. Ohavný hrdelní zločin se týká miminka, které bylo za záhadných okolností ukradeno už před dvaceti lety. A tím ztraceným dítětem není nikdo jiný než Anastázie. Přestože některá tajemství jsou nebezpečnější než jiná, a bylo by proto lépe nechat je pohřbená hluboko v minulosti, jako by každý šílel zoufalou snahou odhalit dívčinu pravou totožnost! Další životy se kvůli tomu náhle ocitají v ohrožení a hrdinové musejí svést souboj proti samotnému času. Baron Korff, princ Repnin i Anastázie zjišťují, že jejich osudy jsou nebezpečně spjaté s dědicem trůnu. Pohledný a vášnivý carevič Alexander Romanov váhá mezi povinností vůči své zemi a spalující touhou pro ženu, kterou nemůže mít. Zatímco jedni triumfují, jiní tragicky umírají. Anastázie je boj dobra proti zlu, lásky proti zradě. (TV Prima)

Kolikokoli

Jedna hvězdička za úvodní melodii, druhá hvězdička za krásný šaty, třetí hvězdička za to, že to není jako jiné telenovely "v prvním díle ho uvidí, hned se zamilují a pak je milion dílů jen o tom, jak se snaží dát dohromady". Čtvrtá hvězdička je za to, že se to odehrává v netypickém prostředí a ta poslední za to, že se mi to prostě líbilo. ()

Splasher

"Ubohá Nasťa", to by asi sedělo více, ale distibutor chtěl dát Nastě alespoň nějakou šanci. No, to se asi stejně nepovedlo. Ruský styl mám sice rád, ale tohle bylo vážně strašné. ()

st.verka

Kostýmy jsou nádherné a děvčata pohledná a to se ne vždy podaří.  Ovšem doporučuji vypnout zvuk, nad dialogy by mohlo utrpět divákovo duševní zdraví. ()

Kri-kri

Tento ruský historický romantický seriál jsem až doposud neznal, nicméně na Aquillesovo doporučení jsem ho přece jen vyzkoušel a nenechal se odradit zdejším nespravedlivě nízkým hodnocením. Je to docela zajímavý seriál, i když bych k němu měl mnohé výhrady. První dva, tři díly mi sice připadaly strašně statické a studiové, že jsem chtěl sledování předčasně ukončit, ale dal jsem tomu ještě šanci a dobře jsem udělal. Jak díly postupovaly, časem se děj stále více vylepšoval, hlavně od okamžiku, kdy Vladimir, Anna a Michail začali společně vyšetřovat vraždu Vladimirova otce. Co se mi na seriálu hodně líbilo až dojalo bylo kavalírství a nezlomné přátelství mezi Vladimirem a Michailem. I když mezi nimi došlo dokonce na souboj o Annu, ani jeden nedokázal vystřelit na toho druhého a nakonec se jen poprali ve sněhu. Dějová linka v paláci mezi díly 30 - 70, tj. po odjezdu Olgy Kalinowské a carevičově sbližování s německou princeznou Marií i Natašou Repninovou mě vůbec nebavila a většinu toho jsem přetáčel. Připadalo mi, že se děj v tomto směru vůbec nikam neposouvá, jen se tam nesmyslně tlachá o ničem. Zato veškeré dějové linky na venkově mě velice zaujaly, ať už milostný trojúhelník Vladimir-Anna-Michail, tak vyšetřování vraždy Vladimirova otce, Lízino pátrání po svém otci i to, jak se snažila zbavit manželství s intrikánským dědkem Zabalujevem. A i humor by se tu našel, zejm. na panství Korfa. Pokaždé, když se Karl Modestovič spřáhl s Polinou, jeden druhého vždy nějak zradil a pak se navzájem mstili (nezapomenutelná scéna, kdy Polina v třeskutém mrazu nechá Modestoviče nahého v konírně).:) Dějové linky s cikány v jejich táboře (ať už skrývání Anny, tak později i Olgy) navozovaly poetickou atmosféru. Také se mi líbilo, že po letech nenávisti se Vladimir usmířil se svoji tetou Syčichou, která odhalila celou pravdu o Anastázii v ten pravý čas. Mrzí mě, že po všech svých zločinech nebyla Maria Alexejevna nijak potrestána, i když je pravda, že vědomí, že svoji nenávistí ke Korfovým způsobila smrt vlastního syna je pro ni nejspíš největším trestem. Škoda že Nikita nenašel své štěstí, po všech těch rodinných skandálech Dolgorukých i vraždách Marii Alexejevny by i jeho láska se Soňou mohla projít bez povšimnutí, jenže na to byla Soňa příliš zbabělá. Někdy mě iritovala Annina naivita, zejm. během jejich pobytů v Petrohradu a Sonina schopnost mařit odhalení pravdy. Svým sobeckým a nadřazeným chováním se mi těsně po zinscenované smrti zprotivila i Olga, i když dříve jsem ji fandil, aby ji Benckendorf nezajal. V každém případě jde o zajímavý a koukatelný počin a možná se k tomuto seriálu v budoucnu ještě vrátím. Uděluji vyšší průměr 3 * a 65%. ()

PetrPan2

Chujovina až na půdu, typická laciná mýdlová opera typu Esmeralda, Divoký Anděl a pod... tentokrát, ale v ruské produkci... dávám hvězdičku za tu blonďatou kočku (Yelena Koriková)... ()

wosho odpad!

Ruská verze telenovely, obsazená do 19století-asi jediná možná doba pro tento druh "zábavy", ale představa takové opery třeba v době Stalina by byla v mých očích geniální:-). Laciná výprava, hrozivé výkony herců (i kdejaké gejpéčko má preciznější herecké provedení), natahovaný scénář, rychlokvašná režie. Přiznávám, že nejsem kdovíjaký znalec Anastázie, co jsem z ní okrajově však v dopoledním časem viděl (další důvod proč nebýt na pracáku, člověk je z nudy dohnán i k takovému svinstvu) mě bohatě stačilo. Volit mezi ruskou ruletou či toutou kravinou? Volám:" Podejte mě revolver a náboj s mým jménem, charašo!!!!" ()

LucyW.

Nechápu hodnocení seriálu na základě deseti minut, zvlášť má-li někdo pudový odpor k danému žánru. Uznávám, že to nesnese srovnávání třeba s Bratrstvem neohrožených, ale mezi romantickými seriály (nedá se dost dobře považovat za telenovelu, přinejmenším kvůli rozpočtu) patří rozhodně k těm lepším. ()

Nathie

Vyšší hodnocení jen proto, že mám ráda ruskou literaturu ze stejné doby, v jaké se telenovela odehrává. Toť vše. ()

Bozvav

Krásná hudba, krásné kostýmy, debilní děj, nablblé dialogy a nuda,nuda, nuda. Viděno cca 22 dílů, jsem brutální masochista. ()