Reklama

Reklama

Epizody(7)

Obsahy(1)

Sedemdielny seriál na motívy románu J. Londona Elam Ohnivák. Príbeh zlatokopa, ktorý hľadá zlato na Aljaške. Keď sa mu podarí zbohatnúť, odchádza do San Francisca, kde chce svoje peniaze ešte rozmnožiť. Boj vo finančných kruhoch je však oveľa krutejší, ako boj s prírodou. (oficiální text distributora)

Recenze (18)

sud 

všechny recenze uživatele

Povedené zpracování románu Jacka Londona Elam Ohnivák. Románovou předlohu jsem četl, byla pochopitelně o něco lepší, ale i seriál stojí za to. Už je to dávno co jsem to viděl, kdysi to vysílali na ČT1. Česká televize by mohla trochu prohledat svůj archív a některé z opomíjených děl nám znovu promítnout. ()

Monggol 

všechny recenze uživatele

Ono to nebolo vôbec zlé, naopak. Filmárčina to bola kvalitná a oproti dnešným "produktom" je to na míle ďaleko vpredu. Ale nejako tam nepasovali tie slovenské ksichty. Proste napr. Jozef Dóczy nevyzerá ako drsný yukonský typ, zlatokop na Aljaške. S ostatnými to bolo podobné. Anton Mrvečka, aj keď sa snažil, nepôsobil ako sanfranciský gangster a majiteľ verejných domov. Naproti tomu Bruno Oja, tomu to sadlo dokonale. ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Já jsem vůbec neměl tušení o existenci seriálu takového ražení, o to víc mne potěšilo, že je i docela dobrý. Není to až zas tak vážně pojato, místy trochu zavání Limonádový Joe, to je ale dobře, lehounká nadsázka vůbec neškodí. První tři díly na Aljašce jsou určitě lepší, díly ze San Franciska se už trochu vlečou. V každém případě docela fajn výlet do minulosti. 80% ()

Eire 

všechny recenze uživatele

.....Pochopí márnosť zlatého mamonu a vracia sa k svojim bývalým morálnym hodnotám. Opúšťa podnikateľské kruhy a rozhodne sa opäť živiť prácou svojich rúk spolu so svojou bývalou sekretárkou Didou Masonovou.......................................................ELAM prvy zlatokop KOMUNISTA. :-DDDDD 65%z recesie. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Základem je výtečně vystavěný příběh Jackem Londonem, který Jiří Hubač umně a vkusně převedl do scénáře. Režijně, výpravou i herecky se zde téměř všechno povedlo, a tedy vznikl vysoce nadprůměrný seriál, který hloubkou i dramatičností a napětím předčí mnohé klasické westerny. Škoda jen toho kýčovitého konce. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Praze a Karlových Varech. Filmovalo se také v Brně, Rohačské dolině, obci Donovaly, Tatiakovo jezero u Roháčů. (M.B)

Reklama

Reklama