Já jsem vůbec neměl tušení o existenci seriálu takového ražení, o to víc mne potěšilo, že je i docela dobrý. Není to až zas tak vážně pojato, místy trochu zavání Limonádový Joe, to je ale dobře, lehounká nadsázka vůbec neškodí. První tři díly na Aljašce jsou určitě lepší, díly ze San Franciska se už trochu vlečou. V každém případě docela fajn výlet do minulosti. 80%(30.5.2018)

mozno som nasiaknuty spageti-vesternami a vinetuovkami plnymi lietajúcich pasti a sipov tak mi to pripadalo take nejake pomale a bez zivota a niektori herci mali spravanim i kostymom daleko od zlatokopov, ale je to v pohode pozeratelne, a keby to znova opakovali, nemam probem znova si to pozriet. ceskoslovenske herecke hviezdy ako vacsinou perfektne vykony..!(7.8.2014)

Televízny seriál vznikol v dobe, keď sa dramaturgovia v televízii snažili vyberať aj niečo zo svetového literárneho diela. Tento seriál je už len svojou dľžkou a svojim hereckým obsadením výborný. Dosť reálne nám ukazuje život na západe v tzv. zlatej horúčke. Máme možnosť si pozrieť množstvo hercov, ktorý už bohužiaľ nie sú medzi nami. ( Mistrík, Pántik, Vinklář, ). Musím Vám pripomenúť, že V.Muller v tomto filme nehrá, iba dabuje hlavnú postavu. Zabudli ste napísať, že tu hrali dosť významné postavy aj J.Tříska, A.Mrvečka, D.Tarageľ či L.Chudík. Ja mám tento film rád a preto ho hodnotím 80%.(24.1.2008)

Základem je výtečně vystavěný příběh Jackem Londonem, který Jiří Hubač umně a vkusně převedl do scénáře. Režijně, výpravou i herecky se zde téměř všechno povedlo, a tedy vznikl vysoce nadprůměrný seriál, který hloubkou i dramatičností a napětím předčí mnohé klasické westerny. Škoda jen toho kýčovitého konce.(8.4.2017)

Povedené zpracování románu Jacka Londona Elam Ohnivák. Románovou předlohu jsem četl, byla pochopitelně o něco lepší, ale i seriál stojí za to. Už je to dávno co jsem to viděl, kdysi to vysílali na ČT1. Česká televize by mohla trochu prohledat svůj archív a některé z opomíjených děl nám znovu promítnout.(21.1.2006)

• - Natáčelo se v Praze a Karlových Varech. Filmovalo se také v Brně, Rohačské dolině, obci Donovaly, Tatiakovo jezero u Roháčů. (M.B)