Banksovi jsou úplně normální rodina, žijící v pěkném domě v Třešňové ulice č.17. Bohužel pan a paní Banksovi pro samou práci nemají na své děti tolik času, kolik by si přáli, a proto musí pro ratolesti najmout paní na hlídání. Již po několikáté dává pan Banks inzerát do novin. Ale netuší, že stejně tak učinily i jeho děti. Potíž je v tom, že jak Jane (Karen Dotriceová), tak Michael (Matthew Garber) nejsou zjevně s výběrem těchto pečovatelek spokojení, protože u nich žádná dlouho nevydrží. A tak si šestá chůva za poslední čtyři měsíce balí kufry. Přísný otec seznam s požadavky dětí striktně odmítne a roztrhaný ho hodí do krbu. V noci ovšem do domu vnikne západní vítr, zmocní se útržků a odnese je vzhůru k nebi. Ráno stojí na prahu domu Mary Poppinsová (Julia Andrewsová) s tím samým seznamem v ruce, tentokrát ale celým. Mary Poppinsová je na první pohled důstojná osoba, se kterou není radno žertovat, ale i bytost plná fantazie, která navíc umí čarovat! Velké dobrodružství začíná! Podkladem nestárnoucí rodinné muzikálové komedie z roku 1964 se stala dětská knížka anglické spisovatelky P.L. Traversové z roku 1934. Příběh zasazený do Londýna r. 1910, plný fantazie a bláznivých nápadů, je ideální předlohou pro filmovou adaptaci a poskytuje vynikající muzikálovou příležitost Julii Andrewsové, která za svůj výkon získala Oscara. (Česká televize)

Sawy

Někde mezi kouzelnou rozjuchaností Čaroděje ze země Oz a kýčovitou přeslazeností Kouzelné romance se nachází muzikálová klasika Marry Poppins.Ani zde nechybí přebarvičkované kouzelné světy plné křepčících zvířat,okouzlující ústřední hrdinka a chytlavé písničky podpořené velkolepě pojatými tanečními sekvencemi.Narozdíl od Romance to ve mě s postupující stopáží neprobouzelo nenávist,ale zase mi film nedokázal učarovat jako Čaroděj.Škodí mu přemíra zbytečných muzikálových čísel,které děj nijak neposunují (i když,o jakém ději to vlastně mluvím?) a lehce otravné dětičky.Výtečná Julie Andrews a sympaťák Dick Van Dyke filmu samozřejmě zajišťují plusové body,ale moje nová srdcovka se rozhodně neurodila.Více než k čemukoli jinému se sem totiž hodí ono nadužívané "neurazí,nenadchne". 65 % ()

villon17

A já myslela, že tak kouzelnou tašku má jenom Hermiona:). Naprosto krásný muzikál, který musím zařadit hned vedle My fair lady. Škoda jenom, že některé scény byly přehnaně dlouhé až nudné. Zkrátit o půl hodiny by vůbec nebylo na škodu. ()

Marek1991

Z časti rozprávka, z časti vedecko fantastický príbeh, no z časti muzikál, hlavne však roztomilé dielo s krásnou výchovou pre rodinu. Paradoxne som sa k Mary Poppins prvýkrát dostal cez ženu bojujúcu za rôzne práva a to Kristen Bell, na ktorú sa tu Julie Andrews veľmi podobá. Toto nie je náročný film, za to film o šťastí, o jednoduchých krásnych zábavných veciach, o energii zo života a mne to nedávno prinieslo iné dievča podobne, že ožívam keď vidím čo robí a preto je to pre mňa niečo špeciálne, že viem presne pochopiť podstatu tak síce dlhého, ale za to magického diela. ()

corpsy

Vizuálne strhujúci detský spektákel s neuveriteľne sympatickou ústrednou postavou, spústou nápadou. Svižné a rovnako príjemné aj pre uši. Polahodí duši a zaženie smäd po rozprávkových príbehoch. ()

curunir

Muzikál rozhodne nepatrí medzi žánre, ktoré by som vyhladával, milé prekvapenie však prišlo keď som tento film skôr náhodne (aby som si rozšíril svoje obzory aj o takúto klasiku) pozrel a kľudne môžem povedať, že je zatiaľ tým najlepším muzikálom aký som videl. Za veľký plus považujem, že sa v ňom až tak veľmi nespieva, narozdiel napr. od Fantóma opery, kde spievanie zabere vyše 80% deja a tiež, že Mary Poppins má aj celkom peknú myšlienku. O samotnom deji sa však nejak veľmi hovoriť nedá, celý film ako keby sa skladal z určitých celkov či epizód (obrázková ríša, banka, kominári...), čo však na filme až tak veľmi nevadí. Čím ma film naozaj zaujal boli na svoju dobu prevratné špeciálne efekty (naozaj klobúk dole), ktoré by určite prekonali aj Kto obvinil králika Rogera?, či by sa mohli rovnať mnohokrát aj súčasným efektom robenými počítačmi. Nad pasážov prechádzky po obrázkovej krajiny som úplne žasol. Julia Andrews bola kedysi naozaj veľmi pekná žena, svojej postave vložila svojský charakter i keď dookola opakovala vlastne len niekeľko giest a póz, takže ten Oscar na jej konte je trocha prekvapivý a kľudne sa mohol ocitnúť u niekoho iného. I keď filmu nemám čo veľmi vyčítať, na úplne čístých 5* to nie je, každopádne však trocha prilepším, kedže sa jedno o veľmi príjemný zážitok. SUPERKALIFRAGILISTIKEXPIALIDÓZNE. ()

Cimr

Taková ta kýčovitá americká technicolorová klasika ala Čaroděj ze země Oz. Něco do sebe to má, je tu spousta pěkných detailů (plukovník, co každou celou hodinu vypálí z děla), znát to od dětství, asi bych na to nedal dopustit, ale přeci jen - moje srdcovka to nebude, protože film je příliš dlouhý na to, kolik je v něm opravdu zajímavých myšlenek (de facto jediná linka, co opravdu za něco stojí, je ta s otcem dětí a jeho zaměstnáním v bance). Jinak je tu spousta hezky vypadající, ale v podstatě nudné a prázdné vaty (tanec kominíků, choreografie s disneyovskými zvířátky). ()

MartinezZ

Nesnáším muzikály. A ty émerické filmové snad ještě víc. Přesto je tohle taková nenáročná dětská fantaskní pohádka s ne úplně 100% pohádkovým koncem a kupodivu mi tak nevadila. Ne úplně všechny ty zpěvy jsem byl ochoten v celé jejich délce akceptovat, ale nic důležitého mi z nich neuniklo. Normálně bych film nikdy neviděl, ale bral jsem to jako průpravu pro Saving Mr. Banks a tak mě ve výsledku překvapilo, že to bylo koukatelné, nepitomé a celkem i zajímavé (a ano, uzpívané... :) ()

Laxik

Jak ty moderní hrané americké pohádky (Čaroděj ze země Oz, Pan Wonka a jeho čokoládovna) moc nemusím, upíral jsem svoji naději už jen k Mary Poppins. A jsem spokojený... po většinu času jsem byl dokonce nadšený, protože tak 80 % tohoto filmu je naprosto dokonalých. Je to ale hrozně dlouhé a vycpané vatou. Taneční čísla mají vždy tak o tři čtyři minuty víc, než by bylo potřeba, a pár momentů je tak trochu na hranici trapného kýče, byť dost možná úmyslně. Ale OK, to se dá přežít. Průšvih je většina scén z banky. Ty jsou nudné, divné a nějak mi do celého filmu nesedí. Maličko zapracovat s nůžkami a byl bych v sedmém nebi. Svět je totiž kouzelné místo plné radosti a lásky. Stačí si jen uchovat dětskou nevinnost a dívat se kolem sebe. PS: Hrozně se těším na letošní pokračování, ale zároveň se trochu obávám, že Julie Andrews je v roli Mary nenahraditelná. ()

Siegmund

Vynikající film, který jsem viděl mnohokrát. Když jsem ho viděl poprvé , byl jsem ještě svobodný. Myslím si, že mi tento film spolu s filmem „Elvis! Elvis!“ otevřel oči a prozradil, jak se na svět dívat dětskýma očima a jak děti vhodně motivovat. Jsem přesvědčen, že oba filmy mají lví podíl na tom, že jsem později úspěšně vychoval své dva syny. ()

blackrain

Je strašně těžké si tenhle klasický muzikál nezamilovat. Od prvních chvil mě chytil za srdce a nepustil. Nemohla jsem se dočkat až se Mary Poppins objeví na scéně. Její příchod byl dokonalý a efektní. On vlastně celý příběh nabízí takových efektů mnohem víc. Místy to možná zavání až kýčem, ale sem se ta kýčovost dokonale hodila. Sedla sem prostě jako zadek na hrnec. Julie Andrews byla naprosto skvělá. Už raději nic říkat nebudu, protože bych se tu mohla začít rozplývat jako měsíček na hnoji, protože jsem si všechno, co se dělo, užila. ()

Tony.cs

Jako dítě jsem to viděl naposledy. Tenhle film se mi vždy líbil, hlavně díky animovaným částím. Na svou dobu dobře provedené propojení. ()

Raketka29

Další z filmů mého dětství. Film tak krásně barevný, rozmanitý a hravý. Scény a písničky, které jsem si zapamatovala, ačkoli jsem zapomněla název filmu (problém s tím, že dřív se u nás moc klasických amerických filmů nehrálo). Moje první vlaštovka k americkým klasickým filmům a Hollywoodu. Kdo by prostě nechtěl tuhle chůvu. Ach jak já miluji scénu, když uklízí ten pokoj. :'-) ()

togaf

Hrané části Mary Poppins jsou kouzelné, milé a vtipné. Ty kreslené jsou kýčovité, divné a trapné. Naštěstí Julie Andrewsová a Dick Van Dyke jsou skvělý a krásní, takže jsem nakonec spokojená a klidně bych se na tento muzikál podívala znova, jen škoda, že ho natočil zrovna Disney. ()

Vědma

Písničky jsou skvělé a chytlavé. Mary v podání Julie Andrews je "prakticky dokonalá v každém směru." Jenomže to je taky asi všechno. Výstupy se zvířátky jsou kýčovité a příběh nemá žádný spád. Líbili se mi oba představitelé rodičů. Jenomže ta část příběhu v bance mě dost nudila a vůbec to bylo celé dost roztříštěné. Podle mě to mohlo být ještě víc pohádkové. ()

*Elfík*

Proč, proboha, musel tenhle film ukrást všechny Oscary My Fair Lady??? Vždyť ani Julie Andrews nemá na Audrey Hepburn! A kromě toho, knížka je o moc lepší! ()

(mOnkey)

„Kouzelné“, to je slovo, které se mi od teď vybaví, když se řekne Mary Poppins. Po Wiseově hravém muzikálu Za zvuků hudby se Julie Andrews opět vyznamenala (i když ve skutečnosti mu Mary Poppins chronologicky předchází), dokonce až tak, že se budu muset urychleně podívat na další filmy s ní, abych ji mohl zařadit do své TOPky. Ale zpět k samotnému filmu, jak už jsem zmínil, tak nejlépe ho podle mě vystihuje slovo „kouzelný“, má takovou hřejivou atmosféru, která se ideálně hodí k duchu Vánoc, kdy je venku sychravo a vy se zachumláte do teplé deky a usrkáváte horký grog nebo svařák. Proto mě ani moc nemrzí, že jsem se zhlédnutím otálel tolik let, to čekání ruku v ruce s Blu-ray kvalitou přineslo kýžené ovoce. Zdá se mi, že tyhle muzikály ze šedesátých let prostě nestárnou, jak jinak je totiž možné, že i po sedmačtyřiceti letech od vzniku mě dokáže ohromit efekt (a u kterého ani po těch sedmačtyřiceti letech nemám nejmenší tušení, jak byl vytvořen), kdy Mary tahá rozměrné věci ze své kabelky, která leží na stole. Zkrátit o dvacet minut a byla by to bezchybná práce. I tak se ale jedná o ideální barevný a hravý snímek na nadcházející dva týdny. Mimochodem, taky vám David Tomlinson svou dikcí v určitých momentech připomínal Johna Cleese? 85% ()

Mary Poppins se vrátí

Mary Poppins se vrátí

21.12.2016

Kouzelná vychovatelka Mary Poppins u nás není moc známá. V Americe ale knihy Pamely Lyndon Travers uctívají, stejně jako film s Julií Andrews z roku 1964. V době sequelů, remakeů a rebootů to… (více)

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Spielbergova Mary Poppins

Spielbergova Mary Poppins

05.01.2006

Zřejmě nevyčerpatelná studnice fantazie a hravosti, kterou je režisér Steven Spielberg, se chystá točit remake legendárního muzikálu Mary Poppins z roku 1964. V něm si tehdy Julie Andrews zahrála… (více)