Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

Fixa

Tomuto filmu jsem se vyhýbal po tři léta. Když to narvali i do TV, tak jsem si řekl, že za to nic nedám. Asi takhle - čekal jsem, kdy už začne nějaká úžasná a skvělá akce a zatim jsem viděl jenom pár hraček, co do sebe mlátěj a pletou se jim do toho trpasličí lidi. Neřekl bych, že jsem na jakejkoliv film starej, ale našel jsem ho. Tenhle film je jedna velká reklama na hračky, určená klukům od 8 do 12ti let. Ta jednoduchost, infantilnost a kýčovitost, srší ze všech stran plnými proudy. ,,Jéé tati ! Já chci autobota ! Budu si s nim hrát a bude to můj kamarád. A pak chci i ostatní hodný roboty. Toho vůdce, co má vysouvací meč a vůbec všechny, protože každej má něco, co ten druhej ne. Spolu zažijeme spoustu dobrodružství. Já budu utíkat s kostičkou a bude mně honit ošklivej, nejzlejší robot, kterej chce ovládnout vesmír. Budu ten nejdůležitější na světě, protože nikdo neumí utíkat jako já. Moji roboti budou hrozně hodný, budem si spolu povídat a budem se mít rádi. Oni mají totiž stejný city jako lidi. Bum! Prásk! Skříp! Ratatatata!" Nojo, já vim, co jsem jako měl čekat, že jo? Čekal jsem, že když pominu americkou propagandu, miloučký robůtky, atd., bude se na co dívat. Bylo a bylo to tak vzrušující, až jsem z toho usnul. Ten konec byl tak natahovanej, že jsem se nedozvěděl jak to dopadlo. Myslím ale, že si ho snadno domyslím. Jednu hvězdičku dávám za to, že tvůrci mysleli hlavně na děti a nebyl určen pro mně. A druhou, že jsem se jednou usmál u situace, kdy tatík skočil do vany, v domnění, že jde o zemětřesení. PS: Nechápu proč navzdory kritickému hodnocení, dávají někteří lidé až 4body ()

sun.eagle

Nadhodnocený film. Nejdřív se na to dobře dívá, ale po počátečním očarování roboty které většina kluků me generace považovala za "tu nejlepší klukovskou hračku na světě" zbyde akční film s hloupoučkým příběhem, mizernými dialogy a nevím jestli jsem jedinný ale hlavní aspekt takových filmů čili akční sceny mi přišli nepřehledné, nějak divně prostříhané až z toho byli náběhy na epileptický zachvat. Aspon že na Megan Fox se neomrzí dívat. ()

RPO

Sledoval jsem to jen protože se díval můj sedmiletý syn a věřím že těmto dětem se to může líbit, pak si roboty postaví z lega. Ale jinak vůbec nechápu to kladné hodnocení. Klišé, stopáž a patos jako vždy... ()

whass

Skvělý ale opravdu skvělý film souboje mezi roboty byly uchvatne Shia Labeouf též a Megan Fox taky..takže z toho jsou 4 stars ()

Mzetko

Transformers je skvělý film, na jeho cenu má také naprosto neuvěřitelné vizuální efekty. Nelíbila se mi však jedna věc - bitevní pole ve městě na konci bylo poměrně nepřehledné a člověk snadno ztratil přehled, co se děje. Kdyby tohle nepokazili, bylo by to za pět, ale takhle máte čtyřku, braši. ()

noelgallagher

Buď jsem nemoderní, nebo starý, nebo úplně blbý. Ale tohle bych neohodnotil víc jako jednou hvězdičkou. Autíčka, která ožívají a oznamují, že přišli zachránit svět. Nudná hovadina a zbytečné strávené 2 hodiny mého života. ()

babuca

Dlho som si to nechcel pozrieť, lebo som si myslel, že je to taká hlúposť pre tínejdžrov. No pravdupovediac to aj je ale bavilo ma to ! Akčné scény boli skvelé, dokonca aj humor bol konzumovateľný, ale nechýbalo tu aj klasické americké klišé... ()

Marcey199

Co se týče scénáře, děje apod., žádné veledílo v tomto ohledu to rozhodně není. Na druhou stranu - já se královsky bavila! A to celých 144 minut, neskutečný.:) Na to, že jsem naprostý antifanda tohoto druhu filmu, je to vážně bomba.:) Efekty, Shia, Bumblebee, (nádherná!) Megan, Optimus Prime, Josh Duhamel, ach, moje srdce se tetelí ještě teď.:) P.S. Fakt doufám, že z mojí feldy se taky stane autobot, tu duši na to rozhodně má.:-D ()

michalek.k

Tak to mne bavilo. Obrázkové, velkolepé, vtipné. Výborný film pro čtrnáctileté chlapce - outsiderovo auto se mění na robota, outsider se skamarádí s kamarády robota a navíc získá kočku snů. Jelikož čtrnáctiletý chlapec dříme v kažkém dospělém chlapci, tak to zákonitě baví i velké a staré chlapce. ()

ManiacJack

Typický americký blockbuster postavený na efektech a zběsile nepřehledné akci. Komediální prvky nejsou moc vtipné a vážně to brát nelze. Efekty nejsou špatné, ale kamera je dost masakruje nájezdem na detaily a půl sekundovými střihy, takže si ty roboty ani moc neužijete. No a dějová linka? Je tam vůbec nějaká? ()

Triskáč

Od začiatku až do konca nadupaný akciou. Dialógy vo filme sú smiešne, vtipy priemerné, hlavný hrdina je mi veľmi nesympatický a Megan Fox je tu len na okrasu. Čo však film vyzdvyhuje do intergalaktických sfér sú digitálne efekty a zvuky skladajúcih sa strojov. Ono ide v podstate len od dlhočízny klip kde sa pár aut a stíhačiek skladajú rozkladajú, skladajú, bijú, sem-tam niečo zničia a vy na konci ani neviete o čom to vlastne bolo, ale zažijete vizuálne a zvukové nebo. Plný počet bez premýšlania... Tie dialógy a scenár by mohli byť kľudne aj o vianočných kaproch, no stále pre mňa top. ()

Pellik

Niekde v škatuli mám schovaného transformera. Možno keby som ho vytiahol a vložil do neho dve tužkové baterky, tak by sa pohol, vzpriamil a znovu zložil. Kedysi to bol hit číslo jedna. Ale to, čo si na nás pripravil Bay so Spielbergom, to je masaker. Keďže ku drahým strojom patria aj ženy, zrodila sa nová hviezda - Megan Fox. Tá scénka na motorke, ehm ehm...nemal som náhodou písať o filme? :) Ok, už budem dobrý. Film Vás nepustí od začiatku až do konca, je plný akcie, nádherných vizuálnych efektov, ktorú dotvára sluchu lahodiaca hudba. Som nesmierne potešený, že aj v tejto dobe plnej sci-fi snímok sa zrodí sem-tam film, ktorý ma okrem tej technickej stránky aj zmysluplný dej a spád. Ďakujem veľmi pekne za nezabudnuteľné orgie pri tomto filme. ()

Soar

s Transformermi som sa hrával ako malý chlapec a tak som neodolal traileru a musel som to vidieť :) po vizuálnej stránke tomu niet čo vytknúť, chlapci od ILM sa snažili a je to tam vidieť. obsadenie bolo výborné (myslím hlavne Megan Fox) :) ale aj Shia bol dobrý, ten chalan už je superhviezda. ALE, vadil mi príliš primitívny dej a spracovanie záverečnej bojovej scény, bola neprehľadná a miestami by som povedal až odfláknutá ale ako fanúšik série prižmúrim oko a celkový verdikt je teda 4 a pol *. ()

pCCb

3 hvězdy jen za střední, akční část. První půlhodina byla jen lehce nad Odpad, stěží jsem to vydržel a nevypnul to. Pak to dostalo slušnej spád a ty infantilnosti se ztratili. No a posledních 20 minut, to už byla zase nuda, kterou jsme už viděli v každém druhém akčním filmu. ()

RadimRay

V kině to byla pořádná jízda! Gigantické akce,superrobotické transformace, nadupaný káry, krásný holky...k tomu dobrej výběr hlavních hrdinů v podobě sympatického Shia LaBeoufa a krásné Megan Fox! 100% ()

benkos odpad!

Ďalší neuveriteľne nadhodnotený film určený pravdepodobne pre amerických stredoškolákov a tunajšie deti navštevúce základnú školu. Úbohý hlavný hrdina + potenciálna pornohviezda sršiaca intelektom (netuším prečo ju všetci tak ospevujú), neskutočne stupídne diaógy a scény, všadeprítomný pátos, sračkový dej a vesmírom letiaci roboti ktorí sa v okamihu premieňajú na autá GMC a mobily NOKIA. Netušil som že takúto infantilnú sračku je možné vôbec natočiť. Skláňam sa pred tvorcami. ()

joullinar

Perfect combo: dokonalé vizálne efekty (páni v IL&M proste vedia, čo robia), úžasná muzika (Jablonsky to tiež vie a nielen tu) a zvuk - "rachot, bzukot, vrčanie" :) a tomu podobné mechanické zvuky ma úplne, ale úplne dostali...proste na konci filmu ostať sedeť s otvorenou "hubou" od úžasu to je podla mňa ten správny výraz ako má človek po filme niekoľko minút vyzerať. Jednoznačne Blackout rules! Soccent Attack/Downtown battle/Scorponok epické scény a len máločo sa im vyrovná vo filmovom svete... Ale samozrejme všetci Decepticoni boli, vrátane hajzlíka Frenzyho super! Aby bolo jasné Autoboti dobre fajn, ale u mňa vždy preváži sklon k dark side:), Bumblebee bol z nich asi najlepší. Jediné čo mi trochu vadilo bola len Ratchetova hláška o hormónoch a potom trávniková scéna, ale nad tým len mávnuť rukou:), bo ostaté ach bože! Proste pozreť a spokojne umreť! ()

Gazzellka

I just luv this sh*t! odkedy sme boli male decka a hrali sme sa s autickami, ktore sa par sikovnymi pohybmi menili na robotov s kamennym ksichtom, snivam o tom, ze moje auto sa so mnou mozno bude rozpravat. jak nacuvam tak nacuvam, hladkam ho, prihovaram sa mu a zasobujem ho aj sprskami vulgarizmov na jeho adresu, zial, este stale neprehovorilo :( asi pristupim k radikalnemu rieseniu, ukradnem dedkovi okuliare a vyryjem do nich par cinskych znakov. nasledne snad auto prehovori, pripadne mi zbali nejakeho potencialneho frajera! (a samozrejme, ako obvykle pisem, pan black piece of lovely Tyrese vo vedlajsej ulohe opat blyskal svojimi krasnymi vybielenymi zubami kade tade a zabery jemu venovane som si znacne uzila) ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)