Krásná mladá malířka Candy (ABBIE CORNISH) prožívá své první vášnivé vzplanutí s příležitostným básníkem Danem (HEATH LEDGER). Jejich láska je opojná a oba se snaží jen o to, aby byly společné zážitky stále intenzivnější a oni se mohli plně oddat rozkoši. Nespoutanost, po níž touží, nakonec najdou v heroinu. Spolu budou neporazitelní. Zanedlouho se však ocitnou v situaci, kdy už nemají co dát do zastavárny, proto začne Candy vydělávat peníze prostitucí. Dan jí v tom nijak nebrání a ráj, ve kterém se na chvíli ocitli, se opět stává pouhým snem. Zatímco se jejich drogová závislost prohlubuje, rozhodnou se posílit svůj vztah manželským slibem. Velký den nakonec prožijí v drogovém oparu. Rodiče Candy (TONY MARTIN a NONI HAZLEHURST) jsou zmateni - s mučivými pocity sledují, jak se jejich dcera noří stále hlouběji do něčeho, co nedokáží pojmenovat. Pro Candy a Dana se závislost postupně stává neoddělitelnou součástí jejich vztahu. Manželství se řítí do záhuby stejně jako duševní stav Candy, která si uvědomuje, jak tragicky jejich sen skončil. Nakonec boj s chaosem vzdá a odejde na léčení. Přestože se Dan cítí ponížen, najde díky odloučení od všeho, co miloval, nový smysl života a uvědomí si, že si Candy vybrala cestu, která oběma z nich přinesla úlevu. (oficiální text distributora)

Callie

Nic nového pod slunce, ale přesto Heath Ledger a Abbie Cornish - koncert . Čtení dopisu na zdech mě totálně dostalo. Celou dobu jsem přemýšlela, jestli to vůbec Ledger je. Byl tak změněný fetem, že jsem ho skoro nepoznala. ()

Spevo

Film Candy prekonal moje očakávania, ale ja mám zase slabosť pre drogovú tématiku. Najsilnejšou stránkou filmu sú neskutočne presvedčivé herecké výkony v hlavných úlohách, Heath Ledger bol pán, a scéna pri odvykaní za 100. ()

HollyMolly

Nic z toho, čím bodují podobné filmy, zde nefunguje. Člověk nesleduje osud dvou lidí, kteří pomalu spadají do drogové závislosti, která je nutí dělat nejrůznější zoufalé věci. Ikdyž se zpracování snaží být nemilosrdně syrové, působí to jen ponuře a nerealisticky, nic zde není dramatické ani šokující. Ze všeho jsem měla pocit, že to už někde bylo. ()

Zapinka

Všechny filmy o drogách jsou zajímavé už jen tou tématikou, ale tenhle byl moc zajmavě zpracovaný a moc mě zaujal. Výborné herecké výkony, především Heath Ledger, ten je na celém filmu snad to nejlepší. Škoda něj:( Film určitě stojí za to zkouknout. ()

SolamBee

Filmy o drogách jsou trochu zrádné - jak o nich vypovídat nově a přitom pravdivě? To je vždycky těžké a tady se to moc nepovedlo. Vždyť tohle všechno jsem už viděla. A v působivějším provedení. Skvělí herci a jedna velká pravda z úst sjetého Rushe film pozvednou. Ale ne až ke hvězdám. K tomuhle filmu se vracet nebudu. ()

Anetulicek

Ťažko uveriť, že sa na takúto dráhu niekto môže dať. Film hovorí o tom ako drogy dokážu život otočiť hore nohami a, že sa ťažko dostávate späť.... vždy je tam niečo čo Vás ťahá dole ...vo chvíli keď si siahnete na dno...príde sloboda... v podobe smrti, alebo precitnutia. Spracovanie veľmi realistické, herecké výkony (Abbie Cornish, Heath Ledger) maximálne kvalitné. Napriek dramatickému priebehu film končí , povedala by som, skoro pozitívne. Keďže mi nie je táto tematika až tak blízka za 3* ()

lepo

Drugs road movie, bohužiaľ bez konečnej stanice, so všetkým čo k tomu patrí...absťáky, depresie, sociálny úpadok, nútená prostitúcia na všetky spôsoby...rastúca katastrofa - dúfam, že predstaviteľmi len profesionálne zahraná iba!!!!?....východisko žiadne, anjeli s Casperom už nedvíhajú telefón, hells kitchen už len pár míl na dosah. Výborná kamera, žiadne zdĺhavé zábery. Rýchlosť konca = svetelnej rýchlosti kozmickej rakety poháňajúcej sa hnusnou drogovou substanciou, ktorá už bez hystérie nemá palivo do úvodných scén filmu, nazvaných nebo. Pôrod dieťaťa, je strašnou výplatou Bohom opustenej dvojice. Silná štúdia do drogami závislej duše. Odporúčam premietať, resp. púšťať na základných a stredných školách, namiesto povinného čítania.... " Nedá sa to vrátiť. Keď máš čas premýšľať, nesmieš zabúdať na to, ako veľmi krehké to všetko je." ()

Mangus

Téma drog asi nikdy nebude dostatočne mnoho razí zobrazená, aby ju ľudia začali brať vážne a vyhýbali sa drogám. Bolo toho natočeného už naozaj veľa, veľa toho bolo popísaného, povedaného a stále je tématika drog aktuálna a veľmi závažná. Film zobrazuje výsledok, priebeh, začiatok celého procesu drogovania, abstinencie, absťákov a opätovného vhupnutia do problému. Film držia silné herecké výkony, hlavne Heatha a ďalej silné scény. Za povšimnutie stojí aj vynaliezavosť kradnutia peňazí, ale to len na okraj. Myslím si, že tento film si menej ako 4 hviezdičky nezaslúži. 8/10 ()

Latec

Krásne, citlivé, brutálne. Ako ich vzťah. Hudba veľmi vhodne dotvára atmosféru. Nečakajte cukríky v pravom slova zmysle. ()

marttul

Jaká škoda, že Heath Ledger již není mezi námi...To si vybavím pokaždé, když zahlédnu nějaký film, kde předvádí své herecké umění. Říkám si, že si nepamatuji jediný špatný film, ve ktrém bych ho viděla, ba naopak. Candy pro mě ovšem stojí na úplném vrcholu toho, co Ledger kdy natočil. Věřím mu každý pohled. který Candy věnuje, každou slzu, která mu teče o tváři. Nechci ovšem zapomínat ani na vynikající Abbie Cornish, která mi například při scéně s miminkem připadá, jako když příběh ve filmu opravdu žije. Tento film mi už navždy zůstane v paměti jako jedno z největších uměleckých děl, jaké jsem kdy měla možnost shlédnout. Doporučuji všemi deseti, ovšem nečekejte romantickou pohádku, tento příběh je, bohužel, ze života. ()

Monyfik

Ničeho nového, ani "překvapujícího" se nedočkáme. Kdo zná problematiku drog, si zřejmě řekne, že toto je jen čajíček oproti následkům a chování lidí ve skutečném životě. Určitě stojí za zhlédnutí - děti školního věku, ať vědí, jaké následky mohou nastat, při převelkém experimentivání... Zkrátit na polovinu a bylo by o hvězdu více. ()

petrastrela

Výborní herci, výborná hudba! Ovšem ty jejich příšerné abstinenční stavy jsem jim fakt nezáviděla, bylo mi blbě za ně. Nemám ráda narkomany. ()