• Austrálie

Drama / Romantický

Austrálie, 2006, 108 min

Veľmi fajn. Celý film sa mi zdal trošku dlhší ako v skutočnosti bol, ale v žiadnom prípade zdĺhavý. Práve naopak- čím viac dej postupoval, tým viac ma bavil. Veľmi dobré vykreslenie absťáku. Aj hudba sa mi páčila a mnohým scénam pekne pomohla. Herci veľmi dobrí. Rush tu ani veľmi nemá čo hrať a je skôr len takou väčšou figúrkou. Abbie Cornish aj Heath Ledger sú veľmi dobrí a obaja majú vo filme zopár veľmi silných okamihov. Aj pri nich mi prišlo, že intenzita výkonu sa zvyšuje s pribúdajúcou stopážou, ale to zrejme len čisto subjektívny pocit. Potešil ma koniec, lebo už som sa začínal báť, že to bude druhé Requiem. Osobne mi vôbec nevadil strohý vizuál, lebo v opačnom prípade by to hádam až priveľmi evokovalo práve ono Requiem alebo Trainspotting. A koniec-koncov, prečo by všetky dôležité filmy o drogách mali byť opatrené cool vizuálnym hávom? Bez problémov som sa vedel vcítiť do Danovej kože a za to má film u mňa hviezdu navyše.(14.12.2008)

Velice sugestivně podaný snímek o dvou lidech, kteří se nemůžou zbavit jak závislosti na heroinu, tak závislosti na sobě. Po dlouhé době fim s drogovou tématikou, který mě opravdu zaujal. Velice kvalitně natočené, až skoro dokumentárně. S tak silnými scénami, že vám na tenhle film určitě nedají zapomenout. Za což můžou opravdu výborné herecké výkony ústřední dvojice, díky kterým jsem jim uvěřila každý okamžik, který prožívaly a film posouvají o jednu úroveň výš a dělají z něj tak nadprůměrný a depresivní zážitek.(11.2.2008)

Bylo nebylo žili kdysi Candy a Dan ten rok bylo vše nádherné smůla stékala po stromech a on šplhal na balkóny, vylezl kamkoli udělal pro ní cokoli náš milý Dan. Ve vlasech jí zpívali tisíce ptáků všechno zářilo jako zlato. Jednoho dne zachvátily postel plameny byl krasný a byl to ničema. Žili jsme jen ze slunečních paprsků a čokolády. Nastalo odpoledne neskutečné vášně "darebák Dan". Candy ztratila hlavu paprsky zapadajícího slunce kolem ní kroužili jako lační žraloci "dneska to chci zkusit jako ty". Vpadl si do mého života a mně se to líbilo, užívali jsme si bahno radosti, vzdala jsem se ti celá. Najednou se objevila propast a celý svět se obrátil naruby. To je smysl života to je přesně, co chceš když tě v sobě cítím vím, že nejsem nesmrtelná. R.I.P. Heathe. Dávám 80%(23.11.2017)

Abbie Cornish a Geoffrey Rush (škoda, že Casper nedostal víc prostoru) jsou skvělí v příběhu o trojúhleníku on-ona-heroin (příběh je ale vyprávěn z pohledu Dana (Heath Ledger), jenž za touhle dvojicí zaostává). Celkem syrový snímek, scénu potratu hned tak nezapomenu a i hudební doprovod je celkem slušně vybrán /když už je použit/. Vadí mi, že Danovi rodiče jsou ve filmu odbyti jednou větou. Film, na který byste určitě neměli koukat ve špatné náladě či depresi.(26.10.2006)

Možná je trošku škoda, že jsem tento depkoidní snímek, pojednávájící o následcích používaní drog mladou dvojicí, viděla až po takových strhujících snímcích jako je Requiem za sen či Děti ze stanice ZOO. Kdybych tyto filmy před tím neviděla, určitě bych se na tento dívala úplně jinak a líbil by se mi nejspíš víc, ale tamty nastavili, bohužel, laťku hodně vysoko. Samozřejmě na mě i tento film s neúnavnou tématikou, zapůsobil. Znova ve mně vyvolal tu stejnou otázku, jako u těch ostatních, co se týkají drog.."Proč jen do toho lidi jdou, když ví, že je to bude ničit?" Ale zas jedno velký plus, měl tento film a to byli herci. Austrálie dokazuje, že i u nich ve klokanově mají úžasný aktéry. Candy byla výborná.(1.3.2013)

• - Předtím, než Candy (Abbie Cornish) málem přizabije Dana (Heath Ledger) popelníkem, sleduje její partner v televizi Zrcadlo (1975). (Fingon)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Muž, ktorý venuje vo filme hereckému duu krabičky s mliekom, je autor románu "Candy". Jeho meno je Luke Davies. (MikaelSVK)