poster

Candy

 • Austrálie

  Candy

Drama / Romantický

Austrálie, 2006, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • destroy83
  ***

  Dobře pojaté feťácké drama, které bohužel nenabízí kromě perfektních hereckých výkonů ústřední dvojice nic, co by dokázalo diváka strhnout. Příběh se klasicky rozjíždí pozitivními momenty při startu Candy na heroinu a postupně, místy hodně naléhavě, zobrazuje pohlcení milenecké dvojice heroinem. Nastává těžká závislost, která nutí Candy k prodávání osobních věcí a následně k prostituci. Snímek obsahuje prakticky vše, co od něj divák může očekávat. Dočkáme se vysmátých zážitků, drsné odvykačky, narušení mezilidských vztahů, přefetování, potratu a následných citových zraňení. Vše je provedeno opravdu zdařile, ale bohužel už to tu bylo tolikrát, že to nemůže na diváka fungovat tak, jak by si autoři nejspíš přáli. U mě lehký nadprůměr, takže za tři hvězdy.(2.8.2009)

 • F.man
  ***

  Candy se vážně snaží být tím "cool" drogovým a revolučním filmem, ale právě na to nejvíce dojíždí. Vážně škoda, že se režisér nevěnoval radši talentu Ledgera a příjemné Abbie Cornish, mohlo z toho být malé velké romantické drama. Takhle to však skončilo jen na půl cesty u obyčelných 108 průměrných minut.(28.10.2008)

 • campix
  ****

  Candy je opravdu velice kvalitní snímek na téma drogové závislosti. Bohužel v rámci tématu si dokážu představit hned několik emotivně silnějších snímků. Především Requiem for a Dream, který u mě žádný film už asi nepřekoná. Jinak samozřejmě silný námět a zajímavé rozdělení snímku na tři části Nebe - země - peklo. Některé scény emotivně silné, ale jako celek nefunguje Candy až tak podmanivě.(8.8.2012)

 • castor
  ****

  Láska ve třech – Candy, Dan a heroin!! Drsná (a nutno podotknout nevyvážená) romance od protinožců o destruktivním vztahu dvou mladých, rozhodně nadějných duší. Básník a malířka tak musí chtě nechtě projít typickými atributy jako jsou krádeže nebo podvody, detox nebo ponižující prostituce. Právě pokusy o abstinenci, snahu o normální život nebo kterákoliv hádka s hrdinčinými rodiči nebo mezi sebou jsou díky ústřední dvojici neuvěřitelně důvěryhodné, bez brilantních Heathe Ledgera a Abbie Cornish by tohle zřejmě autobiografické povídání skončilo někde v koutě bez povšimnutí. K tomu noblesní homosexuál Geoffrey Rush, úsporné zachycení (režisér je divadelník) všedních starostí beznadějných feťáků a skvěle padnoucí hudba – to jsou další plusové body poctivě a upřímně natočeného debutu. Škoda jen, že emocionálně působí trochu zmateně a cestu k divákovi si musí prosekávat zbytečně obtížněji než by se na první pohled mohlo zdát!! Za ústřední duo přesto ****.(10.1.2008)

 • pufina
  ****

  Dan a Candy žijí ze slunečních paprsků a čokolády. Nebe - Země - Peklo. Poměrně realisticky podaný příběh o drogově závislých. Heath Ledger s Abbie Cornish zahráli své role lépe než skvěle a přesvědčivě. Geoffrey Rush jako Casper k nim nádherně ladil (byla to jejich perníková chaloupka). Ale přesto, že děj se vyvíjel dobře, pár nesrovnalostí se mi tam nelíbilo - ať bydleli kdekoliv, měli to tam (na feťáky) až náramně uklizené a i čisté, ne? Všimli jste si, jak měli neustále čisté oblečení? Kdo jim to asi pral, maminka Candy? To určitě, trošku nereálné. A dost mě zklamal závěr! Nebýt vynikajících hereckých výkonů, tak bych snížila ještě o stupeň. ,,Říká se, že z každejch deseti let feťák stráví sedum let čekáním." (30.11.2011)

 • - Film Candy sa natáčal na viacerých miestach po celej Austrálii, napr. aj v najväčších mestách Sydney či Melbourne. (MikaelSVK)

 • - Muž, ktorý venuje vo filme hereckému duu krabičky s mliekom, je autor románu "Candy". Jeho meno je Luke Davies. (MikaelSVK)

 • - Předtím, než Candy (Abbie Cornish) málem přizabije Dana (Heath Ledger) popelníkem, sleduje její partner v televizi Zrcadlo (1975). (Fingon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace