Candy

• Austrálie

Candy

Drama / Romantický

Austrálie, 2006, 108 min

Co může být zajímavého na životě smažek? Že se jejich život plácá od ničeho k ničemu, že statisticky z 10-ti let zbytečného trápení na cestě do pekel 10 let nic nedělají, 7 let stráví čekáním, 2 roky propichováním žil, rok kecáním o slibech, a pak za minutu zhebnou. Příběh mi nic nového nedal, ale ani nevzal, bylo hezké koukat se na nevyzrálého Heatha, Abbiin roztomilý pršáček a dojemnou chápavost papá. Nakonec sledovat pád do záhuby se vždycky hodí, pokaždé je to velké poučení. Přes pocit marnosti boje s démony jsem cítila jeden podstatný rozdíl. I v těch nejhorších momentech bylo vidět jasné světlo - nekonečnou oddanost a víru v jedinečnou neopakovatelnou vzájemnou lásku obou hrdinů. (jak sladce může chutnat i obyčejná voda, když má jeden to štěstí a procitne!)(26.7.2011)

Dan a Candy žijí ze slunečních paprsků a čokolády. Nebe - Země - Peklo. Poměrně realisticky podaný příběh o drogově závislých. Heath Ledger s Abbie Cornish zahráli své role lépe než skvěle a přesvědčivě. Geoffrey Rush jako Casper k nim nádherně ladil (byla to jejich perníková chaloupka). Ale přesto, že děj se vyvíjel dobře, pár nesrovnalostí se mi tam nelíbilo - ať bydleli kdekoliv, měli to tam (na feťáky) až náramně uklizené a i čisté, ne? Všimli jste si, jak měli neustále čisté oblečení? Kdo jim to asi pral, maminka Candy? To určitě, trošku nereálné. A dost mě zklamal závěr! Nebýt vynikajících hereckých výkonů, tak bych snížila ještě o stupeň. ,,Říká se, že z každejch deseti let feťák stráví sedum let čekáním." (30.11.2011)

Opět film, kde síla drog dokazuje, že málokdo má na to s nima seknout. Krásně je zde vylíčeno, jak se oba usilovně snaží a sami sebe navzájem přesvědčují, že mohou skončit až budou chtít. Tím ale více propadají a nemohou vydržet. Jejich nový život má přijít s příchodem jejich dítěte. Oba odhodláni vydržet do konce, na nový začátek ale přeruší, když Candy potratí a tak nastává znovu čím dál větší závislost, která vede až k přestěhování do dalekého statku pryč z velkoměsta. Herecké výkony vyvážené, přesvědčitelné. Rodiče Candy, hlavně otec byli působivý, a celkově celý film příjemný, ale film není na odpoledne nebo večer, kdy si chcete zpříjemnit atmosféru. To vyberte raději nějakou klidnější komedii.(12.4.2007)

Tenhle film je tak moc nabitý emocemi, že víc by to už snad ani nešlo.. Od začátku až do konce jsem od něj nemohla odtrhnout zrak a hltala jsem opravdu každé slovo, situaci, čin... K tomu ještě opravdu skvělá a milá hudba, která mě chvílemi dokonce donutila vlnit se do rytmu a to se mi u filmů vážně moc často nestává :D Abbie, Heath i Geoffrey byli ve svých rolích naprosto bezchybní.. Všechny ty city mezi Candy a Danem působily tak moc skutečně.. Některé scény mi doslova vyrazily dech a samozřejmě mezi nimi byl i závěr.. Poslední Rushova scéna pro mě byla vážně nečekaná! Skvělý film! :)(6.1.2012)

Filmy o feťácích moc nemusím. Filmařsky tenhle není ničím moc zajímavý, i když mě bavila upřímnost toho páru. Klidně se domluvili, že ona bude šlapka a on bude dělat hovno. A když mu holka řekla, že už mrdat nechce ať mrdá on s gayema, tak řekl, že ne a bylo to všechno postaru. Heath Ledger byl fakt dobrej herec a dokazuje to i tady. A Abbie Cornish se alespoň často svlíká.(15.2.2013)

• - Předtím, než Candy (Abbie Cornish) málem přizabije Dana (Heath Ledger) popelníkem, sleduje její partner v televizi Zrcadlo (1975). (Fingon)

• - Film Candy sa natáčal na viacerých miestach po celej Austrálii, napr. aj v najväčších mestách Sydney či Melbourne. (MikaelSVK)

• - Muž, ktorý venuje vo filme hereckému duu krabičky s mliekom, je autor románu "Candy". Jeho meno je Luke Davies. (MikaelSVK)