VOD (1)

Krásná mladá malířka Candy (ABBIE CORNISH) prožívá své první vášnivé vzplanutí s příležitostným básníkem Danem (HEATH LEDGER). Jejich láska je opojná a oba se snaží jen o to, aby byly společné zážitky stále intenzivnější a oni se mohli plně oddat rozkoši. Nespoutanost, po níž touží, nakonec najdou v heroinu. Spolu budou neporazitelní. Zanedlouho se však ocitnou v situaci, kdy už nemají co dát do zastavárny, proto začne Candy vydělávat peníze prostitucí. Dan jí v tom nijak nebrání a ráj, ve kterém se na chvíli ocitli, se opět stává pouhým snem. Zatímco se jejich drogová závislost prohlubuje, rozhodnou se posílit svůj vztah manželským slibem. Velký den nakonec prožijí v drogovém oparu. Rodiče Candy (TONY MARTIN a NONI HAZLEHURST) jsou zmateni - s mučivými pocity sledují, jak se jejich dcera noří stále hlouběji do něčeho, co nedokáží pojmenovat. Pro Candy a Dana se závislost postupně stává neoddělitelnou součástí jejich vztahu. Manželství se řítí do záhuby stejně jako duševní stav Candy, která si uvědomuje, jak tragicky jejich sen skončil. Nakonec boj s chaosem vzdá a odejde na léčení. Přestože se Dan cítí ponížen, najde díky odloučení od všeho, co miloval, nový smysl života a uvědomí si, že si Candy vybrala cestu, která oběma z nich přinesla úlevu. (oficiální text distributora)

Trailer

Qitek

Jeden z nekrásnějších a zároveň jeden z nejdepresivnějších filmů, jaké jsem kdy viděl. Zasáhl mě. A když začínají úvodní titulky s překrásným song for sirene... Běhá mi z toho mráz po zádech. A když si do toho uvědomím, že pan Ledger už tady není, je mi z toho do breku. A pak se do toho ozve ten jeho hlas... Uf... Také stojí za zhlédnutí od Ledgerovi ženy na youtube http://www.youtube.com/watch?v=EohTeJE8Q5E&feature=related... ()

Shakers

Absolútne netuším, prečo som sa k tomu filmu odhodlal a ako som sa vlastne k nemu dostal, ale jedno viem - bola to chyba ... a nuda. Herecké obsadenie je snáď jediné plus, ale inak príbeh nezaujímavý ako hlavne postavy. Ten kto bere drogy zle dopadne a ten kto to vie, nemusí tento film ani pozerať. Ja som to vedel a tiež som zle dopadol. 45 % - 2* ()

destroy83

Dobře pojaté feťácké drama, které bohužel nenabízí kromě perfektních hereckých výkonů ústřední dvojice nic, co by dokázalo diváka strhnout. Příběh se klasicky rozjíždí pozitivními momenty při startu Candy na heroinu a postupně, místy hodně naléhavě, zobrazuje pohlcení milenecké dvojice heroinem. Nastává těžká závislost, která nutí Candy k prodávání osobních věcí a následně k prostituci. Snímek obsahuje prakticky vše, co od něj divák může očekávat. Dočkáme se vysmátých zážitků, drsné odvykačky, narušení mezilidských vztahů, přefetování, potratu a následných citových zraňení. Vše je provedeno opravdu zdařile, ale bohužel už to tu bylo tolikrát, že to nemůže na diváka fungovat tak, jak by si autoři nejspíš přáli. U mě lehký nadprůměr, takže za tři hvězdy. ()

Zeck

Asi nejnudnější film o drogách, který jsem zatím viděl. Jednou "šmrnclý" dětma ze stanice ZOO, podruhé Requiemem za sen. Ledger a Cornish možná podali dobrý výkon, ale v příběhu rozděleném na nebe, zem a peklo, totálně nevynikl. Příběh je zdlouhavý a přebíhá z jednoho tématu k druhému bez toho, aby alespoň jedno dokázal dobře a chytlavě popsat. Výrazné a důležité situace tak ve výsledku absolutně nic nepřinesou. Tento film mě žánrově nedostal (romantické drama), místo toho mě dokázal párkrát rozesmát. Schýza a detox vyzněl do prázdna, další situace představující život feťáků rovněž. Film nedokázal diváka přesvědčit o tom, že drogy jsou špatné, nebo dobré. Pouze odvyprávěl nudné drama, kterému sekundovaly drogy. 55% 08.02. 2010 ()

Malarkey

Zahrát si ve filmu o drogách, to je většinou zkouška peklem. Ukáže, co v hercích skutečně je, pokud si během natáčení sami něco nepodstrčí. To ale v dnešní době už není tak v módě jako tenkrát, takže je to především hlavně o těch hereckých výkonech a ty jsou naprosto perfektní. Heath Ledger a Abbie Cornish ukázali tradiční umělecky založenou rodinku, která se pro fet nebojí jít daleko. Kromě toho jsem si uvědomil, jak velká je Ledgera škoda. Alespoň, že po něm zůstali ty filmy, ať je na co vzpomínat. ()

• Muž, ktorý venuje vo filme hereckému duu krabičky s mliekom, je autor románu "Candy". Jeho meno je Luke Davies. (MikaelSVK)
  • Film Candy sa natáčal na viacerých miestach po celej Austrálii, napr. aj v najväčších mestách Sydney či Melbourne. (MikaelSVK)