Candy

• Austrálie

Candy

Drama / Romantický

Austrálie, 2006, 108 min

Candy se vážně snaží být tím "cool" drogovým a revolučním filmem, ale právě na to nejvíce dojíždí. Vážně škoda, že se režisér nevěnoval radši talentu Ledgera a příjemné Abbie Cornish, mohlo z toho být malé velké romantické drama. Takhle to však skončilo jen na půl cesty u obyčelných 108 průměrných minut.(28.10.2008)

Omšelý výlet mezi zamilovaný pár stíhaný drogový démonem není hloubavou etudou na téma člověk a drogy, ani hýřivým kolotočem plným moderních vizuálních úletů při jejich aplikaci. Candy je dokumentaristicky odosobněnou sondou bez názoru, ke které si musíte vytvořit vztah sami. Ač vyznívá bez hlubšího sdělní, stále nicméně triumfuje s drtivými hereckými výkony a jednou scénou, za jejíž sílu a pachuť bych ji zařadil mezi TOP 5 svých nejsilnějších filmových zážitků.(13.10.2006)

Noooo, hezkou depresi a úzkost to ve mne vyvolalo! Je málo filmů, které Vám zůstanou v hlavě, sotva skončí. Co se feťáckých dramat týče, tenhle se mě asi osobně dotknul nejvíce. Láska se zde ocitá v naprosto jiném kontextu, který většina z nás prostě nezná. Nečekejte proto Pretty Woman... A co se týče konce - je to happy end nebo není? :-)(16.3.2011)

Drogy vás mohou vynést do nebe, ale z vaší pozemské existence udělají peklo. Největším problémem tohoto filmu je, že podobných příběhů už bylo natočeno mnoho. A tenhle se divákovi nakonec nezadře pod kůži tak silně jako třeba Requiem za sen. Nicméně ústřední pár je velmi přesvědčivý a Abbie Cornish je nádherná. A když si člověk vezme, že takhle úžasnou kočku může mít za pár babek, tak ty drogy vlastně nejsou zase tak špatné...(1.2.2010)

Dve zúfalé ľudské individuality v strhujúcej lovestory, ktorá sa nevyhla depresívnemu nahliadnutiu do vnútra, poznačeného nepriaznivými okolnosťami. Na drogovo ladených snímkach ma vždy zaujíma najmä pitvanie ľudskej psychiky a hľadanie možných príčin, prečo sa konkrétne osoby uchýlia k takému sebadeštruktívnemu konaniu. Candy nenásilným spôsobom ponúka kľúč k pochopeniu zložitých myšlienkových pochodov najmä ženskej hrdinky a jej správanie nemá len prvoplánové pohnútky. Nie je to síce nadčasové, osobito podané dielo typu Requiem for a dream, len "obyčajný" tragicko-romantický príbeh zasadený do života dvoch skľúčených bytostí. Abbie Cornish sa predviedla v najlepšom svetle a Heath Ledger opäť dokázal, že svet prišiel o výnimočného herca.(12.2.2012)

• - Předtím, než Candy (Abbie Cornish) málem přizabije Dana (Heath Ledger) popelníkem, sleduje její partner v televizi Zrcadlo (1975). (Fingon)

• - Film Candy sa natáčal na viacerých miestach po celej Austrálii, napr. aj v najväčších mestách Sydney či Melbourne. (MikaelSVK)

• - Muž, ktorý venuje vo filme hereckému duu krabičky s mliekom, je autor románu "Candy". Jeho meno je Luke Davies. (MikaelSVK)