Candy

• Austrálie

Candy

Drama / Romantický

Austrálie, 2006, 108 min

Dobře pojaté feťácké drama, které bohužel nenabízí kromě perfektních hereckých výkonů ústřední dvojice nic, co by dokázalo diváka strhnout. Příběh se klasicky rozjíždí pozitivními momenty při startu Candy na heroinu a postupně, místy hodně naléhavě, zobrazuje pohlcení milenecké dvojice heroinem. Nastává těžká závislost, která nutí Candy k prodávání osobních věcí a následně k prostituci. Snímek obsahuje prakticky vše, co od něj divák může očekávat. Dočkáme se vysmátých zážitků, drsné odvykačky, narušení mezilidských vztahů, přefetování, potratu a následných citových zraňení. Vše je provedeno opravdu zdařile, ale bohužel už to tu bylo tolikrát, že to nemůže na diváka fungovat tak, jak by si autoři nejspíš přáli. U mě lehký nadprůměr, takže za tři hvězdy.(2.8.2009)

Candy se vážně snaží být tím "cool" drogovým a revolučním filmem, ale právě na to nejvíce dojíždí. Vážně škoda, že se režisér nevěnoval radši talentu Ledgera a příjemné Abbie Cornish, mohlo z toho být malé velké romantické drama. Takhle to však skončilo jen na půl cesty u obyčelných 108 průměrných minut.(28.10.2008)

Candy je opravdu velice kvalitní snímek na téma drogové závislosti. Bohužel v rámci tématu si dokážu představit hned několik emotivně silnějších snímků. Především Requiem for a Dream, který u mě žádný film už asi nepřekoná. Jinak samozřejmě silný námět a zajímavé rozdělení snímku na tři části Nebe - země - peklo. Některé scény emotivně silné, ale jako celek nefunguje Candy až tak podmanivě.(8.8.2012)

Láska ve třech – Candy, Dan a heroin!! Drsná (a nutno podotknout nevyvážená) romance od protinožců o destruktivním vztahu dvou mladých, rozhodně nadějných duší. Básník a malířka tak musí chtě nechtě projít typickými atributy jako jsou krádeže nebo podvody, detox nebo ponižující prostituce. Právě pokusy o abstinenci, snahu o normální život nebo kterákoliv hádka s hrdinčinými rodiči nebo mezi sebou jsou díky ústřední dvojici neuvěřitelně důvěryhodné, bez brilantních Heathe Ledgera a Abbie Cornish by tohle zřejmě autobiografické povídání skončilo někde v koutě bez povšimnutí. K tomu noblesní homosexuál Geoffrey Rush, úsporné zachycení (režisér je divadelník) všedních starostí beznadějných feťáků a skvěle padnoucí hudba – to jsou další plusové body poctivě a upřímně natočeného debutu. Škoda jen, že emocionálně působí trochu zmateně a cestu k divákovi si musí prosekávat zbytečně obtížněji než by se na první pohled mohlo zdát!! Za ústřední duo přesto ****.(10.1.2008)

Dan a Candy žijí ze slunečních paprsků a čokolády. Nebe - Země - Peklo. Poměrně realisticky podaný příběh o drogově závislých. Heath Ledger s Abbie Cornish zahráli své role lépe než skvěle a přesvědčivě. Geoffrey Rush jako Casper k nim nádherně ladil (byla to jejich perníková chaloupka). Ale přesto, že děj se vyvíjel dobře, pár nesrovnalostí se mi tam nelíbilo - ať bydleli kdekoliv, měli to tam (na feťáky) až náramně uklizené a i čisté, ne? Všimli jste si, jak měli neustále čisté oblečení? Kdo jim to asi pral, maminka Candy? To určitě, trošku nereálné. A dost mě zklamal závěr! Nebýt vynikajících hereckých výkonů, tak bych snížila ještě o stupeň. ,,Říká se, že z každejch deseti let feťák stráví sedum let čekáním." (30.11.2011)

• - Film Candy sa natáčal na viacerých miestach po celej Austrálii, napr. aj v najväčších mestách Sydney či Melbourne. (MikaelSVK)

• - Muž, ktorý venuje vo filme hereckému duu krabičky s mliekom, je autor románu "Candy". Jeho meno je Luke Davies. (MikaelSVK)

• - Předtím, než Candy (Abbie Cornish) málem přizabije Dana (Heath Ledger) popelníkem, sleduje její partner v televizi Zrcadlo (1975). (Fingon)