Candy

• Austrálie

Candy

Drama / Romantický

Austrálie, 2006, 108 min

"Bylo,nebylo,žily kdysi Candy a Dan.Ten rok bylo všechno nádherné,smůla stékala po stromech a on šplhal po balkonech. Vylezl kamkoliv,udělal pro ní cokoliv.náš milý Dan.Ve vlasech jí zpívaly tisíce ptáků,všechno zářilo jako zlato.Jednoho dne zachvátily postel plameny.Byl krásný a byl to ničema. Žily jsme jen ze slunečních paprsků a čokolády.Nastalo odpoledne neskutečné vášně.Darebák Dan.Candy ztratila hlavu.Paprsky zapadajícího slunce kolem ní kroužily jako lační žraloci.Dneska to chci zkusit jako Ty.Vpadl si do mého života a mě se to líbilo.Najednou se objevila propast a celý svět se obrátil naruby.To je smysl života,když tě v sobě cítím,vím že jsem nesmrtelná......" Nezapomenutelný Heath Ledger.(11.11.2012)

3/4 hvězdičky. Jinak vynikající herecké výkony, pěkná atmosféra, super scény, logický děj. Co chybí?? Nevím. 70% a asi si tenhle film budu dlouho pamatovat. ------------ When you can stop, you don't want to. When you want to stop, you can't. --------- Once upon a time, there was a Candy and Dan... Things were very hot that year... He would climb balconies, climb everywhere. Do anything for her... Oh Danny boy.... Everything was golden... We lived on sunlight and chocolate bars... It was the afternoon of extravagant delight....."I wanna try it your way this time!" You came into my life really fast, and I liked it. We squelched in the mud of our joy.... Then there was a gap in things... And the whole earth tilted... This is the business. This is what we're after. With you inside me... Comes the hatch of death...(18.9.2011)

Prakticky každá významnější kinematografie si prošla obdobím zájmu o drogovou tématiku a spáchala pár filmů, kde se to hemžilo fetem a feťáky. Candy je dost pozdní produkt žánru, který už má své nejsilnější a nejprovokativnější filmy za sebou. Není to zdaleka tak originální a temně sarkastické jako Trainspotting, není to ani příliš syrové nebo odborně na výši, aby se Candy zapsala do dějin příslušného žánru nebo kinematografie obecně. Za zmínu stojí jenom herecké obsazení ústřední herecké dvojice, kdy Heath Ledger se i díky svému předčasnému konci stal celebritou, no a Abbie Cornish je tak slaďoučce blonďatá a sympatická, navíc i obstojně hraje. V paměti utkví možná dvě scény, především pak Candyina písemná zpověď ve vybydlené barabizně, a to je na tak emotivní téma docela málo. Celkový dojem: 60 %. Na můj vkus je Candy až moc optimistická záležitost, která končí výrazným happyendem (protože ve feťáckém světě představuje ten filmový konec skutečně happyend). Mimochodem, těm vzájemným emocím jsem v oné scéně nevěřil. Kdyby si opravdu prošli feťáckým peklem, v očích by se jim zračilo něco jiného. A nejspíš by se vůbec nesetkali.(13.1.2010)

Styl vyprávění tohoto příběhu byl pro mě značně úmorný. Jsem přitom pořád dělal něco jiného, mou pozornost to nevyžadovalo a je v tom mnoho scén, kde se nic neděje, jen hraje hudba a je zde snaha o dlouhé záběry, nebo spíše déle prožívané scény, kvůli procítění. Mě to, ale hodně míjelo a tak i přes výborné herecké vystoupení hlavní dvojice si mě to nezískalo. Navíc to prostředí mi vůbec není blízké a filmy s drogama tak nějak celkově u mě nemají asi moc vysoká hodnocení. Je mi líto těch lidí, to ano, ale nic víc. Tohle podání mi přišlo svý způsobem dosti chladné i přes tu snahu o maximální prožitky o kterou se tvůrci tak okatě snažili. A v závěru jsem si jen řekl: "Konečně". Přišlo mi to příliš všední, nic nového, nic navíc. Jen herci a hudba byli fajn. 6/10(21.10.2012)

Heath Ledger byl bezpochyb velký filmový herec. Ale toto drama mě moc nebralo. Nevím, zda to bylo tím, že drogy a vše kolem toho nepodporuji a nechápu, že kdokoliv vůbec začne, anebo to bylo pouze tím, že jsem z toho necítila žádné emoce. Vůbec to na mě nepůsobilo, ani negativně, pozitivně nebo lítostivě. Třeba po sledování dokumentu Katka, která bere drogy doopravdy, jsem nemohla uvěřit, jak silně to na mě působí. Ale tohle je pro mě velmi nepovedené, neemotivní a celé takové "komerční". Bohužel nemohu s čistým svědomím doporučit.(16.3.2011)

• - Předtím, než Candy (Abbie Cornish) málem přizabije Dana (Heath Ledger) popelníkem, sleduje její partner v televizi Zrcadlo (1975). (Fingon)

• - Muž, ktorý venuje vo filme hereckému duu krabičky s mliekom, je autor románu "Candy". Jeho meno je Luke Davies. (MikaelSVK)

• - Film Candy sa natáčal na viacerých miestach po celej Austrálii, napr. aj v najväčších mestách Sydney či Melbourne. (MikaelSVK)