poster

Candy

 • Austrálie

  Candy

Drama / Romantický

Austrálie, 2006, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jamal
  ***

  Opět film, kde síla drog dokazuje, že málokdo má na to s nima seknout. Krásně je zde vylíčeno, jak se oba usilovně snaží a sami sebe navzájem přesvědčují, že mohou skončit až budou chtít. Tím ale více propadají a nemohou vydržet. Jejich nový život má přijít s příchodem jejich dítěte. Oba odhodláni vydržet do konce, na nový začátek ale přeruší, když Candy potratí a tak nastává znovu čím dál větší závislost, která vede až k přestěhování do dalekého statku pryč z velkoměsta. Herecké výkony vyvážené, přesvědčitelné. Rodiče Candy, hlavně otec byli působivý, a celkově celý film příjemný, ale film není na odpoledne nebo večer, kdy si chcete zpříjemnit atmosféru. To vyberte raději nějakou klidnější komedii.(12.4.2007)

 • JKL
  ****

  Noooo, hezkou depresi a úzkost to ve mne vyvolalo! Je málo filmů, které Vám zůstanou v hlavě, sotva skončí. Co se feťáckých dramat týče, tenhle se mě asi osobně dotknul nejvíce. Láska se zde ocitá v naprosto jiném kontextu, který většina z nás prostě nezná. Nečekejte proto Pretty Woman... A co se týče konce - je to happy end nebo není? :-)(16.3.2011)

 • kOCOUR
  ***

  Omšelý výlet mezi zamilovaný pár stíhaný drogový démonem není hloubavou etudou na téma člověk a drogy, ani hýřivým kolotočem plným moderních vizuálních úletů při jejich aplikaci. Candy je dokumentaristicky odosobněnou sondou bez názoru, ke které si musíte vytvořit vztah sami. Ač vyznívá bez hlubšího sdělní, stále nicméně triumfuje s drtivými hereckými výkony a jednou scénou, za jejíž sílu a pachuť bych ji zařadil mezi TOP 5 svých nejsilnějších filmových zážitků.(13.10.2006)

 • chezush
  ***

  '' When you can stop, you don't want to. When you want to stop, you can't. '' Mám ráda filmy o drogách, ale Candy mi ze všech filmů co jsem na toto téma viděla, připadal nejslabší. Je to sice smutný a tragický příběh, ale po zhlédnutí ve mně nezanechal žádné silné pocity a nepřesvědčil mě, i přes vynikající výkon Ledgera a Cornish. Jedinou výjimkou je scéna s dítětem, která je opravdu silná, ale z jedné silné scény se dobrý film neudělá, bohužel..(27.6.2012)

 • aluna
  ****

  Není to příběh prvotně o drogách, je to lovestory a heroin je jen problém, co je potkal. Nijak originální to není, ale mně se Candy líbila hned z několika důvodů - tím, že se nepřetržitě a jen točí kolem mileneckýho vztahu, je vlastně trochu jiná. Taky se moc nedočkáme znechucujících a šokujících záběrů, takže si dost musíme domýšlet a zkusit se do nich trochu vcítit, což se mi, díky hercům (Ledger, Cornish), kterým člověk jejich totálně barevný postavy naprosto věřil, asi povedlo. Ani neuvidíme rozjíždějící se panenky a různý fajnšmekařiny při aplikaci (pro mě jedině plus). Taky díky několika vtipným, drsným i odzbrojujícím scénám, díky soundtracku a díky Rushovi a jeho Yellow Jesus. BACHA SPOILER! Ti dva sice pořád vypadali pěkně a minimálně na ty vpichy se zapomenout nemuselo, ale není pravda, že úplně každej feťák má shnilou ruku, žije ve sračkách, vypadá jak vágus a nakonec mu ufiknou pařát, chytne H.I.V./C, či popřípadě rovnou umře. TOHLE byla realita víc, než díla, co se za ní vydávaj...bez nátlaku a "krvavýho" nevyhnutelna.(22.7.2010)

 • - Film Candy sa natáčal na viacerých miestach po celej Austrálii, napr. aj v najväčších mestách Sydney či Melbourne. (MikaelSVK)

 • - Předtím, než Candy (Abbie Cornish) málem přizabije Dana (Heath Ledger) popelníkem, sleduje její partner v televizi Zrcadlo (1975). (Fingon)

 • - Muž, ktorý venuje vo filme hereckému duu krabičky s mliekom, je autor románu "Candy". Jeho meno je Luke Davies. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace