VOD (1)

Krásná mladá malířka Candy (ABBIE CORNISH) prožívá své první vášnivé vzplanutí s příležitostným básníkem Danem (HEATH LEDGER). Jejich láska je opojná a oba se snaží jen o to, aby byly společné zážitky stále intenzivnější a oni se mohli plně oddat rozkoši. Nespoutanost, po níž touží, nakonec najdou v heroinu. Spolu budou neporazitelní. Zanedlouho se však ocitnou v situaci, kdy už nemají co dát do zastavárny, proto začne Candy vydělávat peníze prostitucí. Dan jí v tom nijak nebrání a ráj, ve kterém se na chvíli ocitli, se opět stává pouhým snem. Zatímco se jejich drogová závislost prohlubuje, rozhodnou se posílit svůj vztah manželským slibem. Velký den nakonec prožijí v drogovém oparu. Rodiče Candy (TONY MARTIN a NONI HAZLEHURST) jsou zmateni - s mučivými pocity sledují, jak se jejich dcera noří stále hlouběji do něčeho, co nedokáží pojmenovat. Pro Candy a Dana se závislost postupně stává neoddělitelnou součástí jejich vztahu. Manželství se řítí do záhuby stejně jako duševní stav Candy, která si uvědomuje, jak tragicky jejich sen skončil. Nakonec boj s chaosem vzdá a odejde na léčení. Přestože se Dan cítí ponížen, najde díky odloučení od všeho, co miloval, nový smysl života a uvědomí si, že si Candy vybrala cestu, která oběma z nich přinesla úlevu. (oficiální text distributora)

Trailer

Renton

Scénář: Neil Armfield .. Drogovou tématiku mám rád, ale už jsem toho viděl a četl asi vážně spoustu, než aby mne tento příběh nějak překvapil a srazil do kolen. Nerozvážná cesta od nebeského nadšení, přes tvrdý pád na zem až do konečného potopení se do pekla… Candy se bude určitě mnoha lidem líbit, zvláště nezasvěceným. Je filmařsky kvalitně natočená, hudba nemá chybu, má skvělé herecké výkony a obsahuje i několik silných a drsných scén. Pro mě tedy něco nad tři hvězdičky, ti ostatní mohou klidně jednu navíc přidat :o) __ Když můžeš přestat, nechceš. Když chceš přestat, nemůžeš… 65%. ()

campix

Candy je opravdu velice kvalitní snímek na téma drogové závislosti. Bohužel v rámci tématu si dokážu představit hned několik emotivně silnějších snímků. Především Requiem for a Dream, který u mě žádný film už asi nepřekoná. Jinak samozřejmě silný námět a zajímavé rozdělení snímku na tři části Nebe - země - peklo. Některé scény emotivně silné, ale jako celek nefunguje Candy až tak podmanivě. ()

pufina

Dan a Candy žijí ze slunečních paprsků a čokolády. Nebe - Země - Peklo. Poměrně realisticky podaný příběh o drogově závislých. Heath Ledger s Abbie Cornish zahráli své role lépe než skvěle a přesvědčivě. Geoffrey Rush jako Casper k nim nádherně ladil (byla to jejich perníková chaloupka). Ale přesto, že děj se vyvíjel dobře, pár nesrovnalostí se mi tam nelíbilo - ať bydleli kdekoliv, měli to tam (na feťáky) až náramně uklizené a i čisté, ne? Všimli jste si, jak měli neustále čisté oblečení? Kdo jim to asi pral, maminka Candy? To určitě, trošku nereálné. A dost mě zklamal závěr! Nebýt vynikajících hereckých výkonů, tak bych snížila ještě o stupeň. ,,Říká se, že z každejch deseti let feťák stráví sedum let čekáním." ()

Boogeyman

Velmi dobře zvládnutý feťácký film se zajímavým obsazením a několika brilantními scénami, které vybočují z průměrného zbytku filmu. Jde o to, že kromě těch několika málo scén (absťák na matraci, porod) se film drží zajetých kolejí líbivosti a bojí se experimentovat, což z něj dělá sice povedené dílo, které ale rychle vyprchá. ()

StarsFan

Australská variace tradičního příběhu o tom, jak heroin dokáže člověka zničit, která mi v mnoha detailech připomínala knihu My děti ze stanice ZOO. (Hlavní hrdinka se jako Christiane F. také dává na prostituci, odvykání ve dvojici je pro hlavní hrdiny složitější než jednotlivě, rodiče zpočátku nic o závislosti své dcery netuší...) Oproti známé východoněmecké knize ve mě ale Candy asi žádnou výraznou známku nezanechá; na to i přes výborné herecké výkony působí poměrně nevýrazně. Řemeslo je to odvedené výborně, pokud jste ale viděli víc jak tři filmy na téma "těžký život feťáků" nic překvapivého nebo nového na této adrese nenajdete. ()

• Film Candy sa natáčal na viacerých miestach po celej Austrálii, napr. aj v najväčších mestách Sydney či Melbourne. (MikaelSVK)
  • Muž, ktorý venuje vo filme hereckému duu krabičky s mliekom, je autor románu "Candy". Jeho meno je Luke Davies. (MikaelSVK)