Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se dočkal i celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu tentokrát čelí globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života... Homer totiž do jezera vypustí jímku s exkrementy svého oblíbeného pašíka. Pro springfieldské jezero, které už takhle slouží jako oblíbená skládka občanů a dosahuje maximálního stupně znečištění, je to poslední kapka. A je to i poslední kapka v poháru trpelivosti prezidenta. Ten se proto rozhodne nepohodlné město zcela izolovat pod speciálním skleněným poklopem a oficiálně ho vymazat ze všech map. Jenže s tím se Homer smířit nehodlá… (TV Prima)

honza_1365

Díky prasátku o něco vtipnější než seriál. Zápletka (rodinná krize) je stejný jako ve velké části seriálových dílů. Tohle opakování mi na Simpsonových nejvíc vadí, takže se radši kouknu na film, než na klasické 4 díly (radši uvidim jenom jeden happyend ;). Seriál má u mě průměrné čtyři hvědzy, tady jsou to ty 4 on něco lepší. ()

Flagg

Poslední série jsou již slabší a film je toho důkazem. Přesto se pořád jedná o kvalitní zábavu s několika nezapomenutelnými gagy (nejvíc mně vždy rozesměje výměna osazenstva hospody a kostela před katastrofou :o)) ()

ElManiacus

Maximálně okoukaný titul (bohužel), co si budeme povídat každý z nás viděl tenhle film minimálně 10 krát, proto se nám zdá že je to takové nemastné, neslané, ovšem opak je pravdou, vzpomeňte si jak jste vypadali při prvním shlédnutí, uvědomíte si, že je to něco jako jeden dlouhý díl simpsnovské kaše, kvůli níž jsme se na film podívali - 84%. ()

vito_corle

Simpsonovi! Žluťáky prostě miluji, je to můj oblíbený film i seriál. A když sem se dozvěděl, že se bude natáčet celovečerák byl jsem rád, že se populární žlutá rodinka dočká filmu. Příběh měl spád, děj a postavy byly ještě ukecanější než v seriálu.Přibylo několik postav třeba Tom Hanks. Homer zůstal pako, Bart drzej, Líza je chytrá ochranářka přírody a Marge se chystá i s dětmi Springfildu na pomoc. Film úžasný a skvěle se u toho baví dospělí i děti. Doufám, že se brzy dočkáme pokračování. ()

luxuska

měla jsem obavy, ale nebyly vůbec na místě, protože simpsonovi se i ve velkém formátu povedli! snad jen pana burnse mohlo být více:) ()

clump

neni to zadna revoluce, ale rozhodne velmi zabavna hodina a pul. jsou to zkratka klasicti simpsonovi, akorat velkolepejsi, s celkem silenou kadenci foru a hromadou opravdu vynikajicich scen. jedine, co me trochu zklamalo - cekal jsem, ze to bude vic ve stylu halloweenskych dilu, alespon zacatek ve mne vzbudil takove ocekavani. ale to je ciste subjektivni problem. pri druhem shlednuti uz mi predchozi vytky nevadily a prislo mi to jako jeste vetsi jizda. rozhodne jeden z nejzabavnejsich filmu za posledni roky! potesi i ruznoroda zmet odkazu k dalsim filmum, soucasne kulture, mediim, politice a celkove podvratne a proti establishmentu mirene forky... dabing je tradicne ok, ale stejne bych rekl, ze v originale to bude jeste vtipnejsi. ()

Ferelen

Skvelá zábava, síce to nie je dokonalé, ale na druhú stranu si film 5 hviezdičiek zaslúži. Len jedno ma zaujíma... čo sa stalo so Spider-pigom? ;-( ()

Vodny

Nikdy jsem žlutý svět Homera a jeho rodiny pořádně nesledoval a tak jsem byl hodně zvědavý, jak na mě zapůsobí celovečerňák. Ačkoliv jsem k němu přistupoval spíše skepticky, nakonec jsem se dočkal docela příjemného překvapení. Kromě tradiční porce (asi tak 1000) vynucených šklebů a laciných vtípků jsem se i několikrát opravdu zasmál. Trošku mi vadila kadence gagů, které se asi s 5-ti vteřinovým rozestupem valili sálem jako lavina a já byl v některých chvílích zasypán a zadušen, takže dřív něž jsem vstřebal jednu hlášku, byla tady druhá. To vede k tomu, že si některé scény pořádně nevychutnáte. Navíc když je dobrá scéna přejeta další (a již né tak vtipnou), tak se mi úsměv na rtech tvořil poměrně křečovitě a spíše z povinnosti a mozek mi říkal: "Tomu by ses měl zasmát ikdyž se ti nechce." Vynucený smích mi vždycky vadil a raději se zasměju 10x od srdce Homolkovým, než 100x křečovitě Simpsonovým. 70% ()

Axident

Ale jo, musím přiznat, že Simpsons mě už několik let nechávají chladným a přestali mě bavit (objeví-li člověk Futuramu, už to pak nějak po těch letech není ta pravá bžunda, tedy seriál, ne dvd celovečeráky, co teď vycházejí, ty za moc, narozdíl od Simpsons Movie, nestojí), ale je to legenda, tak na celovečerák jsem se musel podívat - a ejhle, bavil jsem. Vyjma prvních minut, než jsem se chytl, ale pak už jsem se smál a bylo mi fajn, povedená věc! (Po druhém podívání, po čtvrt roce, se líbilo ještě víc!) ()

zelda82

Pro me jako simpsonofila obrovske zklamani. Opravdu se ukazuje, ze zluta rodinka s pribyvajicimi seriemi ztraci dech a film je toho jasnou ukazkou. Zasmat se u hodinu a pul dlouheho filmu ctyrikrat, to je vazne smutne! Nebyt to Simpsonovi, sel bych s hodnocenim jeste niz. ()

FilmWave

Perfektní zábava. Stejně jako South Park i Simpsonovi zvládli formát velkofilmu naprosto přirozeně a doplnili ho o kanonádu svých vtipů. ()

tragos

Simpsonovi ve filmu? Proč ne. Simpsonovi v kině? Viz Homerův komentář v úvodu. Pokud na plátně dostáváte naservírováno to, co v televizi vídáte prakticky každý den, je opravdu na místě chtít se ptát, a co děti? Ehm, tedy, má cenu na Simpsony chodit do kina? Já mám jasno a druhý díl (o němž nepochybuji, že bude dříve či později natočen) na plátně neuvidím. Co se samotného filmu týče, byl příliš moralistický, mnohem víc, než bývá seriál (dát dohromady Barta a Flanderse na tak dlouhou dobu??). Podle očekávání také chvílemi ztrácel dramaturgický dech, ale to je holt dáno tou nezvyklou délkou. Možná by mu tak v půlce avizovaná pauza naopak prospěla :-) Měl bych ze pár výtek k ději, ale radši pomlčím. Snad jen, že drancování Springfieldu mohlo být věnováno mnohem více prostoru. Sečteno, podtrženo, lehce nadprůměrný seriálový díl roztažený na 80 minut, který nestojí za návštěvu kina. 7/10 ()

raud

Zklamání..Čekal sem o dost víc, ktyž o tom všichni tak mluví.Ale přesto je tam pár nezapomenutelných gegů. ()

Dement

Nedopadlo to vůbec špatně. Tak velká koncentrace vtipů, že je možná ani nebudete všechny stíhat. Nejvtipnější animák všech dob i když tak trochu vykrádá seriál jako takový. Kdo má rád seriál neměl by si nechat ujít i tenhle celovečerní slepenec pro celou rodinou s takovou hustotou hlašek, že vám z toho půjde hlava kolem. ()

gumbo

55% - too much of pathoss. Asi do třetiny filmu jsou to zase ti staří dobří Simspsons, keří váleli asi od 3. do 9. serie, kdy byli opravdu nepřekonatelní, tj.****, ale jak se ze scény vytratí Spiderpig klesá úroveň na ubohé **. Doporučuji raději shlédnou Benders big score. ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

13.12.2007

Český pirát Simpsonových byl dopaden

Český pirát Simpsonových byl dopaden

22.08.2007

Už je tomu skoro měsíc, co na internet unikla exkluzivní pirátská nahrávka snímku Simpsonovi ve filmu s českým dabingem. Což není ostatně nic neobvyklého, takových kinoripů (ilegální kopie filmu… (více)

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!