Prázdniny pana Beana

Prázdniny pána Beana

Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie / Německo, 2007, 90 min

• Galadriel

Asi tak 3x jsem se pousmála... A to je bohužel všechno. Pokud je nějaký film komedie, měl by asibýt aspoň trochu vtipný. Jenže Bean není vtipný ani trochu. Většina fórů už tu 10x byla (ústřice - tentokrát ovšem "vylepšené" o humry atd.), Bean se pitvoří víc než obvykle, ale to bohužel ničemu neprospívá - když se absurdnost dovede do absurdnosti, je fakt moc. Navíc když se dovede k té absudrnosti naprosto trapným způsobem, podpořeným děckem a (nečekaně) ztracenými doklady a penězi, vznikne jedna obrovská nuda. Ještě že byl film zakončený na festivalu v Cannes, kde mi promítání ohromně "uměleckého" filmu a následný Beanův příjezd umožnilo dát Beanovi aspoň ne-zcela-potupné 2*.(29.7.2007)

Oceňuji vlastnost Mr. Beana užít si "kravinky." Někteří diváci by ji potřebovali i v případě tohoto filmu.(7.9.2007)

• Tom Hardy

Prázdniny pana Beana paradoxně selhávají tam, kde bych to nečekal – v samotné hlavní postavě. Nevím proč se Atkinson rozhodl, že ještě víc přitlačí na pilu a tak z postavy z grotesky udělal hotovou cartoon postavičku. A dojíždí na to stejně jako Steve Martin v Looney Tunes, neboť „živý herec“ v podobné roli prostě nefunguje (ať je sebegumovější). První hodinka, která prakticky celá stojí na Beanovi, tak pobaví jen párkrát, jinak neustále nudí a Beanovo pitvoření akorát leze na nervy. Pak se Bean ocitá ve filmových kulisách, dostávají prostor vedlejší postavy a finále na filmovém festivalu v Cannes je dokonce výborné. Ale to neomlouvá tu rozpačitou první hodinku. Viděl bych to tak na hodně tolerantních 50%, nebýt toho podivného finálního hudebního čísla…(22.3.2007)

• lebowski

Pořád jsem věřil, že i přes nepříznivé zdejší komentáře se mi to líbit bude, že není možné aby ve filmu nic nezbylo ze skvělé postavy pana Beana, jak jí známe. Bohužel je to ještě horší než 10 let starý celovečerní Bean, tam byly alespoň věci, i když třeba okopírované ze skečů, kterým jsem se zasmál. Tady bohužel není nic...Leda nějaké pitvoření...Zapomeňte na Atkinsona v roli Beana ve filmu. Koukněte raději na jeho serióznější herectví ve výborné černé komedii Univerzální uklízečka(24.4.2007)

• J*A*S*M

Pan Bean by měl raději zůstat v seriálu, film mu totiž nesluší. Seriál si vystačí s po sobě následujícími vtipnými scénkami, film potřebuje děj. A to je problém. Polovina humoru je zde založena pouze na tom, že se Atkinson ksichtí ještě víc než obvykle, z druhé půlky je navíc skutečně vtipná pouze malá část. Zklamání, 40%(17.11.2007)

Tak nízké hodnocení si návrat pana Beana určitě nezaslouží. Mně se to totiž opravdu líbilo. Pan Bean mě dokázal rozesmát jako tenkrát a to je účel, se kterým hodlal natočit tento film. Přitom řikal, že už nikdy nechce s jeho alter egem mít nic společnýho. Jsem rád, že svůj cíl nesplnil. Jeho průjezd Francií za to totiž určitě stojí a néé že ne! A i když je tam pár scének humorně nic moc, převyšují je ty podařené a zábavné. Jediné co mi opravdu vadilo, tak snad ten opravdu bláznivý příběh, ale u něj je to nejspíš povinností. U těchto prázdnin věřím, že se na ně s radostí znovu a rád pokud budu moci podívám. Jeho přiblblý úsměv mi za to určitě stojí. Mimochodem Willem Dafoe režisérsky fakt válel... --- K čemu je policista se zlomeným srdcem? Bez tebe nejsem nic, nic, nic, nic, nic....NIC!(8.8.2007)

Dávno před filmem mě neskutečně pobavilo jak někteří odborníci a kritici v naprosté shodě dali filmu dvě hvězdičky a záporné recenze navrch. Ovšem je všeobecné známo, že práci filmového kritika si čte jen jiný filmový kritik a nebo člověk, který má průjem a musí být dlouho na záchodě. Filmoví kritici a odborníci jsou jistě i odborníci a experti na postavu a humor Mr.Beana. Ovšem přes jejich neuvěřitelnou odbornost jim možná utekl jeden prostý fakt. Postava Mr. Beana musí především umět rozesmát dětskou tvář a nebo tvář člověka z duší dítěte. Jak to udělá už je jedno. Film je velmi příjemná, milá a zábavná jizda napříč Francií. Proč to nepřiznat, jsem člověk z duší dítěte a takovéto prázdniny v době podávání daňového přiznání jsem si rád s panem Beanem užil. Návštěvnost filmu svědčí o tom, že hodně lidí považuje usměv za lepší hodnotu než práci filmového odborníka.(4.4.2007)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $33,302,167Tržby Celosvetovo $234,981,342Tržby za predaj DVD v USA $28,564,152 //počet predaných kusov 1,465,848║ Bžunda ako sa patrí, ja som si to teda užil bohato, občas dostalo hrdlo teda riadne zabrať. /videl v kine: 75%/(4.4.2007)

Scénář: Robin Driscoll, Simon McBurney, Hamish McColl .. Dle prvních ohlasů jsem dostal obavu, že tentokrát půjde o „Největší filmovou katastrofu“ bez špetky nadsázky. Jistota se však nedostavila. Rowan Atkinson prostě udělal epitaf své zásadní postavě a je velká škoda, že u toho nebyl i scénárista a duchovní otec Richard Curtis. Protože z něj daný scénář nedělá toho obvyklého dobráckého prosťáčka, ale idiota s odpovídající mimikou. Únosnou mez úplně shodí scéna, kdy mu u autobusu uletí lístek a dosedne na slepici a on se za ním vydá bez jakéhokoliv přihlédnutí k dané situaci, prostě jen proto, aby se postava dostala na jiné místo, kde už byla nachystána další humorná scéna a děj tak mohl pokračovat. Tento moment mi vadil asi nejvíce. Jinak jsem se i průměrně bavil a celé finální Cannes je vymyšlené velmi dobře. Kdyby nebyla polovina vtipů pouhou recyklací a nedošlo na výše zmíněnou scénáristickou debilitku, nechal bych ty tři hvězdy, s nostalgickou slzou v oku, bez poskvrny. 50%.(18.4.2007)

• imf

Nekompromisní nuda, kterou se Rowan Atkinson proploužil skoro až neochotně. Skutečného Beana v původní formě zahlédnete snad jen v závěrečných deseti minutách a i tady humor vyvěrá odjinud než byste čekali. Ani slušné finále, ani Karel Roden ve vedlejší roli vám ale zážitek nezachrání. Smutný konec televizní legendy.(7.4.2007)

Škoda, že Rowan Atkinson stále více rozmělňuje kult Mr. Beana účinkováním v celovečerních filmech a nezůstává u toho, co mu jde a umí bezesporu nejlépe - u svých několikaminutových skečů na bázi němé grotesky. Prázdniny pana Beana jsou na jeho humor až moc složitý filmový formát a invence pana Atkinsona ho bohužel neutáhne. Vysloveně špatný film to rozhodně není, ale žádná velká sláva také ne. Pár výborných gagů, několik dobrých vtipů, trocha té filmové vaty...a taky několik deja-vu (témata jako oběd v restauraci a co s nechutnými ústřicemi už jsme v nějakém skeči Mr. Beana někdy zahlédli). Co vlastně tedy přimělo Rowana Atkinsona vyrazit do Cannes právě v doprovodu celovečerního filmu? Asi to byly jen a jen peníze...umělecké a tvůrčí pohnutky to mohly být jen stěží... (za zmínku ale rozhodně stojí herecká účast našeho Karla Rodena - už se zřejmě zcela etabloval v prostředí anglosaského filmu a dostává i role ve velkofilmech mimo Hollywood. Hraje sice zase Rusa, tentokrát režiséra, ale jeho role je jednou z ústředních a já mám dojem, že u nás doma se to třeba v kampani k tomuto filmu zase až moc neakcentovalo. Karel Roden skutečně herecky prorazil...)(8.7.2007)

Disaster has a passport. Scénáristé, Atkinson a Bendelack, nezapřou inspiraci francouzským tvůrcem Jacquesem Tatim (už ten samotný název!), ale jako kdyby vůbec nepochopili zábavnost a nadčasovost jeho filmů - jedná-li se o shluk několika postav na omezeném prostoru, jde o vyzdvižení zvukových efektů a jejich přehnání (Playtime), popř. dlouze vystavěnou scénou s geniálním načasováním (zbytek tvorby). Zato fórky v Prázdninách pana Beana jsou zkratkovité, na jedno použití a zvukové efekty vynikají snad jen v "kuřecí scéně"._____ Jak už zaznělo v mnoha komentářích přede mnou, tohle není Bean, kterého všichni známe a milujeme z televizních skečů, o to víc zamrzí a fanoušky naštve, že jsou zde patrné jeho záblesky (scéna s došlou baterií do kamery). Pokud je nějaký vtípek převzán z televizních skečů (rozveselování smutného dítěte, způsob, jak zůstat vzhůrů apod.), působí to křečovitěji než v Největší filmové katastrofě. A nejhorší vizitkou pro film s panem Fazolí je asi to, že je nejmíň zajímavou postavou v celém filmu na úkor brilantně zahraných malých roliček Karla Rodena, Willema Dafoea a Jeana Rocheforta. A protipůl v podobě malého ruského chlapečka, zjevně parodii Kolji, nesahá ani po kotníky protivníkům pana Beana z příhod v lázních._____ Jinak: Může naprosto geniálních cca. 10 minut, utahujících si z filmařů ala Vincent Gallo, udělat ze sračky dobrý film? Ne, nemůže, ale na ty hodně slabé tři v tomto případě plně postačí.(5.4.2007)

• LIVINGDEAD

Mr. Beana mám rád. Proto jsem se potěšil, že je celovečerní film. Vypadalo to slibně. Trampoty Mr. Beana během cestování. Naladil jsem se a spustil film. BOŽE - "TO BYLA HOVADINA". Ségra u toho zaspávala a já se nezasmál ani jednou!!! Nechápu, jak někdo na to může jít do kina??? Já bych tam asi všechny povraždil. Ve filmu není nic nového! Mr. Bean se opakuje a opakuje.... Tento film nedoporučuji - pokud se chcete zasmát, pusťte si raději Cameron Diaz ve filmu "THE HOLIDAY""!(14.5.2007)

• Fr

Ksichty, ksichty, starý ksichty...já už jsem na to asi moc starej... Chová se jako idiot, chodí jako idiot, párkrát se mi naskytla příložitost k pousmání - bohužel to není zásluha Beana. O scénáři se nemá cenu zmiňovat, jen vzpomínám na dobu, kdy poprvé přišel mr.Bean na obrazovky - pane to byl šrumec !!!! A proč jsem se díval? Kvůli svým dětěm. Ty se bavili náramně. Hlavně ten sedmiletej !!!(23.12.2007)

• novoten

Je mi moc líto, že tak geniální postava končí svou pouť v nevydařeném zmatku, jehož jediné štěstí je v tom, že Beana nenechává příliš často mluvit, jinak by vše skončilo ještě hůř. Je rozdíl mezi tím, když Curtis s Atkinsonem opečovávají každý záběr a scénář prokládají důmyslnými a do důsledku vypointovanými skeči a tím, když se na hloupé rodinné trampoty navěšují osvědčené, ale v tomto použití o to trpčí grimasy. Rowanův gumový obličej má ale i po tolika letech pořád mnoho do sebe a když se dočkáme nového fórku, stojí to za to a při etudě u reprobedny nebo útěku na motorce jsem se zase vrátil o mnoho let zpátky, kdy jsem tohle dokonalé nemehlo viděl poprvé. Ty díly si totiž budu pouštět pořád, ale dívat se, jak se z dokonale vyčůrané postavičky snaží scénář dělat téměř nemocně se chovající individuum, už nebudu.(6.8.2007)

• tron

„Načo je komu dobrý policajt so zlomeným srdcom?“ Ako školák som sa šúlal na gauči pri Mr. Beanovi až tak, že keď som bol v roku 1997 tínedžer, bola ísť do kina na celovečerák rovnaká frajerina, ako ísť na dvojky Nebezpečnej rýchlosti a Jurského parku (a to už je čo povedať). Keď si s odstupom rokov, už nie som tínedžer, pozerám niektoré časti, smejem sa už menej. Ten týpek je dobrý magor, mal by sa liečiť a nie voľne sa pohybovať medzi normálnymi ľuďmi. Celovečerák ma desí ešte viac, Bean v ňom pripomína skôr psychopatickú, hororovú postavu, ktorá je len malý kúsok od brutálneho nočného vyvraždenia celej rodiny, u ktorej dočasne býva. PRÁZDNINY PÁNA BEANA (ktoré prišli napriek tomu, že Atkinson po jednotke tvrdil, že končí) sú na tom dokonca EŠTE horšie. Inak by to bola „len“ podpriemerná nevtipná komédia za pár úškrnov a 40%. 20% ale strhávam paradoxne práve za zdanlivo najsilnejší bod programu – Atkinsona. Bol ODPORNÝ, CHLIPNÝ, HNUSNÝ, ÚCHYLNÝ a mal by sa dať liečiť. Pri pozeraní som sa cítil ZLE a nepríjemne. Päťdesiatnik Rowan Atkinson, idol môjho detstva, sa zmenil na choromyseľného pošuka. Jeho grimasy sú CHORÉ A ÚCHYLNÉ. Keby to nemalo Karla Rodena, Dafoea a VEĽMI pomalú babetu, umrel by som.(28.5.2011)

I Mr. Bean se někdy utne, ale ne vinou Rowana Atkinsona. Prázdniny pana Beana jsou vůbec prvním beanovským opusem, na němž se autorsky nepodílel Richard Curtis. Přičemž to byl ale právě on, kdo vždycky vymýšlel ty úžasně gradované situace. Většina gagů tohoto filmu se vleče šnečím tempem a zůstává bez razantní pointy (např. nacistické intermezzo, hon za slepicí a asi 20 dalších). Ty, které pointu mají, obvykle zabíjí režie a střih (např. šéf luxusní francouzské restaurace, pojídající hamburger). Takový nedostatek smyslu pro timing opravdu zamrzí. A pak je tu i starý známý problém prvního filmu - Bean je jen dobromyslný popleta, empatický a mravně nezávadný. Zatímco v televizních skečích se děti stávaly jedinými, komu se cítil být nadřazen a s gustem je všelijak šikanoval, ve filmu... hanba mluvit. Mé tři hvězdičky berte jako hodnocení narkomana, který po deseti letech kruté abstinence dostal další dávku. Byla dietní, přesto se mi pár scén opravdu líbilo - Beanovo operní vystoupení, přestrojení za babu (kde se mimo jiné připomene jeho nevšední výtvarné nadání) a milé finále s písní Beyond the Sea, například. 50%(16.10.2007)

To se proste neda, tohle je silenej masakr. Bean je mozna jeste vic dementni nez obvykle a kdyby ve filmu byl nekdo jinej, vyznelo by to bud nevtipne nebo trapne, ale v Beanovo podani je to proste neskutecne vtipny. Zhruba 70 minut tu je jeden for za druhym, bud nejaky ty osvedceny gagy nebo skvely a originalni napady a to vse hezky zmodernizovany a zesvizneny pribehem, kterej se odehrava na ruznejch mistech a hodne dobrou hudbou. Kdyz se Bean dostane na festival, tak foru krapet ubyde, ale je to jen proto, ze si tvurci pripravujou pudu pro ultra for spojenej s promitanim umeleckyho filmu. Potesili me Dafoe, Roden a Rochefort. Ja si nemuzu pomoct a i kdyz vim, ze to je proste debilita a vetsi imbecil nez Bean asi neexistuje, i tak jsem se celou dobu skvele bavil a nemuzu jinak nez za 5*.(5.4.2007)

• monolog

Beanovy prázdniny, pokud si je chce člověk doopravdy užít, neměl by koukat na film, ale jenom na trailery, protože v nich je všechno to zábavný. Ostatek navíc je jen nudná a trapná vata. Některými přinejmenším uznávané menší role Rodena, Rocheforta a Dafoea mi přišly spíš jen jako další vycpávka, ten mladej rusák jen jako zaplnění vzduchoprázdnýho scénáře, a Bean. Božínku, co mu to udělali. Je to jedna velká nuda, trapná nuda, kterou pro mě vytahuje jenom několik krásných záběrů Francie (asi tam napřesrok pojedu) a hezká zrzenka Emma de Caunes (stopro pojedu :) Všemi vychvalovaná scéna v Cannes, je pravda oproti ostatku celkem dobrá, jenže to je stejně podprůměr. Sebeláska čišící z filmu Carsona Claye by byla i zábavná, kdybych něco velice podobnýho (vlastně kromě jména) neviděl už před pár lety v jednom amatérským filmu v jedný soutěži. Největší filmová katastrofa nebyla nejdokonalejší rodinná komedie, ale byla humorná. Jenže Prázdniny jsou prázdné, nudné a trapné. Nic, co bych musel ještě někdy vidět.(18.8.2007)

• Boss321

Tak tohle je jen hodně slabý odvar Mr. Beana, který rozesmíval milióny diváků. Příčinu bych neviděl v samotném Atkinsonovi, ale hlavně ve velmi slabém scénáři, který divákovi nemá absolutně co nabídnout. Pokud jste Beanův fanoušek tak za zkouknutí stojí, ale jinak bych moc nedoporučoval. Navíc většina scének byla použita už dříve a to mnohokrát lépe. Co se týče přítomnosti hvězd Willema Dafoea a Karela Rodena tak ty tu nepředvádí nic stětaborného....(23.12.2007)

Jen průměrný Mr. Bean. Což je nadprůměr vzhledem k ostatním filmům. Trailer: http://www.csfd.cz/film/222347-prazdniny-pana-beana/videa/(19.12.2010)

Já tedy nevím, mám takový pocit, že se tady někdo z nějakých záhadných důvodů obává přiznat barvu a dát Beanovi vyšší ohodnocení. Vždyť co já vím, tak to je jeden z velmi dobrých komiků, který přesně ví jak pobavit a zahřát ty naše bolavé a kolikrát smutné duše. Ne ne, já ho mám ráda i s jeho mimikou devítiletého kluka, bez které si ho už ani nedovedu představit. Nikdy se mně nestalo, že bych se s ním nudila a tenhle snímek patří mezi ty, kde na mě dýchla ta fajn prázdninová pohoda se vším všudy.(18.2.2014)

• BadoXXII

Veľmi veľký nepodarok v ktorom je problém napočítať vydarené humorné scény aj na jednej ruke. Postavu Mr. Beana mám zo seriálov veľmi rád a Atkinsonova mimika je geniálna, v tomto prípade je však okrem iného otravná už aj ona. Absolutne sa nehodiaci casting (Roden, Dafoe a všetci) a úplne debilné nápady (malý otravný chlapec a Beanova niečo ako frajerka). Pochváliť môžem len scénu s pomalou motorkou, ktorá bola geniálna. Inak však veľký trápny fail.(7.4.2012)

Jo a jo a jo, tohle můžu. Díky opět skvělým Rowanu Atkinsovi sem se nenudil ani na chviličku, ba co víc, úžasně sem se bavil. Jeho cesta na pláž je fakt nabitá nejrůznějšíma fórkama a některý z nich jsou skoro až geniální. Sice jě tady Bean až trošku moc retadovanej, ve velký filmový katastrofě na tom byl líp, ale nijak to filmu neškodí. Takhle sám táhnout komedii dokáže fakt asi jenom Atkinson a když se k jeho grimasám a pohybovým kreacím přidá slušnej příběh s příjemným obasezením a skvělá svižná muzika, tak nemůžu jinak než za 5. Taky potěší Roden v jedný z vedlejších rolí, ale ne zas tak moc vedlejší. Tenhle film mi fakt dokonale zved náladu o 100% a o tom by to mělo být(9.4.2007)

• Dadel

Tohle nebyl Bean. Tohle byla nějaká jiná postava stejného jména. Vzpomeňte si na původní televizní skeče. Bean se zde zdaleka tolik nepitvořil. Humor zde spočítal v tom, že slušně oblečený pán, který se (pouze decentně!) tvářil jako nekňuba, prováděl na nějakém omezeném prostoru absurdní kousky. Bean v tomto filmu je pouze gumová postavička s ještě gumovějším xichtem. Samozřejmě jsem se taky někdy zasmál, a pod dojmem kvalitní závěrečné scény z kinosálu v Cannes jsem původně dal o hvězdičku víc, ale pak jsem si přečetl výborný Douglasův článek na Fulmpubu, zavzpomínal na všechny ty televizní scénky, které jsem jako dítě miloval, a musel jsem jít s hodnocením dolů.(29.3.2007)

• Djoker

Nečekal bych, že někdy dám tak nízké hodnocení produktu s označením Mr. Bean. Jeho druhý celovečerní film je pouze slabým odvarem povedeného předchůdce. Banální příběh zachraňuje skvělá hudba a cyklistická vložka. O zábavě nemůže být řeč.(21.11.2010)

Ano, bylo to slabší. Bylo to jako takový televizní vzpomínkový pořad, takový slepenec, který měl jednak pobavit a jednak zavzpomínat si na ta léta u televize, kdy v jednom kuse dávali Mr. Beana. Tvůrci postupovali jednoduše. Prostě si řekli, že zhlédnout všechny ty videokazety a vyberou pět nejlepších gagů, ty pak propojí něčím veselým, posypou chechtacím práškem a prodají v pytli smíchu. A tak se stalo. Vyždímali, co se dalo. Ovšem, kupodivu se to povedlo. Stokrát viděné kousky dovedou znovu pobavit, nové jsou výborné a hlavně tvůrci šli do akce s velkým riskem a ten jim podle všeho vyšel. Uspěli totiž v dnešní době s celovečerním filmem, kde hlavní postava, která je v záběru 90% času němá, resp. nemluví. Navíc navštívíme zajímavé lokace francouzské riviery. Nevím, mně ten film přišel jako povedený. V mnoha ohledech určitě. Možná někdo čekal od Beana víc. Býn či neBýn, viděl jsem už stovky horších filmů.(3.1.2013)

• xxmartinxx

Vše, co jsem kdy na Beanovi neměl rád, je tu na každém kroku a naopak to, co jsem rád měl, je kdesi v nedohlednu.(11.12.2009)

• Brouk

Kde je nějaká svěžest? To je dost velký sestup oproti prvnímu dlouhometráku...(25.3.2010)

• Hakha

Že toto filmové pokračování bude horší než Nejhorší filmová katastrofa jsem nečekal. Bohužel jsem se během celého filmu skoro vůbec nezasmál a všechny situace mě přišli dost kýčovité, předvídatelné a špatně načasované. Naštěstí se na scéně objevuje Willem Dafoe, který mě svým uměleckým filmem dost rozesmál, což je docela smutné, že pouze tento okamžik filmu mě připadal povedený. Spíše mě připadalo, že tvůrci více spoléhali na grimasy R. Atkinsona než na zajímavé situace, které dělali seriál výborným, takhle z toho vznikla jedna velká nudná podívaná. Já hodnotím 1,5 hvězdičky…(9.1.2009)

No neviem ako je to možné, ale aj napriek tomu, že som si uvedomoval, že toto asi nebude Beanov najväčší úspech, tak tie vtipy, ktorými mi navodil na perách úsmev stačia na slušný nadpriemer. Je len škoda, že na filmoch nepracujú tvorcovia krátkych skečov, ktoré budú ešte asi dlhé roky vyhľadávanými komickými klenotmi, pretože z nich sa tu objaví len veľmi málo náznakov. A je to škoda aj z toho pohľadu, že to nie je pre Atkinsona a ani pre nás vôbec dobré východisko pre ďalšie možné nakrúcanie bláznivých príhôd pána Beana. 70%.(8.4.2008)

• StarsFan

Nikdy jsem neměla ráda humor pana Beana a u tohohle jsem usnula někde v polovině. Zvlášť ten pitvořící se maník, který se tentokrát pokoušel i mluvit, mi neskutečně lezl na nervy. Ale nebudu zlá a nedám tomu odpad. Ačkoliv ta jedna hvězdička je už skutečně na hraně.(7.10.2008)

Zoberte si najslabšiu Beanou epizódu a intenzitu gagov rozložte na 90 minút. Taký je nový Bean, starý, neobjavný, opakujúci sa, ale v konečnom dôsledku príjemne zábavný a slnečnými pláňami letného Francúzka prevoňaný. Jednoducho pohoda. 60%(9.8.2007)

• Lavran

... a zbyly jen oči pro pláč. Světem protřelé gagy nabalzamovány a s vervou Beanovi vlastní znovu vyslány dobývat svět. Něco málo funguje (promítání v Cannes), zbytek se jen mátožně točí ve víru barev a infantilnosti. Pro tuzemského diváka je zajímavý výskyt Karla Rodena.(28.5.2008)

• CANNIBAL

Za mě je tenhle film naprostý průser Atkinsona. Opakující vtipy už prostě nejsou vtipný a ty nový jsou snadno předvídatelný. Nesmyslně postava Mr. Beana ztichla a to je zbytečně zpátečnický. Po skvělém celovečeráku ''Filmová katastrofa'' obrovský zklamání.(23.6.2017)

• Dan9K

Musím uznat, že tak třikrát jsem se docela dost zasmál, ale může to snad přebít tu neskutečnou stupiditu, recyklaci, nudu, nepříjemnost, patos a kýč a nejodpornější závěr filmu, co jsem snad viděl? A i kdyby to bylo všechno takhle udělané schválně, nezájem, tohle byl hnus.(3.10.2007)

• castor

Šílené grimasy Mr. Beana spolehlivě fungovaly v 90. letech, nápady ale vyprchaly, nicméně kasy pokladen kin se chtějí plnit opakovaně. A tak se katastrofa řítí do slunné jižní Francie, která by měla dalšímu filmovému zpracování posloužit pro nové bláznivé příhody. Jenže režisér Bendelack vrství jen mnohdy dříve viděné, místy trapné a především nevtipné gagy, kdy fenomén britských ostrovů jen koulí očima, hází nijaké výrazy a absentuje v komediálním fyzičnu. Děj se vlastně člení s ohledem na střídání dopravních prostředků, kterými Bean cestuje, kdy v každém způsobil nějaké ty trable (hnedle z úvodu po boku Karla Rodena), aby vše zakončil slavný jihofrancouzský festival. Bohužel zbyla jen ohlodaná kost, kdy vás nejvíc bolí, že slavný magor nemá co hrát a přitom na to stále má. Ostatní jen přihazují, ničemu kloudnému nepomáhají a když už to vypadá, že by se mohlo blýskat na lepší časy (nám známý styl humoru se totiž odehraje pouze na pár minutek v luxusní restauraci), nabídne se jen nezáživná konzumace mořských potvor a (už dočista obehrané) zbavení se delikates do cizí kabelky. Moc moc děkuju za relativně krátkou délku.. ale víckrát už NE!! Ušmudlaných 40%..(14.7.2008)

• MM_Ramone

Na herecké kreácie Angličana Rowana Atkinsona, čo predvádza v úlohe komickej postavičky Mr.Beana si asi nikdy nezvyknem. Vôbec nedokážem pochopiť jeho všeobecnú popularitu. Mne to stále pripadá akesi úchylné. Jeho humor mi je na míle vzdialený. Jednoznačne mentálne postihnutý, nemý mím a jeho nevšedné dobrodružstvá. Seriálové epizódy by som ešte ako tak dokázal zniesť, ale filmové pokusy pána Beana ma doslova urážajú. "Prázdniny pána Beana" nestoja za pozornosť. Možno tak Karel Roden a Willem Dafoe, ktorý si tu zahrali dve vedľajšie postavy. Ale ani to tejto turbo komédii moc nepomohlo. *(28.10.2012)

Druhy celovecerny Bean na mna posobil, ako pokus Rowana Atkinsona ukazat "hlbsiu podstatu" postavy Mr. Beana. (to som vsak pravdepodobne, sudiac podla okolitych komentarov, bol asi jediny... :) Vznikol tak podla mojho nazoru pomerne prijemny mix Chaplinovskeho The kid, Begniniho La vita e bella obleceny v Beanovom zasumelom saku. Radim vsak, vypnut film tesne pred zaverecnym "uzasnym" spevackym vykonom vsetkych zucastnenych. Good bye Mr. Bean!(24.9.2007)

Skeče Mr. Beana miluji už od raného dětství. A tak bylo jasné, že si ke mně dříve nebo později najde cestu i tento snímek. Ono to není tak těžké, pokud si platíte HBO nebo Cinemax, počkat si na nějaký ten filmový hit a pak si ho v klidu a pohodlí vychutnat bez vložených reklam. A v tomto případě musím říct, že se vyplatilo počkat si, neboť jsem se po většinu filmu bavil, a to nejen já, ale i moje mamka, kterou hned tak něco nerozesměje. Zkrátka tento styl humoru mi sedí a film byl neskutečně vtipný téměř po celou dobu. Ano, nedělá mi problém přiznat, že jsem se prostě a jednoduše bavil stejně, jako jsem se v dětství bavil u krátkých skečů Mr. Beana. Prostě je to pořád stejně vtipné a celovečerní stopáž pranic neubírá na kvalitě a vtipnosti dalším skečům Rowana Atkinsona. Jen stěží mohl vzniknout vtipnější film, tohle je prostě asi maximum, kterého jsou scénáristé a pan Atkinson schopni, ale mně to bohatě stačí k tomu, abych mohl prohlásit, že těch 90 minut, strávených s tímto filmem, rozhodně nebylo zbytečně promrhaných. A samozřejmě potěšil i Karel Roden v roli porotce festivalu v Cannes. Takže já jsem se bavil a uděluji zaslouženě čtyři hvězdičky.(3.1.2010)

Pokud si člověk dá na čas pauzu od Mr. Beana tak se v tomhle kousku občas i zasměje. Bohužel ani několik povedenějších scének nezakryje fakt, že už jsme je viděli většinou v lepším provedení v minulosti. Jedná se tedy spíše o film pro celou rodinu, kterou příjde navštívit chlapík, jehož prakticky všichni znají a přehlídnou jeho inteligenční nedostatky. 55%(10.10.2014)

Prázdniny pana Beana nejsou tak špatné jak všichni alespoň na začátku naznačovali. Jde jen o to, že na to musíte jít se správnou partou do kina ( cca v sedmi lidech ) a nebát se zasmát nahlas na celé kino. To vše udělá dobrou atmosféru a film se Vám a mnohým jiným z kina mnohem zpříjemní. Takže hodnocení typu jedna hvězdička nebo dvě, měsíc před premiérou, kdy si to pustíte sami doma, nebo s přítelkyní, před kterou se bojíte nahlas zasmát, aby jste nevypadali jako idiot, na divXu vůbec nerespektuju. To raději ani ten film nehodnoťte. Dal bych snad už i více, ale to už by jsi to nebylo fér, i když 70% bych dal. Zasmál jsem se více než napočítám na prstech, takže účel to splnilo. Až na tu finálí scénu, jako z muzikálu, kdy všichni zpívají, což jsem trošku nepobral, to bylo fajn. A byla to velmi dobrá antireklama na přehnaně umělecké filmy, typu Retro, kdy příliš dlouhé monology a uvažování o samotném životě jsou mnohdy více na škodu. Jinak přejmenování na Karla Rodena III je celkem vtipné.(16.4.2007)

• lesumir

Nechci říkat, že Bean patri do stareho zeleza, ale tohle bylo spis trapny nez smesny. Nemuzu si pomoct, ale ten britsky humor je pryc, tohle se snazi vyrovnat americkemu stylu a to je sakra spatne!(12.2.2008)

Jasné, že to už nie je ten Bean, ktorý nás bavil pred rokmi, ale ani mi nie sme tí istí. Spolu s Beanom sme zostarli i my a mladším nám jeho fórky pripadali lepšie. Aj tu sú už vtipy predvídateľné, záchvaty smiechu nehrozia, ale pár krát som sa zasmial a jemný úsmev na tvári tam bol. Bavil ma nácvik pozdravu v nemeckej uniforme. Navyše poteší účasť K. Rodena. Deti sa však bavili dobre, tak ako my kedysi. Hodnotenie berte skôr ako rodinný priemer. 60%.(2.1.2014)

V mém hodnocení bude taky notná dávka nostalgie, protože samotný film není příliš vydařený. Najde se sice několik vtipných scén a momentů, ale nemohla jsem se zbavit pocitu, že všechno, co Bean předvádí je strašně ohrané nebo to na mě už zkrátka tak nefunguje.(6.4.2007)

• LiVentura

Docela zklamání..(11.1.2010)

Ani tentokrát Bean nezklamal, jen je vždycky s podivem, že se dostane do šlamastyky tak často :D Bavil jsem se celou dobu, tak proč by si nezasloužil plné hodnocení že?(4.2.2012)

Mr. Bean vyráží na cestu na dovolenou na francouzskou riviéru, což v případě tohoto profesionálního nemehla bude nadlidský výkon. Ač snímek nabízí několik geniálních scén - Bean cyklistou, krádež našlapané babety nebo dotvoření filmu do sebe zamilovaného Carsona Claye, tak většinou se jedná vtípky slabší nebo veřejně vykrádající sebe sama. Je škoda, že postupně dochází k znehodnocování původně geniální postavy.(17.11.2009)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +výborný závěr filmu, herci ve vedlejších rolích, pěkná hudba, zdárně využité scenérie Francie -první hodinu je děsná nuda, nevyužitý potenciál, špatné načasování gagů a v podstatě scény nejsou vystupňované./// Pro mě je Největší filmová katastrofa petihvězdičkovím filmem. Beana mám rád a jeho příhody rovněž. I proto je pro mě tenhle film spíše zkamáním. Naštěstí né velkým. Protože to nějak neřeším a tentokrát je mi to celkem volné. Spíš si říkám, že je škoda, že jsem se tolik nenasmál. Určitě ne tolik jako u jiných epizod s panem Beanem. Ze začátku jsem z filmu měl křeč a ve 40cáté minutě si říkál: "Ještě že to má jen 90 minut". Opravdu mě žádná scéna nerozesmála. Snad jsem se jen párkrát pousmál. Zklamala restaurace. Zklamala cesta vlakem. Až ve chvíli kdy na plátno vstoupí Emma de Caunes, tak se film rozáří, začne být zajímavý a zábavný. To bohužel až v poslední půlhodině. Velice mě pobavili scény v kulisách 2 světové. A ještě více filnále v Cannes, které je věrně Beanovské a prostě celkově senzační. Být takový celí film dám jistě o * víc. Možná i plný počet. Jenže takhle je to rozporuplný film, který nakonec pobaví, ale když se na něj podívám znovu, tak jen na poslední půhodinu./// Celkem 62%///(28.10.2007)

• Ruut

Smutný (prozatimní ?) konec Mr. Beana. Vše co mělo být vtipné bylo použito už dříve. Nápad s natáčením na videokameru byl hodně nešťastný. Karel Roden nemastný neslaný. To malé ďěcko vyloženě otravné.(20.5.2007)

• Satan

"Příště budu vybírat pečlivěji." Tohle se mi honilo hlavou, když jsem odcházel plný rozpaků z (doufejme) posledního výstupu Beana. Před 10 lety v "Největší filmové katastrofě" to ještě šlo. Tohle byl ale trapný pokus o něco vtipného. Atkinson se bohužel tváří 99% celého filmu jako pako a jeho stále dokola omýlané fórky typu papírky na ksichtu, hýbající se uši, oči dokořán...měl jsem opravdu chuť se zvednout a odejít znechuceně pryč. Naštěstí jsem zůstal. Roden s Dafoeem film zachraňují a především ve scénkách, kde se motá jeden z nich, řadím mezi ty nejpovedenější. Možná proto je finále v Cannes tak vydařené. Většina vtipů je trapná a vyšumí do prázdna, ale abych jen nekritizoval - občas se vyskytují ve filmu světlé momenty a především u zvedání telefonu za důsledkem zjištění toho správného posledního dvojčíslí, jsem se dost smál (chlap na hajzlu rulezZ). Co říct celkově? Pokud máte rádi Beana, nechoďte na to. Pokud máte rádi komedie, nechoďte na to. Já na to doplatil a prosím, už nikdy víc. Všechno bylo tak nějak násilně natočené a křečovitě provedené. I když se polovina kina smála, bylo znát, že většina kinosálu bylo zaplněna malými caparty, kteří se smáli opravdu každé blbosti. Ti starší věděli, že tohle je průser. Rowane, neměl si to brát, i když ve mně budeš stejný chlápek, co místo usínání u mobilních melodií budeš kýchat na cenné historické knihy a zavírat dveře koledníkům o Vánocích.(4.5.2007)

Možno síce slabšie ako seriál ale už len to, že tam vôbec bol je smiešne. Nedá sa na na ňom nezasmiať už len preto ako sa tvári.. Je to proste taký malý pánko....(11.3.2013)

• Allien.9

Ještě, že jsem na to nešla do kina. Nudné, nevtipné, nereálné, kravské; vtipné jsou pouze ty vtipy, které už známe. Ať žije "Bean, největší filmová katastrofa"...(24.11.2007)

Je to trochu slabší než jsem čekal, je zde dost vtipů, ne všem se ale zasměju a navíc mě štvalo, že některé scény jsou vytaženy z krátkých klasických dílů o Beanovi. Jinač to byla celkem slušná komedie, potěší herci Willem Dafoe a Karel Roden. Hudba dobrá. Nejlepší scénou bylo jak Bean obědval. 74% = ****(13.10.2012)

• hladass

Naprostá zrůdnost bez jakéhokoliv děje, ve které se Rowan Atkinsom pitvoří asi desetkrát více než je u něj obvyklé, ale vtipné scény jaksi nepřicházejí a divák se zpočátku nudí a s postupujícím časem je mu už jen trapně... Mr. Bean by se měl držet krátkých vtipných scének, které mu jdou nejlépe a u kterých děj nepotřebuje, protože jeho prázdniny jsou ještě hořší než Největší filmová katastrofa...(18.2.2014)

• arie

Mám rad postavu Mr. Beana, no i tak si myslím, že táto snímka nie je až taký veľký kvalitatívny prepadák ako sa zdá na plný pohľad. O zábavnosti televíznych epizód tejto kultovej postavičky môže druhý celovečerný Bean, samozrejme, len snívať, no i tak si udržuje status príjemnej, i keď v konečnom zúčtovaní absolútne priemernej zábavy, ktorá obsahuje aj pár skutočne hluchých miest, ale na oplátku nechýba ani pár geniálnych sekvencií. Atkinsonovi nemám čo vytknúť, negatíva by som skôr pripočítal na konto scenáru a režiséra. Ostatné herecké obsadenie, je aj napriek účasti známych tvári len do počtu, teda až na Willema Dafoea, ktorý skvelým spôsobom stvárnil egoistického režiséra. Takže i keď sa jedná o priemer, snímka príjemne pobaví, no ostáva v hlbokom tieni ostatných príbehov slávny postavy.(15.10.2007)

• Fingon

Beana mám rád a Největší filmovou katastrofu dokonce moc. Ovšem Prázdniny, to je úplně jiná liga... a ano, nejzajímavější je až promítání v Cannes. (BTW, u Dungeon Siege jsem se pozastavoval nad A Uwe Boll film, directed by Uwe Boll... tady byla "umělecká onanie" Willema Dafoe ještě tvrdšího ražení, když se jeho - a jen jeho - jméno objevilo v titulcích snad čtyřikrát po sobě...)(2.2.2009)

Na prázdniny s panem Beanem jen na vlastní smích. Do cestovního kufříku si přibalit dobrou náladu a hlavně se vyvarovat trapasům, zapomenutým zavazadlům ve vlaku, a případně se skamarádit s rusky mluvícím chlapcem a Rodenem. Z nějakého blíže nespecifikovaného důvodu, jsem byl s filmem spokojený. Dokonce jsem se více jak polovinu stopáže bavil nad dobrou implantací ikonického komika do děje. To se v předchozím filmovém přetažení vtipně svérázné postavičky z televizních obrazovek na plátna kin, až tak moc nedařilo. Spousta gagů zasáhla cíl a do toho chytlavá písnička, když se Bean prohnal peletonem závodníků. Film měl výborný spád až do doby, kdy se dějově přesunul do kina. Najednou z filmu vyprchal život, radost a nadšení a začala taková podivně koncipovaná trapná zívačka. V kině se totiž nevyskytl jediný gag. Dafoe si zase hrál na démonického režiséra a jeho kreace do výsledného optimistického pojetí moc nezapadla, i on samotný zde působil až moc hvězdně, což trochu rušilo. Prázdniny pana Beana byly veselé, a až to závěrečné balení kufrů připomínající odjezd domů z příjemného pobytu, bylo lehce otravné. Však to znáte, jak to chodí. Mé hodnocení: 60%(10.3.2013)

Docela zklamání. Rozhodně jsem čekala víc. Není to však vůbec špatné - bývalo by to bylo lepší, kdyby se film sestříhal tak na 60 minut... Beanův pitvořící se obličej totiž po nějaké té půlhodince poněkud začne nudit. Co se ale filmu upřít nedá je fakt, že některé pasáže skutečně umí rozesmát. Otázkou zůstává, zda by se na tento film dalo dívat bez Dafoea, Rocheforta, Rodena, krásné Emmy de Caunes a roztomilého ruského hošíka. Já si myslím, že ne...(27.12.2007)

Nejen pro mě jeden z nejlepších komiků, co kdy stanuli před kamerou, se konečně po mnoha epizodách seriálu dočkal i uvedení ve filmu. Ten byl možná pro mnohé zklamáním, i já jsem neúmyslně bohužel těch pár negativ zaznamenal, ale jelikož zkrátka anglický humor v čele s Atkinsonem zbožňuji, tak jsem se mnohokrát zasmál (scéna s přijíždějícím dědečkem je opravdu geniální). A to je vlastně vše, co jsem od Prázdnin očekával, takže pro ty, co se také chtějí jen zasmát u oddechového snímku, čeká spokojenost. 70%(30.7.2012)

Smutné, jak Mr. Bean skončil. Dokud nevlezl na filmové plátno, byl prostě úžasný. Největší filmová katastrofa už nebyla to pravé ořechové, ale byla rozhodně koukatelná a mně se líbila; nebyl to sice ten starý dobrý Bean, byl však vtipný a scénář měl hlavu a patu. To už se však rozhodně nedá říci o Beanových prázdninách. Scénář, dá-li se to tak nazvat, je zoufale slabý, zápletka zase neskutečně hloupá. Vtípky jsou dost pochybné, spíše křeč a nemohoucnost vymyslet něco kloudného, semtam se však člověk zasměje. Je to jedna velká recyklace toho, co tu už bylo, zasazená do bídného příběhu. A Roden nemá vůbec tak velkou roli, jak jsem si myslel dle toho haló kvůlivá jeho obsazení. Objeví se na začátku, kde ztratí synáčka a pak až na konci, kde ho zase najde, žádná sláva... Normálně bych šel s hodnocením snad ještě níže, ale trhalo by mi to srdce, takhle Beana tupit; už tak je to nedůstojné... 50%(8.8.2010)

Mr.Bean míří na jih Francie,aby si na zdejším slunci užil klidné ničím nerušené prázdniny.Při cestě z Londýna do jeho cíle po něm ale zbývá spoušt a zmatek ! Tam kde se Bean mihne je pořádná pohroma.Vše vyvrcholí neplánovaným promítáním jeho kamerové nahrávky na filmovém festivalu Cannes.Film je celkově podle mě lepší ne jednička je více k zasmání doporočuji všem !(11.8.2007)

Tak mně se další bláznivý příběh pana Beana líbil. Je to pohodová rodinná komedie, a dokonce jsem se několikrát fakt zasmál. Jediné co bych asi vytkl, bylo to, že Bean už svoje pohybové kreace trochu přehrával, ale to se dá odpustit:-)pro mě pěkných 80%(16.9.2007)

• dzej dzej

Jak zde několik lidí správně napsalo tohle NENÍ Mr. Bean. Ten pravý žije v minimalistických půlhodinových skečích, nepotřebuje efektní scény, překombinované zápletky ani jakékoliv jiné filmařské berličky, ten pravý je utopen v osmdesátkové patině thatcherovské Velké Británie. Prázdniny jsou veskrze trapným a nudným filmem, který se líbí maximálně šestiletým dětem a který obsahuje jen jediný vcelku oslnivý moment (ano, film Plyaback Time režiséra Carsona Claye který bych strašně rád viděl celý).(4.10.2007)

Kam sa podel náš starý dobrý Mr.Bean? Na začiatku, to pre mňa vyzeralo katastroficky. Neskôr sa mi to začalo páčiť a na konci som sa úprimne smiala. Neviem sa však zbaviť porovnávania nového a starého pána B. Preto 50%(13.8.2009)

• darkrobyk

Velké zklamání! Pana Beana mám rád a vždy mě dokázal pobavit. Když ho R.Atkinson pověsil na hřebík, říkal jsem si O.K., škoda, ale asi to tak má být. Jak vidno, reinkarnace se hrubě nezdařila. Zvládl jsem bohužel jen 27 minut filmu a odpadl. Pane Beane, táhněte do pekel!(21.11.2010)

• Socraates

Ajajaj! Tohle jsem neměl vidět! Beana mám totiž moc rád .... Hvězdička za Dafoea a vše kolem jeho postavy.(12.6.2013)

Přesto, že mám Mr. Beana rád, si myslím, že se mu ty filmy moc nepovedly.(1.11.2018)

• Rocky62

Zřejmě ještě nemám vyléčený smysl pro humor, ale faktem je, že jsem se za celou dobu jednou pousmál a toť vše. Očekával jsem Beana, jakého znám z nesmrtelného seriálu, ale připadalo mi, že vidím někoho, kdo se pravého Beana snaží pouze napodobit a nedaří se mu to. Díky tomu mě neuchvátila ani jedna obličejová kreace, trapná je scéna v restauraci, která je, až na pár drobných úprav okopírovaná ze seriálové epizody a celkově mi připadalo, že Bean ze sebe dělá většího blbce, než je zdrávo (viz zapomenutí kufru ve vlaku, peněženky na automatu a běh za lístkem na autobus). Možná stárnu já, možná pan Bean, ale u těchto prázdnin jsem málem zemřel nudou. 15%(19.4.2012)

• Tsuki

Zklamání, od filmu s Mr. Beanem bych čekala, že bude vtipnější. Bohužel tomu tak nebylo. ~(1,2)~(10.2.2009)

• klerik

Na rozdiel od predošlého "hraného" Beana je toto naozaj filmová katastrofa. Skeče vôbec nefungujú a sú len slabým odvarom už videného. Vtipný je len samotný Atkinson, ale to na celovečerák rozhodne nestačí. BEAN mal otrepaný príbeh, ale aspoň nejaký mal, tu scenárista rezignoval. Myslým, že rezignuje aj väčšina fanúšikov Mr. Beana...(26.11.2011)

Nezapomenutelná scéna, když Bean stopuje tu motorku a pak ji ukradne.. to jsem fakt doslova brečel smíchy. Miluju Beana.(6.3.2018)

Tohle nebyl Jim Beam a bohužel to nebyl ani pan Bean, jak ho známe. Říká se to nejlepší na konec, filnále filmu je opravdu vyvedené, karel roden s willemem defoem bezne na platnech kin nezpiva, ale bohužel zbytek obsahuje jen par vtipnych mist a zadne zachvaty smichu se rozhodne v mem pripade nekonaly. Po scénářem měla být podpsána trojka atkinson, curtis a driscoll, curtis to měl celé režírovat a nikoho jineho k tomu neměli pouštět, v tom je podle mě základní chyba.(18.4.2007)

• jojinecko

1,5*/5...Neslávny koniec môjho obľúbeného Mr. Beana, na ktorého staré skeče nedám dopustiť. Hanba a trápnosť v jednom, ktorú nezachráni ani tých asi päť vtipných momentov...Zbohom Mr. Bean!(22.7.2007)

Celkově průměrná komedie s britským "škodolibým smolařem" Beanem. Velké plus pro mě bylo zařazení herců - Willem Dafoe, Jean Rochefort a Karel Roden. 60 %.(10.6.2008)

Překvapil mě Roden, který mi zde připadal ze všech herců (včetně Williema Dafoe) nejcharismatičtější. V ten moment jsem byl i pyšný na českou hereckou školu, konkrétně tedy právě na Rodena, který je bezpochyby nejvýraznějším čechem na poli světového herectví. ... Jinak film občas docela trapný, občas příjemný, závěr potěšil, takže 3 hvězdičky. 50% (vyhněte se dabingu)(20.11.2010)

Ja som sa vcelku pobavil... Minimum dialógov prevyšovalo situačnú komiku, pravdou je, že sa Mr. Bean sem-tam sám vykrádal, ale nech mu je odpustené. Radšej by sa mal však vrátiť na televíznu obrazovku.(18.6.2007)

• packa

Smutná podívaná, pozorovat, kterak Rowan Atkinson vykrádá sám sebe...(29.11.2008)

• Chrustyn

Na epizodkách ze života pana Beana jsem vyrůstal a kdykoliv si je rád pustím znovu ale v celovečerní podobě už to taková zábava není. Hlavní problém tohoto filmu je v tom, že zde není nic nového a je to prostě jen další epizoda (tentokrát o cestě k moři) natažená na 90 minut.(14.8.2011)

• becki_tu

Nerad a s těžkým srdcem hodnotím tehle zřejmě poslední Beanův filmový výstup. Problém je v tom, že se tady dost těží z fórů a skečů z původního seriálu, popřípadě jsou upraveny tak, aby vypadaly "originálně" a nových nápadů a scének je zde bohužel zoufale málo. Právě nové scénky jsou tak logicky jedinými momenty, při kterých jsem se opravdu nahlas zasmál. Gumové ksichty Rowana Atkinsona jsou jedna věc a udělat z nich pořádný film věc druhá. A bez pořádného scénáře a režiséra to prostě nejde a tak musím objektivně konstatovat, že Mr. Bean zkrátka šlápl vedle, což mě, jako velkého fanouška legendárního nešiky, dost mrzí.(31.7.2007)

Zasmála jsem se (všudepřítomný Karel Roden!), ale pro příště dám zase přednost jeho kratším kouskům. Přesto nechápu jedno- a dvouhvězdičková hodnocení - vždyť je to přece Mr.Bean, lidi!!!(2.10.2007)

• ArnoldJ

Na Mr.Beana nedám dopustit. V tomto případě jsem ale více než zklamaný.(8.12.2009)

Bylo to chvílema vtipný, chvílema trochu trapný a dabing Lábuse děsnej, ale na druhou stranu, koho dát na dabování pana Beana (právě proto koukám na filmy v originále pokud můžu). Vyloženě film na oddech, kdy můžete mozek úplně vypnout.(21.11.2010)

• Bauer

No, co tohle je, to mi hlava nepobírá!!! Zatímco Mr. Bean: Největší filmová katastrofa byla celkem povedená a vtipná komedie, tak Prázdniny pana Beana je neuvěřitelná trapárna při které se mi ani ten jeden úsměv na tvaři neobjevil. Ohrané scény, které jsme měli možnost vidět v seriálu o panu Beanovi. Chybí medvídek. Chybí akce. Chybějí herecké výkony. Chybí...no prostě všechno. Tohle je opravdová ohavnost toho nejtěžšího kalibru. Něco tak stupidního jsem vážně dlouho neviděl. Rowan Atkinson by se měl stydět, že znovu propůjčil svůj obličej legendě, jako je právě Mr.Bean a téměř tuto legendu touto kravinou potopil. Téměř 90 minut a já se nudil, že to snad nebylo ani možné. Téměř 90 minut a mně to přišlo jak 180 minut. Rád bych dal alespoň jednu hvězdičku za Karla Rodena ale tomuhle filmu jí nedám, ani kdyby v tom hral nevím kdo. Jestli je něco filmová katastrofa, tak je to tento snímek. Prázdniny pana Beana nechci už nikdy vidět a doufám, že pan Bean už na nich zůstane do konce života a nikdy se z nich nevrátí!!!(11.1.2008)

• dopitak

Bean nemá čím překvapit, on nemusí. Pokud mu ale nenapíšou pořádný scénař, musí propadnout. I stalo se. Howgh.(8.11.2008)

Zajímavý rozpor. Na komedii je to natočené podivuhodně dobře, od kamery až po hudbu. Na co však rejža zapomněl je to, že film s Beanem by měla být především pořádně bláznivá komedie u které se bude divák trhat smíchy. To se bohužel neděje a nápady jsou poněkud vyčpělé (odjíždějící vlak, ach jo). Po stránce humoru určitě mnohem slabší než předchozí Beanův celovečerák.(14.1.2011)

Jedna z takých priemerných komédií.(24.10.2012)

• ARI50

Další snaha o film ale já ho radši po starší verzi takhle ne.(8.9.2018)

Já bych řekl, že toto se dost povedlo. Autorům se podařilo vymyslet si takové pozadí celého story, že celá ta série různých scének, kterou tento film je, se přiblížila tomu, co známe ze seriálu, takže nic ve stylu prvního filmu se opravdu nekoná. Bean je ve Francii, nikomu nerozumí, takže tu skoro nemluví, tady se odehrává jedna scénka za druhou, které na sebe celkem dobře navazují, i když co si budeme povídat, celý ten strory je trošku poťouchlé, hlavně tedy finále s tím filmem a happy endem, ale co jako, čekal jsem filmovou katastrofu, a on přišel velice příjemný film, že bych si i třetí díl nechal líbit.(1.1.2009)

Trošičku vyčichlej Rowan Atkinson nám předved že ještě nepatří do starého železa,Roden rovněž potěší.(26.3.2007)

Nevim co proti tomu ti lidi maji. Me se ti libilo a narame jsem se bavil.(10.8.2007)

• HellFire

Az na par vtipnych situaci je to vlastne hrozne :)(18.1.2008)

Oproti Největší filmové katastrofě jsem se tady bavil. Dokonce poměrně často. Nejvíce asi při stopování babety nebo co to vlastně bylo:)) Ale kino umí své. Doma už jsem to tolik ,,něžral". Hodnocení: 60%(3.12.2007)

• Anderton

Zasmial som sa celkovo 3krát, čo je množstvo, ako pri priemernej americkej komédii. Pri seriáli je to zhruba 10krát za tých cca 20 minút. Takže sklamanie. Snáď sa pochlapí aspoň Willem Dafoe a po vzore Rodrigueza a jeho rozhodnutia natočiť Mačetu nám za pár rokov predstaví svoj umelecký art film. Určite by to bolo zábavnejšie ako tento kalkul.(9.8.2009)

Trošku, pravda, přidávám, je to tak na tři a kousek, ale zase má tento výlet pana Beana daleko k propadáku, kam ho tlačí zdejší hodnocení. Příjemná prázdninová pohoda a dobrá nálada z tohoto snímku přímo kape a občas i tryská.(12.12.2016)

• codeas

Těšil jsem na tento film, a to je asi ten největší problém. Ve filmu se vyskytují už mnohokrát profláklé scénky, takže film jako celek vás nepotěší.. 2* dávám kvůli přijemné hudbě a herečce Emmy de Caunes(20.6.2007)

• Hismael

Od filmu ve kterém se skoro nemluví, nebo kde chování jednotlivých postav vůči sobě nedává valný smysl, jsem čekal víc. Hlavní zbraní by teda měly být scénky tolik oblíbeného Mr.Beana. Ten ovšem na všechny vtipné nápady asi zapomněl a tak na Prázdniny skoro nic nezbylo. Solidně jsem se nudil, čekal kdy se to celé rozjede, tento moment bohužel nepřišel. Celé je to postavené na tom že ve filmu hraje starý známý pověstný Mr.Bean. Mimika která je u něj tak originální už to ale nezachrání. Navíc skoro všechno jsem už někde viděl. Celé je to divně slepené dohromady, výsledek podprůměrný. Nic horšího od Mr. Beana jsem zatím neviděl. Snad to někdy příště bude lepší, docela bych si to přál.(6.1.2008)

Mr Bean zabával celú jednu generáciu a jeho absencia je v televízii celkom citeľná. Atkinson by si zaslúžil ďalší poriadny úspech a návrat muža, ktorý nosí na Vianoce na hlave moriaka a spí s plyšovým medveďom, by mu k tomu mohol pomôcť, navyše prostredie filmového festivalu a najvyššej spoločnosti si priamo hovorí o nejaké to zosmiešnenie. Prázdniny pána Beana sú Atkinsonovým návratom do prvej ligy.(10.12.2012)

• Handle

No, mně se to moc nelíbilo. Samozřejmně, že Mr. Bean alespoň párkrát pobaví snad v čemkoli, ale tohle byla bohužel docela kravina, která mi přišla hrozně tuctová a dětská. Vše viselo opravdu jen na postavě Beana.. a jak by tento film dopadl bez něj, tak to si nechci ani představovat. Bohužel průměr, ale zase nemůžu říct, že jsem se nudil.. :) i když jsem se spíš usmíval, než se válel smíchy.. Čekal jsem víc.(21.11.2010)

• malylada

Celovečerní první Bean už byl velmi rozpačitý, ale pokračování je naprostý brak ala Kameňák. Opakující se gegy, které jsou tentokrát vedené do trapnosti v dementní nezápletce. Když k tomu připočítám trapnou video kameru, občasné skřeky pana Beana, tak si člověk uvědomí, že tuto látku nemá smysl patlat do celovečerního filmu. Jedna hvězda jen z úcty k legendě....... 2/10(20.4.2018)

Problém je trochu s těmi, kteří moc dobře znají seriálové trampoty Mr. Beana, protože jak první, tak tenhle díl filmového Beana dost ty seriálové vtípky vykrádá. A tak už pro nás mnohé nejsou tak vtipné. I přesto film přichází s několika novými a zajímavými. Projekce soutěžního filmu je dost zábavná.(19.5.2019)

• svik

Velice ubohé, Beanovský styl zde naprosto ztrácel svůj jinak skvělý půvab. Nesmyslné lanaření s videokamerou mi už lezlo krkem a vůbec celé mi to připadalo jako reklama na debilní filmeček,...(10.5.2007)

• DJ Lonely

Mr. Bean je mrtev, ať žije Mr. Bean.(22.8.2007)

• MoiJe

Pacila sa mi zaverecna cesta po autach a pod.(27.4.2007)

• Torision

ne!(17.6.2007)

• Sawy

Naprostá katastrofa!Takhle má skončit jedna z nejslavnějších televizníćh postaviček?Zasmál jsem se asi dvakrát a to možná přidávám.Atkinsona mám rád,Rodena taky,ale to nic nemění na tom,že tohle je pěknej hnus.10 %(7.3.2009)

7/10. Mr. Bean se vrátil a – myslím si – splnil to, co se od něj očekávalo: pobavil. Alespoň mě určitě. Už to sice není úplně jako z dob geniálních seriálových skečů, ale stále je to tatáž „chodící katastrofa v tvídovém saku“; jen o něco starší. Nemůžu si pomoct, Atkinsonův Bean je prostě legenda.(20.8.2009)

• jahol

Píšu poměrně rozsáhlá hodnocení, ve kterých si rád hraju se slovy... jenže... o co je těžší napsat takové hodnocení o filmu, který prostě není dobrý.. Vždycky jsem měl rád skeče mistra Beana, vcelku se mi líbil i celovečerní film o jeho americké anabázi a Atkinson jako herec mě pohladil na duši v hodně dobré Univerzální uklízečce. Ale co probůh bylo tohle? Ten pán, který vyhlížel tak svěže v roli reverenda je v "Prázdninách" prostě starý, dohání pitvořením to, co jeho gagům schází na vtipu, dynamice a originalitě. Film, který je koncipován jako souvislá smršť smíchu má tempo, to se mu nedá upřít, jenže to není tempo krásně vypracovaného snědého maratonce plného sil, ale tempo klopýtajícího v posledním tažení, zakopávajícího přitom o všechny možné vtípky, kterými v minulosti pobavil, rezignujícího na jakýkoli pokus ztvárnění psychologie hlavních hrdinů a vytvoření nějakého přitažlivého profilu, někoho, komu by divák mohl fandit a mít ho rád. A závěr filmu, který sice zdaleka není originální (o kolik úrovní byla po všech stránkách lepší a nápaditější Oscarová taškařice v Nielsenově Bláznivé střele), ale má v sobě přece jen nějaký potenciál, je scénáristicky i filmařsky odfláknutý takovým způsobem, že jsem se úplně zhrozil. Speciálním případem je pak role Karla Rodena, o jehož postavě se v MF Dnes píše pomalu tak, jako by neslezl z plátna, a který přitom o plátno zavadí asi v pěti scénách, z nichž žádná není delší než sedm vteřin. Nechoďte na tenhle film kvůli Rodenovi (jako jsem na něj šel zblbnutý ze lží novinářů já) a nechoďte na něj vůbec, pokud tedy zrovna nehodnotíte Kameňák pěti hvězdami....(4.5.2007)

• Crazer

Už ani nepoznávám starýho pana Beana. Všechno mi tady připadalo trapnější a více nafouknuté než tomu bylo u starých dobrých dílů. I první díl o panu Beanovi byl lepší než tohle volné pokračování. Neříkám že všechno bylo hrozný, ale občas jsem se jen pousmál místo toho, než bych se smál jako v minulosti.(26.8.2007)

veci ktoré sme mohli vidieť v jeho tridsat minutových skečoch a boli lepšie aj ked v druhej polovici sa film rozbehne a až na trapný koniec ho nič už nezkasí ale na kvaliti jednotky či nedajbože serilu to nemá(24.11.2007)

Nejsou to ty zname kratke pribehy, ktere vidame v televizi, ale neni to ani hodne nevydareny paskvi jakol Nejvetsi filmova katastrofa. Stoji nekde mezi. Skecu, kterym se zasmejete je v 90minutach tolik, co ve 25minutovem pribehu ze zacatku 90. let. Ale smejete se s takovou gracii, az se z toho malem trhate :D. A to je ucel. Vubec mi to nevadilo, ze misty film casto pokulhaval a balancoval na hranici nudy, ty chvile, kdy jsem se "rezal" staly za to. Ale nebyl bych proti, kdyby radsi Rowan natocil dalsi tri 25minutove pribehy jeho slavneho nesiky :).(23.3.2007)

Plejáda známých herců, velkej filmový návrat ... Věřím a doufám, že se tomuhle "filmu" herecký hvězdy upsali pro recesi. Miluju Mr. Beana a jeho scénky - ale jen Mr. Beana a jeho scénky. Tam podle mě tahle famózní postava totiž patří. Jak se říká - do mrtvoly se nemá kopat. Tímhle borbidním úslovím myslím to, že se pan Atkinson neměl nechat překecat pro další "film" s panem Beanem, když se už navíc rozhodl s touhle postavou definitivně skončit. To mi připomnělo pana Harrise, kterej se taky nechal překecat k napsání další knihy o mém milovaném dr. Lecterovi poté, co se rozhodl se s postavou rozloučit. A jak to pak dopadlo ... Ne, ne a ne. Zasmála jsem se, místy i pobavila, ale do filmu pan Bean rozhodně nepatří.(5.5.2007)

• draggo

První film s Beanem ode mě vyfasoval plných 5 hvězd, jelikož jsem se smál od začátku do konce. Ale tohle mě vyloženě nasralo, jedna jediná vtipná scéna (jak si dá na oči párátka) film nezachrání a tak se z toho stává nervy drásající píčovina největšího kalibru. Škoda proudu. /viděno na DVD: 15% a 1*/(11.8.2010)

• ladko

Pomerne veľké sklamanie...Seriál zbožňujem a zhruba raz za mesiac si pustím nejakú časť a vždy sa veľmi nasmejem. Toto však bolo dosť úbohé. Smiať sa nebolo veľmi čomu a najviac ma pobavil Willem Dafoe ako Carson Clay. Tak zabitý potenciál sa často nevidí. A ani neviem, či som sa vôbec zasmial niekedy nahlas(okrem Claya a Beanovho tanca...). Škoda času, to už radšej seriál-ktorýkoľvek diel a za 30 minút sa nasmejete stokrát viac.(3.6.2008)

• baribal

Škoda... i když na druhou stranu, kdo Mr. Beana v životě neviděl, tak by se bavil... jenže eskapády Beana zná každý. Všechno to vykrádá ze seriálových dílů, s drobnými výjimkami. Přiznávám se, že jsem se párkrát smál, ale stejně se směju i u hvězdný pěchoty. Je mi líto, ale další film pana Beana mě nenadchl... 40%(4.1.2009)

"Un café ??" - "Oui !!" - "Du sucré ??" - "Non !!" - "You speak very good French.." - "Gracias !!" ;)(9.3.2017)

• sta

při sledování jsem se sem tam bavil a smál, ale když jsem pak jel domů, rostl ve mě vztek... stejně jako první film s Beanem jde o naprostou likvidaci úžasného charakteru Mr. Beana.. i za pár let si rád pustím televizní skeče, ale tyhle dvě ubohosti rozhodně ne(24.3.2007)

• Haluzz

.... za přínos Carsona Claye světové kinematografii.(10.8.2010)

• Pishin

Myslel jsem si ze to bude bejkarna ale takova to teda ne_? S pritelkyni sme si rikali a ted tam urcite zapomene kufr, ted tam necha doklady...ted prijde o penize !!!STOP!!! ja na to nemam nervy a tak sme si pustili DEPARTED ....nejlepsi volba, ktera nas mohla napadnout. PS: Ani si nejsem jist zdali nekolkrat provareny frky budou nekoho bavit. Hlavne jsem nepochopil jake narodnosti byl ve filmu Karel Roden a jeho syn...mluvi tam francouzsky pote rusky a kdyz kolem syna a Beana projizdi Karel ve vlaku ktery tam nestavi tak nanej krici cesky_? Hlava me z toho teda mooc nebere...(7.8.2007)

Bohužel žádný film nepřenesl atmosféru,vtip a kouzlo oněch několikaminutových grotesek. On je možná i problém v tom, že v žádném z filmů nebyl Bean hlavní postava, ale jen takovým šaškem co má zachraňovat situaci. Raději bych uvítal celou jednu sérii než takovýto film.(3.9.2007)

Zážitky z cestovania po Francúzsku s Beanom sú naozaj pekné. Emma de Caunes všetko vyšperkovala, kedže tu bola veľmi pekná. Sranda bola najmä v Cannes. Ja sa na ňom viem skrátka veľmi zabaviť. Vôbec som s tým nemal taký problém ako väčšina hodnotiacich. Bolo to iné, ale nuda to nebola, akurát mi tak ako filmy Vo štvorici po opici a Eurotrip pripomenie prázdniny a vyrobí úsmev na tvári, tie jeho ksichti sú nezabudnuteľné.(3.9.2012)

• numi

Na rozdíl od prvního filmového Beana, Prázdniny postrádají příběh. Jde o jakousi road-movie, která je poskládána z několika skečů, které spojuje rámcový příběh "Bean vyhrál zájezd do Cannes, tak jede do Cannes". Sic o ničem, ale aspoň budou mít tvůrci dostatek prostoru pro volnost výběru skečů, které svou nevázaností na děj získají na promyšlenosti a vtipnosti. No alespoň jsem si to původně říkal. Pravda je bohužel jinde. Fóry jsou laciné, vykrádají známé krátké skeče starého dobrého Beana a hlavně nejsou vůbec vtipné. A Bean bez humoru - zbláznili jste se? Závěr je alespoň typicky beanovsky srdceryvný a hlavně přijde dostatečně brzo po úvodu, takže alespoň jedna pozitivní věc by se našla. Jinak velká nuda. A myslím, že dokonce i pro prťata. [červenec 2007](11.7.2007)

• Ridick

atkinson uz nema co ponuknut...to je pravda, kt. som nasiel v nude, kt, mi poskytol tento prihluply snimok...skoda toho rodena, ze sa upisal takej somarine....(30.8.2007)

Někdo dává 2* někdo 4*, já se nemohu rozhodnout, ke kterému hodnocení se přikloním. Proto volím zlatou střední cestu :)(12.8.2012)

• Tirion

Tak jsem pln emocí z kina a bohužel převládají ty špatné. Já osobně jsem velkým vyznavačem Rowana Atkinsona, ale tohle je bohužel propadák (a mám fakt velké problémy udržet soudnost). Je zkrátka vidět, že postava Mr. Beana není vhodná pro celovečerní film - zde, bohužel, veškerá komičnost mizí v propasti hodiny a půl. Jen párkrát jsem se pousmál a občas i zasmál, ale přistihl jsem se, že nuceně. Velmi mě překvapilo, že Willem Dafoe má zapotřebí hrát v takovém snímku, tak podřadnou a trapnou roli jako zde. Jediné co mě zaujalo byl Karel Roden, ale to asi jen z pohledu diváka ze srdce Evropy. Film se jen dlouze natahuje až k nudnosti a s ním i gagy, vrcholem (ve špatném slova smyslu) byl závěr na festivalu v Cannes a závěrečná hromadná zpěvná veselice na pláži. Známkování: herecké výkony za 5, režie za 5, hudba za 1. Smekám pouze před spolutrpiteli-diváky, jenž to se mnou vydrželi až do konce a neusnuli v kině.(29.3.2007)

• Jillen

Pan Bean se propadl do břečky, ze které už asi jen tak nevyvázne a proto je pro mne pohřben navěkyvěků a vzpomínat na něj budu jen s pár vydařenými díly slavného seriálu...sorry Rowane, ale ty tvoje šaškárny vtipný fakt moc nebyly a mrzí mě, že se loučíš zrovna takto...jendu hvězdu dávám za Karla Rodena III...Dávám 15%(4.4.2007)

• buldock

Rowana Atkinsona mám velice rád , ovšem tentokrát to opravdu nevyšlo a vznikl jeden velký paskvil. Jediná část filmu , kdy jsem se bavil , bylo asi jeho posledních 15 minut , kdy to mr. Bean rozjel ve velkém. To ale samozřejmě nestačí a snímek jako takový to nezachrání od jeho velké nevyrovnanosti a ukázalo se , že ani samotný Atkinson to celé neutáhne. Navíc vykrádá sám sebe a to celkovému hodnocení nepřidá. Závěrem musím poznamenat , že jsem zklamaný a to se taky projeví na mém verdiktu a ten zní 2* , bohužel , čekal jsem víc. :-((8.2.2008)

To, co již bylo řečeno několikrát, bylo řečeno znovu. Komerční tah, nic víc. Takový průměr, pokud tedy nepočítám ten trapný konec, kterým tvůrci stále ještě solidního Beana naprosto zazdili. Bean není filmová postava, to je bezesporu fakt. Navíc opakopvaný vtip není vtipem. Komerční tah, nic víc (považuji to za tak významné, že jsem to musel zopakovat). Ale na druhou stranu, Carson Clay pictures present Carson Clay in a Carson Clay production of a Carson Clay film Playback Time mě slušně pobavilo.(3.2.2010)

• Herr_Flick

Miluju Mr. Beana! Miluju! Vždy má u mě pětihvězdu! Ale prázdninám nic nedal. Je to trapný výcuc jeho zlatého fondu!(29.8.2011)

Autoři se nějak nemohli rozhodnout, co točí, na komedii je tu málo legrace, na dojemný film málo dojmů, někde měli ve scénáři každopádně přitlačit. Na to, že jsme na další celovečerní film s Beanem čekali deset let, je ten scénář slabý. Jsou ale lidé, kteří svým oblíbeným hrdinům nedokážou dát jen dvě hvězdičky.(22.5.2008)

• Bat55

Tý vole,tak toto je teda podpásovka. Atmosféra zo seriálu nulová a Atkinson je už trápny, než zábavný. Ak toto porovnám s najväčšou filmovou katastrofou,tak jej musím 1* pridať, pretože takto "posrať" legendárnu seriálovú postavu Mr. Beana,to je hamba. Podľa mňa sa Bean na plátna kín dostať ani nemal, v seriáli bol Atkinson boží a patrí k najúžasnejším a k najtalentovanejším komikom sveta a seriál k tej najvydarenejšej zábave všetkých čias. A preto je to taká škoda. Filmová katastrofa sa ale vydarila. /35%/(2.10.2009)

53 % - O tom, že postava Mr. Beana nejlíp funguje v televizních skečích, přesvědčil už první film. Jejich pospojováním vzniká cosi, kde příběh nefunguje a kouzlo scének se rozmělňuje. Prázdniny jsou jen opakováním toho, co už všichni znají právě z TV příhod, zasazené do trochu jiného kontextu, navěšené na toporný děj. Lepší by bylo natočit pár nových příhod, protože jinak skvělá figurka Mr. Beana na plátně moc nefunguje.(22.3.2007)

Skeče Mr. Beena jsou geniální, vtipné a originální, ale celovečerní podoba mě prostě moc nepřesvědčila. Dávám raději přednost jeho krátkým epizodám. Těmi si Bean nasadil laťku příliš vysoko a tady ji nepřeskočil.(3.10.2009)

• Aiax

Podíl recyklovaného materiálu je na tomhle výrobku tak překvapivě obrovský, že těch pár originálních perel (operní scéna na tržišti, stopování, poslední desetiminutovka) skrz tu hromadu kompostu zkrátka neprosvítí a beznadějně zapadne. Copak už dvojici Atkinson-Curtis došly všechny nápady?(14.9.2007)

Zklamání jako u většiny z Vás se u mne nekonalo, příjemně jsem se pobavil a zasmál. Ano něco už jsem viděl ve starších Beanových filmech a toto není žádný historický skvost, ale každopádně krásně pozitivní a humorný film s nepřekonatelným Beanem. Moc jsem se pobavil a 3 hvězdy přesně vypovídají o kvalitě filmu.(19.9.2010)

• Beatris C.

Čekala jsem skvělou a hlavně vtipnou podívanou.. Bohužel jsem se nedočkala. Mr. Bean tentokrát zklamal a to hodně. Snad nic mě nedonutilo ani se pousmát natož mě regulérně rozesmát. Příběh byl celkem o ničem a rozhodně nenabízel tolik vtipných momentů na jaké jsme zvyklí například v seriálu Mr. Bean. Rowan Atkinson byl ale své roli věrný a zahrál ho skvěle, bohužel ale neměl tolik prostoru aby ukázal své komediální schopnosti. Ostatní herci nejsou zvláště výrazní - stejně tak scénář, který podle mě podprůměrný. Doufejme, že další filmy s panem Beanem budou lepší.(14.1.2011)

• Elfias Dóže

Bohužel hodně nepovedené. Jsou tu malé vtípky, ale z nějakého důvodu mi přišli ohrané a předvidatelné. Jediné co mi přišlo vtipné bylo pojídání krevet. Je zajímavé, že námět mi přišel lepší než u prvního filmu. Takže promeškána příležitost? Hvězdička z úcty k Beanovi a kvůli účasti Karla Rodena. 25%(28.5.2011)

Krásna komédia, pri ktorej sa dá dobre zasmiať. Je plná dobrodružstva a dejových zvratov. Film sa môže pochváliť aj tým, že je bez hrubých vulgarizmov a nemravnosti.(23.4.2007)

• Sigurd

Tak tohle opravdu nemuselo být. Poprvé se to nepovedlo, tak proč to nezkusit napodruhé, řekli si k divákově smůle tvůrci. Celá tahle Beanova jízda je vlastně jen osmdesát minut trvající bezohledné mučení. Podivný „příběh“, vtipy bez pořádné pointy, staronové skeče a hlavně konstantní nuda. Překvapil mě také Atkinsonův přístup k roli. Beanovy změna spíše uškodila. Neztrácejte s tímhle filmem čas a raději se podívejte na seriál či vydařenou Univerzální uklízečku.(4.2.2008)

• FilmFan24

Ksichty, ksichty a zase jenom Beanovské ksichyt!(18.12.2013)

• Katarine

Čekala jsem mnohem víc...film mě docela zklamal. Ale byly i vtipné scény, akorát spíše převažovala nuda.(6.9.2008)

• *Elfík*

Vtipné? Vůbec ne. Zábavné? Ani náhodou. A co ten scénář? O co tam valstně šlo? Proč někteří chtějí do jednoho scénáře narvat všechno, co se jim kdy zdálo zajímavé?! Bohužel budu muset tento snímek zařadit mezi ty, na které se už nikdy nepodívám. Škoda Mr. Beana. Byl vtipný....(25.11.2010)

• Kosmik

Ajajaj, tenhle film se bohužel poněkud nepovedl. Postava Mr. Beana měla opravdu od prvního celovečeráku zůstat již u ledu. Tehdejší konec Mr. Beana byl přesně včas, na jeho vrcholu. Znovuvzkříšení této postavy nepřineslo nic dobrého. Atkinson sází na prvoplánový humor a Beana zcela zbavil jeho základních (většinou špatných) charakterových vlastností, na kterých byly stavěny zvláště televizní skeče. Až na malé drobnosti téměř vymizela jeho originální vynalézavost, s jakou si dovedl poradit s různými situacemi, a bohužel zbyla jen slupka naivního blba, který nenáročného diváka čas od času rozesměje, ale skalního fanouška postavy Mr. Beana možná i urazí.(29.3.2007)

• Vojťas

Rowana Atkinsona jsem jako Mr. Beana vždy obdivoval a u jeho krátkých příhod jsem se mistrovsky bavil! ... Ale při tomto filmu jsem si připadal stejně jako diváci filmu Repríza (v onom filmu) na Cannes! NUDA! .... Zatím bohužel největší zklamání, co se týče komediálních filmů, co jsem zažil! :-((5.4.2007)

Rozhodne beanovstejsi nez posledni celovecerak. Mluvil beanovsky choval se beanovsky. A dekuju za Rodena, pro nas pro Cechy je to vzdy zazitek kdyz hraje herec z malych pomeru ve filmu kde pomery nerozhodujou.(15.12.2007)

• lekr

Beana mám rád ale tohle už bylo moc.....vtipy jsou trapné, ohrané a námět pitomý.Atkinson se zoufale snaží přiblížit předchozímu filmovému Beanovi ale vůbec mu to nejde a najednou vypadá neskutečně trapně....a nezachrání to ani Dafoe a Roden....jedno z největších filmových zklamání vůbec!!!(31.10.2009)

Na to, jaký jsem od toho čekal průšvih, tak to dopadlo celkem dobře. Na první Beanův film to sice nemá a pochopitelně to nemá ani na klasické Beanovské scénky, ale já se celkem pobavil. Herecké obsazení bylo příjemné (hlavně Willem Dafoe a jeho režisérskohereckoproducentská role :-) ) a takový Roden už hrál v mnohem horších filmech. Není to sice ten starý dobrý Bean, ale Atkinson se snaží a i když opakoval některé fóry, které byly už v seriálu (výstup z vlaku, ústřice, schovávání hnusného jídla do kabelky, rozveselování dítěte, svíjení se do rytmu hudby kvůli penězům od lidí,...), stejně jsem se pobavil. Francouzské prostředí je krásné a nevadil mi ani český dabing (no stejně většina lidí nebyla nadabovaná, protože mluvili francouzsky nebo rusky). Tedy nevadil mi až na Beanův hlas Miroslava Saice (daboval ho i v prvním filmu), který chvílemi dělal z Beana úplného retarda. Vlastně on se tak Bean někdy ve filmu skutečně choval. Závěr na festivalu byl povedený, avšak to závěrečné zpívání na pláži si mohli odpustit. No, i tak je to film, který stačí vidět jednou a pak už dlouhou dobu ne. Když už budu chtít Beana ve filmu, raději si pustím Největší filmovou katastrofu...(30.8.2007)

Sice je to takový mix scének ze seriálu v jiném kabátě, ale i tak sem se náramně bavil a ani chvíli nenudil.(3.1.2009)

Příjemná letní hloupoučká cestovatelská komedie. Žádná velká sláva, pár trapností, ale já se docela bavil. Čekal jsem, že to bude mnohem horší.(21.11.2010)

Tak je to pořád mistr Bean, překvapivě až moc - nesnaží se moc mluvit, je opět jen tou groteskní postavičkou, která si pořádně zablbne. Tentokrát se dostane do situace, že je v podstatě obviněn z únosu jednoho chlapce, jehož otce tak mimochodem kraje Karel Roden. Není to žádné velké kino, ale na jedno zhlédnutí si tenhle trip po Francii docela užijete. Škoda, že prostředí není využito ještě víc.(7.3.2014)

Určite to nie je také zlé ako tu píšu mnohý....príjemný film o strastiplnej ceste príjemným Francúzskom a príjemná kritika nafúkanej "umeleckosti" v závere......a pre mňa aj určitým spôsobom vzdanie holdu starej dobrej Európe a jej obyvateľom....čiže tomu, čo sa nám dnes žiaľ rozplýva pred očami :((13.4.2007)

zisk v čr : $853,444 návštěvnost : 190,162(28.11.2007)

Narozdíl od předchozího filmu "Mr. Bean: Největší filmová katastrofa", který mi už pomalu začíná lézt na nervy, je tenhle fakt skvělá komedie. Rowan Atkinson ve spojení s tím malým klukem vytvořil hodně povedenou dvojku a jako obvykle taky napáchal nespočet zmatků. No prostě sranda. :)(19.11.2008)

Mr. Bean je proste Mr. Bean a ja mu proste nemôžem odmietnuť dať menšie ako maximálne hodnotenie. Na to je až príliš zábavný. Skvelá komediálna road-movie s chuťovkovým Wllemom Dafoem.(22.12.2010)

• Jino

Jedním slovem .... hrozné. Některé gagy jsou takřka okopírované, okoukané a už nesplňují svou roli tak jako v televizním seriálu. Ale líbila se mi scénka s těmi závodníky na kole. Ale jinak mi to připadalo už docela trapné, hlavně ten konec, tam jsem se samou trapností málem propadl do křesla.(9.4.2007)

• Wormboy

Mr. Bean nas obcas naozaj rozosmeje, ano....,ale aj Uwe Boll nas niekedy necha napatych. Prazdniny Mr. Beana su prisernym zlepencom pseodovtipnych scenok a vystupov, v ktorom nefunguje snad nic. Cest pamiatke Mr. Beana.(25.7.2007)

Bean sice místy recikluje již dávno viděné scénky a rozhodně s menším úspěchem. Vtipné momenty a nápady se ale stejně najdou a navíc Atkinson pořád ruluje, tak proč mu těch pár nepovedených scén neodpustit.(2.9.2007)

Pár fórků je tu sice ůžasných ( např. ,,Dáte si kávu?" ,,Oui" ,,S cukrem?" ,, Oui" ,,Mluvíte krásně francouzsky" ,,Gracias"), ale jsem zastáncem toho, že tento film je tak trochu z povinosti k fanouškům.(28.5.2009)

Není to vyloženě špatné, ale na televizního Beana to nemá. I když některé komentáře pode mnou i nade mnou jsou také dost mimo - až taková katastrofa to také nebyla.(3.12.2009)

• Andre3000

No už to není co to bývalo, přesto mám Atkinsona jako herce strašně rád.(4.1.2009)

• starbrejkr

Oproti prvnímu filmu znatelný propad. Tam, kde se člověk předtím bavil, tak tady jsem měl chvílema chuť to přepnout, abych si tu trapnost nemusel "prožívat s ním". Většina filmu stojí jen na šklebech a ne na vtipných scénách, což se zají velmi rychle. Škoda, pár hodně vtipných scén se najde, nejlepší asi ta s dědkem na mopedu. Jinak ale mizérie, kterou na konci poměrně dosti zachraňuje krásná Emma de Caunes.(20.11.2010)

• honza7

Nuda... staré kousky ze seriálu. A tomu frackovi bych nejraději vrazil pár přes hubu(8.1.2011)

Sice je to pořád vtipné, ale nesmí to se přehánět. Atkinson stále jako Mr. Bean výborný herec, ale scénář nic moc..(27.11.2011)

Výborný film. 70%(24.6.2018)

• Fallen_One

Tohle už jsme někde viděli. Nic proti panu Beanovi, ale tohle je trochu krok vedle. Pár světlých a dokonce i originálních scén se ve filmu najde něco málo, ale většinou jde o omílání úspěšných televizních skečů. Zato ksichtů a pazvuků si užijete ažaž. Zajímavá zvrácenost je i přítomnost Karla Rodena nebo Willeam Dafoeho. Snad pokus o rádoby oživení?(25.4.2007)

Najslabší Bean zo všetkých, to je na 100%. Pre mňa veľmi veľké sklamanie, toto by som skôr nazval Najväčšia (Beanova, filmová) katastrofa. Atkinson sa moc nevyznamenal ako kedysi a dokonca niektoré scény boli dosť trápne, čo sa v pôvodných seriáloch nestávalo. Zdalo sa mi, že (niektoré) jeho xichty a grimasy už boli príšerne moc okukané a strácali na kvalite. Ani dej nebol silnou stránkou filmu. Námet nebol zlý, ale veľmi nevyužitý a scenár mal byť prepísaný kým bol ešte čas. Veľká škoda. Rowan Atkinson sa mohol ušetriť na nejaký iný projekt, v ktorom mohol excelovať a nie hanbiť sa. Tie 3* dávam len pre to, že je to Bean, ktorý ma baví od detstva a jeho postava je nezameniteľná. 52%(25.8.2007)

• fars

Tak tohle byla katastrofa, uz dlouho jsem nevidel nic tak nudneho. Sice se mi libil do sebe zahledeny film Willa Dafoe v Cannes, Karel Roden byl taky v pohode, jinak to je des a bes, nezasmal jsem se ani jednou.(9.9.2007)

• lakikaki

Recyklované vtipy z pôvodného seriálu a dokonca aj z predchádzajúceho filmu spolu s maximálne účelovými vtipmi mi vtipné veľmi nepripadali. Dúfam len, že tento klinec do Beanovej rakvy bol už naozaj posledným...(11.9.2007)

• mr.kliky

všechno už tu bylo tak stokrát a tady je k tomu ještě přidaná hudební vložka na konci a je to hozený do moderního hávu.(5.10.2007)

Váhám jestli dát dvě nebo tři. Tohle mě opravdu zklamalo skoro vůbec jsem se nesmál. Přišlo mě to jako ,když Bean vykrádá sám sebe. První celovečerní film měl štávu a vtip , ale o tomhle se to říct nedá.(2.2.2008)

• O´Hara

Viděl jsem i lepší Beanovky, ale kvůli Rodenovi dávám aspoň ty dvě...(16.2.2008)

• chelseaman22

Tragédie. Úvod vtipný, konec tuze špatný. Jediné, co mi udělalo radost byl K. Roden. Tak třeba příště. 20 %(29.7.2011)

Nejlepší scénka z celého filmu se odehrává hned na začátku .. ve vlaku při jízdě z Anglie do Francie – účinkují: Mr. Bean, jeho kapucino a otevřený notebook jednoho spícího spolucestujícího .. byla však nevím proč vystřižena a je k vidění pouze jako přiložený bonus na originálním DVD …(31.12.2011)

• Radiq

Výkřik do tmy: Mr. Bean je mrtev! Neříkám, že nebylo pár situací, kdy jsem se zasmál. Ale Mr. Bean prostě do reálného světa nepatří. Tomu měl zůstat jeho miniaturní živůtek v někde v Anglii. Jeho pobrukování a ňafání a mrmlání se do filmu vůbec nehodí, na rozdíl od jednotlivých dílů jeho skečů. Ale co vidím jako největší katastrofu - hudba. Celej film tam hrajou nějaký mainstreamovky (přijde mi to jako výběr pro puberťáky - třeba když jede na kole), což se k Beanovi teda rozhodně nehodí. A já to nebudu trpět.(29.9.2007)

Je to opět skvělá sranda.Pan Bean tentokrát na cestě po Francouzské riviéře až do Cannes kde omylem skončí jako herec ve filmu a právě zde začíná největší švanda.(21.11.2010)

• emo

Slabučká blbinka pre malé deti. Každého fanúšika Atkinsonovho humoru musí pri srdci zabolieť pri pohľade k čomu sa až dopracoval... Diváci nad 10 rokov ruky preč!(4.9.2007)

• demented

Narozdiel od jednotky, toto je tá skutočná a pravá filmová katastrofa...(16.9.2007)

Bean už není ve formě, ale tenhle film by si jeho fanoušci neměli odpustit. Škoda jen, že je tak ohraný.(9.3.2008)

Bean je génius, ale tady trošku přestřelil a mně to tak nějak nepřišlo vtipné, jako ostatní díly, které jsou fenomenální a nedá se jim nic vytknout.(17.12.2013)

• Aargh

Tak je to oficiální, Rowan Atkinson přestal být vtipný.(12.4.2014)

Mr.Bean je komediální klasika, ale možná už tvůrcům došli nápady, co se Mr.Beana týká. Tohle bylo již trochu slabé, ale některé scény určitě za to stály.(7.8.2014)

Niekedy už možno nám jeho trapasy lezú krkom, ale si stále myslím, že on je ten, ktorý nás presvedčí, že každý môže dostať šancu dosiahnuť niečo, a k tomu nie sú potrebné žiadne vyššie schopnosti a možnosti. Samotný film a humor v ňom je veľmi premenlivý, sú v ňom veľmi dobré pasáže, ale aj veľmi zdĺhavé a mimoriadne trápne, ale ku koncu sa to dá nejak celé do poriadku. Ale zas na druhej strane tento záver, pre aký sa rozhodli, už presiahol charakter Beana, mala som pocit, že to už nebol on, napriek tomuto všetkému som sa na moje prekvapenie celkom príjemne pobavila(1.1.2009)

• M-arta

Sestavit zajímavý a nosný příběh jenom na základě drobných vtípků a gagů? Tak to moc nevyšlo… Kratší úlety Mr. Beana miluju, ale v tomhle případě jsme v polovině raději odcházeli z kina.(1.7.2009)

• rodo

Tak to jsem nečekal, že se u filmu s Mr. Beanem takřka nezasměju. Spousta krátkých filmů s ním mě dokázala pobavit a jeho styl humoru mi často přišel skoro geniální, ale v tomto filmu, možná to bude znít paradoxně, přehrává až hrůza. Proč je to paradoxní? Protože prakticky ve všech svých groteskách Atkinson přehrává, ale vždy to pro mě bylo dostatečně vtipné, ale tady většina Beanových scének vyzní trapně. Nevím proč, ale asi je to tím, že se film vážně nepovedl. Ach jo :-((21.1.2010)

• WolfR

Mr. Bean se vrací podruhé a naposledy na filmové plátno. Nutno říci, že s lepší dějem než prvně, ale přesto žádná sláva. Kouzlo seriálových skečů se již úplně vytratilo, Bean už není takový, jaký býval a už mele z posledního. Zkrátka a dobře, Bean měl zůstat jen u seriálu a tak bychom si ho pamatovali jako nepřekonatelného mistra zábavy. Takhle, si svou pověst jen pohoršil. Film je plný obehraných fórů a scének, ale i tak Beanovo pitvoření stále dokáže rozesmát, ikdyž už to nepůsobí tak dobře, jako v seriálu. Jinak co filmu naprosto nepomohlo, byla závěrečná muzikální scéna na pláži, která mi přišla trapná. Abych to tak nějak shrnul, Bean se naposledy vrátil, ale ne takový jako za starých časů, nýbrž jen jeho stín, a to ještě bez svého oblíbeného medvídka. Zbytečnost, 2 hvězdy.(24.10.2010)

• Estrecha

Snaha o další celovečerní film s mr. Beanem, bohužel však narozdíl od předchozího, toto byla opravdu filmová katastrofa. Občas jsem se i bál. Pan Bean mi připomínal retarda a vtipné to nebylo ani náhodou. Některé úseky se mi líbily, ale za to utrpení snad ani nestálo je vidět.. Hrůza hrůzoucí...(21.3.2011)

• Tereza666

Tuhle hovadinu jsem vypla už po 10 minutách. Ježiši co to sakra byla?(14.7.2011)

• BoncheR

Ja osobne nemám veľmi rád keď celá sranda filmu spočíva v tom, že v prvých 20- tich minútach filmu hlavný hrdina postráca všetky svoje veci. Toto nebol tak veľmi vydarený diel. Priznajme si :)(30.10.2011)

Ten člověk je vážně neskutečný. Co se mu ještě nepovede? 70%(3.12.2011)

Dabing je naprostá katastrofa, mělo to radši zůstat v aj, anebo němé. Vše lepší než tohle..Vtípky byly slabší ale dalo se to shlédnout, nenudilo to..Jen podle Beana klasik je to hrůza..Pěkné zakončení..(11.11.2013)

Atkinsona i Beana mám moc ráda, ale tady byl jeho šklebů takový vodopád, že doufám, že se mi o nich nebude zdát. Obzvlášť nešťastná mi připadala kamera (vlastně obě). Zato scéna v restauraci nebo ve vlaku (další Rodenova světově hvězdná role, slavná hlavně na Litoměřicku) patří k tomu nejlepšímu, protože jsou čistokrevně beanovské. Posledních 20 minut je ovšem čiré zoufalství, které pošle film po zásluze ke dnu.(18.1.2018)

• OHI

Steve Bendelacku!Ty jsi zabil Mr. Beana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(29.3.2007)

• Schobul

Mé první letošní velké zklamání. Beana mám velmi rád, ale tohle opravdu zacházelo do trapností. Jedna za Rodena, a ta druhá za Emmu de Caunes, na tu její Nauku o snech se budu muset co nejdříve podívat :)(29.4.2007)

• Brandon

Prázdniny postrádaly Beanovu typickou invenci a vynalézavost. Docela nuda.(7.6.2007)

Hoho.....sice jsem se většinu filmu pouze usmíval (známé gagy, případně člověk odhadne jejich vyústění), pořádně jsem se zasmál až v samém závěru. Prostě pohodová podívaná a a lehce nadprůměrná zábava. 3 a půl*.(21.1.2008)

Samotný děj tohodle filmu mě zklamal, ale fórky byly dobré. Steve Bendelack se ale nemusí za tento film stydět.(2.6.2008)

• Hillock

Nemyslím si, že si tento snímek zaslouží více než 40 %. V konečném důsledku získal nad 50 %, což mě děsí, jelikož jsem během filmu mnohokrát uvažoval o jedné hvězdičce, a to i přesto, že jsem jeho veliký fanoušek a jeho dvacetiminutové skeče jsou to nejlepší, co kdy natočil. Vážně mám ze snímku špatný pocit. Beanův předchozí celovečerní film je o třídu lepší. Tak teda nevím, co bude dál, ale pokud se někdo v budoucnu rozhodne natočit další film s panem Beanem, doufám, že to nebude taková hrůza.(4.2.2010)

• lennyd

Jednoho krásného dne vyhraje Bean (Rowan Atkinson) v tombole první cenu, zájezd k moři do francouzského Cannes. Nachystá kameru (taktéž výhra v oné tombole), naplánuje cestu - a jede se na prázdniny. Jenže to by nesměl být Bean, aby již při první zastávce v Pařiži nezpůsobil mnoho zmatků. Než se stihne rozkoukat, stojí na nádraží, bez tašky, bez peněz - jen s kamerou, a ztraceným synem porotce z filmového festivalu (Karel Roden). Aby vše alespoň trochu odčinil, rozhodne se dopravit kluka (i sebe) včas do Cannes... Krátké Beanovy skeče můžu kdykoliv, a ještě se nestalo že by mě některý z nich nudil. Nástup pana Beana na filmové plátno byl o trochu vlažnější, nicméně i z Největší filmové katastrofy se nijaká katastrofa nestala, a vyloupla se z ní docela příjemná komedie. Z Prázdnin pana Beana sice _největší_ filmová katastrofa asi nebude, ale katastrofa to je. Většinu z Beanových scének jsme již ve více či méně upravené podobě viděli i jinde (restaurace, nádraží, parkování), takže sice úsměv vyloudí, ale poprvé je jen jednou. Co ale musím pochválit je docela velká role Karla Rodena (i když ze škatulky muže z východu se už asi nevyhrabe) a naprosto dokonalý Willem Dafoe (promítání jeho filmu, v českém dabingu Pavla Soukupa naprosto nemá chybu)...(7.10.2010)

• Santa666

Moc nechápu, jak může být film s Beanem tak špatný. Ve filmu jsou použity vlastně jen recyklované vtipy ze seriálu, recyklace je sice důležitá, ale tomuhle zatleskám až někde uvidím kontejner na vtipy.(16.12.2010)

Úplne jednoduchá, infantilná a milá blbinka. Ale pobavila ma. Svojím spôsobom je pre mňa obdivhodné ako dokáže Atkinson aj po rokoch úplne hladko stelesniť túto postavu. Ďalšia vec je, že sa jedná viac-menej o 90 minútovú grotesku založenú takmer výhradne na fyzickej komédii - hádam aj o pekný kus viac ako prvý film. To sa len tak často nevidí a poniektoré nápady boli celkom dobré. Navyše tam je kopec pekných, doslova pohľadnicových, záberov. Úplne záverečná scéna len dokazuje, že tu nešlo skutočne o nič viac len o zábavu. Mne to padlo na sobotný večer dobre. :-)(29.10.2011)

• RonaMidu

já mám radši ty krátké scénky Mr. Beana(5.2.2012)

Ne ze by to byl nejuzasnejsi film/dil serialu s Mr.Beanem , ale rozhodne Beanovskej humor nezapre, skoda jen ze misty byli vtipky az moc prehnane, mozna az trapne, a dejova zapletka pro takovyto film taky mohla byt trosku napaditejsi. Ale jinak se tomu moc neda vytknout, proste Beanovska klasika :)(10.2.2012)

Jo zasmála jsem se ,ale sem tam se mi zdálo ,že už je to strašně dlouho. Některé scény se daly vidět v seriálu a já jsem trochu zklamáná. Určitě jsem čekala něco lepšího. :((20.4.2012)

• Beky

...to jsem si ale včera zkurvil den...pustil jsem si Next a Beana 2!!!!:((((....prvních 20 min. je téměř k nepřežití, pak přijde vcelku zábavné vystoupení na tržišti...a tak to jde pořád, nahoru..dolu,dolu, dolu, dolu, pak docela zábavné usínání v autě ..dolu, dolu, dolu..a super konec, kdy Bean velmi originálně přejde silnici!!!!..ale jinak strašná nuda....co se to sakra s filmy děje???..oproti tomu je jednička mega-dílo (60%), a musim říct, že se kdykoliv na ni mohu podívat znovu..může za to jemě dávkovaný humor, dojemný 20minutový závěr filmu a skvělá hudba, která graduje na správném místě....tady neni vůbec nic!!!!!!!!!!!!!!!....navíc Roden tady nemá roli, a to byl jeden z důvodů proč jsem to chtěl vidět...druhý byl Bean...ale tady se chová naprosto jako idiot ( v jedničce tomu tak nebylo ), a konec filmu má být podobně laděný - jako že to zachrání - ale absolutně to vyšumí na prázdno...navíc by v tom sále museli být všichni totální idioti...no nic, nebaví mě psát, jako tenhle film vidět:((((..slabých 40%!!!! Jednou větou: Film je slepencem více nudných než zábavných scének:((!!!!...(23.6.2007)

• Moogwi

Bohužel panovi Beanovi došla štáva..zatímco Johny English byl ještě místy vtipný, prázdniny se už opravdu nepovedli a Bean nám nenabízí nic nového, co by stálo za řeč..Krátké epizody z jeho začátku, za které si opravdu zaslouží ocenění, jsou už dávnou minulostí, která se už nevrátí.(29.6.2007)

• shantim

Zatím nejhorší výkon Rowana Atkinse, který jsem měl tu čest vidět. Scénář sice slibuje lehkou oddechovou komedii s typickým řešením problémů, jak to umí jen pan Bean, ale za celý film jsem se téměř nezasmál a místo oddechu jsem pociťoval jen trapnou křeč. Takže takhle ne, Mr. Bean! 20% hvězdiček(16.8.2009)

• Natabar

Marná sláva! Znovu potvrzeno - Beanovou parketou jsou krátké scénky. Tam exceluje, baví - a vůbec je nesrovnávatelný. Celovečerák mu už tak nějak nesvědčí... Zde nebýt závěru v Cannes, tak je to jeden obrovský propadák.(18.12.2009)

Bean už vyčerpal všechny gagy a v tomto "slabším" filmu se loučí s diváky, ale i tak: slušný odchod.(30.7.2010)

• Krustyburg

Strašně zdlouhavej film.. z materiálu, kterej by nedal ani na půl dílu starého dobrého Mr.Beana se udělá film?.. hanba(21.11.2010)

• terunka003

Hvezdičička malinkatá jen za pana Beana. Stačila mi první půlhodina, abych se cítila trpaně za všechny z filmového týmu, včetně maskérek a nosičů kávy..(5.2.2012)

• C0r0ner

Největší filmová katastrofa se sice seriálu nemůže rovnat (co taky jo), ale pořád je to dost slušná zábava. Proto jsou pro mě Prázdniny naprosto nepochopitelné. Zasmál jsem se za celou dobu jednou (čekání na motorku) a zbytek stopáže jen tupě čuměl na to nic, co se přede mnou odehrávalo. 15%(27.9.2016)

• Vertigo666

No, fakt nevím, vcelku dost nevtipné, prostě a jednoduše Bean na filmový plátno nepatří, má zůstat v televizi.(23.4.2007)

• cross

Cože? Tenhle neustále pitoreskně šklebící se retard s rádoby humorným příběhem prolízající nudnými scénkami bez špetky nápadu měl být Mr. Bean??? Ne, to odmítám (až na opravdu několik drobných uchychtnutí) akceptovat!!!(8.1.2008)

Zaím nejslabší film s Rowanem Atkinsonem v hlavní roli. 3*(1.8.2008)

• Brain-D

Jen siriál měl tu uroveň a zábavu, tohle je opravdu trapné a vůbec, když Mr. Bean mluví, tak je to vážně k ničemu(27.7.2009)

Nieje to jednotka , ale stale to ma co ponuknut a dokaze to pekne pobavit(7.1.2010)

Fajn oddychovka s pár vtipnými scénkami. Na první film s Beanem to ale nemá ani náhodou. Nevím, jestli je to věkem ve kterém jsem to viděl, ale první film s Beanem se mi zdál mnohem lepší. Zkrátka byl více bláznivější a celkově větší jízda. Tohle už na mě působilo poněkud vyčerpaně. Podobně jako nový Johnny English. Celkově příjemný průměr, ale od kalibru jako je Rowan Atkinson bych čekal něco více než jen recyklaci starších vtípků a nudné výpravy. 5/10(2.8.2012)

Taková kompilace všech možných "Beanovin". Příběh to sice má, ale všechny vtípky jsou v předešlých Beanech už asi 5x. Opět byl vynikající Rowan Atkinson, ale na víc než 3 hvězdy to nemá.(29.8.2013)

• ethos

Ten jeho ksich vás po pol hodine prestanne baviť a potom to je hrozné.(4.4.2007)

• lewwin

Ó Bože - tohle je fakt volovina. Při návštěvě pana Beana v Americe jsem se celkem bavil, páč to mělo děj a gagy nebyly vůbec špatné. Tohle je jen plytké a bez nápadu. Ještě, že se dá koukat alespoň na Emmu de Caunes. Tak snad už se pan Bean do dalšího filmového dobrodružství opravdu nepustí - protože se obávám, že by to bylo ještě horší.(4.10.2007)

• skretik

Celý Mr. Bean je fantastický... až na tie animované veci a tento film...(27.2.2009)

• PollyJean

Na tenhle film jsem se dostala naprostým omylem (aneb jak zabavit malého synovce v Praze). On se docela bavil, já už moc ne. Atkinson prostě pokračuje ve svém Beanovi a občas bezostyšně vykrádá své starší gagy, takže to občas vypadá jen jako nesnesitelně protahovaná epizoda z jeho beanovského seriuálu. Naštěstí se našlo aspoň něco, díky čemu jsem tento film vzala jakžtakž na milost - Willem Dafoe coby dokonalá karikatura snobsky intelektuálního režiséra. To byla mňamka!(22.5.2009)

• RumbleFish

Jak hluboko může klesnout kdysi skvělý Mr. Bean... Předchozí celovečerák byl proti tomu mistrovské dílo...(28.9.2009)

příjemná oddychovka, Roden kvalitní, Dafoe luxusní, krásná herečka, a Bean vtipný.(17.6.2010)

Já jsem se docela bavil..je to příjemný a pohodový film, vtipných momentů je tu taky dost a navíc je zde vidět krása Francie-ať už Paříž nebo jižní pobřeží. Podle mě jde o srovnatelný film s předchozím filmovým Beanem.(21.8.2010)

• Ravi

Pro skalní fandy Mr. Beana a nadšené smíšky je to švanda k popukání, ale nemůžu přejít tu samoúčelnost situací, do niž Bean vstupuje. Narozdíl od krátkých scének ze seriálu a prvního filmu, ve kterém šlo hlavně o příběh, nemá tento film ten správný podklad. Proč? - To je jednoduché. V momentě, kdy je děj násilně směrován dál nějakou nepochopitelnou a neuvěřitelnou vsuvkou evidentně pro vznik určité humorné, již vymyšlené, scénky (jako zde), vyjde všechna snaha nadarmo, ALE když scénky vznikají na základě nutného vztahu mezi charakterem postavy a dějem, je to dočista něco jiného. Člověk se těžko zasměje vtipné scénce, která je sice dobrá, ale nemá pevné základy. Ledaže by to byl krátký kameňák. Takže 45% = 2/5(20.11.2010)

• Taio

Taky menší upokojovák, málinko menej smiešny a po čase začíne pomaly ale iste nudiť.(31.10.2011)

Byl jsem na tom v kině s dcerami a byly nadšené, tak to asi moje hodnocení lehce ovlivňuje :-) Ale fakt je, že jsme odcházeli z kina v dobré náladě, to se taky přece počítá.(20.2.2012)

Klasická Beanovka podpořená výpravnější hudbou. Spoustu vtipných scén, na které si člověk vzpomene i v běžném životě.(29.8.2017)

Po dějové stránce se mi to nelíbilo, z tohoto pohledu jsem se nudil, ale jinak musím podotknout, že u pár scén jsem měl výbuchy smíchu, které trvaly i 5-10 minut v kuse:O) Mr. Bean už neni to co bejvávalo, neni tak vipný, ale určitě bych ho nestrčil do starého železa, film ničím moc nenadchne ale ani nerozlobí..Pro mě je to průměrná komedie s pár skvělými chvilkami, doporučuju si na to zajít s rodinou či s blízkými, pač se zasmějete, já osobně když jsem na tom byl v kině tak po několika minutových výbuších smíchu jsem vlastně zjistil, že já kámoška a kámoš sme se smáli takřka jediní a smáli jsme se i tomu čemu se ostatní nesmáli, no hold bud lidi ztratili smysl pro humor a nebo sem asi prdlouš...z obojího asi půlka...dávám 60%...(22.4.2007)

nuda striedala chvilky humoru,ale všetko som už niekde videl pán Bean, v závere som čakal viac, najmä od scén na festivale, najkrajší záber: pláž v Cannes(6.5.2007)

Pěkně bláznivá, svěží a vtipná komedie. Mr. Bean opět ve svý životní roli předvedl, že se do pana Beana dokáže neustále výborně proměnit a dokázal, že diváci neustále vyhledávají komedie, který v lidech vyvolávají smích. Pan Bean stíhající pickup na vesnickým kole za doprovodu hudby skvělýho Matta Willise, nebo pan Bean tancující, za pomoci tajně vypůjčenýho repráku na různý žánrový, dobře známý vypalovačky, to jsou scény, který se mi na dlouhou dobu vryjí do paměti. A já doufám, že vám taky.(29.6.2007)

• Smileface

Zatímco Beanovu největší filmovou katastrofu lze považovat za lehké šlápnutí vedle, tohle už je opravdu brak a kromě tučného honoráře nechápu, co Rowana Atkinsona přimělo hrát v téhle břečce. Že by pomsta svojí životní postavě?. Vtipu je tu poskromnu, pouze prvotních patnáct minut je snesitelných. Ve chvíli, kdy se na scéně objeví malý chlapec(Emma de Caunes) a bohužel i Karel Roden, kvalita jde ještě dolů a zastaví se až někde okolo Pana magora. Některé scény jsou natolik trapné, že se stal film nesnesitelným a já se jen těšil na konec tohoto utrpení. Rowan Atkinson geniální postavu pana Beana vytvořil a zdá se, že ji chce také zničit. Má na to právo, ale já u toho nechci být!!!(20.8.2007)

• blackJag

Beana už mám plné zuby a skutečnost, že se přestěhoval na plátna kin mne šťastným nijak nedělá. Celý film je zoufalá nuda a nebýt vtipného šťouchnutí do přeumělizovaných filmů undergroundových tvůrců, šel bych s hodnocením ještě níž.(24.2.2008)

• nevermore

Moc špatné, celovečerní filmy pana Beana jsou omylem.(16.4.2008)

Čekal jsem víc... Zlaté seriály, kde se to skeči jen hemžilo. Jakmile je snaha to skombinovat s příběm, dopadá to takto(5.10.2009)

Bohužel filmy tolik nevychází jako seriál s panem Atkinsonem. Asi za to může děj, ten u Beana opravdu potřeba není a jen to kazí. Jak se říká - v jednoduchosti je síla! V tomhle snímku hraje i naše hollywoodská star Roden, ten nic moc ve filmu nepředvádí, takže víceméně celý děj patří Atkinsonovi, ale jak už jsem říkal - u Beana zkrátka rozsáhlejší děj být nemusí.(21.1.2010)

• sedm.1

Netušil jsem,že ze mě někdy něco takového vypadne,ale nemohu po shlédnutí této megatrapné podívané jinak.Neohrozitelný bůh zábavy,král vtipu a mistr humoru Mr.Bean alias Rowan Atkinson padl na naprosté dno!Co se to proboha v hlavě tohoto človíčka stalo,že se propůjčil k něčemu tak otřesnému?Je pravdou,že už jeho předešlé celovečerní filmové pokusy nedopadli tak úplně dobře,ale že mě bude tento můj miláček jednoho dne takto děsit,toho jsem se fakt neměl dožít.Prázdniny pana Beana je katastrofa.Že to bude dějově bída jsem čekal hned,ale že nebude naprosto vůbec fungovat ani klasický Bean,to nechápu.Několikrát zde totiž vykrádá i sám sebe,což nicméně bylo i v jedničce,ale zde jeho legendární výstupy prostě vypadají příšerně.Jeho scény zaváněly trapností,ubohostí,hloupostí a jelikož je to prakticky jen jeho film,vztahuje se tak toto hodnocení zároveň i k celému tomuto snímku.Znovu naprosto nechápu,strašný.Sice jsem se zde zhruba dvakrát téměř zardousil smíchy,ale to je na tohoto mistra tak strašně málo,že mu zkrátka tento jeho šílený filmový přešlap nemohu nikdy odpustit!KATASTROFA,fůůůůj,pane Beane,takto už nikdy prosíííím!(21.7.2010)

• klima777

Jedna hvězda je pro Dafoea; respektive za Cannes. Ostatek jest značně vyčpělý.(13.6.2013)

Zas tak hrozné to nebylo, znám i horší komedie. Ale to nic nemění na tom, že Mr.Bean je jedna z mojích neoblíbených postav Rowana Atkinsona. Kdyby se tak spíše pokusil o pátou řadu Černé zmije...65 %(27.3.2007)

Ach jo, proč ti novější Beanové jsou jen velmi slabé odvary z těch nepřekonatelných 20ti minutových skečů z 90. let? Atkinson totiž nedokáže odtáhnou 1 a půl hodinový film pouze na svých legráckách, trapnostech a grimasách, to vydrží tak 20 min bavit, ale co potom? Potom by měla nastoupit další řada výborných herců a trochu mu pomoci a to se v tomto filmu moc nepovedlo. Nepřesvědčivý malý Rusáček Beanovi trapně sekunduje a hlavní ženská role? Nic moc... Scénář road movie byl velmi slabý, ale rozhodně se zasmějete. Atkinson je totiž i přes všechny mínusy stále ve formě:-)(30.3.2007)

Další z "definitivných" rozloučení Atkinsona s postavou Mr. Beana. Pro většinu lidí rozporuplné až nudné, pro mě stále vtipné. Na Beanovy se nedá moc co zkazit, pokud ho do rukou dostanou schopní lidé. Přesně tací se ujali Prázdnin a dopadlo to dobře. Atkinson už sice působí staře a už herecky neexceluje jako dříve, je vidět že za ta léta některé ze svých výrazů zapoměl, protože se stane že buď zaksichtí málo, nebo to naopak přežene. Ovšem převládá ten dobrý pocit, jaký známe z našich dřívějších setkání.(15.4.2007)

• Teg

Bohuzel... a to jsem se tolik tesil. Nasmal jsem se sice, to ano, ale byl to divny smich se spetkou litosti a sarkasmu. Kde jsou ty stare casy.(5.5.2007)

Nemůžu si pomoct, ale tento film mi zkrátka přirostl k srdci, i po několikátém shlédutí se mi stále líbí. Mnohem lepší než první film o Beanovi, Atkinson zde sice hraje jakousi karikaturní postavičku, ale o to více působí komicky, snímek má výbornou letní, oddychovou atmosféru, které na mě působí asi koňská dávka sedativ, možná je to tím zvolený prostředím, slunná Francie Beanovi zkrátka prospěla. Vše je podkresleno pestrobarevným a letně chytlavým soundtrackem, který patří k mým nejoblíbenějším.(10.7.2007)

• rozbris

Tak tohle už Atkinson nedal, to byla taková nuda, že jsem měl snad 1000x chuť to vypnout. Mr.Bean asi nebyl ve svý kůži. Hvězdičku dávám jen za české obsazení skoro hlavní role Karlem Rodenem a za docela dobrý film do sebe zahleděný od Willema Dafoe - Clarson Clay Pictures present, Carson Clay, in a Carson Clay production, of a Carson Clay film, Playback Time :-DDD(18.8.2008)

No prostě Mr. Bean ... Ne tak vtipný, jako dřív, ale pořád on :)(3.12.2009)

• dopita

Skoro žádnej humor, jen křeč a utrpení. Chudák pan Bean se jen trapně opakuje. Ani ty ksichty už Atkinsonovi nejdou tak jako dřív.(21.11.2010)

• korndaddy

Nemastný neslaný, nevtipný a nezábavný. Prostě vše co bych od Beana nechtěl zažít.(5.2.2012)

• Paity

Tak tohle se skutečně nepovedlo. Mr. Bean je naprostý borec, ale nesmí se pouštět do filmů, které potřebují nějaký příběh a navíc musí se do nich zasadit asi tak 280 gagů v vtípků, což je dost problém, aby to skutečně sedělo. Proto jsou tak dokonalé ty jeho staré krátké příběhy vlastně o ničem, protože na příběhu nezáleželo.(11.12.2012)

Netreba čakať od Beana veľké myšlienky a predsa sa vo filme niečo nájde. Grimasy, situačné gagy a šialené konanie sa berú ako samozrejmosť a tak trochu zanikli v slabšom príbehu, možno až príliš dlhom. Zabaviť sa pri tom ale dá, hlavne v takýto obzvlášť vhodný deň.(31.12.2013)

• Hanys_

Seriálový Bean je kult, první díl je taky celkem v pohodě, ale tohle pokračování dost skřípe. Jakoby se tvůrci geniálních gagů nadobro vyčerpali.(18.11.2015)

• Pink.Panther

Filmový formát Beanovi evidentně nesvědčí, to co funguje v krátkých televizních groteskách, tady nemá oporu ani ve scénáři - tento je vůbec asi nejslabším článkem filmu. Ani Karel to nezachránil, škoda, ale aspoň tam byl.(21.10.2018)

Bohužel i pro mě trochu zklamání. Čekal jsem i něco nového, le tentokrát se drželi starých osvědčených fórků, což je škoda. Ale i tak dávám plný počet, jelikož mě to zase rozesmálo! Takže pro zasmání doporučuji!(30.5.2007)

• MossIT

Dávám 1* jenom kvůli tomu, že mám Beana fakt rád. Jinak oceňuji odvahu tvůrců použít již 10krát použíté vtipy a k tomu závěrečnému hudebnímu číslu snad ani nestojí za to něco psát!(5.10.2007)

• Composter

...příště se těším na Prázdniny Teletubbies!(16.11.2009)

• Stružák

Bohužel velmi špatné představení svého času bravurního komika. Rowanu Atkinsonovi kýčovitý děj a nudné dialogy zkrátka škodí.(20.11.2010)

Mizerný film, co dokáže urazit každého, kdo Mr. Beana alespoň trošku miloval. Pár gagů se zde podařilo, pár jich bylo zcizeno z geniálních tv epizod (hlavně scéná z francouzdké restaurace je věrná kopie dílu Narozeniny Mr. Beana s jedinou modifikací-místo tataráku škeble a krevety). Tak proč dávám ***? Kvůli poslední čtvrthodince. Ta je neskutečně vtipná, dojemná a hřejivá. Proto ***.(22.11.2010)

• Ironfood

První třetina filmu vypadala v podstatě na odpad, ačkoli se v ní objevil můj oblíbenec Rochefort. Ukázalo se tu, že samotné Beanovo pitvoření bez pořádných gagů s dobrou pointou je k ničemu, nebo dokonce otravné. Později se to naštěstí trochu zlepší (místy to dokonce vypadá jako takový pohodový roadmovie) a musím říct, že ten film natočený Dafoem bych rád zhlédl celý:-)(15.10.2012)

• VanTom

Bohužel je zde Beanův humor už jenom předvídatelný, recyklovaný, spíše trapný a pramálo vtipný. Jako by mělo stačit, aby se tenhle dětinský idiot zaksichtil nebo nějak zatajtrlíkoval, a hned se diváku smíchy potrhej! Jenže ono to nestačí… Občas však jeho odysea francouzským venkovem nabere skoro dadaisticky absurdní parametry, které společně s fajnovým závěrem v Cannes (muzikálové číslo 'La Mer'!) přece jen pohodový úsměv na tváři vykouzlí.(4.8.2015)

77%(30.3.2007)

• cab

Prisny zakaz pro skalni fanousky BEANA, protoze takovou degradaci a demenci, ktera se odehrava skoro po celou hodinku a pul si tento dvorni nesika nezaslouzil. Za PAR gagu davam 30% a je to spise za zasluznou karieru a obdiv z dob kratkych skecu.(31.10.2007)

• Radim

Zoufale nevtipné, místy trapné. Pousmál jsem se jen u scén, které byly několikrát omleté v jeho legendárních scénkách. Panu Beanovi prostě dlouhá stopáž nesvědčí.(16.11.2009)

• Milan25

Mě to prostě přišlo strašně trapné.(9.1.2010)

• iXtr3m3

Tak tomuto sa hovorí v skutočnosti "Veľká filmová katastrofa" a ja som sa znova utvrdil v tom, že Bean bol, je a navždy aj ostane dobrým len v krátkych situačných komédiach...(13.1.2010)

Byl jsem na tom v kině a okouzlilo mě to. Uznávám, že na tom má velkou zásluhu sladká Francie. Jinak místy vykrádající, ale ten "umělecký" snímek Nothing stál za to:-) Mnohem lepší než první film.(13.4.2010)

• Yardie

Tak tohle bylo opravdu špatné! Nevím, jestli si to zaslouží ani ty 2 hvězdičky. Ale z úcty k minulosti pana Beana je nechám. Film naprosto bez vtipu a zábavy. Prostě plynul a plynul a plynul a pořád nic. A potom to skončilo. Jediné, u čeho jsem se fakt zasmál byl úvod toho Clayova filmu na festivalu. To mě dostalo. Ale jinak nula nula nic. Zlé! Howgh!(21.11.2010)

Malo to pár vtipných momentov, ale nebolo to už ako pôvodný seriál....(26.2.2011)

Moc nechápu účel tohoto filmu. Humor Atkinsona zůstal zcela nevyužit, jinak mi není jasné proč by bylo tak málo vtipných scének. To, že toho moc nenamluvil byla možná i škoda, třeba by to dost rozporuplné dojmy trochu vylepšilo.(24.7.2011)

• Balet

12. 04. 2007: Ohodnotím to i přes to, že jsem to samým zhnusením nedokoukal. Chápu producenty, že chtějí vydělat na zavedeném jménu, ale nedokážu pochopit, proč se zaopatřený Rowan Atkinson pustil do takové sračky. Nebylo to ani moc vtipné, dokonce to bylo horší, než první film.(12.4.2007)

• Marťas

Jedním slovem: hrůza. Kromě dvou scén se mi na tomto filmu nelíbilo naprosto nic. Konec, kdy nějaký režisér mele několik minut dementní básničky a na závěr všichni zpívají byl nejhorší závěr filmu, který jsem snad kdy viděl. Nechápu, že Rowan Atkinson hraje v takto stupidním snímku. Přitom jeho poslední celovečerák byl naprosto dokonalý. Škoda. Děkuji, nechci, nikdy více.(17.4.2007)

• dehlie

napriek tomu ze beana milujem, toto bol jeho najslabší počin odkedy uzrel svetlo sveta.(17.5.2007)

• Phorbo

Tak strašná demence tohodle filmu mě odrazuje se koukat v televizi na Mr.Bean seriály. Atkinson postavu Beana přehráva a dělá z něj totálně vypatlaného retarda, který v těch seriálech není, ale už mě o tom prostě nikdo nepřesvědčí. 1/10 za snahu udělat celovečerák ... a málem jsem zapomněl. Na film se rozhodně nedívejte za střízliva nebo když nemáte nic v krvi. Tím nechcu nikoho nutit k tomu aby se před filmem napil nebo se zhulil... ale když se aspoň na to zhulite budete se tlemit naprosto všemu aniž by vás zajimalo co tam mr. bean dela(18.6.2007)

Je to úplně jiný film, než ten první! Ale to neznamená, že by byl nějak výrazně špatný! Každopádně na tv epizody nemá, stejně jako první...Párkrát jsem se od sedce zasmál...ale to bylo tak všechno!(20.10.2007)

• Macik

Zasmál jsem se asi jen 4x (ústřice v kabelce a přitom Beanovy grimasy, stopování chlápka na babetě, filmu Claye Clarksona a pak představě, že bych za to vyhodil kilo za vstupný do kina.. :-D) Při závěrečné scéně, kdy tam všichni zpívají mi bylo trapně i za Káju Rodenovic.. Inu herectví je tvrdej chleba.. :-) Verdikt: Kdo má rád beana a zná všechny jeho skeče, tak ať si je raději pustí znova a tenhle film obejde obloukem.. Protože i Mr. Bean: Největší filmová katastrofa má lepší scénář než tenhle donekonečna omýlaný paskvil..(25.11.2007)

Škoda, že je tak velký rozdíl mezi kvalitou seriálu a filmu s Mr.Beanem. Naštěstí úžasné legendární Atkinsonovi grimasy vše zachranují.(22.6.2008)

• AngiS

Ačkoli mam Rowana Atkinsona ráda, tak tohle byl uplnej propadák a pro mě neskutečný zklamání.. Nacpat starý, výborný vtípky do jednoho filmu a spatlat to tak neskutečně nevtipnym stylem.. jestli jsem se dvakrát pousmála, bylo to hodně. 5%(9.7.2008)

• FElix06

Za konečné promítání Beanova filmu, jinak to stálo za....(27.7.2008)

• El-Barto

Mr. Bean je sice moc fajn, ale tady se bohužel až moc vaří z vody. Musím uznat, že jsem se několikrát od srdce zasmál, ale jinak to byla až několik světlých míst ohraná nuda.(21.11.2010)

Těžce zamrzí do očí bijící recyklace některých gagů, to musí přijít na mysl každému, kdo nestrávil posledních 25 let v bezvědomí. A celkově prostě není moudré od filmu očekávat dějově hustý, hluboce filozofický opus Carsona Claye hodný Oscara, to pardón (...že ještě neznáte nezávislého režiséra-experimentátora, který zejména na evropských festivalech sbírá poslední dobou jen samé kladné ohlasy?). Ale díky několika originálním skečům a svěžímu místnímu zasazení se dá těch devadesát minut večer při televizi bez problémů vydržet, navíc když jste za strpení odměněni překvapivě famózním finále. Vy, kteří svou negativní kritiku podkládáte argumentem, že Richard Curtis tentokrát nezaujal pozici scénáristy, nahlédněte hlouběji do závěrečných titulků, abyste paradoxně zjistili, že nad touto labutí písní oblíbené komické postavičky přebírá postem hlavního producenta mnohem komplexnější zodpovědnost. A i když se oprostíte od začátku nenávratných devadesátých let a svých melancholických vzpomínek, pořád vám televizní eskapády poťouchlého Mr. Beana připadají oproti těmto dvěma filmovým pokusům tak nesrovnatelně geniálnější? 60%(10.12.2010)

• Zyne

tohle už příliš nepovedlo a není to zdaleka tak vtipné, jak je u Beana zvykem. Skutečně "jen krůček od katastrofy"...(14.1.2011)

• RipperJosh

Nikdy v životě mi za nějaký film nebylo tak trapně...koukal jsem se na to během cesty autobusem do Chorvatska, nedobrovolně, takže ani nebylo úniku. Chvílema to bylo tak neuvěřitelný, že jsem radši koukal z okna a modlil se, ať už je konec. Nechápu, jak se k něčemu takovýmu mohl Atkinson upsat, byla to naprostá potupa Mr. Beana, stupidní a nevtipná fraška...(23.3.2011)

Z původního Beana už moc nezbylo. Komedie je to pořád pěkná, má spoustu báječných momentů, ty s Beanem na kole a v restauraci patří k těm nejvydařenějším. Jinak zápletka s dítětem a výletem do Cannes opravdu není moc borcovní. Účast Karla Rodena a spoustu dalších slavných hvězd sice potěší, ale filmu to moc nepomůže, protože pořád to je hlavně Beanova one man show. Ano, byl jsem z toho tedy trochu zklamaný, ale pořád je to zábava se spoustou nových i vylepšených forků, takže za ****.(23.12.2011)

• Zombi

Kdyby tvůrci sestříhali ty povedenější gagy a vypustili příběh, bylo by to mnohem lepší a nezabíralo zbytečně čas, jo, Emmu de Caunes bych tam taky nechal, jen tak pro okrasu :o)(5.2.2012)

[5/10] Rowan Atkison je perfektný Mr.Bean, ale v tomto filme som nemal žiadny pocit väčšej zábavy. Obyčajný príbeh zlepený so skečmi s Mr.Beanom už nieje ono ked´ je to 90 minút v kuse, žiadne tempo, dosť pomalý film, nie nudný, vyčarí úsmev aj pobaví, ale pri druhom pozretí som sa dosť nudil. Ako samotné scénky funkujú veľmi dobre a zábavne, ale ako celok do seba nepasujú.(11.2.2012)

• Hanes88

V tomhle případě jsem tak nadšený nebyl. Přestože mám Mr. Beana hodně rád, znova na tento díl koukat nebudu. Nebylo to opravdu nic moc...spíše teda nic..(15.3.2012)

• adam9

Člověka to strašně zamrzí, když vidí legendárního pana Beana v téhle, jednoduše řečeno, sra*ce. Oproti Největší filmové katastrofě strmý pád dolů, a tak nezbývá, než se snažit tohle vytěsnit a vzpomínat pouze na klasického starého dobrého Beana.(5.12.2013)

Pokud tenhle film hodláte srovnávat s televizními příběhy Rowana Atkinsona coby Mr.Beana tak je to jako kdybyste srovnávali brilianty s bižuterií. K tomu televiznímu Beanovi to má bohužel hodně daleko (i když spousta vtipů, které v Prázndinách pana Beana uvidíte vám budou více než povědomé) a srovnávat to s Největší filmovou katastrofou to nelze už vůbec, protože Prázdniny jsou natočeny "poevropsku" zatímco Katastrofa víceméně "poamericku", přesto si myslím, že Prázdniny jsou udělány kvalitněji. Film má poněkud "vlažnější start", první polovina je dějově i vtipově poměrně nezáživná (snad s vyjímkou pojídání langust alá Bean), zatímco druhá polovina hýří vtipem a je celkově i dějově lepší. Velice kvalitní je hudební vložka filmu, která všemu tak nějak dává šmrnc. Celkově bych to shrnula, že první polovina je slabších 60% a druhá polvina čistých 85% Beanovského, respektivě Atkinsovského humoru, což se rovná 75% celkového hodnocení.(6.4.2007)

Ještě než jsem šla na nového Beana, viděla jsem film o filmu, kde Rowan Atkinson říkal, že je s filmem spokojený, protože se odehrává v Evropě, navíc ve Francii, kde mu nikdo nerozumí, takže to odehrává řadu trapasů, typických pro Beana atd.. Ano, to je sice pravda, kdyby to byl Bean, stoprocentní Bean, jak ho všichni známe. Tohle je ale někdo trochu jiný. Má sice v sobě Beana, v některých scénách je to čistě jenom Bean, ale v některých je to nekdo jiný. Má sice nevinný a dětský kukuč jako Bean ale i něco jiného - dospělého, a to k Beanovi nepatří. Nevím, jestli je to tím, že se musel starat o toho kluka nebo že se mu líbíla ta herečka, ale v každém případě, tohle je vlastnost, která není beanovská. To je asi základní problém filmu. I tak jsou ale Prázdniny pana Beana slušnou komedií, u které se krásně pobavíte a zasmějete. Výbornou roli tu má Karel Roden. Když to srovnám s jeho minulými rolemi z Hollywoodu, tak tuhle mu věřím ze všech nejvíc! Další, kdo tu září, je, teda kromě Atkinsona (který je i přes všechny chyby, velké chyby, pro mě prostě skvělý), i William Dafoe, který by se svým originálním filmem, který je absolutně nesobecký, zazářil určitě i v Cannes:-) Takže zlatá střední cesta - 3 hvězdičky. Ale co PROBOHA měla znamenat ta závěrečná píseň na pláži?!?(29.4.2007)

• bidja

Pane Beane vraťte se prosím ke krátkým skečím či do Černé zmije. Ten první celovečerní film ještě ušel, teď je to jen trapné.(16.9.2007)

• Pawlisman

Hróóóózná ptákovina teda. To je humor pro koho? No jednou jsem se zasmál - jedna hvězda náleží. Ale jinak si teda spíš odplivnout na zem... 3/10(20.10.2007)

Z úcty k Mr. Beanovi dávám 3*, i když si to tenhle film nezaslouží(27.1.2009)

• Nekgro

Slaby, slaby, slaby. Tak tenhle film už nikdy více. Každej díl seriálu mě dostal, ale v tomhle filmu sem se zasmál jen párkrát. Zklamání....(14.5.2009)

U Mr. Beana se nejde nesmát. Opět Rowan Atkinson předvádí svůj herecký talent na humor všeho druhu. Nechápu proč tu má tato komedie tak málé hodnocení, protože mě nenapadá nic co by se mu dalo vytknout. Ikdyž se tam nacházejí okamžiky podobající se seriálovým scénkám, vždy se u nich ráda zasměji.(20.9.2009)

• Eraserhead

Při Rowan Atkinson Live brečim smíchy, krátké příhody pana Beana jsou super, u prvního filmu jsem se pořád ještě dobře bavil. Toto je pouze nekonečná trapnost a absolutní vražda Beanova kultu. Prostřihy z videokamery mi lezly na nervy, ale naštěstí aspoň ty dostaly v závěru nějakou zajímavou pointu. Stejná nuda jako film Carsona Claye.(21.4.2010)

• ThinkGeek

To snad ani nebylo nutný...(16.10.2010)

• DHDV

Doufám, že tohle bylo rozloučení s postavou Mr.Bean.(20.11.2010)

Na jednu stranu je to klasický Bean, na druhou je to neuvěřitelná vykrádačka sebe sama - polovina gagů byla jednoduše překopírovaná z původní show. Navíc - po shlédnutí tohohle filmu jsem pochopil co Atkinson myslel tím, že by chtěl s Beanem skončit, protože je ve věku, kdy už není jako tahle postava uvěřitelný. Atkinson už vypadá vážněji, má vážnější výraz a vrásky ... a zrovna to Beana zabíjí - těžko se vám chce věřit že to je ten stejný mamlas, jako kdysi v show.(3.12.2011)

• M1k9

Upřímně, moc to nešlo. Je sice fajn vidět Beana po tolika letech a velký kus umění, ale už to opravdu nemělo takový náboj. Vtípky byly slabé. Škoda, chtělo to trochu víc promyslet. 1/10(28.1.2012)

Z téměř němé letní road movie s magorem v hlavní roli se víc vytěžit nedá. Z vedlejších postav jednoznačně nejvíc pobavil Carson Clay a promítání JEHO umění.(4.5.2014)

Po dlhých, dlhých rokoch podpichovania nemohlo prísť k francúzsko-anglickému vyrovnaniu v inej krajine než doma u Galského kohúta. Návrat na rodný kontinent Beanovi prospel, čo som plne docenil až po druhom zhliadnutí. Oceňujem rozhodnutie poslať ho naprieč krajinou, kde môže rátať s jediným komunikačným prostriedkom a to gestikuláciou, takže podstata vtipu môže pracovať naplno. Farebné scenérie príjemne kontrastujú s príbehom a Beanovou mierne nadnesenou predstavou vysnívaného výletu. Pri takej scénke prebudenia medzi filmovými rekvizitami zo 40 rokov 20.storočia je toto spojenie najpríznačnejšie. Ako tomu bolo pred 10 rokmi v LA aj tu sa nám dostáva množstvo opakujúcich sa fórov či už z televíznych (miesto golfovej loptičky unikajúci lístok) alebo divadelných vystúpení (operné číslo). Najsilnejšie gagy sa sústreďujú zhruba v strede filmu aj keď vo finále na festivale v Cannes čaká kráľovský fór, ktorý si vzal na paškál artové kúsky a súčasný hlad po originalite. Medzi vystrihnutými scénami je možné objaviť malý poklad z vlaku, ktorý by sa v plnom zostrihu určite uživil. Zakiaľ bol prvý filmový Bean možno až príliš poameričtený, ten druhý sa od tejto cesty odklonil na bláznivý road trip po európsky. Oba si zakladajú na úsmeve čoby najsilnejšej zbrani akého jediná úloha je úprimne pobaviť než vyhrať cenu kritiky a to sa Rowanovej najznámejšej postave skrátka uprieť nedá. A tým čo smútia, že vo filme chýba medvedík len toľko, v polovici televíznych epizód tento méďa nebol a nikomu to nevadilo.(1.1.2015)

Bavil jsem se parádně. Jestli někdo čeká od filmu 90 minut neustálého smíchu a bezchybných scén, tak je podle mě blázen. Tenhle film má jednoduchou dějovou linku, má příjemnou lidskou myšlenku a pan Bean je tam prostě jen navíc, aby se člověk občas pořádně zasmál. Willem Dafoe si to tady dobře dává, stejně jako třeba Jean Rochefort. Ale celému filmu samozřejmě vévodí hlavní trojka a pak závěrečné finále na filmovém festivalu v Cannes s úžasnou závěrečnou písní Charlese Treneta. Největší nádhera na konec.(24.3.2016)

50 %, až poslední půlhodina v Cannes je opravdu dobrá. Tudíž slabé 3*(25.4.2007)

Čakal som viac, ale sem tam som sa naozaj zasmial. Ale ten koniec si mohli odpustit.(1.5.2007)

Bohužel jsem ročarovaný, ta lehkost a genialita je pryč.Použítí starých scének je trapné. Oproti prvnímu filmu šla kvalita hodně dolů. Zato závěr filmu v Canes je zase na úrovni a opravdu se člověk zasměje.(9.5.2007)

• pepa3rd

Vždy jsem byl tak nějak zvyklý, že když vidím Mr. Beana, tak se prostě válím smíchy a to dokonce i u jeho minulého filmového dobrodružství. Při sledování toho posledního, jsem se až na výjimky buď cítil trapně a nebo se nudil.(17.8.2007)

• Šmoula

B!shope nemůžu souhlasit, že by šlo o nějakej šílenej masakr, naopak bych řekl, že šlo o jedno z nejubožejších jeho vystoupení vůbec. Skoro jsem se nedokázal smát, žádný dobrý vtípky nebyly, jen ty, co se daly samozřejmě předvídat a těm se moc smát nedalo. Už to prostě není to, co to bylo. Bean jako takový už prostě dojel, škoda že to nezakončil dobrým o dost lépe.(8.9.2007)

• gusman

Opravdu nechápu jak mohl Rowan Atkinson kývnout na něco takového.(16.9.2007)

• DocBrown

Bohuzel, Bean uz se zda uplne vystaveny. Tenhle film je vyrazne horsi nez Bean nebo Johnny English. Prvni pulka filmu je opravdu zoufala, v te druhe se najde i par zabavnych momentu, takze nakonec prece jen ty 2*. Tenhle film by sel uplne bez problemu sestrihat na nekolik minut. Je smutne, ze Atkinson radeji neozivi Cernou zmiji a dokola hraje Beana :-((5.12.2007)

• Mania

Proč na to koukám, když Beana nesnáším? Netuším. Každopádně jsem měla co dělat, abych tenhle film rozdýchala. Už nikdy více. Mr. Bean je neskutečně trapná postava a já se opravdu marně snažím ve filmech s ním hledat onen vtip.(20.5.2009)

• Johny360

Je to divný... pana Beana miluju, ale tohle je moc!(24.1.2010)

• laserr

Nuda. Film ničím zajímavý, ničím zábavný.(19.3.2010)

Jak já miluju ten výraz, který umí nasadit pouze Rowan Atkinson, když něčemu nerozumí. Ten jeho tanec mě ještě dneska dostává na podlahu, když se na něj podívám Konečně jsem se dočkal dalšího dílu vpodání Mr. Bean. Tentokrát se však podívá do světa, do krásné Francie, kde na něj čeká jedno, tedy několik překvapení. Potká pár úžasných lidí, kteří přes velkou trpělivost s ním zůstanou až dokonce, aneb v nouzi poznáš přítele. Já se bavil, smál se od začátku až dokonce. Doporučuji. 90 %.(19.1.2012)

Nadsazené 3* silně ovlivněné momentálním rozpoložením. Atkinson více mluví, více se pitvoří, sem tam recykluje nějaký ze svých osvědčených seriálových gagů a paktuje se s evropskými herci (proč Roden vždycky musí hrát Rusáky?). Mně to ale kupodivu na sobotní večer stačilo. Vrcholem filmu je samozřejmě finále v Cannes a Dafoeho "opus magnum".(6.2.2012)

Opravdu škoda... nenasmál jsem se ani polovinu tak jako během prvního výletu pana Beana na filmové plátno. Že by už téma Mr.Beana vyčpělo nebo někde udělali tentokrát soudruzi z Hollywoodu chybu? Prostě když Mr.Bean, tak se chci smát na prvním, druhém a třetím místě. Nestalo se. Dávám tedy tři hvězdičky jen proto že mě neurazí se na film podívat ještě jednou (jinak by měl automaticky jen dvě) a protože to není až zas taková pecka, abych o ní mohl říct "nadprůměr".(2.7.2012)

Je to krásně zpracovaný film, až mě celkem zaráží že má pouze 57% na ČSFD. Rowan jak ho známe a k němu připočteme pár známých tváří a vznikne nám zábavná komedie z letního počasí s filmovým festivalem v Cannes. 7/10 Film mám ve zvyku shlédnout vždy koncem srpna, protože na toto období se dokonale hodí a vždy mě zahřeje u srdce!(1.12.2013)

• lubospoti

Rowanu Atkinsonovi rozhodně víc sedí krátké skeče než celovečerní filmy. V krátkých úderných minipříbězích vyniká jeho humor. V delší stopáži se naopak rozmělňuje. Největší problém je totiž poslepovat jednotlivé gagy smysluplným (nebo alespoň ucházejícím) dějem. A to se v tomto filmu nepovedlo ani trochu.(5.1.2014)

• Košoun

Bean je moje oblíbená postava, ale tento film, kromě pár vtipných momentů, je jenom jedno velký nic! Pár vtipných scén se najde, al zbytek je jen nuda, u které předm víte, jak dopadne.(29.3.2007)

• honelnik

Mr Bean - 2007 O smiechu nemôže byť pri tomto filme reč.Za celý film som sa 2x usmial (scéna v aute a mr. bean na bicykli). Asi od polovice filmu, kedy som si všimol, že som vždy nejakým záhadným spôsobom vytušil aký "vtip" bude nasledovat, hovoril som si "keby som bol idiot, natočil by som to takto"....režisér mal asi podobný nápad a v tomto duchu nam predložil svoje dielo. Finále odohrávajúce sa v kine som už nezniesol a zvyšok filmu dopočúval s mikinou na tvári. Jednu hviezdičku dávam za dve vyššie uvedené scény a Willema Dafoa.(29.4.2007)

• Joll

Ale s odřenýma ušima!Myslím že Rowan není Paolo Villagio, aby se musel takhle vykrádat!Fórky z Beanovských epizod použity opět ve velkofilmu i když některé vylepšené, ale to přece nemůže myslet vážně že se opět ujmou po tom co je každý viděl nesčetněkrát v televizi!!!Nemáto ani šmrnc britského humoru ani drajv amerických komedii je to jakási neslaná nemastná všehochuť, navíc okoukaná! Rowane Styď se, .tohle bylo vážně pod tvoji úroveň.Ti jenž neviděli žádné předchozí Beanovky si mohou směle 1 a půl hvězdy přidat, ostatní ruce pryč už jste vše viděli a v lepším a kratším provedení.(11.5.2007)

• jesus666

Vtipy boli predvídateľné a čo je horšie vôbec neboli smiešne. Škoda, že sa Rowan Atkinson nedrží hesla, že v najlepsom treba prestať. Aspoň čo sa týka postavy pána Beana.(31.8.2007)

• Vodny

Ajaj, kde je ten slavný Mr. Bean, který bavil diváka již pouhým pohledem? Pokus o vzkříšení původního idiotského a škodolibého Mr. Beana dopadl více než mizerně. Díky stupidnímu scénáři a nulové aktivitě Rowana Atkinsona zde máme ubohou až trapnou komedii, ve které se zasmějete snad 3.krát a to ještě velmi křečovitě. Velká filmová katastrofa by byl ten pravý název pro tuto nudu. Předchozí Beanův snímek právě s tímto názvem byl vtipný, protože Atkinson v něm hrál skutečnou postavu a choval se jako člověk (který trošku zmatkuje). V Prázdninách Bean vypadá a chová se jako 3 leté děcko, které právě spolklo špulku. Téměř nemluví, zato huhlá, vzteká se a chová se jako idiot (ale ne jak to máme rádi, ale jako opravdový bezmozek). Takto natočit jednu či dvě krátké epizody (s nápadem) jako za starých časů by nebyl problém, ale dívat se celý film na postiženého člověka? A co Roden a jeho pidi-mini rolička? A Dafoe a jeho mini-piko rolička? Snesu hodně, mám rád šílený humor a Klub sráčů je moje oblíbená komedie, ale pokud v komedii není humor (bláznivý nebo chytrý), ale pouze odkazy na něj, tak nemůže uspět. A takový je zatím poslední Mr. Bean.(1.9.2007)

Spíše 3+. Já jsem po posledních filmech s Rowanem Atkinsonem docela bavil. Spousta super Beanovskej sketchů ale taky občas až extrémních ale super zábava.(11.9.2007)

Vypadá to, že Mr. Beanovi už odzvonilo...většinu scének z prázdnin jsme viděli již dříve a mám asi podobný názor jako většina když za jediný světlý bod filmu označím závěrečnou scénu na festivalu v Cannes. Atkinson se prostě jenom celý film šklebil a koulel očima a to už prostě jaksi není to co bychom od něj očekávali...(5.11.2007)

• vojo

Pohreb zaživa. Dve hviezdičky len kvôli záveru na festivale v Cannes, táto "epizóda" sa mi páčila.(23.7.2008)

Fakt jsme se s bráchou nasmáli. Film vhodný pro malé i velké.(25.8.2009)

• Vakomlok

Mr. Bean neměl nikdy vkročit na pole celovečerního snímku. Ta brilantní vypointovaná údernost jeho krátkých příhod je pryč a ačkoli se Rowan Atkinson snaží, hodinu a půl dlouhý film to prostě neutáhne.(28.4.2010)

• FireTight

Rowan Atkinson to na nás se svojí zřejmě nejznámější postavou zkusil ještě jednou a já osobně doufám, že se k Mr. Beanovi už nikdy nevrátí (navíc to slíbil). Beana jsem dříve nesmírně miloval a i když jsem po zhlédnutí všech čtyř sérií Černé zmije usoudil, že je to tak trochu pod Atkinsonovu úroveň, tak slabý film si vážně nezasloužil. Ani on, ani pan Fazole. Ono se v tomto případě nejedná ani tak o film, jako recyklaci starých gagů poslepovaných do jednoho celku. Vždyť počítejte se mnou - dary moře už tu byly, kousky v restauraci taky, první setkání Beana s dítětem taky (ten trik s papírky, už zas?) a dalo by se pokračovat dál a dál... Dříve by to určitě fungovalo daleko lépe, jenže když už to člověk minimálně jednou, třeba v jiném podání, viděl, okamžitě jde úroveň srandy o několik pater níž. Když k tomu přičtu iritující Beanovu kameru (která dostala prostoru až moc) a závěrečný song (ehm?), vychází mi z toho pouhá jedna hvězdička. Promiň Rowane, ale vrať se raději k Edmundovi, ten byl lepší... a důstojnější.(21.11.2010)

Definitivně uznávám, že celovečerní formát Atkinsonovi nesluší. Ne že bych se u toho kroutil trapností, pár dobrých gagů by se našlo, ale hodně jich v lepší podobě známe z televizních skečů a ty ostatní se ztrácejí ve vypocené dějové lince. Nakonec u mě nad Atkinsonem vítězí Willem Dafoe a jeho dokonale sebevzhlíživá "umělecká" patlanina na festivalu v Cannes.(17.7.2011)

• TERRORDROME

Po prvom, rodinne americkom filmovom Beanovi prichádaza druhý, ktorý dokončuje dielo skazy. Náš starý dobrý retard chodí sem a tam, robí chujoviny, chrúme krevety a vylieva obsah mušlí do kabelky ale ani s jazykom vyplazeným po kolená nedokáže aby sa diváci váľali po podlahe v záchvatoch dusivého smiechu. Pravda, pár scén sa predsa len vylúpne, konktrétne operné vystúpenie na trhu či záverečné slávnostné zostúpenie zo strechy budovy po prichádzajúcich autách, ale 90 minút je v tomto prípade strašne rozťahaná a zúfale neúčinná dávka rádiaoaktívneho pitvorenia. Najsmutnejšie na tom celom je fakt, že samotný pán Bean tu svojim kŕčovitým snažením o humor začína spoľahlivo liezť na nervy. Fakt, je ako nejaký tancujúci zombík čo krúti hubou a má byť akože vtipný. Skrátka, keď máme hrniec plný vody a hodíme doň jednu fazuľu bohvieaká polievka z toho nebude.(26.12.2011)

• RedDuck

Když řeknu že jsem se u posledního Beana hlasitě zasmál pouze u slovních hříček (gracias, oui oui, závěrečné finále v kině) tak je myslím jasné, že je něco špatně. Beanovy hlavní devizy jeho ksichty, reakce ostatních lidí na ně, jeho nápady a vychytávky, určitá specifická atmosféra...to všechno se tady buď opakuje nebo nefunguje. Dobrých scének je opravdu strašně málo a naopak trapností hodně. Ty gagy se nepovedlo ani příliš pospojovat do scénáře...Děj je rozvleklý, pořád mě dráždila digitální kamera. Budiž ji odpuštěno bo nakonec vedla k té hlavní taškařici ve finále, kterou bych jako jedinou označil slovem výbornou a nutila mě spolu s příjemným vizuálem zapřemýšlet o dvou hvězdičkách...no ještě si to rozmyslím.(4.2.2012)

Příjemná a odpočinková komedie. Dobrá zápletka -pubertální kluk, který panu Beanovi zůstane souhrou náhod doslova "na krku". A pan Bean zase jemu. Skeče, na které jsme z grotesek mr. Beana zvyklí, Atkinson v roli, která mu především sluší. Zábava, která není trapná ani hloupá, která si na nic nehraje.(6.2.2012)

• HArna

Bohužel Bean je celkem z formy,"dabing" pana Lábuse se mi nelíbil,stejné vtipy dokola.......40%(9.6.2013)

Tento film jsem zhlédl snad už stokrát. Někdy mě neomrzí i když ho znám nazpaměť úplně celý. Nechápu takové malé celkové hodnocení na csfd.cz. Ten film si to (podle mě) nezaslouží.... Je ale zvláštní proč jsem ho dřív neohodnotil. Ani sám nevím. Už jsem ji navštívil a upřímně ohodnotil plným počtem bodů. Za film, který mě stále nepřestal bavit dávám 100%!!!!(25.1.2018)

Abych pravdu řekla, Beana moc nemusím, alespoň televizní skeče, co jsem viděla, mi nepřišly vtipné ale trapné. Když jsem viděla ukázky na tenhle film, řekla jsem si, že to risknu... a byla jsem příjemně překvapená. Asi to nebyl typický Bean, ale mi se líbil a já se smála od začátku do konce.(28.4.2007)

Nebylo to špatné, nebylo to ani dobré, takový koukací průměr. Pokud chcete nenáročnou zábavu na zpříjemnění večera po celodenní šichtě, tenhle film vás nechá oddychnout.(11.5.2007)

• salamandrr

je to dost slabota,grotesky mr.beana možná byli vtipné,ale všechny filmy jsou asi předem odsouzeny být špatné...(19.5.2007)

• Grepfruit

Obrovské zklamání... Čekal sem že umřu smíchy ale zasmál sem se jenom párkrát a navíc dost nesměle...(7.6.2007)

• Afterpoe

Domlelo z posledního.(12.7.2007)

• Axident

Omlouvám se, že mám tu drzost hodnotit, aniž bych dokoukal, ale vydržel jsem to jen do 24. minuty. Z kdysi vtipné postavičky se stal vrchol trapnosti a pokud první celovečerák šel jakž takž vydýchat, tohle už je silné kafíčko jen pro velmi otrlé, z původní poetiky pana Beana nezbylo nic, Atkinson jakoby parodoval sám sebe a to není hezký pohled. Smutné...(13.7.2007)

Uznávám, že jde hlavně o rekapitulaci toho, co už známe ze seriálu. Většina fórů je opravdu okopírovaná, takže by pro největší fanoušky pana Beana šlo udělat kvíz s názvem "Která epizoda to byla?" Scéna, kdy Bean ztratí autobusovou jízdenku a značne ji "pronásledovat", vážně nedává smysl. Tolik kritika. Beanovy původní skeče zbožňuji a i jeho druhé vystoupení ve filmu mě vcelku pobavilo (V.I.P. legitimace na festivalu v Cannes, jízdní kolo přejeté tankem ... aneb k čemu je dobré nikdy nevypínat videokameru :-D). Filmových komedií je spousta a ne každá dokáže v takové míře pobavit.(30.7.2007)

Jistě docela dost vtipných scén s typickým hůmorem pro beana, ale abych řekl pravdu tak při některých scénách ( ztracené jízdenky, peněženky, doklady, kamery atd. tak si člověk jen vybaví co se mu stalo v reálným životě a spíš ho zamrazí v zádech než se zasměje)(30.10.2007)

• Nšoči

Tak tohle se panu Rowanovi Atkinsonovi opravdu nepovedlo. Všechny skeče jsou převzaté ze starých scének a zbytek filmu mě hrozně nudil, až ke konci úroveň trochu stoupla a proto ty dvě hvězdičky.(9.2.2008)

O tohoto filmu jsem nečekal nic zvláštního a pustil jsem si ho trochu z nudy. A možná i díky tomu mě příjemně překvapil. Například geg s mopedem, mě opravdu dostal. Rowan Atkinson se určitě za tento film nemusí stydět a ani rozkošná Emma de Caunes.(29.8.2008)

• Gastovski

V tomto filmu ať hledáte, jak hledáte, vtip žádný ( a když se objeví tak už je 10x ohraný) a ostatní postavy krom W. Dafoe neskutečně otravné. Nebýt závěrečného promítání filmu Payback Time od Carsona Claye tak bych asi neváhal s odpadem. Napodruhé shlédnutí snižuji hodnocení.(24.5.2009)

• guri

Prvy film s Mr. Beanom vobec nebol perfektny, no aspon som sa pri nom bavil. To sa vsak tohto kusku vobec netyka, v ktorom sa tupost hlavnej postavy strieda s tupostou scenara.(27.5.2009)

• pkungfu

Kde jsou ty časy, kdy Rowan Atkinson točil 25min dlouhý úryvky Beanova života, který byly jednoduše zábavný. Prázdniny pana beana jsou už jen chabý pokus o natočení něčenho rádoby vtipného, co spoléhá na zvučné jméno hlavního hrdniny.(2.9.2009)

Poměrně pohodová road movie, která v první hodině pomalu ubíhá, ale poslední půlhodina na festivalu v Cannnes je super. Bohužel závěrečné hudební číslo je velice slabé a zbytečně sráží hodnocení. Jinak celkově 60 %.(21.11.2010)

Film je to sice o ničem, ale Mr.Bean, to je holt Mr.Bean, a ten se nedá hodnotit špatně.(22.11.2010)

Asi to z toho slabšího od Pana Beana, ovšem pořád zůstáva hvězdou.(24.11.2010)

• figliar

Podpriemerná komédia ktorá sa snažila vyťažiť čo najviac na základe mega úspechu slávneho seriálu. Rowan Atkinson má na viac. Jediná vtipná scéna bolo divadelné predstavenie Mr. Beana a malého chlapca uprostred trhu.(6.6.2011)

Horko ťažko 3*. Na jednej strane rozumiem, že natočiť celovečerný film je o niečo inom ako natočiť 10 minútový skeč, ale predsa len od komika formátu Atkinsona som predsa len čakal viac.(4.2.2012)

Tak to vidíte: Filmy s Beanem stály vždycky z h..vno. Tenhle je konečně o něčem - dobrej, ujetej, vtipnej - ač s pomalejším rozjezdem. Alle tady už jsou všelijaký k..rvičky, který si řeknou: "Film ne." To je jedinej důvod, proč tu má tak málo. Za mě minimálně 70%.(12.2.2013)

Myslím, že R.Atkinson za to nemůže, ale tenhle film se scénáristovi ani režiserovi nepovedl. Paradoxně je film nudný a vtipné gagy, na kterých má stát se vlečou tak pomalu, až vtipné nejsou. Chybí tomu šťáva a hlavně radost, s kterou se Mr.Bean do všeho pouští... a také vystupňovaná pointa a překvapení. Místo toho tu máme show ve stylu smutného klauna a film je tak melodramatický a melancholický, až je to k pláči.(23.3.2015)

Novy Bean se rozjizdel pomaleji, ale ve vysledku jsem mel casto problem se prestat smat, urcite lepsi nez jednicka a ja jsem byl za sve vstupne velmi spokojen.(14.4.2007)

Já jsem se hodně bavil ač mi možná jednička prošla o kapičku lepší , ale hudební číslo na náměstí či cyklo tour byla geniální a snad jediné co se mi nepáčilo bylo to opravdu podivné pěvecké vystoupení na konci, nu což možná vzdání holdu nějakému filmu! Ale Mr.Bean je geniální!(19.4.2007)

• E lan

Se vším všudy nepovedený film s totálně vyhořelým Beanem, stupidním scénářem a opakujícími se vtipy. Tohle opravdu nestojí za 90 minut času...(22.11.2007)

• Dartdevil

Jednoznačně nejhorší Bean, kterého jsem viděl.(21.12.2007)

Mna vzdy bavil Mr. Bean. Len je tu ta chyba ze skoro cely film je po francuzky,ale co uz..vieme o co tu ide:D...Je to super typek, ktory vie vzdy pobavit divakov. A ak by ste chceli vediet nazov sondtracku tak....Matt Willis - Crash (Mr. Bean's Holiday Theme)(12.4.2008)

• sonoluca

Maximální nuda (nejen díky scénáři a režii), hodně matnej Atkinson, minimální množství dobrejch a hlavně originálních nápadů (absence Curtise je velmi citelná) - takovejhle konec si legendární Bean rozhodně nezasloužil. 30% a poděkování člověku, kterej vymyslel rychloposuv(23.6.2008)

• kubal18

Filmy Atkinsonovi vyloženě nejdou...(12.8.2008)

Mr.Bean to má v krvi skvelo zabaviť a tu sa mu to podarilo znovu i ked pár nedostatkov sa tam nájde ale to len malých bez problémov 4*.(1.9.2009)

Se seriálem se to srovnávat moc nedá. Nejlepší scénou bylo stopování a krádež motorky. Takových bylo ale jako šafránu, bohužel.(27.9.2009)

• LukH

Slabší než "Největší filmová katastrofa", mnohem slabší než Atkinsonovy tv scénky(31.12.2009)

Není to ten starý Mr. Bean jak ho všichni známe ale pro mě je to i tak okouzlující podívaná, plná typické beanovské "akce". Scéna s cyklisty a některé další jsou těmi, na které se prostě nezapomíná. :-)(20.11.2010)

• KdG

Slabota, Bean vykrádá sám sebe a ještě né moc vtipně.(20.11.2010)

Ke kometáři od freddyho, bych se mohla klidně podepsat. Vystihl to do slova a do písmene.(4.12.2010)

Roden!(30.10.2011)

Koukám, že nám Rowan nějak nestárne... Ale zas tak obrovská (filmová) katastrofa to není, i když ze zdejších komentářů jsem to tak vyrozuměla. Takových 50%. Ale nějakou hvězdičku si zaslouží Atkinson za to, že vůbec je.(1.12.2012)

Najslabší "Atkinsonov" film. Málo humorných scénok a filmu neprospieva ani jeho mnohojazyčnosť. Pár krát síce vyčarí úsmev na tvári ale od Beana sa očakáva viac.(16.12.2012)

Prázdniny byly slabší než Filmová katastrofa ale tenhle díl se mi taky líbil, hlavně proto, že si tu zahrál i náš Karel Roden(22.12.2014)

I přesto že jsem se docela bavil, nemůžu se zbavit dojmu, že se jednalo o směs již vyčpělých fórků, které dělají televizním scénkám Beanovi spíš tak trošku ostudu...(12.2.2015)

• Likan7

S velkým přehledem nejhroší pan Bean. Miluju seriál, první film nebyl nejhorší, ale tady je špatně snad všechno od začátku do konce. Základní příběh je klasika, Bean nikdy nebyl po příběhové stránce zrovna na Oscara, na papíře to mohlo vypadat dobře. Jenže jsem se usmál za celý film snad 5x. Při klasickým televizním Beanovi jsem se smál od začátku do konce celých 25 minut. Gagy vyznívají do ztracena, Bean většinou není vtipný vůbec a pokud znáte seriál a dokument Příběh pana Beana, zjistíte, že jste spoustu věcí už někde viděli a Bean vykrádá sám sebe (scéna z restaurace, hra na piáno). Jediný hezký je snad jen francouzské prostředí, který je prostě nádherný ať už jste na severu nebo na jihu.(25.6.2017)

Ano člověk se zasměje, Beanův tanec nemá chybu, ale také jsou v několika případech vykradeny Atkinsonovy vlastní grotesky.(28.10.2018)

• bearmeedek

Nesnáším televizní reklamy a obzvlášť ty se skřeky a demencí. Že by z tohoto filmu (plného nudy) pocházela inspirace našim "tvůrcům" reklam?(23.11.2018)

Perfektné vtipy a scény striedajú silené a pre Mr. Beana až nečakane priemerné. To je škoda, pretože pri tých vydarených človek plače od smiechu, zatiaľ čo pri tých druhých si len povie: čo to tu vlastne robí?(9.12.2018)

• mliko

Film na který jsem se dlouho těšil a pěkně mě zklamal.Smůla je, že nejlepší scény jsou v traileru a tudíž jsem se u filmu dosti nudil a zasmál asi tolikrát ,kolik má člověk prstů na jedné ruce.. Rowan Atkinson , nevim jestli na to už nemá , ale tady se spíše více ztrapnil než aby pobavil ... Ale dívat se nato eště jakš takš dalo a mé hodnocení je 43,5 % :)(29.4.2007)

• leÉrable

Dost jsem o tohle filmu slyšel a tak se přiznám, že jsem od něj vůbec nic nečekal. Nakonec jsem ale byl poměrně mile překvapem. Sice nemůžu říct, že bych se nějak zvlášť bavil či že bych se na to koukal, pokud bych nemusel, ale nový (a naštěstí poslední) Bean se dá zhlédnout bez nějakých extrémních křečí, sic na mnoha místech skřípe jak děj, tak postavy vedlejší a hlavně i postava hlavní (řekl bych, že když někdy uvidím Atkinsona, jak se pitvoří ve wehrmachťácké uniformě, budu se válet po zemi, ale ono nic). Nevím proč, zda už je z Beana unaven samotný představitel, diváci nebo my všichni, ale už to prostě není ono. Co si ale jednoznačně zaslouží pochvalu, je Dafoeův festivalový snímek.(17.6.2007)

Uh oh... Načo to vtieranie romantiky, pocitu viny za "únos"? Nestačilo to čo fungovalo u starého Beana? Jeho nemý, ale predsa nekompromisný humor. Takto sa dočkáme toho ako sa naš angličan dostáva vďaka štastnej náhode na trip do Francúzska. Najskôr Paríž a potom cesta do Cannes. Začnú gagy, no fajn, bavím sa, no potom príde až príliž príbehovosti pre túto postavu... Čo na filme oceňujem, že dosť sa snaží zachovať nemosť a to hlavne vďaka tomu, že Bean vie po francúzsky celé tri slová a tak predsa máme nejaký oporný bod. No mimo to... Škoda rečí... Hlavne ten koniec o tom ako režisér nájde nový štýl, Bean lásku, otec syna... ...a ten desný spev na konci??!!?? To tam vôbec nemuselo byť. Netušil som, že niekedy poviem takúto vetu, ale; "ten čas mohol byť kľudne zaplácaný kravinami a bol by som spokojnejší...".(14.10.2007)

I když mám postavu Mr. Beana v oblibě, do tohoto filmu evidentně nepatří, působí tu spíš rušivě. Mám dojem, že do jeho role by se v tomhle kousku hodil i Bruce Willis :-) Parkrát se sice ve filmu od srdce zasmějete ale jinak děj filmu podivně kličkuje a účelových scén je tu i na komedii příliš. Oceňuju ale poměrně vtipnou parodii v závěru filmu s Dafoem a francouzsko-anglické vtípky.(1.2.2008)

Celkem obstojný film, Mr. Beana nemám rád, ale v tomto filmu se choval téměř jako normální člověk, který měl jen smůlu. Místy nudné ale přesto lepší než seriál...55%(8.7.2008)

film sa mi páči,a i keď Bean moc toho nenarozpráva aj s toho mála mi prišiel český dabing absolútne otrasný.sori bratia(19.3.2009)

Bean ve své nejlepší podobě! Zatímco první celovečerní film odsouvá samotného Beana až na druhou kolej, zde je věnováno nejvíce prostoru tomu, co dělá Beana Beanem...jeho posunkům, gagům a výrazům ve tváři. Ve filmech s Beanem, totiž není důležité, jak propracovaný je scénář, ale fakt, kolik prostoru je věnováno Beanově osobnosti:)(21.11.2009)

• Martini98

Podprůměr, ale úsměvné scénky se tu najdou pro každého! A ta mazaná hudba!(9.1.2010)

• Rodin

Film obsahuje snad jedinou opravdu vtipnou scénu, a to hned na počátku, kdy venku na pozadí šedých zamlžených reálií strašlivě leje (asi jako u nás koncem listopadu) a objeví se popisek LONDÝN, následovaný za pár vteřin oddechu upřesněním ČERVEN. Jinak kromě celkově podprůměrné grotesky vyzdvihuji naprosto příšernou ruštinu Karla Rodena. To se museli v Rusku opravdu divit.(24.3.2010)

• krizi

Uf, nic jsem od toho nečekal, už proto, že Mr. Beana nemám rád. Ale asi jsem zažil potemnění mysli, nebo jsem jen podlehl sebemrskačství a díval se na to, anebo mě přesvědčila lokalita, ve které se film měl odehrávat - Jižní Francie. Ale řeknu vám, otřesný zážitek. I moje mladší sestra, která má Beana ráda, ke konci říkala: "Panebože, to je sračka" a "Ať už to konečně skončí". To myslím mluví za vše. Tu jednu hvězdu dávám za slušnou hudbu a Rodena, kterého vždy rád vidím.(20.11.2010)

Úsměvné a předvídatelné (předvídatelné situace jako honba za jízdenkou na autobus). Bean ztratí vše, co může a nakonec dojde ke svému cíli. Začátek je jakž takž dobrý, pak to jde dolů.(20.11.2010)

Seriál v oblibě moc nemám. Ale film mě hodněkrát dokázal rozesmát. Asi za to mohlo to nádherné prostředí Francie a příběh rozepsaný do delší části, než jen do půlhodinové epizody. 60%.(21.11.2010)

Všechno, co jsem od pana Beana na dovolený čekal jsem i dostal, díky za to :-)(17.4.2011)

• martin3nec

První polovina filmu je ubohá, místama jsem se cítil opravdu trapně. Ve druhé je jen minimální zlepšení. Hodnocení je na hranici odpadu, ale za solidní soundtrack dávám jednu hvězdu. Ale je to bída!(19.11.2011)

• kyLuke

Já tady zase s nízkým hodnocením souhlasím.Je to totiž naprostá televizní slátanina,která se ani nevyrovná dokonalému seriálu .(6.2.2012)

• Izz

První Beanův celovečerák ukázal,že tudy cesta této postavy nevede,přesto to nebyla špatná zábava.Prázdniny pana Beana JSOU špatná zábava,protože nejsou zábavné prakticky vůbec,beanovská poetika a humor na úrovni jsou nepřítomny a Rowan Atkinson přinejlepším vykrádá sám sebe.Celkovou marnost a skoro-až-trapnost už nezachrání ani Karel Roden a doufám,že další celovečerní pokusy se s touto postavou již podnikat nebudou.(18.9.2012)

• johhny007

Chujovina jako hrom!(26.10.2012)

• loveless

Mr. Beanovi film nesluší...(9.6.2013)

Tak ten filmový Bean se příliš nepovedl, škoda.(29.6.2013)

• bohhous22

Minimálně 15 let staré gagy a grimasy hozeny opět na plátno za jediným vypočítavým účelem.Když se legenda zaprodá těmto hokuspokus shitům,často to nedopadá dobře.Seriál Mr. Bean bavil generace.Tohle je pár vyždímaných kapek z toho nejlepšího plátna,které skoro rozmočily slzy smíchu skoro celého civilizovaného světa.(17.2.2015)

Lepší než Mr.Bean v tom, že se zde téměř nepoužily již známé scény z jeho skečů. Vcelku jde nepodbízivou záležitost k nedělnímu podvečeru. Něco málo tomu chybí, něco je tu navíc a zbytečné, ale hlavní je, že to o zábavě a srandě. A to tedy je. A potěšila i minirole pana Rocheforta.201503047917/8555/*** a půl!!!!!(((Nejlepší komentář = Enšpígl))).(5.3.2015)

Nie az take dobre ako film Najvacsia filmova katastrofa,ale aj tak Mr.Bean je pre mna srdcova zalezitost...:-)(3.9.2017)

Občasné vtipné scény často střídané scénami trapnými, ale pár vtipných okamžiků stojí za to tento film vidět(7.4.2007)

Příjemná komedie pro celou rodinu. Během celého filmu jsem měl úsměv na tváři. U scény kdy Mr.Bean stopuje motorkáře jsem brečel smíchy. FIlm je oproti ostatním beanovkám o něco horší ale rozhodně vám náladu nezkazí. Moje obavy z toho že film nebude mít děj a bude poskládán pouze s epizodek, se naštěstí nevyplnil. Děj to relativně má. Závěrečná scéna kdy všichni co jsou na pláži zpívají mě nepříde až tak vtipná jako asi Steve Bendelack chtěl ale na druhou stranu nevím čím jiným bych to já ukončil takže nic proti. :-)(7.4.2007)

Je to síce blbosť, ale dobre som sa zabával!(10.4.2007)

• courage

Véééľmi slabé. Atkinson je síce fajn ale Bendelackovu nudnú réžiu nezachráni. Škoda, nápad to nebol zlý.(12.4.2007)

• Prankster

Neuvěřitelné zklamání. Mr. Bean je sice stále geniální loutka se všemi jeho pohyby, ale jakoby už neměl šťávu a do hraní se nutil. Navíc ten film byl hrozně obsáhlý a pan Bean se neměl čas zabývat detaily a složitě vše probírat-to v čem byl tak komický. Na tohle dílo se asi raději zapomene a každý si raději pustí nejakou jeho krátkou groteskovou klasiku...(18.4.2007)

• MrMir

Proč pane Beane. Proč. Jen 90 minut stupidních šklebů, které výborně fungovali v krátkých verzích, ale v té filmové nefungují. Strašná nuda.(20.5.2007)

K tomuto filmu bych nebyl tak přísný. Oproti prvnímu celovečernímu Beanovi je to podle mě velmi dobrý posun. Pravda Bean je okoukaný, ale režijně jsou prázdniny velmi slušné, příběh nenesou dialogy, ale slušně řešená akce. Humor je kolísavý, někde nedosahuje úrovně starých krátkých filmů, ale někde ano, viz scéna stopování s dědkem na mopedu....(7.6.2007)

Konečne starý známy Mr.Bean. Síce sú niektoré scény notoricky známe, ale výborne pobavia. A to, že pri jednotlivých seriáloch nie je dabing a ani ho nie je treba platí aj o Rowanovom poslednom celovečernom filme.(13.10.2007)

• Pharlap

Ne.. určitě ne! Tohle nebyl Mr.Bean.. Ale třeba se dočkáme podobně hloupého pokračování.. třeba Mr.Bean v Africe.. Rowana Atkinsona je mi docela líto, i když asi dostal za roli slušně zaplaceno. Ale to co mi přišlo na jeho prvním celovečerním filmu s výletem do Ameriky zábavné a vtipné.. se nyní zvrtlo do naprostých nesmyslů a stupidit s chybějícími dialogy a nevkusnou hudbou.. Tohle je definitivně obrovské zklamání a škoda koukání..(6.7.2008)

Nic než zábavu jsem od tohoto snímku nečekal... Situace se dali docela dobře předvídat což byla škoda, ale jinak to nebylo zase tak špatné!(6.7.2008)

Rowan a další jeho komedie. Bohužel nás asi už ničím nepřekvapí, je to jen další srandovní film s horším dějem, ale za to s kupou zábavných scének.(26.12.2008)

Mr. Bean je lepšie stráviteľnejší v malých dávkach. Ale bolo to, no, ako to povedať .. milé. Niektoré vtipy boli len pripomienkou tých zo seriálu. No prekvapenia ako režisérsky génius Dafoe a tata Roden ... MOJE NAJ - Nádherné prevedenie opernej árie a miestny muž z vidieka na ultrarýchlej babetke(3.3.2009)

• Kleopatr

Bean nepředvádí nicmoc nového, ale stále mi to stačí na pobavení, je to pořád čipera. Několik lepších scén střídá více těch ohraných, slabých. Nicméně příjemně na mě působila prosluněná atmosféra letní francie, tu si pamatuju z toho filmu nejlépe.(1.4.2009)

Proti prvnímu filmu znatelný propad. Vtipných momentů je podstatně méně a s přibývajícím časem nastupuje nuda. Film zachraňuje až posledních dvacet minut na festivalu.(14.1.2010)

A čo že scenár a réžia neboli výborné... dobré... no a čo, mne sa to páčilo a Rowan Atkinson je proste fakt dobrý. Ja som sa bavil.(12.4.2010)

Smát jsem se smál. Chvílemi jsem se ale projevoval prvek, díky kterému Mr. Beana moc nemusím - lehká trapnost, která ve mě vyvolává pocit lehké deprese z jeho života. Jednou a dost.(25.1.2011)

• Mire

Žiaľbohu epitaf legendárneho samoľúbeho zmätkára sa nevydaril tak ako by som si to prial. Zo začiatku nuda, vtípky žiadne a keď už, tak vykradnuté z televíznych epizód (morská lahôdka v ženskej kabelke dosvedčí), zápletka taká že nakoniec to ako-tak dalo pointu, ale celkovo vážne ide o nedôstojné zakončenie príbehov o Beanovi. Najväčšia filmová katastrofa už bola kvapku horšia ako epizódy, ale toto je naozaj ešte o niekoľko konských dávok horšie. LTT ale fakt že na hrane dva hviezdičky, viac vzhľadom k tomu aké to kedysi bolo dobré a aká to je potupa tejto kultovej sérii.(17.5.2011)

Slabší film Mr.Beana, ale nektoré scény mali grády a nemohol som sa prestať rehotať. Hlavne scéna na bycykli bola super. Vela scén ale kopíruje už starý známi seriál, ktorý videl už asi každý. VIDENÉ 1x(29.10.2011)

Výrazne slabšie 3 hviezdičky dávam vďaka nostalgii mr. beana.(30.10.2011)

• mosem

občas některé scény dokázaly navodit smích, ale přesto jsem se nemohl ubránit dojmu, že Mr. Bean se stal někým jiným, než na koho jsme byli zvyklí. A nejsem přesvědčen o tom, že je to změna k lepšímu. Docela mně zaskočil dabing, nějak mně k filmu s Mr. Beanem nejde. Bylo zde několik úsměvných scén, ale takovou, při které bych se "válel" smíchy jsem tady nenašel. Je to příjemná relaxačka, u které můžete na pár desítek minut vypnout mozek, ale fakticky zde nenajdete mnoho takových záběrů, které by vám na delší dobu utkvěly v paměti. Dá se při značné shovívavosti shlédnout, ale určitě ne opakovaně..(4.2.2012)

Mě se ta komedie hrozně líbila. Až moc! Hlavně ty blbnky Beana, ty meě dostávaly.(10.3.2012)

Trošičku se už opakující témata, ale jen místy, dost jsem se nasmál. Nenáročná letní komedie kterou stojí zato vidět.(25.6.2012)

• Nightmare89

Jediné, čo má táto snímka spoločné s klasickým seriálom je postava Mr. Beana. Prúser!!(19.7.2012)

• Kozy9

Veľké sklamanie. Bean bol mojou obľúbenou postavou a na jeho nový film som sa tešil. No nadšenie prekrylo zhrozenie. Niečo tak nudné a zdĺhavé sa hľadá ťažko. Film mi pripadá ako posledný pokus vyžmýkať z charakteru posledné centy. Neviem nájsť jediný dôvod udeliť tejto hlúposti čo i len jednu hviezdičku. Dúfam že to čo vybudoval Atkinson už nebude musieť trpieť niečim tak hrozným.(4.1.2013)

• chrispe

Řekla bych, že postava Mr. Beana vyniká spíš ve svých krátkých příbězích, než na "velkém plátně".(7.6.2013)

• Lumpus

Nuda a šeď(5.6.2014)

O niečo vydarenejšie pokračovanie, akou bola jednotka. Príbeh tu už ustupuje a viac sa dávajú do popredie tie jeho typické komické situácie. Nájde sa aj zopár vtipných scén, ktoré ma rozosmiali, no pri väčšine som sa len pousmial. Nie je to vyslovené zlé, no seriál nasadil látku dosť vysoko a to už neprekoná nič. Miestami mi to už prišlo ako veľké klíše. Každopádne vyzdvihnem okrem vždy vynikajúceho Atkinsona aj veľmi charizmatickú Caunes a výbornú hudbu, ktorá hrala počas celého filmu. Celkový námet o výlete za more nebol zlý, ale niečo tomu predsa len chýbalo. Pre mňa lepší priemer. /65%/ (17.6.2015)

Musím říct, že jsem se u tohohle filmu několikrát upřímně zasmál a to je důvod, proč se na komedie dívám. Vzhledem k tomu jaké se natáčí komedie dnes (2016) se nebojím označit toto dílo, jako vskutku dobré. Jenom ten přerůžovělý konec se zpěvem na úplné finále mi připadalo už přeci jen moc. Není to lepší než klasický seriálový Mr. Bean, ale je to pěkná oddechová komedie.(3.4.2016)

• Fajt

Před 10 lety komedie s Mr. Beanem, byly skvostné. Škoda, že se vše zvrtlo a pan Bean už ze sebe dělá stále se šklebícího troubu, což s komedií nemá nic společného, tento jeho styl dnešního humoru, by snad měl úspěch před 50 lety.(29.5.2016)

• MaxPower

Nevěřil jsem tomu, ale opravdu tohle se nepovedlo. Nuda, maximalně tři dobré fórky za celý film :((9.5.2007)

Až do trištvrtiny filmu som si myslela, že čaro Mr. Beana sa stratilo v nenávratne. Koniec sa mi však páčil, najmä celá tá patetická snímka Carlsona Claya, ktorá mi bola tak povedome známa :D Pekná paródia na dnešné "akože nezávislé filmy". Celkovo dávam 3 hviezdičky, i keď toto nebol Bean, ako ho ja poznám. Napriek tomu mi film mierne zdvihol náladu.(24.6.2007)

Po nepříliš zdařilé "americké" jedničce pro mě byla dvojka velice sympatickým překvapením. Jedná se totiž spíš o kalsickou grotesku s minimem slov a známé scénky jsou do "děje" zasazeny dost nenásilně. Road movie napříč Francií je taky díky stopáži svižná a v podstatě není čas na nudu jako v roztahané jedničce. Hlavní dětský hrdina i francouzská skoroherečka působí přirozeně a z celého filmu sálá prázdninová pohoda. Kromě poťouchlého utahování si z Canneského festivalu se odvěká rivalita Anglie vs. Francie nijak neventiluje.(17.7.2007)

Film som si pozrel až na dvd. Všade čítam samú kritiku, ale nemožem sa stotožniť s tým. Podla mňa je to stary klasický pan Bean, zo všetkým čo k tomu patrí. tento film si nezaslúži tolko kritiky.(19.8.2007)

Skvělý příběh, bravůrní kamera, úžasné herecké výkony, napětí od první do poslední minuty... :-) Tak teď vážně... Na Beana se člověk podívá s tím, že uvidí Beana, víc ani míň se čekat nedá. Klasická Beanovka. Co víc dodat? 70%(17.9.2007)

• Gwilwen

Tak tohle se skutečně nepovedlo. Od komedie se očekává, že se člověk zasměje, ale tady bohužel není čemu. Většinu vtípků známe a příliš vtipně v celém komplexu filmu stejně nevyznějí. Nezachránila to ani účast Karla Rodena.(1.10.2007)

Možná jsem se těšil až moc. Atkinsonův dobře odvedený standard a pár nových gagů, ale že bych u toho smíchy brečel...(10.10.2007)

Jak vysoko vykopneš nohou? Jak moc si zmuchláš xicht? Asi né tak jako Atkinson... Nějak se nám ale vytratil vtip, který zmizel s Největší filmovou katastrofou (název vypovídá za vše) a ač se fazole snaží, asi už nám řekl všechno co mohl...(24.2.2008)

• (fjw)

Ach jo.. všechny scénky jsou už tak ohrané, že už to není vtipné. Dvě hvězdy jsou za Francii a za naši účast v podobě Karla Rodena:)(3.3.2008)

• BradleyT

Takže, příběh? - nic moc; Herecké výkony? - rozhodně umí, ale nepobaví; Vtip? - opakovaný vtip není vtipem. Občasné opakování scén ze seriálu Mr. Beana je pěkně trapný (např. scéna z restaurace) Sečteno podtrženo - naprosto podprůměrná komedie. Skalní fanoušek Mr. Beana si klidně může tento film nechat ujít a nebude se mít za co stydět. Po shlédnutí vím, že na něj druhý den zapomenu, ale zároveň rozhodně nezanevřu na R. Atkinsona.(19.8.2008)

Oproti prvnímu filmovému Beanovi, ve kterém byl jakštakš originální příběh, jsou Prázdniny pana Beana jen sledem typických "beanovských" scének, z nichž některé jsou jen variacemi na již dávno viděné v seriálu (jehož kvalitám se ostatně ani jeden z celovečerních filmů zdaleka nepřiblížil). Každopádně vtipných až velmi vtipných okamžiků je ve filmu dostatečné množství na to, aby mohli být Prázdniny pana Beana považovány za kvalitní letní komedii.(22.9.2008)

Docela příjemný film o jedné prázdninové cestě. Potěšil mě tam Karel Roden v roli ruského režiséra. Byl by to celkem fajn film. Až na jednu maličkost- během filmu jsem se ani jednou nezasmál. U komedie docela minus, nemyslíte?(1.1.2009)

Nezaujalo, málo vtipu a přespříliš nadstavované(16.1.2010)

• blackie.jean

Shrnutí všech situací a vtípků, které jsem už znala z jednotlivých epizod Mr. Beana. I proto mě to nebavilo zdaleka tolik, jak možná mohlo.(10.3.2011)

Ta scéna kdy si přehravá tu kameru a projede tam ten německý tank, dokonalý vtip. A je jich tam víc. Poměrně slušné a určitě si to nezaslouží vaše hodnocení. 70%(25.8.2011)

Ze začátku jsem se bál, že zůstane jenom u pitvoření a recyklovaných gagů. Film ale rostl s příběhem až předrostl prapředlohu, kritiky a zaprděnce. Odkazoval na klasiky francouzského humoru, překvapoval a byl dokonce i místy poetický. Prostě umná oddychovka, která přežije několik dekád.(30.10.2011)

• route60

Proč? První část byla fajn ale nic oběvného a proto je pokračováni je zcela zbytečné, doufám že Rowad Atkinson už nebude blbnout a ničit si svou dobrou pověst výborného komika.(26.2.2012)

Asi nejsem tak vyspělý jako zdejší intelektuálové ale já se celou dobu smál.(26.9.2012)

• FREEWHEELER

No samozrejme, aj Atkinson je už na to starý. Veľmi jednoduchý film (skeč šou?) kde sa strieda sprostosť s kŕčom, celé to usmerňuje a drží nad vodou iba rôznorodosť a príchod nových postáv a pár milých scén. Medzi najlepšie patrí opereta na ulici.(5.11.2012)

Je to celkom zábavné, Rowan Atkinsom a jeho mimika sú nanapodobniteľné, ale oproti pôvodnému seriálu je to predsalen podstatne slabšie a menej zábavnejšie.(4.5.2013)

• vodkasesemte

něco se mi zdálo... ale to nevadí, už je to pryč.(9.6.2013)

• Domas88

Jeho "scénky" ano..film? Neeeeee...(30.6.2013)

• Marty_cz

Tento film mi přinesl značné zklamání. Po zábavném seriálovém Beanovi jsem čekal, že ve filmu najdu, alespoň polovinu humoru. Myslím, že radši bych koukal 90 minut do zdi než na tenhle film.(20.3.2014)

Film, který je celý postavený na postavě Atkinsona, kterému už nikdo neřekne jinak, než Mr. Bean. Postavičku, kterou znám z krátkých filmových scének už z útlého dětství, snad ani nejde nemít rád. Bean je prostě magor a 99% hraných scén, dělá to, co umí nejlépe - grimasy. Kdo čekal nějakou duchaplnou komedii, by si asi měl dát pár facek. Škoda posledních cca 10 usoplených minut.(1.5.2014)

• Ozzy2

Mr.Bean je pro mne obrovský kult,jeho krátké příběhy na VHS..prodřená páska,hráno stále dokola.Ovšem tohle,to je neskutečný hnůj,odpad je slabé slovo. Roden mne zklamal,myslel jsem,že jde cílevědomě za svým cílem a on je schopen hrát naprosto v čemkoliv,hlavně když dostane zaplaceno.(28.12.2014)

• MiniMinion

No..........tady ani láska Beanovskému humoru nepomůže. Možná je to komedie, ale já jsem se zasmál jen párkrát. Vlastně asi jednou... Nevím co dodat, nevím co říct, prostě tragédie, tohle není ten Mr. Bean, kterého všichni známe.(31.5.2015)

Za Atkinsona o hvězdu víc, podruhé - potřetí již ne.(30.7.2015)

5/10(5.7.2016)

Pět hvěd tady nemám náhodou. Je to asi věc kultovnosti, takové nostalgické vnitřní pohody a nálady. Tenhle film na mě má odjakživa hrozně pozitivní vliv a přijde mi chvílemi naprosto geniální. Je to taková subjektivní zaujatost, ale vždycky mi přišel tenhle film hrozně underrated. Ale je to asi jednoduše tím jaké na něj mám vzpomínky, na tu dobu a na některé scénky. Ano s nadhledem uznávám, že to zdaleka nemá na původního originál Beana a jeho vtipy. Ale jinak to miluju!(14.4.2018)

76 %(4.4.2007)

• boqvai.

Dejte tam 300 ... ustupte ... pal ... tuuuuuuuuuu ... nene, pan Bean je uz opravdu mrtvy a tyhle mrtvolne tiky jsou zcela zbytecne.(15.4.2007)

• obscurus

No z tohoto kúsku som bol dosť sklamaný. Úroveň humoru mi akosi nesadla aj napriek tomu, že série Mr. Beana som mal rád (asi som z toho už vyrástol :-). Po pravde, mám taký pocit, že som sa ani raz počas sledovania tohto filmu poriadne nezasmial, čo je na komédiu žalostný výsledok. Vlastne ani neviem za čo som dal 2 hviezdičky, ale zase v porovnaní s inými prepadákmi to nie je zas až také zlé a záver predsa len mal akú-takú iskru...(29.4.2007)

• Meleth

Neverila jsem tomu, ale je to tak. Tenhle film je katastrofa. Jak hluboko Rowan klesl... at pana Beana necha radeji naveky spat, nez takove filmy(24.5.2007)

• masik

Dal bych odpad, protoze takový až trapně nudný filmový blábol sem od Rowana Atkinsona necekal, ale protoze se jedná stále o postavu Mr. B. , u jehož seriálové podoby se vždy rád zasměji, dávám alespon hvezdičku útěchy. Příště přidat Rowane přidat...(28.5.2007)

• the_doctor

Krute, ale opravdu krute prestrelili, nebylo to vtipne a doufam, ze se Rowan Atkinson k tehle roli jiz nevrati. Radeji bych ho videl v nejakem novem pribehu o Blackadderovi.(7.7.2007)

Mr. Bean pro mne odjakživa představoval vrchol vytříbeného britského humoru. Dnes vidím, že podstatou každého filmu jsou sláva a peníze. Tedy každého filmu, který vznikne z bestselleru knižního, nebo třeba z televizních grotesek. Bean je prostě hvězda a na to všichni vsadili velký prachy! Výsledek však nestojí ani za polovinu toho, v co jsme doufali. Jistě, půvabná francouzská příroda, pár vtipných momentů a samotný Rowan Atkinson. Každopádně už to prostě není ono, kouzlo se vytratilo, tak jako v Největší filmové katastrofě, která dopadla ještě hůř. A třešničkou na dortu se stala skutečnost, že byl ze scénáře dočista vyškrtnut Beanův medvídek Teddy.(24.7.2007)

Naprostá GENIALNA oddychovka ... Clovek sa smeje od zaciatku do konca !!!(14.10.2007)

Váhám mezi 2 a 3, ale nakonec dám troječku. Jasně, žádná přelomová komedie to není a člověku, který zná Francii, přijde opravdu divné, že z Avignonu do Cannes se jede tři dny a ještě přes Viaduc de Millau, aby film hezky vypadal, ale o to tady nejde. Postava dítěte mi přišla zbytečná, festivalový film s Clayovým komentářem a záběry z Beanovy kamery byly zase děsně fajn. Některé gagy byly už provařené (ústřice), jiné zase potěšily (tanec pro peníze, scéna na pusté silnici s dědou na mopedu).(27.12.2007)

Skvele som sa s rodinou pobavil pri premiere. Ked vysiel film na DVD, nevahal som a tak sa pustal zhruba tyzden den co den, hlavne deti.... opat. A zistil som ze cim tento film dlhsie pozeram, tym viac sa bavim a zistujem ze aka svieza komedijka z toho vysla, svizne zostrihana, herecky sviezo zahrana, Emma de Caunes usmievava ako letne horuce slnko... skor len Roden mi tam pripadal ako by do filmu ani nechcel patrit.... Nie je to umelecke dielko, je to lahka komedia, ale na pocudovanie na konci si prave z radoby umeleckych filmov robi prcu... akoby sa chcelo povedat, neberte vsetko tak vazne, a uz vobec neberte tak vazne film ktory sa nesnazi o nic viac ako len schuti zabavit.... ved zivot je dostatocne krasny aby nemusel byt len vazny... o tom ta zaverecna plazoparty....(18.10.2008)

• sAreOn

Bohužel byl pro mě tento film utrpením. Myslel jsem, že to bude dobrá oddychovka a ejhe. Bean mě pobavil opravdu jen párkrát a to většinou ne zásluhou Atkinsona. Postava pana Beana se do filmu prostě nehodí. Nuda, nuda, nuda... O tom, už svědčí i fakt, že mě mnohem víc zaujal film Carsona Claye v produkci Carsona Claye s hlavním hercem Carsonem Clayem. Ta jedna * za konec filmu v Cannes.(29.1.2009)

No, průměr - ale jen ze sympatíí k Rowanovi a Karlu Rodenovi. S prvním filmem pana Beana se to strovnat nedá a s jeho groteskami už vůbec ne!(26.6.2009)

• brasek

Ako komédia je tento snímok zlyhanie na celej čiare! Otrasne nudné, nezaujímavé... už nechcem byť ako Mr. Bean.(17.8.2009)

• Vitex26

Třikrát fuj!!! Největší filmová katastrofa je to totiž až zde. Jakoby někdo znovu použil pytlík čaje, který už byl dávno vyluhovaný, a to před drahnou dobou. Pseudokomedie, která spíše než úsměv, vyvolá u diváka pocit marnosti a ztraceného času. Téhle slátanině tak nemá šanci pomoci ani slušné herecké obsazení, i když Emma de Caunesová vypadá skutečně dobře. Snad jen za ni ta 1*. Jinak se tomuto "dílu" doporučuji vyhnout velkým obloukem.(23.11.2009)

• Tomasson93

Mám ho rád, ale toto se opravdu moc (spíš vůbec) nepovedlo.(19.8.2010)

• Kybela

Největší filmová katastrofa už byla jen pouhým rozšířením vtipných krátkých scének a tento film je jednoduše odvar odvaru.(10.10.2010)

• Honzad007

Když se spojí opakovaná genialita jednoho herce s naprosto průměrným a ničím nezajímavým příběhem plným pomyslných berliček, které stále vedou jen ke starým a známým vtipům, jež zůstávají klasikou pouze u krátkých příběhů s Mr. Beanem, hold z toho prostě musí přijít prohra.(22.1.2011)

• elanista1

Len zostrih vsetkeho co sme uz videli do jedneho celku, sklada sa to len z jednotlivych Atkinsonovych ksichtov a situacii, ktore uz predviedol, cize som sa takmer vobec nebavil. Na povodnom Beanovi sa zabavam stale, aj po stykrat, dokonca aj na Najvacsej filmovej katastrofe pukam smiechmi, ale toto..(29.10.2011)

Naozaj skvelá komédia, ktorú som včera videl po 1.raz. Je pravda že za filmom : Mr.Bean trochu zaostáva, no komédia je to takisto skvelá, kde Atkinson ukazuje svoje veľké komediálne kvality.(30.10.2011)

Niektore sceny boli dobre, zasmial som sa, ale ako celok bol film takpovediac nudny. Postava Mr. Beana drzala cely film, inak nic.(2.9.2012)

Rozhodně stokrát vtipnější, než seriál. Já se nasmál dost. /65%/(13.11.2012)

• kedluben

krásnou jednu hvězdičku za "umělecky" akční nebo detektivní film (lépe řečeno) s williemem dafoem.... jak se nad sebou rozněžnil!!! ale bean? vrchol trapnosti.(21.12.2012)

• Eseter

Klasického Mr. Beana mám ráda a myslela jsem si, že tenhle film bude v podobném duchu. Čekalo mě však jen obrovské zklamání. Samotný Bean by ještě šel, ale příběh okolo něj byl hrozný. Zápletka s Rodenem a jeho synem byla asi nejhorší. Samé trapné náhody a vtipy skoro žádné. Jediné, co se mi líbilo, byla scéna, kdy začíná premiéra filmu a Beanovi se povede místo něj ukázat diváků svůj film. Jinak je to ale ztráta času.(19.2.2013)

výborný relax a la ružový panter opäť v akcii. najviac ma na týchto filmoch baví, že naozaj pobavia našu komplet rodinu, vrátane mačiek a psa, a to je dnes viac ako dosť. tu sa dalo dokonca schuti zasmiať, film rozhodne nie je predstavou remaku toho, čo už pán fazuľka natočil. fajn.(7.3.2013)

Film jsem viděl až v roce 2013. Dlouho jsem neměl vůbec chuť se na něj dívat, protože jsem čekal, že to bude stejná katastrofa jako ten první celovečerák. Ovšem byl jsem mile překvapen. Recyklování známých gagů mě zamrzelo, tím si tvůrci moc nepomohli. Naštěstí přišli i s novými věcmi a vznikla situační komedie s dobře gradujícím řetězcem nešťastných náhod, omylů a průšvihů. I vizuálně byl film velmi sympatický, s dobrou kamerou, doplněnou o "autentické" záběry Beanovy malé kamery, kterou důsledně zaznamenává všechny své trampoty. Dětský hrdina, navíc Rus je už poněkud sporná záležitost. Bean v celovečerním provedení nutně ztrácí to intimní kouzlo krátkých epizod, odehrávajících se v reáliích Británie 80. a 90. let. Je tady ještě víc vytržen ze svého přirozeného prostředí, do kterého tak jako tak příliš nezapadal. Naštěstí moc nemluví, zachovává si to své tajemné podivínství. Autoři naštěstí neměli potřebu nám o postavě něco vysvětlovat a odhalovat. U této postavy není důležité čím se živí, nebo kde má rodiče. Důležité je, kde se mu zrovna zasekne kravata, nebo v jaké krkolomné společenské situaci se zase ocitne. A to pro odpočinkový film na nedělní večer bohatě stačí.(9.6.2013)

• fafejt001

NO ČEKAL JSEM TO LEPŠÍ . ŠKODA , ŠKODA .(4.7.2013)

• a0001

Z pána Debila pokus urobiť ešte niečo viac, vydarilo sa. Šialené dementné a trápne.(29.12.2013)

Letní komedie, která je lehce úsměvná. není to žádná řachanda, ale koukatelné to je.(21.10.2014)

Poměrně zdařilý filmeček, avšak seriál byl o dost lepší.(31.12.2016)

Vtipná Mr. Beanovka, ktorá sa na nič nehrá a dáva nám svoju vlastnú dávku milého a nevinného humoru. Ja som sa skvelo bavil a rád si dakedy film pozriem znova.(15.12.2017)

• weth

Mno tak na prázdniny pana Beana jsem byl do kina vytažen, tedy sám od sebe bych na film nešel. První polovina filmu je spíše podobná klasickým televizním skečům(dokonce jsem se nemohl zbavit dojmu že už jsem dost vtípků viděl), na kterých se asi nemůže film celý postavit. Proto přichází polovina druhá, která se ovšem jaksi rozplizla... Síla pana Beana tkví v tom jak je to hroznej blb a hodně věcí dělá prostě "po svým". To že dostanou prostor další postavy vidím spíš na škodu. Film mohli tvůrci osekat na hodinu, možná by to bylo lepší.. Závěr v Cannes je už trochu trapnej, takový "hurá, už se tam konečně dostal".. Takže jedna hvězdička za útěk na motorce který mě opravdu pobavil a druhá hvězda za Beana v nacistické uniformě...(20.4.2007)

Rozhodně se mi libil mnohem víc než Bean - filmová katastrofa, tento film je tak nějak více evropský, stravitelnější. Film má kolísavou dějovou a komickou linku. V průběhu sledování bych dal max. 3 hvězdy, ale příjemný happy end a celkově pozitivní vyznění filmu mě přimělo dát hvězdičky 4 (-:(23.5.2007)

Aaaale taka rodinna komedia, sem tam pobavi. Nastastie to ma len hodinu a nieco, tak nehroi zeby ste sa zacali nudit. Emma de Caunes je pekna (oproti Science of sleep:).(11.6.2007)

• kokesh

Bihužel, tímto byla série Mr. Beana zakončena opravdu nedůstojně. Během sledování filmu jsem přemýšlel, zda je toto dílo trapnější, nebo nudnější. Teď, po nějaké době si myslím, že obojí. Film má absolutně nebeanovskou atmosféru, vypadá jak pokus o amatérskou kopii. Jediný vtip, kterému jsem se zasmál a dokonce si jej pamatuji ještě teď je převlek za matku v Cannes. Celá scéna včetně ručně malovaného VIP pasu nemá chybu. Ale na sledování krátké scénky ukryté uprostřed 90 miuntového utrpení bych podruhé opravdu již neměl.(3.7.2007)

Mr. Bean je televízna hviezda, o tom niet pochýb. Jeho polhodinové eskapády mali toľko šťavy, ako máloktoré televízne s(h)itcomy. Beanova detinskosť, bezuzdná fantázia a neopakovateľný herecký prejav Rowana Atkinsona to sú devízy tohoto malého veľkého smoliara. Dostať niečo také na strieborné plátno dá zabrať a nie vždy sa musí podariť. Prvý celovečerný film Mr. Bean - Najväčšia filmová katastrofa bol sériou skečou spojených dejovou líniou, ktorá podľa mňa fungovala najmenej. Fanúšikovia Mr. Beana sú zvyknutí, že ich hrdina sa v šialených situáciách motá okolo jedného problému, ktorý rieši znova a znova s detinskou zaťatosťou. Vo Filmovej katastrofe vychádzal hlavný hrdina skôr ako kombinácia dieťaťa a MacGyvera, keď svoje infantilné nápady dopĺňal zložitými a prekombinovanými postupmi. Mr. Bean dej nepotrebuje. Zrejme si to uvedomili tvorcovia nového celovečerného filmu Prázdniny Mr. Beana a deju je vo filme skutočne málo. Vyhovieť všetkým však nieje možné a tak to, čo Beanovi fanúšikovia vítajú, bežný divák vníma ako chybu. Prázdniny Mr. Beana sú výbornou celovečernou eskapádou, kde uvidíte Atkinsonovu najznámejšiu postavu presne tak, ako ste na ňu zvyknutí a kontrovať mu pritom budú vynikajúci Willem Dafoe (jeho filmový kúsok je skutočne úchvatný), krásna Emma de Caunes a Karel Roden so svojími daľšími 15 minútami slávy.(28.8.2007)

• Rozmarýna

Zasmála jsem se scéně s ústřicema, ale jinak to byla pěkná nuda. Atkinson se tentokrát pitvořil víc než bylo nutné. Závěr filmu v kině v Cannes, jsem už jen přetrpěla, jak mě to nudilo.(30.8.2007)

• Warapeidza

Nuda, na to, jakou to má značku docela propadák. Pár podařených scén (závodníci na kole, natáčení reklamy a hlavně pak celý festivalový film) zachraňují Prázdniny od potupné jedné hvězdičky...(6.10.2007)

Druhý film s panem Beanem je uhněten ze zcela jiného těsta, přesto ho hodnotím stejně jako jeho staršího brášku. Zatímco ten starší je svým naturelem Američan, ten mladší patří do Evropy. Leckomu asi nejde moc pod nos, že Prázdniny pana Beana nejsou zrovna třeskutě vtipné, zřejmě kvůli tomu, že většina vtípků je jen převzata ze seriálu. Mně to však vůbec nevadilo. Nové dobrodružství představuje spíše nostalgické ohlédnutí za minulým fenoménem. Autoři si pravděpodobně uvědomili, že modernizovat Beana by byla svatokrádež. Film je nasáklý takovou milou, harmonickou, uklidňující atmosférou a právě tak má podle mě dovolená vypadat. Prostě jsem se u toho jen nesmál nahlas. Pro někoho by to "jen" mělo být v uvozovkách.(30.11.2007)

• Anýz

Tento film se mi moc nelíbil. Na komedii je tu málo humoru a dost často jsem se u toho nudil. Cesty pana Beana jsou sice občas humorné, ale jeho vtipy jsou už okoukané. Asi je dobře, že už toho hraní nechal.(15.6.2008)

• Lady_Q.E

Beane, když už ani ty nejsi vtipnej...Všichni příznivci pana Beana a dobrých filmů by se měli držet co nejdál od téhle infantilní slátaniny. Po celou dobu sledování filmu mi bylo Atkinsona hodně líto.(15.1.2009)

průměrný příběh, člověk se ani nezasměje, žádné nové vtipy od Beana.(16.3.2009)

Viděno ve žlutém autobuse nejmenované dopravní společnosti. U nudných scén se parádně usínalo, u těch zábavnějších jsem se párkrát zasmál.. takže zlatý střed. 50%(12.8.2009)

• Tomsterson

Co k tomu říct, nejhorší Atkinson, který ode mě dostává jednu hvězdičku pouze za záverečné scénku z Cannes.(3.1.2010)

Hlavní postava, známý Rowan Atkinson, se zde moc nepředvedl, ale nadruhou stranu film disponuje i neanglickým a nesuchým humorem, což bych nečekal po předešlých seriích, avšak zde se mi to vyloženě líbí. Je to poprvé, co se v "Beanovi" objevují prvký klasické humoru, čeští herci a hlavně příběh a zároveň je to propojeno s klasikou od Atkinsna, což je dobře... Co se týče zasazením do prostoru a událostí, tak mi přišlo zajímavé zasazení do Festival du Film a Canes, mého oblíbeného francouzského vetivalu a zároveň propojení s cestou a tím vším, avšak poslední úsek na pláži už tak povedený enbyl, byl až podivný, ale nijak to neovlivnilo zážitek z filmu, takže dávám 5/5, ačkoliv výkon hl. postavy byl průměrný.(20.11.2010)

Film má několik povedených částí (např. Bean na kole, scéna s tankem, loupež "motorky" a jiné skeče), ale jako celek je to nic moc. Zvlášť závěr má klesající tendenci a zpěv na pláži tento snímek dokonale sráží až ke trapnosti. Slabší 3* a to hlavně taky proto, že mám Beana rád...(21.11.2010)

• schindler

Krátké filmečky byly dokonalé, první celovečerák díky slušnému scénáři celkem ušel, ale toto se nepovedlo. Ty 2 hvězdičky dávám hlavně proto, že chovám k panu Atkinsonovi určitý respekt. Problém je v tom, že Mr. Bean nezleze z kamery, takže se díváme na nekonečný sled scének, které jsou nenápadité a některé dokonce opakované z minulých eskapád. Scénář trapný, Roden trapný, reklama na Francii průměrný. Teda, kdo by to řekl, že se budu nudit ve filmu, kde je v názvu Mr. Bean.(21.11.2010)

• watchtower

Při vší úctě ke skečům jinak velmi oblíbeným je toto vařením z vody. A dabing Lábuse se tam prostě nehodí.(21.11.2010)

No ja neviem. Staré série s Beanom som nepozerával často, a niekedy mi pripadli trochu "suché". A tak som k tomuto filmu pristupoval s rezervou. Ale - bavil som sa výborne. Akurát na tie 4*. Atkinson vôbec neprehráva, humor je ľudský, v medziach reality a navyše je to aj dobrodružná zábava. Slušný nadpriemer, ktorý si dokonca hodlám zohnať v permanentnejšej forme... asi DVD. :o)(21.11.2010)

Poprvé jsem byl na premiéře v kině a bral to jako takovou lehkou letní oddechovku. Nyní viděno podruhé v rodinném kruhu. Pravda, je to taková blbina o ničem, kde hlavní je blbnutí Beana. Chvílemi jsou ty kraviny ale opravdu k popukání, chvílemi celkem nuda. Celkově něco přes 70% a 4*, i když více již vidět nemusím. 21.11.10. Opět jsem se podíval s rodinou 27.3.2015 a i když jsme se párkrát dobře zasmáli, musím říct, že scénář je slabý a dokonce i fórky Beana jsou některé již opakované. 65% a snižuji na 3*.(21.11.2010)

Film splnil očekávání, a i to je nutno ocenit.(4.12.2010)

• honza1205

Neměla to bejt komedie?Jak to,že to má na CSFD víc jak 10% ?Vám asi dali místo popcornu houbičky,že jo?Tak to se máte.(3.10.2011)

• thedien

Naprosté zklamání! Rowan Atkinson nedokáže ani s přehrávanými grimasami vykouzlit úsměv na rtech. Film nepřináší vůbec nic nového. Všechny skeče jsou okoukané a nebo jsou naprosto nevtipné. Nesouhlasím s některými komentáři - problém je samozřejmě ve scénáři, ale také v Atkinsonovi. Tak moc se snaží být Mr. Beanem, že místy degraduje roli na pouhé přehnané pitvoření se bez nějakého vtipu nebo nápadu. Během filmu se člověk maximálně několikrát pousměje. Je to smutný následovník Mr. Beana a několikrát jsem uvažoval, že film vypnu a pustím si něco zábavnějšího. Jedna hvězda za těch pár úsměvů a za odkaz Mr. Beana. Také potěší přítomnost Karla Rodena, i když ne tak moc jako třeba v neprůstřelném mnichovi. Vidět tenhle film už nepotřebuju.(17.11.2011)

Bohužel... pár vtípků, které jsem u Beana viděl, při pár jsem se i zasmál, ale více jak na tři hvězdy to nedosáhne. :((22.12.2011)

• borohub

Jakýsi slepenec všech epizod do jedné, bohužel důvodu k smíchu tam moc nebylo, ke všemu jsem měl "dabovanou verzi" ve které 3/4 filmu mluvili francouzsky a nebyly tam titulky, ale tak to už je moje chyba, špatné 2 hvězdy(17.2.2012)

• ELDoctorow

Ach, Lietajúce špagetové monštrum, prečo? Takto sprzniť svoje vlastné dieťa, to sa len tak nevidí. A keď aj vidí, zväčša za to matku aspoň zatvoria, no podľa všetkého, čo viem sa Atkinson i Curtis stále pohybujú na slobode. Ale konkrétne k filmu - väčšinou je to len trápne, s hroznými hercami (to decko by som s radosťou predhodil nejakému medzinárodnému gangu pedofilov) a niekoľkými scénkami priamo ukradnutými zo seriálu. Ako mohli toto zneuctenie Atkinson a Curtis dopustiť nechápem. To sú dnes koks a kurvy tak drahé, že je treba nahrabať každý miliónik čo sa dá? Veď to mala byť dôstojná rozlúčka s postavou a pri tom ešte aj ten priemerný prvý Beanovský film je oproti tomuto kandidát na Najlepšiu komédiu desaťročia. A k Willemovi Dafoeovi, ktorého mám rád, len toľko – Will, dúfam, že členovia tvojej rodiny, čo ti ich uniesli, aby ťa v tejto sračke donútili hrať, sa ti po nakrúcaní vrátili celý a v poriadku.(20.3.2012)

Super film se skvělou muzikou, oklopující skvělá příroda francouzka. Pět hvězdiček si to určitě zaslouží.(3.4.2012)

• VanBradley89

On už ani první film nebyl žádný zázrak, ale dalo se to. Bohužel tohle už je jen blbost bez ladu a sladu.(24.2.2013)

Skvělý film u kterého jsem se nepřestal bavit, občas mě tam štvala věčná smůla Mr. Beana ale to bylo jediný. Atkinsonova mimika je úžasná, je vidět jak si to užívá a že to hraje s chutí a radostí! 8/10(10.6.2013)

Nechápu, proč tam Bean nemá Teddyho, v některých scénkách, třeba jak se snaží rozveselit ve vlaku kluka jsem čekal, že ho vytasí. Takže také díky tomu čtyři hvězdy.(15.8.2013)

• chosan

Oproti prvnímu filmu slabota!(3.10.2013)

U tohoto filmu jsem se "řáchal" smíchy často. Mr.Beana prostě zbožnuju. :)(15.12.2013)

O něco slabší než první díl, ale pořád je to pako. S velkou dávkou štěstí.(11.9.2014)

taky úžasní! jenom přitom fransouském mluvení to mohli dát český titulky(4.9.2015)

Síce to už nieje ten náš starý seriálový Mr. Bean, ale ešte stále je sa na čom smiať. U mňa 70%.(28.9.2015)

Určité kousky jsou celkem úsměvné, ale na ty scénky to fakt nemá.(25.4.2016)

• wolvik29

Jedna hviezda za film Willema Dafoea. Tento štýl humoru mi uchádza, dokonca mi až vadí.(10.8.2016)

• Al90

Mistama nuda,hodne slabe na Mr Beana,serial bezkonkurecne lepsi nez veskere filmy s panem Beanem..Premyslel jsem zda se dodivat ale kvuli respektu a nostalgii k serialu,jsem to udelal :)(13.4.2017)

• Tartalus

První půlka šíleně nudná a nevtipná, druhá půlka lepší, ale očekával jsem mnohem více. Za celý film jsem se skoro nezasmál a to mám Mr. Beana ve velké oblibě.(26.8.2017)

Rowan Atkinson baví i bez proslovů a uštěpačnosti. Moderní styl a trefný humor přináší přirozenou podívanou. Tato komedie je dovádivě infantilní a mění osobnost titulního hrdiny. Zde je dobročinný, chaotický a přátelský, kdežto v seriálu je i egoistický a záludný. Scénář je chytrý a originální, díky čemuž není dílo afektované, což považuji za pomyslný vrchol. :) (viděno s 2. dabingem)(3.8.2018)

• Skylwalker42

Tohle se nemělo realizovat :( Zatímco první filmový Bean byl opravdu vtipný a měl skvělý scénář s obrazem, tohle bylo moc zoufalé :( Ani jindy skvělý Roden to nespasí. Jedná hvězda za Francii a druhá za Defeoa.(27.1.2019)

• Janickap

Pan Bean už není pan Bean. Jak ráda bych viděla ve filmu alespoň nějakou podařenou kopii scénky ze seriálu. Nedočkala jsem se, většinou je to trapárna se šílenými Atkinsonovými ksichtíky. Ty dvě hvězdičky dávám za povedený závěr na festivalu, kdy jsem se snad jedinkrát od srdce zasmála... Tohle je konce pana Beana... :'((30.3.2007)

Rachtanda.(5.4.2007)

• Benilta

Film, který má pobavit velkým způsobem, ale daří se mu to bohužel jen z poloviny. Ráda bych dala necelé 3* a napsala, že si to film i přes své mouchy zaslouží, ale on si to bohužel přes opravdu trapné momenty, někdy velice nudné a zdlouhavé scény, nezaslouží. Je mi líto. Ráda bych se už jednou provždy s panem Beanem rozloučila, protože už dokázal, že je dobrým komikem a tím, že se svou kariérou nehodlá rozloučit (i když tohle má být prý naposledy), jen ztrapňuje a ukazuje, že mu humor dochází.(31.7.2007)

dost jsem se bál kritiky, že to bude blbost, ale výsledek byl vcelku ucházející. Přetrpět prvních 20-30 minut a pak začal film nabírat trochu obrátky. pak už se to docela rozjelo(7.8.2007)

• FlashFXP

Veľmi slabé. Všetky skeče tu už boli a v lepšom prevedení. Asi došli nápady. A hlavne grimasy sú strašne silené. Dve hviezdičky dávam len kvôli tej chutnučkej Emme de Caunes.(6.9.2007)

• McIron

Tohle přece Rowan Atkinson nemá zapotřebí, hvězdička za to, že v průběhu hodiny a půl jsem se asi tak jeden a půlkrát zasmál a dávat "odpad!" by mi přece jen připadalo neuctivé vůči legendě, ale možná by si to zasloužila...(27.9.2007)

• smalda

Tento film nepřináší bohužel naprosto nic nového.Je to pouze směska špatně kopírovaných epizod Mr.Beana. Klasika se má nechat být!(30.1.2008)

• Arthas06

Na tento film som sa veľmi tešil veď Pán Bean patrí medzi najlepších komikov, ale úplne ma sklamal. Keď to porovnám s tým čo už doteraz natočil tak toto je hrozné. Film bol dosť očakávaný medzi fanúšikmi, ktorý sa naň určite tešili a čakali od toho veľa, ale film úplne sklamal vo všetkom. Bolo tam málo komických scén a ani dej filmu nebol dobre spracovaný. Zasmial som sa tam asi raz. A toto je pre takýto film veľké mínus. Môj názor je odpad!!(5.2.2008)

Prostě Bean... Delší, se složitějším příběhem, ale stále suprovej(8.4.2008)

• robzombie

Starej dobrej Bean dokáže bavit přesně v těch 20 min. seriálech... vše ostatní je nudnej balast...(8.6.2009)

rozhodne mi to neprislo tak spatny, jak pravi hodnoceni. Pan Bean navazuje na stare grotesky a prevadi je do moderni podoby. Mimochodem, vsimli jste si, ze obcas dela stejne pohyby a je stejne rozcuvchany, jako Chaplin v felmu Diktator? Dalsi navaznost k tomuto filmu je ve scene, kdy se Bean dostane na nataceni historickeho filmu, kde ho obleknou do nacisticke uniformy. Chaplin je rozhodne lepsi, ale kdyby pusobil v soucastnosti, mozna by se venoval stejnemu typu filmu.(2.1.2010)

Neuvěřitelně jsem se bavil a žasl nad komickou debilitou Beana :D Beanovská klasika která stojí za schlídnutí.(3.6.2010)

Asi nejhorší Bean co jsem viděla. Tři hvězdičky zvědá jen fakt, že konečný setřih kamery přes původní snímek byl prostě super.... a ještě něco, všimli jste si Rodena?!(24.7.2010)

Myslím, že Prázdniny pana Beana jsou skvělé kino se smálo bez ustání celou dobu, nejvíce při geniální playbackové scéně. Myslím, že Bean neztratil nic na svém humoru a těším se na jeho další filmové ztvárnění, které na sebe určitě nenechá příliš dlouho čekat.(21.9.2010)

• Monyfik

Komedie k pláči.(20.11.2010)

Skvělá komedie, která má v hlavní roli krále všech komiků Mr. Beana. Tento chlapík toho sice moc nenamluví, ale to vůbec nevádí. Jeho originální pošklebky a grimasy a hlavně nevyčerpatelný repertoár nejrůznějších přiblble geniálních nápadů rozhodně parádně pobaví. Samozřejmě se zde objevuje plno zmatků, jež tento chlapík zvládá taky dokonale. Problém však vidím v ostatních hercích, kteří ač se snaží, tak zaostávají, ale to je vzhledem ke genialitě Beana celkem samozřejmé.(22.11.2010)

Na Beana se prostě nemohu zlobit, že to bylo tak slabý(19.4.2011)

Rovan Atkinson o5 ve filmu :) Prázdniny pana Beana, hodnotím jako klasiku těchto žánrů. Film má drive a o komické situace nouze rozhodně není. Taktéž mě potěšilo, že si ve snímku zahrál i Karel Roden. Závěr : dobrá hudba, která určitě ve scénách seděla. I kamera má velký obdiv. 85%(13.7.2011)

Ne moc dobrá varianta Mr. Beana, ne že by byl film "špatný", ale lidi starší 15ti let se u toho prostě mockrát nezasmějí. Ať jsem se snažil jakkoliv, úsměv mi vyšel jenom asi pětkrát. Musím ale říct, že mě film dostal do pohodové prázdninové nálady :).(8.8.2011)

• Two.Swallow

Jakože Mr. Beana k smrti zbožňuju, ale budu předstírat, že tenhle film jsem neviděla...(20.10.2011)

Občas som si hovoril čo to má spoločného s Beanom , skoro žiadny nový humor , scenár absolútne na dne ale ten koniec to bola paráda hlavne Dafoe s jeho režisérskymi schopnosťami a tak mi z toho vznikne celkom slušných 75 % :)(30.10.2011)

• hwnd

Nevím, koho napadlo tuto trapnou nudu ještě dorazit naprosto šíleným dabingem, ale zážitek příšerný a dílo nedokoukatelné. Tohle snad nebyl "ten" mr bean, jinak si to nedovedu vysvětlit. Ani nevím, proč to není odpad, možná z nostalgie...(4.2.2012)

Asi to nebude ode mně úplně objektivní - miluji road movie (jestli se tenhle film tak dá nazvat) a po jedné dávné cestě autobusem do Anglie (hádejte, co nám tam pouštěli na videu) můžu i Mr. Beana. Tenhle film je určitě krom jiném i reklama na Cannes, rychlovlaky TGV a Francii jako takovou, ale tak nějak to do sebe zapadá. A závěr (v kině), ten prostě nemá chybu.(5.2.2012)

Všiml jsem si že mnoho lidí od filmu očekávalo něco jiného. Já konec konců taky, ale toto podání se mi líbilo. Není to až tak moc stavěno na klasice Mr. Beana a byl zde více cítit nějaký příběh s humornými prvky - ne humorné prvky se špetkou příběhu. To je asi hlavní rozdíl oproti klasice. Některé pasáže mohly být originálnější nebo více dotažené. Bodík navíc dávám za pěknou výpravu a kamera byla taky slušná. Jediné co mi asi na celém fimu vadilo je konec - vůbec nesedí k celému filmu zkazil co se dalo. I tak to vidím jako mírný nadprůměr.(19.3.2012)

• homer20

Bohužel smutné rozloučení s televizní legendou... Mr.Beana mám rád i přes několikanásobné reprízy,ale tenhle film mě velice zklamal. Nic nového,jen opakování stokráte viděného,jen v novém kabátu. Dvě * dávám spíš jen ze soucitu. Zasloužil jste si daleko lepší rozloučení Pane Beane!(1.5.2012)

• burg

Těžko hledám vhodná slova. Bean nudí vlastně díky sám sobě. Vždyť jen sebral starý dobrý scénky z anglie a napasoval je do nového obleku! A padesátkrát opakovaný vtip opravdu přestává být vtipný...(27.8.2012)

Nechápu proč má tento film tak malé hodnocení. Že není tolik vtipný? No a co? Rowan Atkinson ukázal, že umí hrát i bez srandiček. Mě se tento film líbil snad ještě víc než Beanovy scénky u zubaře atd. Byl vtipný, napínavý a měl děj. Navíc se v něm ukázal jako jedna, no, dejme tomu, z hlavních postav Karel Roden. Krásná Francie a Německo tento film ozvláštnily, navíc minimální scénář a dobrá hudba. Něco naprosto odlišného od novodobých amerických slaďáků na jedno brdo.(27.10.2012)

Sice to nebylo k popukání, ale já si tuhle oddychovku celkem užil.(13.1.2013)

• mikehoblog

Ale jo, pár dobrých džouků se tam našlo......pár......(9.6.2013)

Bohužel průměrný až podprůměrný film. S britskými epizodami, kde se člověk směje skoro od začátku do konce, to má velmi málo společného....pro celovečerní film se prostě p. Bean nehodí.(9.6.2013)

• Reniii

Pamatuji si jak jsem v ruce držela DVD a natěšeně spouštěla film těšila jsem se na cca hodinu a půl plnou povedené srandy. Po shlédnutí šečteno a podtrženo: zasmála jsem se asi tak 2x a říkala si Bože za co. Na začátku předem jasná výhra, jinak by to mohli rovnou zabalit a ve Francii šel děj od 10 k 5. Myslím, že filmaři měli zůstat jen u televizních dílů a modlím se, aby je nenapadl nějaký ještě blbější námět k dalšímu filmu. Moje hodnocení je 25%.(20.8.2013)

• damapo

Nuda. Zasmál jsem se asi tolikrát, že bych to napočítal na prstech jedné ruky. Hvězdičku přidávám za Atkinsona jako takového, protože jeho jedinečné obličeje se prostě nedají ani napodobit.(7.9.2013)

• Profík

V prvním převedení na plátno Bean ještě fungoval, byl tam solidní příběh a mě ani moc nevadilo, že v podstatě vykrádá svůj seriál. Tady však vykrádá především nudu a je to velká škoda, protože potenciál by to podle mě mělo. Ostatně, s Beanem má potenciál leccos. Takhle bohužel pouhé 2 hvězdy a 45%.(22.10.2013)

Treba to proste pochopiť a potom to ide(10.11.2013)

Opakující se vtipy mě zklamaly, co si budem povídat, ale bylo to shlédnutelné a děj celkem dobře plynul. Krátké filmy s Mr. Beanem jsou mnohem lepší, ale ani tohle nebyl tak špatný počin. 55%(1.5.2014)

• migr

Absolutní trapnost oproti originálu 42%(23.5.2014)

Jistě, u takového filmu nelze očekávat stejně vysokou úroveň humoru jako u krátkých grotesek. Ale rozhodně to mohli udělat mnohem horší a i když zde není možné nalézt přílišnou uměleckou úroveň, já ten konec prostě miluju... A vlastnoručně vyrobené vstupenky nebo co to bylo :D(27.7.2014)

Pobavilo, ale asi jsem od toho čekal více. Mnohem více jsem se bavil u snímku Mr. Bean: Největší filmová katastrofa. Navíc v jednom momentu jsem se zcela ztratil - a to tehdy, když Beana vyzvedne herečka v Broukovi. Chvilku trvalo, než jsem si jí spojil s předchozím dějem.(12.10.2014)

• Elmont

Asi nejslabší Bean, kterého jsem kdy viděla.(24.10.2014)

Rowan Atkinson je génius, jenž mě svým humorem vždy neskutečně potěší.(30.10.2014)

• AndreiRanger

Je to děs běs. Takové chování netoleruji ani u animáků, natož u živých herců. Netuším co tím chtěl básník říci, nebo vlastně neříci, ale prachobyčejné vrážení do věcí, zapomínání všeho a všude bez jediného slova... Opravdu propad tak o pět pater a to skrze panelové bloky! Pakliže přetrpíte prvních 60minut, ve zbytku filmu se i trochu pobavíte, tam začne Bean mluvit a tím se to decentně napraví...(4.2.2015)

Film je potřeba vidět v originále, jinak je zábava poloviční. Dle mého jeden z nejlepších filmů Rowana Atkinsona.(12.7.2015)

Upřímně, nevím co proti této komedii všichni mají. Mě to nepřišlo tedy jako nějaká díra do filmografie, ale každopádně to určitě nějak hrozné nebylo. Né poprvé viděný styl snímku který se skládá ze amaterského natáčení kamerou a profesionálního natáčení. Na filmu se mi ve velkém líbil nádech francie a léta, ale hlavně věc která by si zasloužila obrovský obdiv a děkování a to je hudba. Hudba se prostě hodila ke každé situaci byla chytlavá hodila se do příběhu prostě tam zapadala úžasně. Ale zase tam byla věc která se mi moc nehodila a to je opakování a to né opakování záběrů nebo tak, ale to co se tam dělo např. že se Bean zasekl v automatu potom mu odletěla jízdenka atd.. To v člověku vyvolávalo ten špatný pocit nudy. Ale když je člověk milovník komedií a hodně odolný tak to docela jde. 4 hvězdy.(28.5.2016)

Nejlepší hraný film od Rowana Atkinsona. 5 hvězdiček *****(9.5.2018)

76%(26.5.2018)

Vynikajúca komédia na čele s fenomenálnym Rowanom Atkinsnom. Môj druhý najoblúbenejší komik (po Luis de Funesovi) ani v tomto filme nesklamal ba čo viac, jeho prázdniny považujem zároveň za jeho najlepší filmový výkon. Skvele mu sekunduje Willem Dafoe (ďalší môj oblúbenec z filmov Spiderman a Nebezpečná rýchlosť 2). Takmer každá scénka je mimoriadne vtipná a originálna a Mr. Bean ma svojimi gestami, grimasami, poľutovaniahodným správaním (pri žobraní na stanici), spievaním na námestí, či naháňaním spadnutého lístka, stopovaním a hlavne natáčaním svojho strešteného videa na kameru neustále bavil. Scénu v reštaurácii považujem za kultovú a záverečné premietanie filmu na festivale v Cannes za veľkolepé a dojemné zároveň. Komédie s ním majú také svojské čaro, kde okrem poriadnej dávky humoru a sarkazmu dostane divák aj niečo viac...V tomto prípade je to dojemný záver a krásne zábery na Francúzsku riviéru. Nebyť tej Beanovej mihotajúcej sa kamery tak možno dám plný počet. 85%(3.12.2018)

Na Mr. Beana slabé. | 55% |(12.3.2019)