Prázdniny pana Beana

Prázdniny pána Beana

Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie / Německo, 2007, 90 min

• MM_Ramone

Na herecké kreácie Angličana Rowana Atkinsona, čo predvádza v úlohe komickej postavičky Mr.Beana si asi nikdy nezvyknem. Vôbec nedokážem pochopiť jeho všeobecnú popularitu. Mne to stále pripadá akesi úchylné. Jeho humor mi je na míle vzdialený. Jednoznačne mentálne postihnutý, nemý mím a jeho nevšedné dobrodružstvá. Seriálové epizódy by som ešte ako tak dokázal zniesť, ale filmové pokusy pána Beana ma doslova urážajú. "Prázdniny pána Beana" nestoja za pozornosť. Možno tak Karel Roden a Willem Dafoe, ktorý si tu zahrali dve vedľajšie postavy. Ale ani to tejto turbo komédii moc nepomohlo. *(28.10.2012)

Mr.Bean míří na jih Francie,aby si na zdejším slunci užil klidné ničím nerušené prázdniny.Při cestě z Londýna do jeho cíle po něm ale zbývá spoušt a zmatek ! Tam kde se Bean mihne je pořádná pohroma.Vše vyvrcholí neplánovaným promítáním jeho kamerové nahrávky na filmovém festivalu Cannes.Film je celkově podle mě lepší ne jednička je více k zasmání doporočuji všem !(11.8.2007)

Tak mně se další bláznivý příběh pana Beana líbil. Je to pohodová rodinná komedie, a dokonce jsem se několikrát fakt zasmál. Jediné co bych asi vytkl, bylo to, že Bean už svoje pohybové kreace trochu přehrával, ale to se dá odpustit:-)pro mě pěkných 80%(16.9.2007)

• dzej dzej

Jak zde několik lidí správně napsalo tohle NENÍ Mr. Bean. Ten pravý žije v minimalistických půlhodinových skečích, nepotřebuje efektní scény, překombinované zápletky ani jakékoliv jiné filmařské berličky, ten pravý je utopen v osmdesátkové patině thatcherovské Velké Británie. Prázdniny jsou veskrze trapným a nudným filmem, který se líbí maximálně šestiletým dětem a který obsahuje jen jediný vcelku oslnivý moment (ano, film Plyaback Time režiséra Carsona Claye který bych strašně rád viděl celý).(4.10.2007)

Kam sa podel náš starý dobrý Mr.Bean? Na začiatku, to pre mňa vyzeralo katastroficky. Neskôr sa mi to začalo páčiť a na konci som sa úprimne smiala. Neviem sa však zbaviť porovnávania nového a starého pána B. Preto 50%(13.8.2009)

• darkrobyk

Velké zklamání! Pana Beana mám rád a vždy mě dokázal pobavit. Když ho R.Atkinson pověsil na hřebík, říkal jsem si O.K., škoda, ale asi to tak má být. Jak vidno, reinkarnace se hrubě nezdařila. Zvládl jsem bohužel jen 27 minut filmu a odpadl. Pane Beane, táhněte do pekel!(21.11.2010)

• Socraates

Ajajaj! Tohle jsem neměl vidět! Beana mám totiž moc rád .... Hvězdička za Dafoea a vše kolem jeho postavy.(12.6.2013)

Přesto, že mám Mr. Beana rád, si myslím, že se mu ty filmy moc nepovedly.(1.11.2018)

• Rocky62

Zřejmě ještě nemám vyléčený smysl pro humor, ale faktem je, že jsem se za celou dobu jednou pousmál a toť vše. Očekával jsem Beana, jakého znám z nesmrtelného seriálu, ale připadalo mi, že vidím někoho, kdo se pravého Beana snaží pouze napodobit a nedaří se mu to. Díky tomu mě neuchvátila ani jedna obličejová kreace, trapná je scéna v restauraci, která je, až na pár drobných úprav okopírovaná ze seriálové epizody a celkově mi připadalo, že Bean ze sebe dělá většího blbce, než je zdrávo (viz zapomenutí kufru ve vlaku, peněženky na automatu a běh za lístkem na autobus). Možná stárnu já, možná pan Bean, ale u těchto prázdnin jsem málem zemřel nudou. 15%(19.4.2012)

• Tsuki

Zklamání, od filmu s Mr. Beanem bych čekala, že bude vtipnější. Bohužel tomu tak nebylo. ~(1,2)~(10.2.2009)

• klerik

Na rozdiel od predošlého "hraného" Beana je toto naozaj filmová katastrofa. Skeče vôbec nefungujú a sú len slabým odvarom už videného. Vtipný je len samotný Atkinson, ale to na celovečerák rozhodne nestačí. BEAN mal otrepaný príbeh, ale aspoň nejaký mal, tu scenárista rezignoval. Myslým, že rezignuje aj väčšina fanúšikov Mr. Beana...(26.11.2011)

Nezapomenutelná scéna, když Bean stopuje tu motorku a pak ji ukradne.. to jsem fakt doslova brečel smíchy. Miluju Beana.(6.3.2018)

• jojinecko

1,5*/5...Neslávny koniec môjho obľúbeného Mr. Beana, na ktorého staré skeče nedám dopustiť. Hanba a trápnosť v jednom, ktorú nezachráni ani tých asi päť vtipných momentov...Zbohom Mr. Bean!(22.7.2007)

Celkově průměrná komedie s britským "škodolibým smolařem" Beanem. Velké plus pro mě bylo zařazení herců - Willem Dafoe, Jean Rochefort a Karel Roden. 60 %.(10.6.2008)

Překvapil mě Roden, který mi zde připadal ze všech herců (včetně Williema Dafoe) nejcharismatičtější. V ten moment jsem byl i pyšný na českou hereckou školu, konkrétně tedy právě na Rodena, který je bezpochyby nejvýraznějším čechem na poli světového herectví. ... Jinak film občas docela trapný, občas příjemný, závěr potěšil, takže 3 hvězdičky. 50% (vyhněte se dabingu)(20.11.2010)

Tohle nebyl Jim Beam a bohužel to nebyl ani pan Bean, jak ho známe. Říká se to nejlepší na konec, filnále filmu je opravdu vyvedené, karel roden s willemem defoem bezne na platnech kin nezpiva, ale bohužel zbytek obsahuje jen par vtipnych mist a zadne zachvaty smichu se rozhodne v mem pripade nekonaly. Po scénářem měla být podpsána trojka atkinson, curtis a driscoll, curtis to měl celé režírovat a nikoho jineho k tomu neměli pouštět, v tom je podle mě základní chyba.(18.4.2007)

Ja som sa vcelku pobavil... Minimum dialógov prevyšovalo situačnú komiku, pravdou je, že sa Mr. Bean sem-tam sám vykrádal, ale nech mu je odpustené. Radšej by sa mal však vrátiť na televíznu obrazovku.(18.6.2007)

• packa

Smutná podívaná, pozorovat, kterak Rowan Atkinson vykrádá sám sebe...(29.11.2008)

• Chrustyn

Na epizodkách ze života pana Beana jsem vyrůstal a kdykoliv si je rád pustím znovu ale v celovečerní podobě už to taková zábava není. Hlavní problém tohoto filmu je v tom, že zde není nic nového a je to prostě jen další epizoda (tentokrát o cestě k moři) natažená na 90 minut.(14.8.2011)

• becki_tu

Nerad a s těžkým srdcem hodnotím tehle zřejmě poslední Beanův filmový výstup. Problém je v tom, že se tady dost těží z fórů a skečů z původního seriálu, popřípadě jsou upraveny tak, aby vypadaly "originálně" a nových nápadů a scének je zde bohužel zoufale málo. Právě nové scénky jsou tak logicky jedinými momenty, při kterých jsem se opravdu nahlas zasmál. Gumové ksichty Rowana Atkinsona jsou jedna věc a udělat z nich pořádný film věc druhá. A bez pořádného scénáře a režiséra to prostě nejde a tak musím objektivně konstatovat, že Mr. Bean zkrátka šlápl vedle, což mě, jako velkého fanouška legendárního nešiky, dost mrzí.(31.7.2007)

Zasmála jsem se (všudepřítomný Karel Roden!), ale pro příště dám zase přednost jeho kratším kouskům. Přesto nechápu jedno- a dvouhvězdičková hodnocení - vždyť je to přece Mr.Bean, lidi!!!(2.10.2007)