Protektor

Miloslav Holman

Hudba:

Midi Lidi

petr.trep

Pro mě velmi silný zážtek, neuvěřitelná hudba, perfektní dobové oděvy a především výkon Jany Plodkové, smekám. ()

Slaboproud

Podle mě nejlepší polistopadový film a první český film, na který jsem šel do kina dvakrát. A konečně něco, co se nemusím cizincům stydět doporučit. Film s neodfláknutou, efektní a přitom chytře úspornou výpravou je neodfláknutý, úmyslně ponurou kameru doplňuje velmi zajímavý střih, Jana Plodková je dobrá s blonďatou parukou i bez ní a film je napínavý a těžko předvídatelný, ačkoliv lidem s povědomím o té době je jasné, že to dobře dopadnout nemůže. Film podle mého názoru dobře vystihuje atmosféru strachu a teroru po příjezdu Heydricha do Prahy: "návštěvy" na Gestapu, domovní prohlídky a postava "Franty", ze kterého po několika měsících věznění nacisty zbyl jen stín jeho dřívější osobnosti. Dokonce i scény, které zobrazují radovánky v Protektorátu (např. návštěva biografu nebo sportovní aktivity) jsou následovány scénou, kde okupační orgány účastníky podobných radovánek všemožně perzekvují. Obraz výborně doplňuje skvělá hudba (ať už prvorepublikové "růžové kukátko", nebo modernější), motiv cyklistů je vybraný chytře (závěrečná část filmu, údajný Hitlerův výrok na adresu Čechů, přechody mezi obdobími historie doplněné titulky z dobového tisku). ()

Moebius

Osobní selhání mají do značné míry příčinu v kolektivním nevědomí. Patologické projevy nevědomí pak mají kořeny v racionalismu a pragmatismu, které zcela ovládli společenské vztahy. ()

petz1985

čekal jsme celkem málo, ale dostal jsem mnoho. Opravdu dobrý film, se slušnými hereckými výkony. především Marka Daniela. Výborný nápad s bicyklem, dobrý scénář, který u většiny současných českých filmů stojí za ... . Také za zdařilou pokládám hudbu od Midi lidi. takže doporučuju :-) ()

Idealista

Film který můžete milovat nebo nenávidět. Pro mě je to něco jako nová vlna z 60 let. Jen je to v barevné super stylizaci. Tak že obdivovatelé nové vlny budou v sedmém nebi, ale já nejsem.PS: Film chce říci vše,ale neříká nic. ()

Vots

O této době bylo natočeno mnoho filmů, některé z nich jsem viděla, ale až Protektor mi dokázal skutečně přiblížit, jaký byl pro Čechy život za okupace. Brilantní, famózní, dotažené.. Perfektní vizuální a zvuková stránka. Na pozadí příběhu se odehrává drama a hlavní hrdinové ještě k tomu prožívají své vlastní. Dialogy zněly přesvědčivě a přirozeně, dokonce ani "miluji tě" nemělo rozhodně nic společného s kýčem. Jsem velice ráda, že mohu s klidným svědomím dát tomuto filmu pět hvězdiček. ()

Edeltruda

Tak trochu jiný válečný film než na jaký jsme z české produkce zvyklí... Hudba skupiny Midilidi (moderní, a přesto do historického filmu dobře zapadající) a zajímavé předěly udávají svižné tempo, hlavní hrdinové se chovají nehrdinsky... a mezi tím vším se proplétá dámské jízdní kolo. Vlastně nemám co bych vytkla. ()

Clee

U me dobry. Mozna sice trochu za vlasy pritazeny (pozovani pred zidovskym shromazdistem apod.) ale bavilo vic nez dost. Skvela kamera a postprodukce. ()

Aazy

Formálně dokonalé, nicméně druhý den po projekci bych si na film ani nevzpomněla, kdyby vedle mě právě Plodková neseděla v kavárně... ()

Goodmen

Rozhodně jde o dobrý námět s pár dobrými herci a slušnou hudbou. Na druhé straně však pokulhává realizace - scénám chybí gradace i trochu větší emoce postavám a lepší dialogy. Co snímek pak vylepšilo, byl rozhodně závěr filmu. Dobré, ale takovéto dobové filmy jsem už u nás viděl lepší. ()

Miloško

No toto bolo celkom zaujímavo natočené.Je to síce dráma,ale je tu dosť komediálnych prvkov,hlavne pointa.Sú tu nádherné herečky,páčil sa mi aj R.Stanke ako nacistický rozhlasový cenzurant,ale hlavne stále fajčiaca Jana Plodková,jej nádherné sexi telo bolo z jej výkonom naozaj super. Už asi niet pochýb kde je český film,neustále stúpa v kvalite nahor,na rozdiel od mrtveho slovenskeho filmu,ktorý aj tu na csfd mnohí nepochopitelne obhajuju. Na Protektore vidno,že netreba známych hercov,netreba náročnú tému,režisera,ani velke financie,ale treba chcieť,a to Marek Najbrt dokázal,aj ked na plný počet "bodov" mi tam niečo chýbalo.7/10 ()

p.i.t.b.u.l

Téma, které už možná po čase trochu nudí. Nikoliv však u tohoto filmu. Pro mně je to sice film na jedno možná dvě podívání, a musím se přiznat, že sem váhal mezi 3* a 4*, nicméně po zvážení jsem se přiklonil k lepšímu ohodnocení, protože film si to jistě zaslouží. Precizně a přitom krásně zpracovaný děj okolo německé okupace se skvělými hereckými výkony, zejména u Jany Plodkové. Nemůžu říct, že tento film je kdo ví jaká filmová bomba, ale líbí se mně, že se opět české filmy dokázali pozvednout a točí se čím dál lepší a lepší. Pro mně milé překvapení, nicméně hlubší stopu to ve mně nezanechalo. ()

milanko8

Toto má být nejlepší český film roku 2009 - hm - to jen deklaruje současný stav úrovně českého (komerčního) filmu. Z hereckých výkonů jsem měl smíšené pocity, nepřesvědčili mě, nevěřil jsem jim. Film postrádal tempo. "Hudba" dokreslující rádoby dramatické scény, kdy se cca v pětivteřinových intervalech opakovalo uhození do klaviatury, nejen že trhala uši, ale je urážkou klavíru jako hudebního nástroje - ostřesný... kdyby to mělo aspoň nějaký hlubší kontex, ale to se vůbec nehodilo. Abych jen nekritizoval, musím vyzdvihnout závěrečnou scénu (záběr na Janu Plodkovou a mizící dav), který symbolicky vystihl tragiku osudů lidí oné doby - to skutečně klobouk dolů. Celkový dojem - zklamání způsobené mým očekáváním a "kvalitou" filmu jako celku - 60 %. ()

Saljack

Nejlepší český film za celkem dlouhou poslední dobu. Super zpracování, bezvadné herecké výkony neokoukaných lidí. Tleskám nad super výkonem. ()

pavelg

Viděl jsem podruhé. Z mého pohledu existují 2 české filmy, které vyčuhují vysoko nad ostatní: Knoflíkáři a Protektor. Dokonalé do posledního detailu. ()

Pavlin

Na český film úspěch,ale celková forma mi moc nesedla.Přišlo mi to takové mdlé a bez emocí a trochu amatérsky zpracované.Námět filmu měl na víc.Škoda. ()