Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

Davies182

Pravdomluvných výkřiků "první rockový hollywoodský muzikál" se v případě této šílené komediální jízdy s Jackem Blackem povaluje po nejrůznějších internetových databázích až příliš mnoho na to, aby jste mohli snímek z roku 2006 s klidem ignorovat. Tahle svěží výprava za magickým "trsátkem osudu" je neskutečně návyková, zábavná a pekelně ostrá. Nikde jinde navíc bubeníka Nirvany převlečeného za Satana neuvidíte! ()

pepo

skvelá hudba, ale moc som sa nenasmial.film mi väčšinou pripomínal predražené home video. najväčší dojem vo mne zanechala zmonoklovaná čašníčka ()

Tom_Lachtan

Sakra nářez, samé cameo (ať už hudební, nebo herecké, jako u geniální roličky Bena Stillera), výborné, ujeté písničky, skvělé narážky (jakožto obdivovatel mechanickýho pomeranče sem byl v sedmém nebi). Ale.... Mezi skvostným začátkem a koncem byla sem tam relativně nudnější pasáž, které by pomohlo víc písniček, které dodávají celému filmu náboj, rozhodně to ani tak není špatná část, jen nedosahuje kvalit začátku a kulervoucího konce. " I´m the devil, i love metal!! " ()

Arbiter

Nemám rád tlustý děti, nemám rád Jacka Blacka, nemám rád upocený plešatý chlápky, ale tohle byla (korektně) perverzní guilty pleasure, volekrávo! Satan zbořil nebeskou klenbu a jim ten zaprděnej rokec na třikrát análně znásilnil.. ()

MISSha

Rockový nářez! To jsou Králové ro(c)ku, ale jsou i ujetou komedií totálně bez hranic,duet se Satanem je bezkonkurenční scéna filmu,naopak se Králové nevyhnuly fekálnímu humoru což snímku škodí. Hyperaktivní Black jako vždy k popukání.. ()

Fiftis

Obaja hlavní protagonisti si nechali svoje pravé mená, ba dokonca aj ich kapela vychádza z reálneho života. Film je príjemnou relaxáciou po práci či cez víkend, príjemne pobaví a spestrí náplň dňa. Mimo týchto dvoch protagonistov tu vystupujú aj iné holywoodske hviezdy ako je napr. frontman kapely Foo Fighters (bývalý bubeník kapely Nirvana) či známy herec Ben Stiller. A tiež cameo pre Amy Adams. Uvidíte veľa filmových i rockových hviezd a určite budete na konci prosiť o prídavok. Svojím spôsobom je film poriadna blbina, zato však blbina, u ktorej sa človek dobre pobaví. Holt, je potrebné brať dej a celkovo film s poriadnym nadhľadom a odstupom. No a záver filmu rovná vrchol všetkých doterajších absurdít v podaní Jacka Blacka. Nakoniec na filme je najzaujímavejšia všadeprítomná rocková muzika. ()

Shakers

Jack Black mi sadol s škole Rocku, ale toto išlo dosť mimo mňa. Niektoré scény, pesničky a príbeh ušiel, ale celkovo mi to prišlo dosť prestrelene a tým pádom ma to moc nebavilo. 50% - 2* ()

JohnnyD

Prvých 10 minút dokonalých - Dio, Meat Loaf, rock'n'roll. Ale potom akoby sa niečo stalo, a tak zo zvyšku filmu stojí za to len dokonalý Ben Stiller strhávajúci na seba všetku pozornosť a záverečný monológ o Satanovi, ktorý mimochodom je v tomto filme dosť strašidelný. Soundtrack je takmer celý na akustikách - milujem akustiky, ale nie keď sa hrajú na rock'n'roll. That's fucking rock'n'roll? Myslím, že miestami to bolo len fucking ... ()

Boogeyman

"Satanus....to je latinsky Satan!".....Neuvěřitelně dementní a obhroublá komedie, avšak plná toho tvůrčího nadšení a špičkový muziky. ()

playboxguest

Bavil mě nápad s trsátkem osudu a ďáblem samotným, bavily mě textově svérázné songy doplňující děj, bavili mě známé tváře v malých a o to vtipnějších roličkách a vlastně mě bavil celý tenhle film. Jediné, co mě nebavilo, byl český dabing, kdy to zase distributor totálně zvoral a nepřeložil titulkama písně, které tvoří velkou část děje a mají stejný význam jako přeložené mluvené slovo, takže pokud neumí divák anglicky, bude mít z filmu poloviční zážitek, což není můj případ, ale méně jazykově nadaným dabing prostě nedoporučuju. Jinak nemám výtky, povedená komedie. ()

sheen

Jack Black opět v dalším kulervoucím rockovém nážeru xD Nemůžu jinak než za plných, i když je to totální ujetina xD ()

Beckett51

Malý krůček od naprosté dokonalosti. EDIT: Po druhém shlédnutí krůček překročen. PS Cameo Meat Loafa je naprosto božské! ()

Stegr

90% - "We are the D, we are the D, we are the D, we are the D, we are the D, we are the D, we are the D, we are the D, we are the D, we are the D, we are the D, we are the D, we are the D, we are the D, we are the D, we are the D, we are the D!" :) ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +Jack Black, hudba, některé nápady -divnej scénář a příběh/// Tak ze začátku to mělo hodně slušněj rozjezd. Především výborná hudba a dobrý humor. Později už člověk začal tápat jestli se to bere vážně a chce to být "životopisným filmem" a nebo to má být jenom velkej úlet. Kdyby zůstalo u toho prvního, tak to mohlo být i hodně zdařilé hudební dílko. Vzhledem k tomu, že se to ale vůbec nebere vážně je to prostě jen děsněj úlet, kterej nakonec nemusí sednou každému. Zvědavej jsem na to byl dost, proto je škoda že ke konci mi to už moc zábavné nepřišlo a ani během filmu jsem si bránici neuřechtal. Každopádně pro milovníky rocku asi o hvězdičku lepší film./// Celkem 65%/// ()

Cappuccino

Now go my son and rooooock...! Jack Black je diablom v ľudskej podobe. Krátky opis kapely: vtipné texty, jednoduché, melodické tóny a spev. Čo čakať od filmu, ktorý sa zaoberá fiktívnym príbehom Tenacious D? Nejde o inteligentný dej, ide o hudbu. Nejde o intelektuálny zážitok, ide o zábavu. Snažte sa vypnúť mozog a zaručujem vám, že sa nebudete nudiť. Záverečný súboj so satanom sa už nenávratne zapísal do "filmovo-rockovej" histórie. This is masterpiece! ()

Ruut

Kdybych chtěl, dokonale Blacka a spol setřu. Ale proč. Tohle je stejně boží korektně nekorektní WTF jako Malý Nicky - Satan Junior. A ž na to, že tady je ještě navíc Rock, Baby! ()

HAL

Každý kdo má aspoň trochu hardrockové a metalové buňky v těle u tohohle pravděpodobně zemře smíchy. Jako film je to strašná kravina, ale ty písničky...... guilty pleasure které se neomrzí. ()

Satan

Snesete interpretaci Jacka Blacka s jeho nakažlivou temperamentností zapříčiněnou rockovým stylem života? Líbila se vám Škola ro(c)ku, ale zdála se vám občas až příliš „dětská?“ Pak máte z poloviny vyhráno, jelikož Tenacious D je opravdu výmaz toho nejhrubšího zrna. Dětské lavice vystřídal komický (a místy značně fiktivní) pohled na začátky jedné kapely a tady začínají první problémy. Jelikož se mi tzv. „fekální“ humor příčí, tady ho budete muset chtě nechtě snést. Proč? Už za ty famózní písničky, texty a ten zápal sálající z rozjetého vagonu jménem Jack Black. Přidejme ještě závěrečný LET’S ROCK souboj s červeným sympaťákem na konec a máme tu ideální případ pro rozdvojenou osobnost, jelikož 4* se mi zdají až příliš přísné a 5* až nepřirozeně moc. Tentokrát zůstávám trošku při zemi. Yes you are fucked. Shit out of luck. Now I'm complete and my cock you will suck. The world shall be mine, and you're first in line. You brought me the pick and now you shall both die! [Přesná stopáž: 94 min] ()

Javert

Původně jsem chtěl dát jen tři hvězdy, ale posledních 15 minut mě utvrdilo v tom, že se jedná o velice povedenou a originální komedii. Jack Black rocks! ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf