Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

Shit

Tak dobře sem se už dlouho nepobavil u žádnýho filmu. Samozřejmě dějově to je děsná blbost, ale jelikož je Jack Black neskutečnej mega kruťák, tak se vmžiku z blbýho příběhu stává neskutečně masakrující jízda. Krom toho ty písníčky jsou fakt pekelně drsný a hlavně super svižný a kupodivu i výborně od Blacka zazpívaný. Sice se pár slabších chvil najde, ale souboj se satanem je kulervoucí a to prostě musim nejak odměnit ()

robbiee

[imdb: 6.8/10] | me: Najlepší muzikal o metale a rocku aky som vôbec videl a pritom sa skvele bavil popri hudbe aj na ostatných faktoroch. Kto ma rád Jacka Blacka a jeho štýl, tak toto bude milovať. Ja áno a veľmi. ()

genetique

Hneď od začiatku ma ovládol skvelý meganárez v podaní hudobného sprievodu pesničiek skupiny Tenacious D. Keby som si pred premietnutím tohto filmu o ňom neistil niečo viac, doteraz neviem, že skupina Jack Black je súčasťou ozajstnej, reálnej skupiny Tenacious D. Záhada skvelého pocitu z pesničiek vo filme 'School of Rock' je teda vyriešená. Trošku ma zaskočilo zabrzdenie, ktoré spôsobilo zbytočné fantasy ladenie vedľajšieho príbehu o trsátku. Radšej by som bol, keby sa film zameral na reálnejší príbeh vzniku kapely. Hlášky sú ale ozdobou žánru a tie songy naozaj nemajú chybu. 80%. ()

mysicka

s jackem blackem jsem měla vždycky trošku problém.. nedávno jsem viděla tropickou bouři a po jeho honbě za zfetovanym netopejrem jsem ho vzala na milost.. jaké ale bylo pro mě překvapení, když jsem pár dní poté sledovala na mtv pořad o davidu grohlovi a tam objevila zázrak jménem tenacious d!!! rock až do morku kostí.. (slibuju, že teď už přestanu ignorovat školu ro(c)ku).. mimochodem, věděli jste, že po cestě z kickapoo je pět hollywoodů, kde se oceán potkává s pískem??:-))) takže: now go my son and roooooooooooooock!!!!:-))) ()

Eliott

Má to pár dobrých a chytlavých písní který si i po letech moc rád přehraju, ale mimo to je film hrozná nuda a humor je dosti chabý. 2 hvězdy a to jsem ještě myslím hodný. ()

Hellboy

Snažil jsem se na filmu hledět hlavně na pozitivní stránku, což ostatně dělám skoro vždy, ale tohle až moc zavánělo průměrem. Samozřejmě, spousta fórků byla dobrá, ale děj byl hrozně jednoduchej, vážně jsem čekal něco složitějšího. Takže milovníkům Rocku doporučuji, lidem, kteří nevědí kdo je třeba Ronnie James Dio důrazně doporučuji, aby se tomuto filmu vyhlnuli. Škoda převeliká, že se film zaměřuje jen na rock (a hard rock) a ne třeba už heavy metal, ke kterému by příběh o satanovi seděl víc. Filmem se mihne několik názvů kapel, ale ve skutečnosti se pořád opakují ty samé: The Who, Black Sabbath, Dio, Led Zeppelin a AC/DC. Slabší 4****. ()

Hitman_47

Naprosto nekompromisní náser v podání Jacka Blacka a jeho ujetých rockových vypalovaček! A Clockwork orange je taky náser btw ;) ()

Le_Chuck

V podstate pre film platí to isté ako som napísal u School of Rock, len zmizli otravní caparti, čiže je to strávitelnejšie. Fandovia rocku si pridajú hviezdu až dve za výbornú muziku. 65% ()

hellstruck

Takový lepší průměr. Kluci z Tenacious D vypráví svůj příběh o tom, jak se potkali a rozhodli se být slavní samozřejmě dost zveličeně tak, aby to bylo zábavné a musím říct, že občas se jim to vyvedlo (Ďábel, skluz v muzeu..). Jenomže k tomu přidali i dost trapného a fekálního humoru, který tomu dost škodí (mysli pérem, scéna na wc,..).Chvílemi je to dost nuda a zabaví spíše hudební čísla, i když co si budeme nalhávat, jejich písničky jsou o ničem. Nejlepší byl jednoznačně konec se Satanem, který je naprosto bez chybičky a jeho song byl na celém filmu nejlepší. Prostě film, od kterého nelze čekat víc, než že se trochu zasmějete. A pokud jste fanoušci metalu/rocku jako já, tak je to příjemný bonus navíc. Ale musím říct, že jsem čekala něco originálnějšího, tohle není zase tak odlišné od filmů jako Dude,where's my car? nebo Harold & Kumar Go to White Castle..Škoda. ()

Eddard

Je mi to fakt líto, ale přestože mé srdce - co se hudby týče - leží v podobných končinách jako srdce Tenacious D a jejich humor mi není proti srsti (jejich kratší scénky mám dokonce moc rád), tímhle filmem mě rozhodně nepotěšili. KG je sice dobrý kytarista, ale jako komik a herec přesvědčivý není, reiže je sice nadšenecká, ale v mnoha scénech zbytečně bizardní (Jackův lysohlávkový úlet) a malé roličky Tima Robbinse a Bena Stillera výsledek moc nevylepší. Jack Black je potom tím nejsilnějším prvkem filmu, se svými grimasy a nadšením mnohé zachraňuje - svůj výkon ze Školy rocku však nepřekonává... Třetí hvězdu přihazuju spíš ze sympatie. 50% ()

viperblade

Tak hned předem chci všechny varovat. I když to podle názvu vypadá, že jde o pokračování Školy ro(c)ku, není tomu tak. To jen tak pro pořádek… Prvních zhruba 10 minut je geniálních, pak se to trochu "přibrzdí", poté přijde parodie na Mechanický pomeranč a pak se rozjedou vynikající camea (Stiller, Robbins) a následuje finále v podobě rockové bitvy se samotným ďáblem! To vše je okořeněno chytlavými písněmi, ve kterých se vždy najde místo pro nějaké to "fuck". A za ně, za skvělého Jacka Blacka a neméně skvělé Kylea, za proslov "ďábel je v každém z nás" a hlavně za hoďku a půl naprosté pohody, dávám maximum. ()

Rex Mundi

Hej, hudba sa dobre počúvala a aj niektoré vtipy boli fajn. Ale to ostatné sa minulo účinkom. Ja neviem, mám pocit, akoby som sa dívala na úplne iný film ako všetci ostatní... A "penisové" triky? WTF?!? ()

MM_Ramone

Jack Black nie je zrovna môj obľúbený komik, ale za to som už dlhé roky fanúšikom rockovej hudby, preto ma s týmto titulom celom zaujal a pobavil. Vtipné narážky na hudobné legendy, Clockwork Orange partička, skvelý Ben Stiller v malej úlohe majiteľa odbchodu s hudobnými nástrojmi, trip s Yettim a nakonec súboj so samotným vládcom pekiel, so Satanom. Do toho po celý čas našlapaná, energická gitarová muzika. Rock´n´Roll forever! *** ()

Spooner

Písničky ještě chytlavější než ve Škole ro(c)ku, Blackův humor ještě šílenější a celý vlastně tak nějak lepší. Jenom v půlce se to chvilkama malinko zadrhne ale i tak jsem se většinu času velmi dobře bavil. Začátek s Meat Loafem a konec ze Satanem rulezzzz! ()

JAn

Let the rock off begin! Po stylovém začátku, kdy je mladý JB poslán Ronniem Jamesem Dio do Hollywoodu, kde se má naučit pořádně rockovat a kde potká svého parťáka KG, se rozjíždí šílená jízda dvou urostlých rockerů za úspěchem, na které uslyšíme Meat Loafa zatracovat rock do hlubin pekelných, od Bena Stillera coby prodavače trsátek se dozvíme, co ve skutečnosti stojí za úspěchem rock´n´rollových skupin, zjistíme, z čeho vlastně vznikl název Tenacious D, uvidíme, jak se dělá "cock pushups", k čemu všemu nám slouží penis a hlavně jak nakopat prdel samotnému Satanovi. Skvěle obsazené, výborně ohudebněné. Už dlouhou dobu ´sem se tak dobře nebavil. Několikrát ´sem přistihl sám sebe, že si zpívám společně s D. A ještě teď ´sem v euforii. Yeah, rooooock. Rah-ha-ha-ha-hock. Raye-yayayayaye-yock. Tenacious D! ()

petero

Jack Black s kamošom sa snažia uchytiť v Hollywoode ako rocková skupina Tenacious D, ale na to aby boli najlepší musia získať brnkátko vyrobené zo samotného satana uloženého v rockovom múzeu. Opäť potešia malé úlohy vedľajších štýlovo voháknutých postáv Tima Robbinsa a Bena Stillera. Uvoľnená komédia pre rokových fandov. ()

gogo76

Škola rocku sa mi páčila podstatne viac, ale aj tu je mnoho dobrých vtipov, vďaka ktorým stojí film za pozretie. Zvlášť ak milujete rockovú a metalovú muziku. Honba za zázračným trsátkom je náročná, ale keď je niekto, tak tvrdý, že dokáže urobiť kliky s penisom, tak je na túto cestu pripravený. Kto neznáša Jacka Blacka a tvrdšiu muziku, nech sa filmu vyhne veľkým oblúkom.60%. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf