Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

c.tucker

Výborný pohádkový příběh, čekal jsem od toho opravdu hodně, ale až mě to velmi překvapilo, jak to velmi dobře odvyprávěný příběh. Pěkná Claire Danes a kapitán "měkota" Bob De Niro. ()

emo

Čarovná rozprávka, ktorá si ma získala od prvej minúty. Čo stráca na miestami viditeľne nízkom rozpočte, vynahrádza sympatickým hereckým obsadením a zručnou réžiou. Klobúk dolu aj pred scenáristom, nakoľko som knižnú predlohu považoval za najnudnejší Gaimanov počin. Pre mňa jednoznačne jeden z najlepších filmov roku 2007. ()

papaJA21

Kouzelné ...to je nejvýstižnější slovo, jak popsat tento film. Claire Danes od Juliet opět v plné kráse, z toho mám radost. A radost mám taky z Roberta De Nira, který od Jackie Brown neměl vůbec dobrou filmovou šnůru (občas jsem si začínal říkat že se úplně zbláznil). Tady mu to seklo a navíc byl hodně ale hodně vtipný. ()

WolfR

Nádherné dobrodružství a kouzelná pohádka, tak bych charakterizoval Hvězdný prach. Všechno bylo tak originální, tak překrásné a tak oslnivě fantastické. Talentový Matthew Vaughn se prostě vytáhl. Taky nemůžu nezmínit herce v hlavních rolích. Charlie Cox a Claire Danes ze sebe vydali to nejlepší! Úžasné výkony! Celkově je Hvězdný prach film, na který je se radost koukat, protože je opravdu kvalitní! 5 hvězd. PS: Malinká výhrada směřuje k efektům, ty mohly být krapet propracovanější, ale jak tak koukám na cifru rozpočtu, tak to chápu. A knížku jsem nečetl. ()

blitzer

Velice příjemná fantasy se skvělými herci. Charlieho Coxe jsem si oblíbil už v druhé řadě Boardwalk Empire, Claire Danes zase zářila v Homeland. Film je doslova nabitý zvučnými hereckými jmény, ale mě nejvíc dostal rozjuchaný transvestita Robert-"drsný pirát"-De Niro :D Hvězdný prach je třetí film od Matthewa Vaughna, který jsem viděl a musím říct, že tenhle rejža mě začíná setsakrametsky bavit. ()

mortak

Likvidace spisovatele Gaimana producentem Gaimanem. Pokud neznáte předlohu a chcete jen "něco" od Vaughna, pak jste na správné adrese. Aktualizace pohádkových barevných omalovánek přes kupu nápadů, pubertálních vtípků, akčních dynamických scén... Jenže Neil Gaiman je mistr smutných, melancholických a přesto lehkých fantasy založených na hlubinné psychologii, které mají v sobě mnoho vrstev, a které můžete číst znova a znova, aniž by vám zevšedněly. Goldman s Vaugnnem se sice v první půlce vcelku drží knihy (druhá už je však úplně mimo), ovšem tak, že vše, co by diváka jen trochu hladilo proti srsti, je nemilosrdně vyškrtnuto. "Padlá hvězda" může mít mnoho významů, ovšem z Gaimanovy knihy se z nich nic do filmu nedostalo. Kdy by se chtěl dívat na sprostou hvězdu v blátě se zlomenou nohou, že. Tak je tu raději unylá a bezvýrazná Claire Danes, které sekunduje bezvýrazný Charlie Cox. Alespoň že vedlejší postavy se povedly. Mark Strong je dokonalý Septimus (odpovídá přesně větě v knize, že kdo je líný ohlížet se přes rameno po Septimovi, toho omrzel život), a Michelle Pfeiffer je hlavní hvězdou filmu. Tři hvězdy je snad málo pro nadprůměr, ale já nechci Gaimana bez Gaimana. ()

Thorn

Krásně zpracované fantasy, které dle mého názoru dokonce ještě překonává i knižní předlohu. Mladík Tristan se snaží získat srdce své vyvolené tím, že jí přinese něco zcela nevídaného. Skutečnou živou hvězdu, která má podobu mladé půvabné dívky jménem Yvaine. Bohužel však Tristan není jediný, kdo si na tuto neobyčejnou hvězdnou bytost dělá zálusk. Zájem o ni mají také dva prohnaní princové, kteří jsou v honbě za získáním královské koruny schopni lecjaké nekalosti. Ještě větší hrozbu pak představují tři sestry čarodějnice, které chtějí Yvaine obětovat a získat tak věčné mládí. Tristan a jeho společnice tak před sebou rozhodně nebudou mít žádnou jednoduchou cestu a o napětí a nebezpečné situace tu určitě nebude nouze. Jen tak pro představu se naši hrdinové ocitnou například na palubě létající pirátské lodi s poněkud nekonvenčním kapitánem. Toho zde brilantně ztvárnil Robert De Niro. Pokud bych měl na tomto filmu něco vyzdvihnout, pak je to rozhodně úžasná pohádková atmosféra dokreslená malebným vizuálním pojetím. V Hvězdném prachu se zkrátka podařilo zachytit něco opravdu kouzelného a jedinečného. Zároveň se mi také líbí ten tradiční fantasy styl propojený s poněkud inovativním přístupem, kdy se všechny hlavní postavy chovají jako moderní lidé z dnešní doby. Tohle je skutečně velmi zajímavý přístup, který mi naprosto učaroval. Film se může pochlubit skvělými dialogy a dokonale propracovanými postavami. Ty jsou pak ještě sympatičtější díky vynikajícímu hereckému ztvárnění. Všichni herci bez výjimky zde hrají naprosto úžasně. Charlie Cox je velice sympatickým mladým snílkem, který se z naprostého outsidera vypracuje až na neohroženého hrdinu. Člověk mu přitom samozřejmě po celou dobu nadšeně fandí. Claire Danes je jako hvězdná dívka Yvaine naprosto kouzelná a rozkošná. Už dlouho jsem neviděl v žádné pohádce takovou dívčí hrdinku, která by mě zcela okouzlila. Z těch nejzajímavějších postav pak samozřejmě nelze opomenout úžasnou Michele Pfeiffer coby zlou čarodějnici Lamii, která je hlavní zápornou postavou celého filmu. Skvělý je také Mark Strong coby princ Septimus. Koneckonců to byl právě tento film, v němž jsem Mraka Stronga poprvé nějak výrazněji zaregistroval a hned jsem si ho oblíbil. No a nakonec samozřejmě nesmíme opomenout ani Roberta De Nira v roli nesmírně zábavného pirátského kapitána Shakespeara. Myslím, že už jen to jméno asi jasně naznačuje, že tato postava bude určitě něco extra. Musím říct, že takto zábavnou a nádherně trhlou figurku, by mohla Hvězdnému prachu spousta jiných podobných filmů jen tiše závidět. A když se pak film dostane až ke svému závěrečnému vyvrcholení, je to opravdu výjimečný zážitek, ze kterého doslova naskakuje husí kůže. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak ještě závěrečná píseň Rule the World, které perfektně dotváří celkovou atmosféru. No, co víc k tomu říct? Hvězdný prach je zkrátka jedinečný filmový zážitek a skvělá alternativa pro ty, pro něž je třeba takový Pán prstenů příliš vážný a akční a málo vtipný a romantický. Ano, dá se jít i jinou cestou. A to nadmíru úspěšně. Nebudu to tedy už protahovat. Zkuste se na tento kouzelný pohádkový film podívat a posuďte sami. Zaručuji, že litovat rozhodně nebudete. () (méně) (více)

KatanaCZ

Je to pohádka, je to slaďák, ale je to sakra zábavné. De Niro coby přiteplený kapitán nebeských pirátů nemá prostě chybu. Čím víc jsem ze 128 minut nápaditého příběhu ukrojil, tím více jsem se bavil. Osobně nemám co vytknout. ()

kubin.

Konečně fantasy na jaké jsme od dob Pána Prstenů čekali. Bylo zde mnoho pokusů využít náhlého zájmu o fantasy (Letopisy Narnie, Eragon a další), ale až Stardust splnil naprosto má očekávání. Film jsem si strašně užil, bavil jsem se po celou dobu a fandil jsem hlavnímu hrdinovi v jeho přeměně na dospělého. Rober De Niro potěšil, Claire Danes se mi líbila mnohem více, než v Terminátorovi 3. Příběh, který mě dokázal zaujmout hned na samém začátku ( což se u Eragona a letopisů nestalo), byl základem pro to abych si film užil tak, jak jsem si ho užil. A musím ještě zmínit poměrně slušnou hudbu. ( Po týdnech neustálého omílání soundtracku v mé mp3 jsem si uvědomil, že bych měl opravit svůj výrok ohledně hudby, je totiž více než slušná, je prostě skvěle poslouchatelná) ()

Radiq

Celkem normální pohádka, kde se jsou prvky fantasy. Ale není to nic extra. Potěšil R. De Niro a to neříkám jenom tak, protože dobrou roli potřeboval jako sůl. Zato M. Pfeiffer byla divná žíně. Nevím nevím, co na tom všichni tak vidí, asi ovlivnění reklamou nebo co... No ale co mě dostalo, tak přeměněnej kozel, ten byl super... ()

wendelin9

Super film! Očekávala jsem od něj něco uplně jiného, ale musím říct, že sem byla příjemně překvapena... možná slovo nadšená to vystihne líp.... Fantasy s takovou dávkou vtipu jsem opravdu ještě neviděla a myslím, že ani dlouho neuvidím! Michelle Pfeiffer v roli čarodějnice a Robert De Niro v roli kapitána byli opravdu kouzelní a já se u jejich "show" opravdu pobavila ;-) ()

tom88

Beriem skoro každé fantasy, no v tomto som sa dosť sklamal. Viem, že to má svoje filmové kvality, ja som ich tam videl, ale vadilo mi kopec vecí. Možno som nečakal presne takéto niečo. Vadila mi prílišná rozprávkovosť a odľahčenosť. Zdalo sa mi to veľmi pre deti, všetko bolo rozprávkové, čarovné, všetko lietalo a premieňalo sa. Veľmi pestré, všetko čo sa dalo. Dej ma tiež veľmi nepresvedčil. Herci boli dobrí, taktiež kamera a efekty. Chýbala mi nejaká poriadnejšia akcia alebo pamätná scéna. Akcie by sa dali poriadne dotiahnuť, ale všetko to končilo moc skoro, aby decká z toho nemali traumu alebo čo. Často to bolo humorné a odľahčené, čo ma časom začalo štvať. Zo začiatku je film zmätený a rýchlo pribúdalo veľa postáv, čo mi tiež trocha vadilo. Našťastie sa bolo na čo pozerať vďaka dobrému výberu lokácií. Krajina bola fakt pekná. Nechýbali trápne scénky ako napr. tancujúci Robert De Niro vo svojej vzducholodi. Je to poriadna fantasy rozprávka so svojimi kvalitami, ale ja som sklamaný. 70% ()

Pája=)

Fenomenální film, uričtě není bezchybný ale na mě udělal takový dojem že jinak než plným hodnocením nemůžu. Neuvěřitelně originální scény a celé prostředí. Láska , Humor, Napětí .) vražedná kombinace ()

3n3my

Dobrá rozprávka skôr pre dospelých, ktorá mi ale veľmi nesadla. Možno pre to pomalšie tempo... neviem. Inak to má všetko čo má mať - dobrý príbeh, kúzlo, romantiku, skvelú hudbu... ()

okkac

Vynikající pohádka, u které jsem váhal mezi 4* nebo 5*. Dávám nakonec za 5*, neboť mi to hodně spravilo náladu. Hravá režie, skvělá hudba i sympatické herecké výkony. Od "drsného":-) Roberta De Nira, přes mrchu Michelle Pfeiffer až po neuvěřitelně roztomilou Claire Daines. A musím se i zaměřit na Neila Gaimana s jehož adaptacemi se teď roztrhl pytel, takže by na nich mělo spočinout mé filmové i literární oko. A nějak ještě musím přehodnotit velmi podobnou Princeznu nevěstu, které mne napoprvé moc nechytla. ()

SoolenJV

Film, ktery v mem pripade naplnil touhu po dobrem fantasy filmu pote, co skoncil Pan prstenu. Krasna krajina, prijemny anglicky humor, patricne epicka hudba a zabavne ujety De Niro, viditelne si uzivajici svou roli. Stejne jako Michelle Pfeiffer. ()

MJMilan

Zábavná, vtipná pohádka s moderními prvky se zajímavým obsazením, které bych přirovnal ke skládání národního týmu - mladí versus osvědčené kvality. Kdo má rád fantasy a chytrý humor si určitě přijde na své v této parádní pohádce pro dospělé. ()

dr.fish

V roce 2007 jsem byl na premiéře tohoto filmu někde na Novém Zélandu. Dva měsíce jsem nebyl v kině ani neviděl televizi. Přesto mi tenhle film nepřipadal nic moc, kromě líbivých obrázků. Včera, v roce 2010 jsem film viděl znovu a už mi přišel vcelku o hvězdičku lepší. Je to tím, že před lety takovéhle filmy nebyly nic moc a dnes jsme rádi, že je máme? Tenhle film se opravdu hodí víc do dnešní doby nemastných a neslaných snímků. Přesto jsem ho rád viděl....není přece tak špatný!70% ()

Sabrewulf

Co to sakra bylo?!!!!! Tak jsem se těšil na Pfeiffer a De Nira, ale že je uvidím v takovém paskvilu, jsem rozhodně nečekal. Za co těch 86%? Nebo jinak. Proč to nemá stejně nízké hodnocení jako Kletba bratří Grimmů (nebo naopak)? Oba dva filmy jsou totiž stejně roztříštěné jak scénáristicky, tak žánrově. Prostě slátaniny, které jsou na děti moc drsné a na dospělé moc blbé. A ta nuda k uzoufání..... ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora