Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

C0r0ner

Že by to muselo mít 84% se mi nezdá. Jo, byla to moc fajn pohádka, ale zas tak úžasná ne. Je vidět, že Matthew Vaughn se teprve rozjíždí a po nijakém debutu přichází s o level lepším filmem. Vše pak vygradovalo v Kick-Ass. Upřít se však filmu nedá fajnová atmosféra a geniální obsazení. 80% ()

Dannysek4U

O tom, ze uz od Romea a Julie je Claire Danesova nejkrasnejsi zenska na svete, se samozrejme nebudeme hadat, to je proste lozeny (byt uznavam, ze i ona vidielne starne... ale ten usmev). Z Hvezdnyho prachu si ale odnesete vic. Je to prekrasna fantasy hozena hodne britskym smerem (takze vic nez vsechny ty Narnie - byt jim nikdo puvod neupira - pripomina spis treba Kouzelnou zemi skritku), plna Gaimanovskyho humoru (i kdyz je ho chvilema trochu vic a obcas se opakuje), nadhernejch lidi (Claire a Michelle do loznice, Sienna nastup za pul hodiny) a nadhernyho prostredi a hlavne s rozkosnym pribehem, kterej je sice sladkej jak mandel (a chvilema rozbordelenej jak zakon kaze), ale i tak moc moc moc prijemnej. No a ten Charlie Cox. Ale hlavne ta Claire, proste parada. Culim se po tom konci jeste ted. Tohle proste muzu, je to koncentrovanej pozitivismus. ()

lilina133

Robert De Niro ako baleťák, Charlie Cox najprv ako "ťuťko" a potom oplývajúci šarmom a charizmou, Michelle Pfeiffer ako zošúverená bosorka a kúzelná Claire Danes v šatách ako z poťahu zo žehliacej dosky...Nenechajte sa zastrašiť, nechcela som poznačiť týmto nič negatívneho, iba na čo sa môžete pripraviť...Kúzelná rozprávka, ktorá nie je práve pre malé detičky, ktoré milujú zvieratká a bábiky...Je to skôr rozprávka pre "odrastené deti" (pre starších, ktorí majú radi rozprávky, pre tých čo nepochopili narážku:-))Film podľa rovnomennej predlohy, je oveľa lepší ako knižka, to mi verte, číítala som ju...Jedna z najvydarenejších a najkúzelnejších rozprávok poslednej doby, ktorú by ste si nemali nechať za žiadnych okolností ujsť, ja som sa do nej zaľúbila na prvé pozretie:-)) ()

Wormboy

Mily, prijemny a miestami velmi vtipny film, ktory zdobia kvalitni herci, vyborna hudba a pekny pribeh. Na dnesne fantasy je toho teda habadej :) Skoda len, ze film nemal vacsi rozpocet, ktory by sa prejavil na vacsej majestatnosti, ktoru by si oproti "inym fantasy" urcite zasluzil. ()

Flynn

Tenhle film mi naprosto sedl do mého rozpoložení v jakém jsem ho šel sledovat. Ani jsem vlastně předem nekoukal na hodnocení a tak jsem pořádně nic nečekal. A co se stalo? bylo to to nejzábavnější, a nejhezčí co jsem za dlouhouuu a tím myslím fakt hodně dlouhou dobu viděl. Nechybělo tomu nic, humor, příjemně jsem se u toho nasmál, některé postavičky mi dokonce připomínaly postavy z českých pohádek se svým osobitým humorem (např.vrchni z kozla) bylo to plné hezkých triků a hlavně krásný pohádkový příběh. Skutečně radost pohledět, už ted se těším až to uvidím znova.... Neuvěřitelně krásné, podle mě má tenhle film vše.... ()

lakikaki

Vážení, toto nie je fantasy, toto je čistokrvná rozprávka. Nádherná rozprávka, aby som bol presný. Vezmite si ktorúkoľvek staršiu českú, slovenskú, prípadne československú filmovú rozprávku, oblečte ju do moderného hávu, pridajte trochu americkej pompéznosti, príjemný soundtrack, ozdobte ju hviezdnymi hercami a dostanete Stardust. Ohromne milé prekvapenie, film ma potešil snáď vo všetkých možných ohľadoch. Digitálne animáky (snáď len s výnimkou Pixaroviek) a tupé fantasy typu Narnia alebo Eragon nech sa pokojne zakopú; keď už majú moje (budúce) deti vyrastať na americkej filmovej tvorbe, nech sú to aspoň filmy ako Stardust. P.S.: Nedá mi to osobitne nespomenúť niektorých hercov - Ricky Gervais si strihol brilantné cameo (ktoré si však maximálne užijú len zasvätení); Robert De Niro je ohromný - nikdy by som si nebol pomyslel, že by bol schopný vziať aj takúto rolu - a od samotnej Claire Danes je v celom filme krajší snáď už len jej prízvuk. ()

Andre3000

Od každého žánru trochu a vznikla docela zajímavá pohádka pro dospělé. Upřímně přiznávám, že se těším až to uvidím znovu, protože mě to padlo skvěle do noty. Herci, příběh, prostě všechno bylo tak akorát. ()

pakobylka

Nevšední a velkolepé a výpravné a plné fantazie, průběžně prokládané inteligentním humorem ... a přitom svým způsobem prázdné. Musím uznat, že kouzel bylo vyplýtváno bezpočet, ale scházelo to nejdůležitější z nich: Kouzlo, které by mě vtáhlo do děje tak, abych uvěřila citům Tristana a hvězdy Yvaine a aby mi záleželo na jejich osudu. Ani to mezi nimi nezajiskřilo - a Claire Danes si mohla digitálně zářit sebevíc. Zůstala jen krásná skořápka, nic jiného. Za tu zpackanou milostnou linii prostě 4* dát nemůžu. ()

Pajky3

Jedna z nejrásnějších pohádek a romantik. Dokonalý všechno. Nejlepší byl pirát a pak taky samozřejmě princové.... ()

carly

je to rozprávka. ale aká. je tu Robert de Niro v negližé a škaredá Michelle Pfeiffer. a Ricky Gervais a Peter O'Toole. sú tu vraždiaci sa následníci trónu a čarodejnice. je tu padnutá hviezda a cesta sa pravou láskou. a všetko je to vizuálne úchvatné. a zábavné. dojímvé. to ja môžem ()

pufina

Většinou mě odradí vše, co začíná na slovo "Hvězdný.. " (Hvězdná brána, Hvězdné války..), brr. Každopádně co se týče Hvězdného prachu, musim se přiznat, že ani ukázku jsem celou nedokoukala, protože mě spíš odradila. Film začal a uběhlo 5 minut, 20 minut.. reklama.. 60 minut a než jsem si uvědomila, tak už přišel závěr a já se od toho neodtrhla. Miluju fantasy a tady nemám výhrad - možná jen, že to byl až skoro typický příklad "pohádky pro odrostlejší děti" - a dobro vítězí nad zlem (ale to by nebylo ono, kdyby to dopadlo jinak), jen škoda té předvídatelnosti. --- Každopádně se mi to moc líbilo. Hlavní představitele chválit ani nemusim, snad jen - Charlie Cox byl na svou roli až příliš "sladký", brr. Robert De Niro s krutou pověstí kapitána, a nakonec tam pobíhá v dámských šatech, byl úžasný. Michelle Pfeiffer jako čarodějnice byla perfektní - měli by jí podobné role dávat častějc. Přízraky mrtvých princů byly pěkným kořením příběhu. Spletitý příběh, ale rozuzlí se rychle - pokud Vás film bude bavit a zalíbí se :-) ()

Sammya

Úžasná moderní a dospělá fantasy, která mě totálně dostala a je jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Taky je to jeden z mála, u kterého se mi film líbí mnohem víc než knižní předloha. Obzvláště konec, který je v knize takový nemastný neslaný, kdežto tady je to to správné vyvrcholení celého filmu. Díky tomuhle filmu jsem objevila Charlieho Coxe a zamilovala si Marka Stronga, oba dva jsou tu totiž naprotisto fantastičtí. Markova postava, princ Septimus, je snad tím nejcharismatičtěším filmovým záporákem. Nejlepší scény jsou ty, když jsou Tristan a Yvaine na lodi s kapitánem Shakespearem, a pak jakékoli scény s princy-duchy, ti jsou úžasní a mají nejlepší hlášky :) Další věc, která se na tomhle filmu povedla, je soundtrack, nádhera. Matthew Vaughn odvedl skvělou práci a velmi jsem si ho oblíbila. ()

kvasiva

Původně jsem tu měl hvezdičky čtyři, ale zvedám na plný počet, protože tato kouzelná pohádka si je zaslouží. Pro mě je to jedna z nejkrásnějších pohádek, co jsem kdy viděl. ()

laik_60

Je to film plný rozprávkového deja, s úžasnými výkonmi Pfeifferky, no a to ako sa zhostil svojej úlohy De Niro ani nehovoriac :). Určite vhodný na veľkoplošnú projekciu. malo to všetko .. výborný zvuk, dobrý scenár (Gaiman je jednoducho Gaiman) :), pekne triky, a úžasné masky. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora