Mafstory

Slovensko, (2006–2012), 122 h 2 min (Minutáž: 21–51 min)

Peter Batthyány, Peter Sklár, Ivan Macho, Martin Vanek, Gabriela Dzuríková, Igor Adamec, Roman Fratrič, Ján Lehotský, Martin Malachovský, Karol Čálik (více)

Série(11) / Epizody(183)

Príbehy Mafstory ponúkajú divákom obrázky zo života slovenskej mafie plné smiešnych situácií a drsných bonmotov, ktoré nikoho nešetria. Humor v Mafstory je niekedy veľmi tvrdý, svoje miesto by pred desiatou hodinou hľadal iba ťažko. Základná zostava hercov (Peter Batthyány, Roman Fratrič, Igor Adamec, Martin Vanek a Ivan Macho) bude hrať všetky úlohy – mužské aj ženské postavy. Časom sa však určite objavia aj hosťujúce celebrity a herci. (TV JOJ)

tron

"Ta Milan ta to čo robíš, to čo je s tebou?! To čo ti to mám po anglicky povedať, šak ja po anglicky neviem, chlapec!“ Peter Sklár je podľa mňa už nejaký čas najvýraznejším respektíve najsamostatnejším respektíve najtalentovanejším komikom z exbandy kedysi známej ako S.O.S. Napriek (práve) preto, že na to nevyzerá. Práve tajomstvo, ktorým je jeho osobnosť zahalená, mu však dáva náskok pred "obyčajnými komediantami" a vďaka nej má svojim fanúšikom stále čo ponúknuť a čím ich prekvapiť. Keďže navyše dostal takých výrazných spoluhráčov, ako sú niekdajší frajeri z markizáckeho "Kakaa" (páni Igor Adamec a Martin Vanek, o Banánovi a Prcovi nehovoriac), je výsledná jojkárska šou patrične excentrická, sama sebou a všetci v nej naplno využili neskoré večerné vysielanie (čo sa prejaví predovšetkým na sprostom dialógu). ()

Marek1991

Na tomto ma mrzelo, že to je určené len pre dospelé publikum a je to prešpikované nadávkami. Inak to má pozoruhodný scenár, vtipné postavy, najviac žiaria Alinko a Banán a dej je rozvinutý do života týchto postáv, ktoré zažívajú rôzne vtipné udalosti napriek svojmu "povolaniu", je to akási paródia na mafiánov, ktorých si najmä hlavné postavy okukali v 90. rokoch. Po mnohých stránkach to patrí k tomu lepšiemu, čo dávali komerčné televízie v prvom desaťročí 21. storočia na Slovensku. ()

Cement73

Skutočná špička medzi slovenskými komediálnymi seriálmi. Či už šéfino Ali, jeho nasprostastá ale prsatá žena Pipina, agresor Banán, knihomol a rastlinomil Krtek, tetka Márgit, vymletý Prco alebo večne ožralý doktor Béla sú postavičky ktoré majú vždy čo povedať... no snáď okrem Prco ktorý je tak vymletý :))) že radšej ani nehovorí (za neho hovorí baseballová pálka :))) Jednoduchá zábava plná prekvapivo často nových nápadov. ()

sanjozko

no jednoznacne to najlepsie co sa na nasich obrazovkach slovenskych objavilo z tuzemskej tv produkcie, ale neviem preco, ze vzdy ked sa nejakej TV podari nieco uspesnejsie tak z toho robia cirkus a isteho casu som mafstory pocul uz vsade, proste premedializovali to! Normalne za 3.5* ale bol som v divadle na ich predstaveni a to sa mi pacilo takze je to za 4* :) ()

AxelWers

V tej záplave slovenskej tvorby v poslednej dobe, jeden z tých lepších sitkomov. Ak nie najlepší. Celkom som si to zvykol pozerať. Náhodného diváka nemusí zaujať, dlho som tento sitkom ignoroval, ale stačilo pozrieť si pár epizód a potom sa človek už do toho dostane. Pozor, jedna vec ešte: Na tomto sitkome pekne vidieť ten progres, ako sa počas celej tej doby vyvíjal a mne osobne sa oveľa viac páčia tie epizódy, kde hral Peter Sklár, aj tie dialógy boli časom viac prepracované a vtipnejšie ako na začiatku. Preto nie je dobré, keď sa hodnotí len podľa dvoch-troch epizód z jednej série. Nakoniec môžete si pozrieť na webe epizódy z prvej série a povedzme zo siedmej, sami uvidíte ten drastický rozdiel. ()

• Banán (vlastným menom Šimon Nagy) je bratom Maroša Nagya zo seriálu "Profesionáli". Obidve postavy hrá Peter Batthyany. (darkjoker)
  • "Mafiánske Historky" si nesie názov úspešné audio-cd, v ktorom účinkujú všetky postavy zo serialu "Mafstory". (R4D0)
  • V prvej sérii stvárnil Pipinu Martin Vanek, na začiatku série druhej absolvovala postava plastickú operáciu a odvtedy ju hrá Gabriela Dzuríková. (m.a.t.o.)

Časové pásmo bylo změněno