Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

..Lucas..

Nenechal jsem se ovlivnit špatným hodnocením a Saxánu zkoukl. A nebylo to vůbec tak špatně! Fajn pohádka, která baví, nemyslím si, že si to až tak špatné hodnocení zaslouží. ()

CageDepp

Hodně podhodnocený. Spousty vtipných hlášek. Nechápu co tady všichni blázní s těma odpadama. Nárožný vtipný, jako vždy. ()

JohnMiller odpad!

Najhoršie CGI efekty v dejinách kinematografie. Najhorší sequel aký bol kedy natočený hoci pôvodná Dívka na koštěti tiež nie je žiaden zázrak. No, neveril som, že sa dá natočiť až takto zlý film. Dať tomuto čo i len jednu jedinú hviezdu si žiada odvahu. Je záhada ako sa táto kravina dostala na premietanie do Cannes. ()

L_O_U_S odpad!

Po všech stránkách otřesný "film". Václav Vorlíček se v požehnaném věku musel opravdu pomást. Připadá mi, že ve vývoji digitálních efektů bylo utopeno tolik peněz, až se tvůrci rozhodli udělat je co nejokatější a nejumělejší, aby diváci mohli docenit vynaložené finance. Něco jako scénář nejspíš naprosto neexistuje, protože během těch 90 minut se nestane ani prd. Jakýsi Krešmen má být zápornou postavou, ale jedinými jeho skutky jsou proměna dvou lidí v sochy a vysedávání s Bohdalkou v hospodě. Celou dobu se tam vážně nic neděje, jen se tam blbě kecá a promenádují se tam samoúčelně vložené špatně animované postavy. Bylo mi z toho řádně na blití, ale dokoukal jsem to celé, abych si mohl vytvořit ucelený obraz. (778., 26. XII. 2012) ()

jezurka42 odpad!

Je mi do breku, jak někdo takový jako je Pan Vorlíček se pokusil natočit druhou Saxánu. Nebo se jí aspoň trochu vyrovnat. Bohužel realita je na úplně druhé straně měřítka... ()

ibeh

Co k tomu dodat? Překombinovaná slátanina nešťastně nalepená na původní výbornou Dívku na koštěti. Bylo zbytečné na začátku filmu ji připomínat, protože potom tam v podstatě nic ani dějově neodpovídalo. Bohužel to nemělo ani vtip a bylo "přebohdalováno", ostatní herecké výkony snad až na Nárožného nijaké. Velká škoda, doporučovala bych režisérům nenavazovat na úspěšné filmy, protože takový debakl se neděje zdaleka poprvé. ()

dyfur odpad!

Mám Václava Vorlička rád,ale toto ???? kde je Saxana ?? kde je Jan?? kde je príbeh ?? kde sú pekné triky??? takto exhibícia nejakého protekčného decka a p.Bohdalovej a Saxana len do počtu. Vtip neprišiel, triky priemerné. Ak by nebolo Dívky na košteti tj prvej Saxany tak povedzme jedna nudná podpriemerná rozprávka.Takto, keďže sa to tvári na voľné pokračovanie - odpad -prepadák. ()

fallangell odpad!

Totální dno. Rozpočet byl na 3 lokace, hlavně že dítě a trpaslík museli být digitálně. Když to neumím tak to nedělám! ()

maverick10 odpad!

Postmoderni paskvil kálejíc na svuj vlastni odkaz. Bez pribehu, bez emoci a dokonce bez detske naivity, ktera nesmi v pohadce chybet. Co nam vlastne zbyva? Jen jakýsi slepenec obrázku s postavami tak umele nasladlymi, ze by tleskal nejeden obchodnik od Matela (staci si jen poslechnout jak mluvi mlada Saxana a hned bych si radeji do usi nakapal kyselinu z autobaterie) a co bylo snad to nejhorsí?? Dialogy. Jeden priklad za vsechny: V hospode sedi u baru vodnik a čert, načež čert okomentuje deni nasledovne: "Pokud ředitel ten lexikon najde, bude to dobre, ale pokud ho nenajde, bude to spatne." Tato vetna skladba, se uci na prvnim stupni zakladni skoly, pokud by v Saxane hrali Teletubbies pak je vsechno v poradku. Tipuji tedy ze scenar doopravdy napsal jeden ze ctverice Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa nebo Po. Nikdy v zivote jsem se v kine tak nenudil!!! ()

Pirabin

Měl bych dát dvě hvězdičky, ale dám tři kvůli Vorlíčkovi. Hlavní kameny úrazu jsou dva, všechny souvisí se současnou dobou. Prvním je příšerná animace, a druhým je snaha Vorlíčka zavděčit se současným dětem. Věřím, že kdyby to Vorlíček točil s kostýmy jako dřív a bez snahy házet tam komiksy, a amerikanizmus bylo by mnohem lepší a možná i dobré. Smutné jak se doba podepíše na kvalitním tvůrci. Ale ne, scénář taky chvílema hapruje, a když ne málo tak hodně. Měním ze tří na dvě. ()

easaque

ze zvědavosti jsem se podíval na pokračování Dívky na koštěti a nedopadlo to tak hrozně jak jsem čekal - předpokládal jsem totiž z místního hodnocení, že to bude totální brak a odpad. Nakonec je z toho hezká malilinkatá hvězdička, i díky tomu, že jsem to vydržel až do konce. Pozitivního o tom moc říct nemůžu a samozřejmě nedoporučuji (možná jen nevěřícím Tomášům jako já), ale znám dost jiných moderních pohádek, které mi přišly mnohem víc uhozené. Prostě to drželo aspoň nějak pohromadě. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

hhannie

Myslím, že pokud by se vynechaly ty "skvělé" počítačové efekty a bylo to čistě hrané, tak to mohl být alespoň průměrný pohádkový film. Proto dvě hvězdy. ()

BoredSeal

Saxana 2 je asi taková radost, jako když přijede teta Irma. Smutné. Jako byste vedle sebe při srovnávání jedničky a dvojky položili to, co člověk miluje na těch klasických filmech ze socialismu a to, co se v porevoluční éře vůbec většině českých filmů zoufale nedaří, ač někdy mohou těžit z účasti talentů z dob minulých. Saxana 2 je neschopná pohádka. Tři příběhové linie, malá Saxana v Říši pohádek + stará Saxana a Hrušínský v Říši lidí + teta Irma hledá prachatého ženicha, jsou hrozně nezajímavě napsané, respektive to málo, co se v nich odehrává, stojí za starou belu. Když odečtu účast Bohdalky, která tetu Irmu činí aspoň trochu zábavnou, zbydou nudné nebo žádné herecké výkony podle nezábavného scénáře. Efekty překvapivě ujdou a jsou dobře zasazený do obrazu (kéž by to Češi uměli takhle i s postsynchrony), ale opět to nepřidává žádné body navíc. Jiří Lábus nedávno v cyklu ČT "Těžká léta" o filmech v normalizaci říkal, že před revolucí z té spousty filmů hrál možná v pěti dobrých. Asi bych mu nafackoval a zeptal se ho, proč teda v éře svobody účinkuje v tolika mizerných hrůzách... kolik kvalitních filmů by asi napočítal teď. ()

kombajn odpad!

ODPAD. Ale velmi poučný. Až takovou sra*ku může natočit i dobrý režisér, když přestane být svéprávný a nikdo okolo mu nemá sílu říct, že točí šílenost na třetí. Film má horší triky jak původní verze (připomíná to levné PC hry), z dialogů vám budou krvácet uši a mozek se po pár minutách promění v čirou tekutinu. Je to tak špatné a hloupé, že by tento film měli vidět všichni. Díky bezduchému scénáři totiž působí film na mnoha místech jako totální crazy komedie. Je to tak blbé, že se od začátku fo konce chechtáte tvůrcům, že to nemohli myslet vážně... ()

M.i.k.e odpad!

ještě nikdy jsem u filmu neměl tak nutkavou potřebu se polít benzínem a zapálit.To,že je pod tímhle čímsi podepsán někdo jako Václav Vorlíček je to vůbec nejsmutnější z celého filmu.Kdysi dávno jsme pohádky a komedie uměli.Nyní neumíme ani jedno z toho.Upřímně netuším,jaký příklad tohle může dávat dětem,když pohádkové postavy hrají v hospodě automaty a nadržená důchodkyně loví nápadníky a řeší jak z toho vytřískat co nejvíc peněz.Zkrátka a dobře zvrácenost ve všech směrech...kdybych měl tohle vidět ještě jednou,zřejmě by došlo na variantu zmiňovanou na začátku.Teď si jdu vypláchnout oči mýdlem a načit flašku nečeho tvrdšího abych rychle zapomněl...0% ()

rakovnik

Takto bohužel ne. Nepochopím, jak takový PAN režisér, který "jen" pokračuje v tom, co započal před lety, dokáže úplně popřít vše, čím si mě získal jako dítě. Proč proboha člověk, který vytvořil kouzelný pohádkový svět bez jakýchkoli digitálních triků, zmrší svůj film jejich naprosto nehorázným nadužíváním i tam, kde jich není potřeba. Navíc, češi již ukázali, že digitální triky jim nejdou. Pan Vorlíček si asi chtěl vyzkoušet výdobytky moderní techniky, ale to se mu nepovedlo. Ani plejáda skvělých herců nedokázala pozvednout úroveň tohoto snímku. Postavy vypadají, že ani trapně neví, co hrát. Pohnou se, řeknou svou repliku a stojí. Zato digitální monstra se ani nezastaví. Ach jo, jaký je propastný rozdíl mezi namaskovaným čertem a hrozným digitálním Jeníčkem... Děj také zrovna neoplývá invencí a chybí konec. Pro mě obrovské zklamání. ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)