První díl minisérie podle stejnojmené komiksové předlohy. Vysokoškolský student Light Yagami se chce stát policejním důstojníkem stejně jako jeho otec a prosazovat právo a spravedlnost. Proto když nalezne zápisník 'Death Note' s jehož pomocí lze zabít kohokoli jen se znalostí jeho jména a tváře, bere to jako příležitost očistit svět od kriminálních živlů jednou provždy. Masová úmrtí kriminálníků se brzy začnou spojovat s nadpřirozeným zabijákem Kirou (podle anglického 'killer') a po jeho stopě se vydává geniální detektiv L. Bude L schopen dopadnout Kiru dřív než ten uvidí jeho tvář a přijde na jeho pravé jméno? (Genryuusai)

markuc

Tak tenhle film me skoro vubec nezaujal, hlavne jsem videl ceskou verzi - ja vim, proc nemam rad dabing! Dalsi vec mi prisla zvlastni, herecke ztvarneni (snad krome jedne vyjimky) mi proslo velmi slabe. Taktez i skoro vse ostatni (kamera, scenar, rezie), zbytecne dialogy, zbytecne zabery, prehravani scen. 1* je za ztvarneni postavy boha Smrti (i kdyz podle dabingu to byl andel) a dalsi * je za celkem originalni namet. Film je prepracovanim anime serialu, tento serial je pry daleko lepsi (podle mineni meho kamarada, ktery oba pociny tez shledl - hlavne pry kvuli hlavnimu "hrdinovi", ten ve filmu opravdu nebyl zahran alespon mirne nadprumerne), doporucuji tedy spis anime. ()

DaUr

Zajímavý scénář, sympatický hlavní hrdina a roztomilá, mizerně animovaná potvůrka v roli Boha smrti. Především první bod drží více než dvouhodinový snímek nad hranicí průměru, konkrétně v oblasti kvalitní, originální zábavy bez hlubšího podtextu nebo nějakých větších ambicí. Zajímavý závěr, kdy se víceméně prohodí role hlavních dvou hrdinů, pak spolu s vsuvkou s dalším zápisníkem solidně navnadí na druhý díl. ()

Elementál

Jsem velkým fanouškem anime Death note a ačkoliv jsem od filmu neočekával mnoho (koneckonců převést anime do hrané podoby ve stejné, či snad dokonce lepší kvalitě mi přijde jako téměř nereálné), přesto jsem byl zklamán. Ryuk jako karikatura na počítačovou techniku, Light, který působí téměř směšně, potlačení jednotlivých charakterů ve vyšteřovacím týmu a to natolik, že ani nevíte, kdo je kdo... Navíc seriál, ač se snaží působit konzistentně je stále seriálem - tzn. že několik epizod se řeší určitá situace a ve chvíli kdy se vyřeší se objeví nová. Prostě proto, že je to seriál. Film by oproti tomu měl mít jakýsi jednolitý příběh...ale nemá - kopíruje anime a nedaří se mu udržet ani napětí a ani pozornost. A to nemluvím o tom, že konec je naprosto nijaký a k dokončení příběhu je vám třeba další (předpokládám, že podobně otřesný) snímek._________ Najdou se samozřejmě i klady - výborný L, zajímavé alternativní úmrtí Penbarovy manželky (řekl, bych, že lepší než v seriálu) a kopírování původní předlohy. Příběh Zápisníku smrti je zkrátka natolik dobrý, že jeho sílu cítíme i přes podprůměrnou práci scénáristů či režiséra.____________ A na závěr malé rýpnutí: zdejší hodnocení naprosto neodpovídá kvalitě snímku a nechápu, že je takové, jaké je... ()

Maki89

hoci to vyzera ako TV film s lacnymi efektami, tak mi to pride celkom podarene... snaha o prerobenie vyborneho anime do podoby filmu sa mi sice trosku bridi, no aspon to spravili japonci, cize to zostalo takpovediac "doma".... tento film je rozhodne pozeratelny, aj ked zachytava vo velmi rychlom slede a hlavne pomerne povrchne udalosti anime... obsadenie celkom verne predlohe, napatie na spravnej urovni.... ale nieco tomu chyba...6/10 ()

Saku

Hodne dobre rozjety prvni dil, mozna lehce zamotany, ale ten otevreny konec slibuje vic nez rovnocenne pokracovani. EdaS sikovne prirovnal s Ukolebavkou Ch. Palahniuka. ()

Redi

Téměř katastrofální... 2* (to jsem ještě hodný) za...ani nevím...snad za držení se předlohy anime serie a dobrého naporcování štangle na pár deka hodné filmu. Představitelé hlavních i vedlejších postav jsou naprosto otřesní (jediný kdo ušel byl Takeshi Kaga aka velitel Yagami)... Light naprosto trapný, L o něco méně trapný, ale také naprosto příšerný... u tohoto zfilmování se sešla parta herců amatérů a režie na prd. Chybí mi ta komiksová stylovost, jako třeba ve chvíli, když si Light dává kombo do deníku. Co se týče animace Ryuka, tak ta mohla být rozhodně lepší, na tom si záležet moc nedali, jako by to hodili za domácí ukol nějakým studentům 2. ročníku. Sečteno podrženo------ kdo si oblíbil anime serii či mangu(kterou jsem nečet), tak tomuto paskvilu nemůže dát víc jak 3*, ale jak je vidno, tak se s údivem pletu. ()

VanTom

Těžko soudit, jaké by bylo hodnocení bez znalosti seriálu, který jsem nedávno dokoukal (a příliš mne nenadchl), protože tím se možná eliminovaly nějaké nedořečenosti v příběhu a charakterech postav. Hraná filmová verze mi totiž přišla jako ukázkový případ toho, jak z předlohy vyzobat to nejdůležitější a oprostit se od zbytečností. Ve srovnání se seriálem byl film takový sevřenější, civilnější a reálnější, se silným a zajímavým dějem, ne tolik protahovaný, manýristický a absurdní v uvažování postav jako anime. Uvidíme co druhá část, snímek vyloženě končí v půlce. ()

Emerelle

Asi je to tím, že jsem napřed viděla film než seriál, ale film mě uchvátil víc, možná tím, že se zdá více reálný a není to jen "kreslený svět". Nejvíce se mi líbil "L" jako tajemný a inteligentní detektiv, který byl posedlý dostat "kiru". U filmu jsem se ani vteřinku nenudila a proto si to u mě zasloužilo čestné místo v topce. ()

liuk

Tak u Death Note se asi nikdo opravdu nudit nebude. Námět je dostatečně našláplý, aby byl poslán přes možná až příliš teenagerský scénář a rutinní vymazlenost obrazu k absolutní zábavnosti. Což se teda opravdu daří, a já byl hodně natěšen, co všecho povede k předpovídatelnému zvrhnutí hlavní postavy. Což jsem se teda nedočkal. Ale furt mě to děsně bavilo. I navzdory faktu, že ty plány hlavního -náctiletého byly až moc divně vypečené. Ale furt dobrý. Do té doby než se objevil ten emo Japonec, hrajícího nějakého šéfa vesmíru. Ten když se objevil na obrazovce s tou loknou a hlavu měl posunutou dopředu jak velbloud, tak jsem z něj fakt pokaždé dostával tanec svatého Víta. Pitomec roku. A závěrečná vysvětlovačka se taky mohla zkrátit. A třeba na její úkor rozvinout ty nedostatky. L bude Lightův nemesis v dalším díle? To jsem zvědav, jak to přežiju. ()

L_A_D_A_S

Nenávidim asijskou kinematografii ale netknut žádným seriálem uznávam že to bylo docela fajn.. ale ten démon.. ježiši.. Vždy jsem myslel že japonci jsou v technice napřed ale takovouhle animovanou bídu jsem neviděl dlouho.. to si mohli vzít příklad ze Saxany.. už ta původní měla efekty na lepší úrovni. Myslím že ten démon by se v celym filmu nemusel objevit ani jednou a ničemu by to neškodilo. L mi taky docela štval, nějak jsem nechápal jak celá japonská policie i FBI pracuje pod taktovkou jednoho mastnýho teenagera.. ale budiž.. ()

Lottr

Výborně propracovaný a velmi chytrý film, který má atmosféru i děj. Velmi zajímavě vybraní herci a dobré herecké výkony. ( Tatsuya Fujiwara- Battle royale) Zpracování anděla smrdi a vůbec tahle postava působí docela divně, ale i tak si Kira a spol zaslouží pět hvězd. ()

BMAJTZ

Byla to blbost. Bylo to japonske. A hlavne to bylo podle anime. Jinak receno co jsme mohli cekat. Pro lidi co zerou anime to nemusi byt uplne spatne. Musim ovsem pripustit, ze namet nebyl uplne spatny. Bohuzel provedeni zase nebylo skoro vubec dobre. Ale tak pominme to. Film se nese v klasickem asijskem beckovem stylu. A kdyz rikam asijskem tak myslim opravdu novou pricku beckoveho stylu. Mno dobra pro nekoho to urcite bude naprosta bomba pro me prumer. Mno a co zminit na zaver? Snad jen to ze postava L je neskutecny uchyl a asi jedina ktera mi zde vadila uplne nejvic. Snad jeste varovani, jako pravy barbar jsem to videl s ceskym dubbingem a ten to teda srazi na kolena uplne nejvic, takze se mu na sto honu vyhnete. ()

Pethack

Celá (anime) série o 37i epizodách ve dvou hodinách (hraného) filmu? Tak tomu říkám neobyčejně koncentrovaný zážitek, NescAnime Ultra, made with love in Japan. Otázkou zůstává, proč točit film, který: a) ochudí diváka o miliony detailů kompletního a rozhodně ne jednoduchého a přímočarého děje seriálu; b) nepřináší nic nového ani do daného fikčního světa, ba naopak všechno - od atmosféry a vizuální stránky až po (ne zrovna objevné, leč solidní - tedy v příp. anime série) narativní postupy - zcela ostentativně kopíruje? Je nasnadě, že objektivnější by bylo hodnotit Death Note - film bez zřetele k seriálu - v tom případě se bavíme o útvaru, který by šlo charakterizovat jako neskutečně bohatý příběh osekaný v již zmíněném brutálním časovém poměru naroubovaný na něco, co vypadá jako herci a téměř se to tak i chová. Budiž pak tento útvar důkazem, že kombinace ctrl c, ctrl v ve směru anime série ---> hraný film prostě nefunguje. 3* za to, že něco takového se hned tak nevidí a tudíž jsem na nějaký čas ustrnul v údivu, což se mi pravidelně stává při sledování "kvalitních" filmů. ()

kenkaku

Zajímavá podívaná v klasicky japonském stylu (komu vadí to jejich přehrávání nebo machrování bude trpět). Přiznám se, že děj byl pro mě celkem nečitelný a proto udržel pozornost po celou dobu. Konec mi přišel tak trochu !nedotažený", ale jen do té chvíle než jsem pochopil, že jde o první polovinu dvoudílu. ()

Arkanoid

Začiatok záberov nad oblakmi zaujme, ale čakal som rovno zoznámenie sa so shinigami, nie strmhlavý pád obrazu na japonské mesto. Ide však len o padnutie denníka tak, aby ho našiel Light Yagami, hlavný hrdina anime a samozrejme aj tohto filmu, svojim predstaviteľom výborne zahraný. Potom už vidíme moc denníku. Nie je to extra pútavý úvod, lebo z Lightom sa zoznamujeme až v deviatej minúte. Dovtedy tvorcovia predvádzajú moc denníku, medializáciu prípadov záhadných úmrtí a reakcie Japoncov. Ale dovtedy žiadna empatia, lebo nemáme žiadneho hrdinu, ktorému by sme fandili, odsudzovali ho alebo zmiešali tieto emócie dokopy. Ako úvod do fikčného sveta to však stačí (moderné Japonsko s fantasy prvkami). Potom sa už dostávame ku Lightovi bližšie, vidíme jeho fyzické nadanie, inteligenciu, šarm, prefíkanosť a aj aroganciu. Herecké výkony sú zaujímavé, len si trochu neviem zvyknúť na rýchlosť reči Japoncov. Kultový Ryuk sa tu tiež šialene smeje na obyčajných ľudských starostiach so zabíjaním. Je digitálny, ale celkom fajn, ako z anime, no práve v anime vynikne viac a zároveň sa doň viac hodí. Oproti anime skoro sa nám predstaví aj L, ale kvôli obsiahlosti témy je to tak lepšie pri tejto kratšej minutáži. Neskôr ho však vidíme fyzicky zosobneného a to výborne zahraného nerda cukroholika, chodiaceho naboso s hlavou a chrbtom dopredu. Keď Light, opäť skoro, pochopí, že získal rovnocenného súpera, súboj dvoch masterminds môže začať. Misu spoznávame najprv na plagáte autobusu, kde rande vyšlo fajn, jej záverečná scéna predznamenáva budúci dej sequelu. Emočne kvalitná a napínavá je aj scéna z metra. Záverečná scéna filmu kvalitne využíva Chekhov‘s gun čipsov a slabý úškrn. Hudobne mi film príde nevýrazný. Kultové metalové songy dvíhajúce adrenalín do nepredstaviteľných výšin tu chýbajú. Film sa vydaril, ale anime mi prišlo zobrazené lepšie graficky, kde sa tam viac hodil Ryuk a ostatní shinigami, ako aj obsahovo, kedy boli osudy a emócie postáv rozobraté v dlhšom časovom meradle 37 epizód. V oboch mi ale chýbalo viac akcie. ()

BluT

Těžko hranou verzi natočit líp, fakt se mi to líbilo. I když to na původní anime nemá, podívaná je to luxusní. ()