Byl jsem příliš spokojen na to, abych byl zklamán, ale... Od Ridleyho chci přeci jen více než pouze nedotaženou, byť zábavnou historickou jednohubku. Nepochybuji, že do roka a do dne tu máme o několik desítek minut delší a o bezpočet procent lepší režisérskou verzi. Střihač totiž především v druhé polovině musel jet nelidské přesčasy a tak to v mnoha případech ani nedává moc smysl. Ovšem není to směšné, to zase ne (i když taková zteč lady a poníků, ehm?). To proč Robin stojí za vidění není nakonec opulentní výprava (ta tu stejně není) či monumentální bitvy (ty tu stejně nejsou), ale elektrizující „tokavá“ chemie ústředního dua. Přes veškerou ucházející průměrnost bych si dvojku každopádně líbit nechal. A nebo ještě lépe, chci po Scottovi samostatný film o Richardovi v podání Hustona! PS: A jakkoli to s legendou nemá společného takřka nic, tak je jí to stále o neznatelný chlup blíže než to co s ní provedli ve verzi s Costnerem.(13.5.2010)

Slíbil nám příběh vévody z Nottinghamu, pak dvojroli pro Russella a nakonec nechal po trailerech vzpomenout na Gladiátora. A tam Ridley Scott naštěstí i zůstal. Robin Hood totiž vypráví o revoltě, ale není patetickým eposem o vítězství ušlechtilých hrdinů. Je opatrně romantickou vzpomínkou, ale ne pohádkou o Robinovi a Lady Marion. Ale co je hlavní, je příběhem pár správných chlapů a drsným zrozením legendy.(14.5.2010)

nene, tahle verze o středověkém šlechtici, o hrdinovi, který bohatým bral a chudým dával, není mým šálkem houbičkového čaje. Nebýt známých jmen, nepoznala bych v tomto příběhu slavnou legendu. Elfka, byť ji mám ráda, mi tady jako lady Marion třeba vůbec nesedla. Drsný gladiátor jako Hood kupodivu ano, ale škoda těch hollywoodských úprav děje. Mou srdeční záležitostí je stejnojmenný seriál s Michaelem Praedem a film s Kevinem Costnerem. Pro mě dva zcela nepřekonatelné snímky. Přesto přese všechno musím přiznat, že Scottova výprava tohoto zpracování byla fascinující. 2,5*(31.8.2015)

Hlavní slabinou tohoto filmu je, že se snaží býti historicky reálným politickým prequelem k legendě a vše podávat stroze a uvěřitelně, ale na konci servíruje teenagerský pytláky, co si na férovku dávaj francouzskou pěchotu. A taky bojovnou Cate Blanchett v brnění. Moc se tu nehraje na emoce. Tu válku a násilí všichni berou jako přirozenou součást doby, což mi přišlo fajn. Herci jsou bez výjimky super. Kdo jiný by už měl utáhnout film, než Russell Crowe že? Ridley režíruje zajímavě, ale ta dokonalost a pocit, že jste opravdu ve středověku, jako v Království Nebeském už v tom prostě není. Boží popcornová verze s Kevinem Costnerem holt zůstane nepřekonána. 7/10(30.1.2011)

Russel Crowe je Frajer, Miluji jeho dabovaný Hlas.. Ted k Filmu.. Robin Hood, už není to co býval, Už i mečuje, kosí, drtí vše, co se mu dostane pod nohy..Víc se mi líbil s lukem.. Film byl skvělý první půlhodinu a závěrečnou Půl Hodku.. Zbytek byla jen konverzačka, což mě mrzí, Ale zklamání to určitě není!(10.6.2012)