Velká pochvala. Ani jsem nevěřil, že by to Ridleymu zase vyšlo. Po všech těch negativních ohlasech se mi dostalo poměrně slušného příběhu, který velmi překvapivě vynechal patos a zbytečné heroické momenty. Vůbec mi nevadilo, že tvůrci lákají na biják o jedné navěky inspirující legendě, ale namísto toho nabízejí jen jakýsi prolog k legendě. Příběh o hrdinném lučištníkovi každý velmi dobře zná, proto mi nevadí, že se tvůrci odhodlali zbořit zažitá schémata. Pravda, ne vždy to vychází. Robin se tu a tam trošku poflakuje, než aby divákovi nabídl pořádně výživnou akci. Scénář, do kterého se prý často a hlavně drasticky zasahovalo, si zase podle svých potřeb skáče v ději a důležité aspekty jen tak nastíní (Robinovo náhlé státnické vnuknutí) a nedotáhne do snesitelnější podoby. V několika místech jsou holt cítit ostré nůžky. Ale jinak, jak říkám. Scottův filmařsky poctivý snímek mě nenudil, nenaštval, nezklamal, ani nepředkládal nějak zásadní množství hlušiny. Jeho zkušená režie jen umocňuje funkčnost celého příběhu. To dokládá i samotná milostná linie mezi Robinem a Marion. Scott zcela suverénně vnesl mezi oba hrdiny opravdový vztah nenásilnou a uvěřitelnou formou. A to se cení. Ve svém čele má navíc výborné herce, kteří si mě omotali kolem prstu – Russell Crowe, Cate Blanchett, Mark Strong, Max von Sydow, Danny Huston nebo William Hurt, a poctivou kameru Johna Mathiesona (Království nebeské, Gladiátor). Spokojenost a čtyři hvězdy k tomu!!(24.10.2010)

• Skejpr

Dvou a půl hodinová, ne příliš zábavná a místy až urážlivě polopatická demoverze legendy o sherwoodském zbojníkovi, v níž nade vše vynikají skvostná Cate Blanchett a Marc Strong, do očí naopak tlučou zbytečně sázená klišé, jen místy využítý rozpočet, uši pak rve nenápaditá a překombinovaná hudba. Mistr obrazu Scott se zmůže na jedinou působivou scénu (sázení obilí), což je při stopáži 140 minut trestuhodně málo, náznak na pokračování (které se navíc asi nedostaví, což je možná o to horší) pak definitivně podtrhuje totální pocit zbytečnosti a marnosti nad stráveným časem.(6.6.2010)

Když se spojí Ridley a Russell, je na kvalitu zaděláno. Stejně tak u tohoto filmu, kde plno diváků schazují film hlavně kvůli tomu, že není podle historie. A který historický film je podle historie, to už neodpoví. Většina to asi nebude. Nicméně je Robin Hood výborně zpracovaná legenda, na kterou se pohlíží z naprosto jiného úhlu, než by všichni čekali. Hrdinné akce, kde bohatý vokradou a chudejm naložej se tu konat nebudou, ale přesto to bude mít grády, výbornou muziku a perfektní herecké výkony. Průser ale přichází, když si po filmu uvědomím, že Russell nebyl ta nejvýraznější tvář filmu. Ale co na tom, vždyť film nemá dělat jenom jeden herec, ale celá legie herců. Proto tam taky jsou. Samotný film má všecko, co správný historický film má mít. Má výbornou středověkou atmosféru Anglie 11. století. Hrady, vesnice a ta středověká atmosféra je tu naprosto parádní. O to více potěší fakt, že si Ridley dal záležet na dobové hudbě, a to se mu pak ve filmu nádherně vrací. Dále se mi ale líbil i samotný příběh, kterým mě na dvě hodiny dokázali zaujmout. Ještě aby ne, je o Robinovi. Dělo se hodně, a mělo to spád. A to je přecijen to nejdůležitější. Akce už byla trošičku slabší. Spíše hlavně proto, že jsem nečekal špatnou akci. Občas ale kameramanovi ruka ustřelila, bohůžel. Stát se to ale může, rozhodně filmu nebudu křivdit. Já jsem si ho v kině nádherně užil a to je to nejdůležitější.(26.5.2010)

To bylo reci, jak to bude vse jiny. Robin bude zaporak, pripadne on a serif jedna osoba a podobny reci a ve vysledku velky hovno. Samozrejme, tvari se to desne historicky, ale porad je to ten starej znamej pribeh o Robinovi, kterej chce Marianu, bojuje proti serifovi a krali a vraci se do rozmrdany zeme z krizovy vypravy, je tu Lvi srdce, tlustej mnich, malej John a vsechny dobre znamy postavy. Jenze kdyz uz to vypada, ze si Robin zaleze se sirotkama do lesa a zacne okradat bohaty, tvurci si zrejme v ten moment uvedomili, ze by to chtelo nakou zmenu a tak jsme kuli tomu nuceny sledovat dlouhy sceny, ve kterejch si Marion zvyka na Robina, ten stale dokola ukazuje, jakej je to spravnak, pomaha vesnicanum a na poli a ve vysledku je tak film vlastne bitva, hodinova pauza, druha bitva. Jasne, je tu par mensich potycek, ale poradny bitvy jsou tu jen dve, uvodni skvely dobyvani hradu a zaverecna. Ne, ze by to vylozene vadilo, ale kdyz uz tu mame historickej velkofilm, mohli by se rubat castejc. Jinak natoceny to je samozrejme naprosto spickove, hudba je taky perfektni a herecky obsazeni ukazkovy. Je sice fakt, ze zaporaci nejsou buhvijaky, ale vylozene k smichu taky nejsou, Crowe konecne shodil pupek, nabral naky to kilo svalu a svym charisma tahne celej film, jen mi pride, ze na roli typka, co pobiha v kamasich po lese je trochu starej. To se ostatne da rict i o Blanchett, ktera vypada uz trochu jak vyzobana slunecnice a navic nema moc co hrat. Ale prekvapive mi ani nijak zvlast ta volnejsi prostredni cast nevadila a tech 150 minut jsem se vubec nenudil a uzil si dalsi, sice vicemene stejnej, ale rozhodne povedenej prirustek do Hoodovsky legendy.(8.11.2010)

Golfista, Tom Hardy mají pravdu.... byli přede mnou... 5 hvězd není za veledílo, ale a vyskočení z "rámu"..... Bezprostředně po shlédnutí filmu chci sdělit asi toto: "Hop z rámu a zavedených představ (jak u Sherlocka Holmese)!" Cate Blanchett tady působí dost asexuálně, ale... Je tomu tak, he? Není...., na druhý dojem to je hned poznat ... A příběh? Ať je jak chce, až dosud jsem si o Robinu myslel své, ale po dnešku si myslím zase své, ale jinak.... A o tom o je!!!!!! Takže šup ven z rámu.... A na závěr: Jo Robin za bůra....(18.10.2010)

• - Russell Crowe je ve svých 45 letech nejstarší filmový Robin Hood. (Karlos80)

• - Jednoho ze tří hlavních spolubojovníků (merry men) Robina Hooda si zahrál Alan Doyle, který spolu s Russellem Crowem zakládali jejich kapelu TOFOG (The Ordinary Fear Of God). (Ice123)

• - Jméno „Robin Hood“ zazní ve filmu pouze jednou, a to v samém závěru. (lskala)