Napřed pár nezbytných technických (ano, jsem historický hnidopich): Film je s historií samozřejmě naprosto na štíru, což nijak nepřekvapuje. Ale proč jsou tu zase Francouzi za temnou stranu, ve skutečnosti to byl právě Richard a po něm Jan, kdo vytáhl válčit do Francie. Je třeba poznamenat, že v té době byla Francie vlastně jen oblast okolo Paříže (Ile-de-France), zbytek byly víceméně nezávislé državy, nadto prakticky celý západ patřil Anglii (anglický král byl přitom de iure leníkem francouzského krále od doby Viléma Dobyvatele). Francouzi vytáhli do Anglie až po smrti Jana Bezzemka v roce 1217 (a nikoli pod velením Filipa II., ale jeho syna Ludvíka). Tažení skončilo u Lincolnu, de facto ne bitvou ale "turnajem", William Marshall (správně by se ovšem mělo říkat Guillaume le Maréchal - anglická šlechta mluvila až do 13. století francouzsky a Maréchal většinu života prožil a slávu získal na francouzském dvoře) se pokusil zajmout francouzského velitele pana du Perche (Ludvík s částí vojska obléhal Dover) jako při turnaji, ale nešťastnou náhodou jeho kopí Percheho zasáhlo skrz průzor do oka, čímž se du Perche stal jediným padlým. Filip II. byl fakticky mnohem víc rytířským králem než Richard (o Janovi nemluvě), když Maréchal v roce 1219 zemřel, prohlásil, že nebylo lepšího rytíře. Tak, tolik "krátký" historický exkurz, teď k filmu. Ač historicky mimo, dobové reálie i povahy ukazuje podle mě docela dobře. Shoduju se s těmi, kteří prohlašují, že zhruba dvě třetiny filmu je to hodně dobré podívání, rozhodně oceňuju snahu pojmout legendu jinak (ale stejmě je škoda, že neprošel ten původní Nottingham). Robin je na začátku docela sympatickej pragmatik, film působí docela odlehčeně (místy až komediálně) a přitom dobrodružně, chemie Crowe-Blanchett funguje (i ten věk k postavám sedí - i přítelkyně říká, že jí víc vyhovuje větry či čím ošlehaný veterán Russel než nějakej cucák), Robin Marianě okukuje chtivě pozadí a představuje si pořádnou dávku bezuzdného sexu, Strong je jako záporák optimal chnůsny, tfuj :). Bohužel poslední část filmu je hodně zmatená, Jan Bezzemek nejdřív řve, že s odbojnou šlechtou jednat nebude a chce s ní válčit, ale najednou je na shromáždění a slibuje Magnu Chartu (která se BTW týkala samozřejmě pouze šlechty), Robin si najednou vzpomene co se stalo když mu bylo šest, a když už se rozhodli pro velkou bitvu, mohla bejt aspoň trochu dramatičtější a nemuseli tam strkat Cate, která v ní působí jak kopí do oka. Aspoň že závěrečný malovaný titulky byly hezký, i když je v nich spousta materiálu, kterej se do filmu evidentně nevešel. Mohlo z toho bejt víc než letní oddychvoka, ale to už je bohužel současná móda (P. S. Možná DC verze bude o něčem jiném, uvidíme).(14.5.2010)

Russel Crowe je Frajer, Miluji jeho dabovaný Hlas.. Ted k Filmu.. Robin Hood, už není to co býval, Už i mečuje, kosí, drtí vše, co se mu dostane pod nohy..Víc se mi líbil s lukem.. Film byl skvělý první půlhodinu a závěrečnou Půl Hodku.. Zbytek byla jen konverzačka, což mě mrzí, Ale zklamání to určitě není!(10.6.2012)

Přiznám se, že jsem Ridleymu nevěřil, ale on to dokázal. Sám jsem si dal jablko na hlavu a on mi ho s noblesou ustřelil... Vrcholné dílo ne, chyby tam jsou, ale rozhodně sakra dobrý kus filmařiny (konečně zase) s pocitem skutečných herců, skutečného komparzu, skutečného a fungujícího světa (atmosféra, hudba, prostředí nemá chybu). Příběhová linie je možná zbytečně kostrbatá, ale právě atmosféra ruku v ruce s každým filmem úžasnější Cate Blanchett a sympaticky srdečný Russell Crowe si diváka omotá kolem prstu. Ani zbytek herců nepokulhává za zmíněnou dvojicí (snad jen Oscar Isaac je víc Španěl než Jan Bezzemek:)). Lehce překroucenou historii vem čert, tohle je prostě zábava, na kterou nelze koukat jako na pouhý akční film, ale exkurz do jednoho zajímavého pohledu na legendu. Kdyby se Ridley nenechal občas zlákat moderními kamerovými finesami, mohlo to být ještě lepší. PS: Robin Hood dokazuje, že film o svobodě vždycky nemusí být plný patosu. Uf. PPS: úvodní i konečné titulky moc hezké.(13.9.2010)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $105,487,148Tržby Celosvetovo $322,459,006Tržby za predaj Blu-ray v USA $18,355,625 //počet predaných kusov 759,402 Tržby za predaj DVD v USA $47,492,514 //počet predaných kusov 2,156,052║ __Fantázia!!!__ Legenda v novom filmovom šate! Tento film najlepšie vystihne slovo "Batman Začína", áno, Ridley Scott si natočil svojho Robin Hood Začína a absolútne ignoruje väčšinu zaužívaných dejových postupností či vykreslenia charakterov u tohto legendárneho zbojníckeho mýtusu. Dej nemá po celý čas najmenšie zaváhanie, stále má čo ponúkať, akciu, konšpirácie, jemný nádych romantiky, uvoľnenosť a zábavnosť scén,.. hlavne zaujmú nové pohľady na túto legendu, samozrejme kto by si chcel z toho čo Scott spolu zo scenáristom Brianom Helgelandom uvarili robiť vážnejšiu výpoveď o tejto legende robí chybu, lebo aj keď stavajú na úplne nových základoch, stále to ma až neskutočné blízko práve ku Costnerovmu Kráľovi zbojníkov, natož aby sa to bralo ako presná historická výpoveď. Rovnako tak sa film nedá porovnávať s predošlou Scottov tvorbou, dej je z úplne iného súdka, samozrejme že nechýba vyčačkaný vizuál ako u všetkých majstrových filmoch. Herecký ambasábel sa predstavil v tom najlepšom svetle, nikto neostal svojej povesti nič dlžný. A ešte tie súboje, dobývanie hradov, drevených pevností, vyloďovanie na pláži, lukostreľba, no, všetko spracované v prvotriednej úrovni, ja som si teda prišiel na svoje. Jediná možná výtka je smerom k hudbe, ktorá by mala byť určite výraznejšia. /videl v kine: 100%/ + predĺžená verzia ešte o niečo viac scelistvuje dej, fakt skvelý film(13.5.2010)

• arachneuss

Zhovadilost kolosálních rozměrů, bez špetky atmosféry či pořádného příběhu. Korunu pak nasazuje Russell Crowe, který se na Sherwoodského zbojníka hodí asi tolik, jako Marek Vašut do akčního thrilleru z Bollywoodské produkce. Scott se po famózním Království nebeském historicky vyčerpal a novodobá verze Robina Hooda se tak stává pouze ohyzdným slepencem těch největších klišé a nelogičností, postrádající jakýkoliv řád. Zkrátka Helgeland for president. Nikdy bych nevěřil, že to napíšu, ale... zlatej Costner.(10.5.2010)

• - Za stvárnenie Robina Hooda dostal Russell Crowe honorár vo výške 20 miliónov amerických dolárov. (Greenpeacak)

• - Ve skutečnosti byl Richard I. Lví srdce (Danny Huston) raněn dne 26. března a až 6. dubna zemřel na následky infekce, nikoliv přímo v důsledku zásahu šipkou z kuše. (Chufu)

• - Ve scéně, kde Robin (Russell Crowe) a Marion (Cate Blanchett) zachraňují berana uvízlého v bažině, je beran až po krk v "bahně" a je celý zašpiněný. Když ho však Robin vyhodí na břeh, beran je zašpiněný již jen částečně. (Kirman)