Robin Hood

• USA Robin Hood (více)
Trailer 2

Po smrti krále Richarda Lví srdce se zkušený lukostřelec Robin Longstride (Russell Crowe) vydává do Nottinghamu, kde jsou vesničané sužováni vládou despotického šerifa a neúnosnými daněmi. Zde se seznámí s temperamentní vdovou Marion (Cate Blanchett) a zamiluje se do ní, i když ta je zpočátku k jeho pohnutkám skeptická. V naději, že získá její srdce a zachrání vesnici, shromáždí Robin skupinu bojovníků, aby vymýtili korupci v Nottinghamu. Netuší však, že brzy budou bojovat o záchranu samotné Anglie. (Cinemax)

Trailer 2

Recenze (1 414)

Galadriel

Ridley a jeho scénáristé překroutili historii, fajn. A komu to vadí? Díváme se na LEGENDU o Robinu Hoodovi (a to vlastně ještě spíš na tu část, která celému známému příběhu vlastně předchází), je to pohádka pro dospělé, tak koho zajímá, že se to neřídí podle toho, co nás učili v dějepisu? Zvlášť když se ten film ani jako historický netváří ani to o sobě nikde netvrdí. Takže jediné, co mě zajímá, je jakým je výpravným středověkým velkofilmem - a v tom je pro mě jednoduše jedinečným. Budu se zase opakovat, ale nikdo dnes neumí natáčet takhle krásně syrové historické podívané jako Ridley Scott, navíc když si ke spolupráci přizve Russela Crowa a Cate Blanchett. Po mnohými nepochopeném "Království nebeském" přichází ještě zatracovanější "Robin Hood", který mnohým pošlapal jejich oblíbenou legendu, ale v mých očích jde o její nejlepší zpracování právě díky tomu, jak je jiné. ()

POMO

Človek si vraví, že istý zábavný potenciál Robin Hood má, rovnako ako má pekné lokality a skvelé obsadenie (obzvlášť super zloducha Marka Stronga). Akurát ho je ťažké prijať čoby ďalší plod spolupráce Scott+Crowe, od ktorej sme zvyknutí na kvalitatívne ambiciózne, vyspelé filmy so silným autorským dotykom pána režiséra. Pretože Robin Hood je (aspoň v tejto kino-verzii) iba priamočiary, ideologicky naivný, všetko možné vykrádajúci letný biják bez štipky originality. Crowe sa v ňom opäť letargicky dotýka spálenej zeme alebo sa prechádza po obilnom poli, ale divák tentoraz nič necíti. Nemám rád flákačstvo a neosobný, rutinný prístup k filmovaniu, a to obzvlášť od tvorcov, pre ktorých sú ináč filmové obrázky všetkým a ktorí vedia, že od nich svet niečo očakáva... ()

Isherwood

Je fajn vidět na plátně film, kde se o sebe netlučou bajty, nýbrž mohutný komparz tlačí dobývací beranidla a kaskadéři v ohnivzdorných kombinézách padají z hradeb. Trailer odrazoval, Ridleyho jméno táhlo. Nelituju peněz ve prospěch poctivé filmařiny, která sice kompromisně ustupuje ratingu a ve druhé půli i snesitelnosti stopáže (budu jako mnozí vyhlížet DVD s rozšířenou krvavější verzí), ale jinak baví dobře napsanými i zahranými postavami, jimž věříte cokoliv. Croweovo patetické charisma z toho kape, zbytek partičky suše hláškuje a Cate Blanchett je úchvatná. Právě díky ní je i ta romantická linka příjemná a duchaplná. Není to svým způsobem nic, co bychom už od Ridleyho neviděli, ale do jeho obrazů se vpíjeli oči pokaždé a Robin Hood na tom nic nezmění. ()

verbal

Tak se nám Robin Kapuce vrátil. Tentokrát opět jako vetrán Války v Zálivu a s krizí středního věku za krkem. Pan Scott se rozhodl pojmout legendu evidentně netradičně a já se po nadějném úvodu dvě hodiny modlil za to, abych neusnul a aby se, kurva, konečně někomu přisál na xicht nějaký ten kraboidní humus a oplodnil ho rychle rostoucí lidožravou ještěrkou, která by tenhle unylý "Návrat Sommersbyho" alespoň trochu oživila! Mám pro Tebe návrh, Ridley! Jelikož sis evidentně nahrál na dvojku, tak bych příště raději strávil dvě a půl hodiny čuměním na lehce erotický 3D crossover s názvem "Robin Úd versus Predators". A místo pana Vránae chci Ripleyovou. Pokud Tě to zaujalo, napiš mi o práva ke zfilmování do pošty! ()

Tom Hardy

Legenda trochu jinak, které nejvíce ubližuje její název. Ten film se nikdy neměl jmenovat Robin Hood, ale Robin Longstride (nicméně chápu, že tohle by se hůř prodávalo). Scott potvrzuje vizuální cítění a jedinečnou schopnost vykreslit věrohodně historické období. Princ John je k smíchu a představení členů budoucí družiny trestuhodně krátké. Z toho filmu je hrozně cítit, že se hodně stříhalo. Těším se na prodlouženou DVD verzi, která ty skoky trochu učeše. Coby s "novou kapitolou známého děje" s tím nemám naprosto žádný problém. Přesto je jednoznačná chyba, pokud se film jmenuje Robin Hood a toto označení padne až v posledních minutách filmu. ()

• Ve skutečnosti byl Richard I. Lví srdce (Danny Huston) raněn dne 26. března a až 6. dubna zemřel na následky infekce, nikoliv přímo v důsledku zásahu šipkou z kuše. (Chufu)
  • Uvažovalo se nad tím, že Russell Crowe ztvární nejen Robina Hooda, ale i jeho nemesis, šerifa z Notinghamu. Nakonec z toho ale sešlo. (Kaori)
  • Premiéra a další propagační akce, které byly plánované v Londýně a Nottinghamu, musely být kvůli dopravním problémům způsobeným erupcí islandské sopky Eyjafjallajökull přesunuty do Los Angeles. (Andresito)