Reklama

Reklama

Robin Hood

  • USA Robin Hood (více)
Trailer 1

V řadách vojsk krále Richarda slouží lučištník Robin Longstride, zvaný Robin Hood. Když král Richard na křížové výpravě ve Francii padne, Robin využije situace a z války dezertuje. Odjíždí do Nottinghamu a oznámí siru Loxleymu, že jeho syn Robert v boji zahynul. Loxley je synovou smrtí zdrcen a požádá Robina, aby se za Roberta vydával, a ochránil tak jejich usedlost. Robin tedy spočine po boku Marion, vdovy po Loxleym, a společně brání majetek rodiny, a to především před Godfreyem, zrádcem anglického království, který slouží Francii. Na trůn po Richardově smrti nastupuje král Jan. Godfreyho podvratné akce způsobí, že baroni ze severu země se obrátí proti králi. Proto Robin králi Janovi navrhuje, aby Angličanům zajistil svobodu a vydal Listinu svobod. Král souhlasí, neboť si uvědomí, že ho Godfrey podvedl. Mezitím francouzští vojáci napadnou Nottingham... (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 429)

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Oveľa lepšie ako som čakal. Robinovi Hoodovi vlastne ako správnemu eposu nechýba naozaj nič, mierne výčitky adresujem len trochu zmrštenej histórii ale toto pre mňa samo o sebe v hodnotení kvality nie je rozhodujúce. Aj keď je totiž záverečná bitka silnou utópiou, Scottova verzia sa netvári ako historicky presný film. Chce byť len realistickejšou legendou o najslávnejšom anglickom zbojníkovi, čomu zodpovedá aj občasný náznak naivity či odľahčujúci humor. Ani zostrihávanie nie je až tak cítiť a Rusell Crowe sa do hlavnej roly hodí ďaleko viac ako to vyznievalo z trailerov. Jedinou skutočne zásadnou chybou filmu je vlastne jeho názov, pretože nová verzia je iba prequelom a s legendou takou ako ju poznáme, nemá spoločné takmer nič. Odpísať ju len kvôli tomu ale nie je úplne správne, iný pohľad na udalosti je podľa mňa vítaným kladom opodstatňujúci vznik tohoto filmu. Nehovoriac o tom, že Ridley Scott i na staré kolená dokáže vykúzliť pôsobivú atmosféru a nejednu opulentnú scénu, čím dokazuje, že do starého železa stále nepatrí. Našťastie. ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Nejlepší verze Robina Hooda, kterou jsem viděl. Klasická legenda o zbojníkovi z lesa je až moc pohádková a dnes může pobavit maximálně děti, nebo zaryté fandy této legendy. Proto se tento film musel udělat jiný. Je drsnější, reálnější a hlavně. Nevypráví stokrát opíchanou báchorku, kterou známe, ale ukazuje příběh, který byl před ní. Scott to natočil dobře a až do úplného konce jsem nenašel klasickou hollywoodskou přehnanost a trapnost (ta Blanchett na koni se svojí družinou dětí na poníkách, proti francouzské armádě, to byl trochu ujeté). Scott dokázal dobře natočit bojové scény, ať už malé, nebo rovnou obléhání hradů. Díky tomu jsem celou dobu chtěl dát plný počet, ale hlavní bitva celého filmu mé přesvědčení bohužel zmařila. I tak dobrý film, který dokáže pobavit, ačkoliv má na dnešní dobu zbytečně dlouhou stopáž. 75% 02.09. 2010 ()

Reklama

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Tohle je epický film se všemi klady i zápory, jako měly obdobné filmy třeba už v padesátých letech. Scénář je neuvěřitelně schematický... a celkově nedovedu pochopit, proč do tohohle projektu vůbec někdo šel. Jako kdyby bylo nějaké nepsané pravidlo, že každou dekádu musí vzniknout aspoň jeden film s Robinem Hoodem. To vážně neměl Ridley Scott nic lepšího na práci? Navíc vizuální stránka působí tak, jako by byla celá poskládaná z desítky jiných filmů. A Russell Crowe? Ten si měl zahrát Robina Hooda před deseti lety. Jemu je 45 let, přitom ve filmu se nějaké postavy posmívají Richardovi Lví Srdce, že ve čtyřiceti je starý. Ale.... nějakou záhadou se mi to docela líbilo. Asi proto, že obvykle tento žánr nesleduju, nevyhledávám, tak to protentokrát šlo. 70%. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Ridley Scott tyhle historický věci prostě umí točit. Opět to natočil trochu jinak než své předchozí 2 kousky a opět to má své kouzlo. Ridley Scott to zvládl řemeslně na jedničku a popral se i s celkem slabým scénářem. Z příběhu mě tak bavilo spíše to pletichaření u královského dvora, než samotné Robinovo dobrodružství. Místy to navíc vypadá, že kousek chybí a některé situace před závěrečnou bitvou moc nedávají smysl. Akce je fajn a humorné scény v podání Robinových kumpánů také potěšily. Russel Crowe hraje svůj standart a mezi ním a Cate Blanchett to skvěle funguje. Mark Strong se sice jako záporák už pomalu začíná zajídat, ale dejte mu jinou roli, když mu jdou tak bezvadně. Dále potěší ještě např. Max von Sydow, který i ve svém velice pokročilém věku umí výborně hrát. Na Scottovi nejlepší kousky to celkově nemá, i tak je to ale hodně nadprůměrné řemeslo, které rychle uteče a člověk se u něj velmi příjemně pobaví. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Slíbil nám příběh vévody z Nottinghamu, pak dvojroli pro Russella a nakonec nechal po trailerech vzpomenout na Gladiátora. A tam Ridley Scott naštěstí i zůstal. Robin Hood totiž vypráví o revoltě, ale není patetickým eposem o vítězství ušlechtilých hrdinů. Je opatrně romantickou vzpomínkou, ale ne pohádkou o Robinovi a Lady Marion. Ale co je hlavní, je příběhem pár správných chlapů a drsným zrozením legendy. ()

Galerie (120)

Zajímavosti (36)

  • Jednoho ze tří hlavních spolubojovníků Robina Hooda (Russell Crowe) si zahrál Alan Doyle (Allan A'Dayle), který spolu s Russellem Crowem založil kapelu TOFOG (The Ordinary Fear Of God). (Ice123)
  • Ve skutečnosti byl Richard I. Lví srdce (Danny Huston) raněn dne 26. března a až 6. dubna zemřel na následky infekce, nikoliv přímo v důsledku zásahu šipkou z kuše. (Chufu)

Související novinky

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

David Koller, Dasha, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Ondřej Ruml, Michal Dvořák a další hvězdy v sobotu 27. srpna vystoupí na velkolepém multimediálním koncertu filmové hudby pod poděbradským zámkem… (více)

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (více)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

A spoustu dalších novinek. Ale popořadě – Ant-Man konečně dostal zelenou, dokonce má stanoveno datum premiéry, konkrétně 6. listopadu 2015. Film o hrdinovi, který se dokáže podle potřeby zmenšit na… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)

Reklama

Reklama