Řešit brutálně ohýbanou historickou akurátnost je u hollywoodských blockbusterů únavné a svým způsobem kontraproduktivní. Pojmout zrození sherwoodské legendy jako lehce žertovný marxistický boj proti vykořisťování a žabožroutským psům (to vše v intencích, v jakých se Gere kdysi „vrátil“ na plantáže s tabákem) je výsostné autorské právo. Ale to, že se Scott sveřepě odmítá vymanit ze stínu Gladiátora, to mě zkrátka vadí.. Být střihačem jeho filmů je stejně nevděčné povolání jako revizor MHD ve Varnsdorfu, ale někdo to ke spokojenosti oseděných diváckých zadků udělat musí. Co na tom, že pak vlastně existují dva různé filmy pod jedním názvem. Jen je nutné si pamatovat, že u Ridleyho se vyplatí počkat na ten delší..(1.12.2014)

• verbal

Tak se nám Robin Kapuce vrátil. Tentokrát opět jako vetrán Války v Zálivu a s krizí středního věku za krkem. Pan Scott se rozhodl pojmout legendu evidentně netradičně a já se po nadějném úvodu dvě hodiny modlil za to, abych neusnul a aby se, kurva, konečně někomu přisál na xicht nějaký ten kraboidní humus a oplodnil ho rychle rostoucí lidožravou ještěrkou, která by tenhle unylý "Návrat Sommersbyho" alespoň trochu oživila! Mám pro Tebe návrh, Ridley! Jelikož sis evidentně nahrál na dvojku, tak bych příště raději strávil dvě a půl hodiny čuměním na lehce erotický 3D crossover s názvem "Robin Úd versus Predators". A místo pana Vránae chci Ripleyovou. Pokud Tě to zaujalo, napiš mi o práva ke zfilmování do pošty!(2.9.2010)

nene, tahle verze o středověkém šlechtici, o hrdinovi, který bohatým bral a chudým dával, není mým šálkem houbičkového čaje. Nebýt známých jmen, nepoznala bych v tomto příběhu slavnou legendu. Elfka, byť ji mám ráda, mi tady jako lady Marion třeba vůbec nesedla. Drsný gladiátor jako Hood kupodivu ano, ale škoda těch hollywoodských úprav děje. Mou srdeční záležitostí je stejnojmenný seriál s Michaelem Praedem a film s Kevinem Costnerem. Pro mě dva zcela nepřekonatelné snímky. Přesto přese všechno musím přiznat, že Scottova výprava tohoto zpracování byla fascinující. 2,5*(31.8.2015)

Robin Hood, trochu jinak... Ale proč by to mělo být hned špatně ? Za 15 dní jsem zhlédl třetí film od režisérů z mé TOP a i tentokrát jsem viděl kvalitní filmařinu. Tenhle námět je 100x omletý a nevidím na Scottově pohledu na věc nic špatného. Nemá cenu se rozepisovat, řekl bych, že kvality snímku (obsazení, kulisy, dobová hudba a tak dále...) ve svém komentáři perfektně vystihl uživatel '' kajda.l '' (když zapomenu na výtky k Reynoldsově verzi:). Viděl jsem díky zmíněnému čsfďákovi director's cut a klidně bych vydržel i delší verzi - 90%.(5.11.2010)

Nikdy nehodnotím pri historických filmoch ich historickú presnosť. Jedná sa predsa o pohľad tvorcov filmu na danú dobu, postavy a udalosti. Kde máte istotu, že tým, čím vás kŕmia na školách a v učebniciach je 100% zodpovedné skutočnosti? Takže tieto koniny ja do úvahy neberiem. Robin Hood má však problém. SCENÁR! Nie je dobrý. Prečo? Je príliš skratkovitý, príliš umelý. Ja som tomu všetkému neuveril. Atmosféra je dobrá a vizuál je prekrásny. Osud postáv je mi však ukradnutý. S Robinom som necítil ani na sekundu. Gladiátor ma vedel vyburcovať, tu som len čumel a čakal, kedy sa už niečo zaujímavé udeje. A žiadne pokračovanie prosím! Scott je inak filmový génius a mám ho rád. Dlho už však žiť nebude a preto by sa mal ešte zamerať na zaujímavejšie projekty. 6/10(10.9.2010)