Reklama

Reklama

Robin Hood

  • USA Robin Hood (více)
Trailer 1

V řadách vojsk krále Richarda slouží lučištník Robin Longstride, zvaný Robin Hood. Když král Richard na křížové výpravě ve Francii padne, Robin využije situace a z války dezertuje. Odjíždí do Nottinghamu a oznámí siru Loxleymu, že jeho syn Robert v boji zahynul. Loxley je synovou smrtí zdrcen a požádá Robina, aby se za Roberta vydával, a ochránil tak jejich usedlost. Robin tedy spočine po boku Marion, vdovy po Loxleym, a společně brání majetek rodiny, a to především před Godfreyem, zrádcem anglického království, který slouží Francii. Na trůn po Richardově smrti nastupuje král Jan. Godfreyho podvratné akce způsobí, že baroni ze severu země se obrátí proti králi. Proto Robin králi Janovi navrhuje, aby Angličanům zajistil svobodu a vydal Listinu svobod. Král souhlasí, neboť si uvědomí, že ho Godfrey podvedl. Mezitím francouzští vojáci napadnou Nottingham... (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 425)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Russel Crowe je Frajer, Miluji jeho dabovaný Hlas.. Ted k Filmu.. Robin Hood, už není to co býval, Už i mečuje, kosí, drtí vše, co se mu dostane pod nohy..Víc se mi líbil s lukem.. Film byl skvělý první půlhodinu a závěrečnou Půl Hodku.. Zbytek byla jen konverzačka, což mě mrzí, Ale zklamání to určitě není! ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Je fajn vidět na plátně film, kde se o sebe netlučou bajty, nýbrž mohutný komparz tlačí dobývací beranidla a kaskadéři v ohnivzdorných kombinézách padají z hradeb. Trailer odrazoval, Ridleyho jméno táhlo. Nelituju peněz ve prospěch poctivé filmařiny, která sice kompromisně ustupuje ratingu a ve druhé půli i snesitelnosti stopáže (budu jako mnozí vyhlížet DVD s rozšířenou krvavější verzí), ale jinak baví dobře napsanými i zahranými postavami, jimž věříte cokoliv. Croweovo patetické charisma z toho kape, zbytek partičky suše hláškuje a Cate Blanchett je úchvatná. Právě díky ní je i ta romantická linka příjemná a duchaplná. Není to svým způsobem nic, co bychom už od Ridleyho neviděli, ale do jeho obrazů se vpíjeli oči pokaždé a Robin Hood na tom nic nezmění. ()

Reklama

Ainy 

všechny recenze uživatele

nene, tahle verze o středověkém šlechtici, o hrdinovi, který bohatým bral a chudým dával, není mým šálkem houbičkového čaje. Nebýt známých jmen, nepoznala bych v tomto příběhu slavnou legendu. Elfka, byť ji mám ráda, mi tady jako lady Marion třeba vůbec nesedla. Drsný gladiátor jako Hood kupodivu ano, ale škoda těch hollywoodských úprav děje. Mou srdeční záležitostí je stejnojmenný seriál s Michaelem Praedem a film s Kevinem Costnerem. Pro mě dva zcela nepřekonatelné snímky. Přesto přese všechno musím přiznat, že Scottova výprava tohoto zpracování byla fascinující. 2,5* ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Ridleyho poctivá práce. Chybí tomu srdce, ale ten ten feeling, že všechno je opravdové a ne CGI, to jsem si užíval parádně, asi mi to chybělo víc než jsem si myslel. Stejně tak je radost pohledět na herce - veterány, současnou střední generaci na vrcholu i nadcházející hvězdy. Analyticky historický náhled na to, jak to s tím Robinem tenkrát vlastně mohlo začít mi přišel osvěžující. 8/10 s příslibem do budoucna (ať už director´s cut nebo pokračování, které bych tentokrát určitě chtěl) P.S. Po druhém zhlédnutí v kině ještě doplňuji - skvělá romance středního věku :) ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Zhovadilost kolosálních rozměrů, bez špetky atmosféry či pořádného příběhu. Korunu pak nasazuje Russell Crowe, který se na Sherwoodského zbojníka hodí asi tolik, jako Marek Vašut do akčního thrilleru z Bollywoodské produkce. Scott se po famózním Království nebeském historicky vyčerpal a novodobá verze Robina Hooda se tak stává pouze ohyzdným slepencem těch největších klišé a nelogičností, postrádající jakýkoliv řád. Zkrátka Helgeland for president. Nikdy bych nevěřil, že to napíšu, ale... zlatej Costner. ()

Galerie (119)

Zajímavosti (34)

  • Russell Crowe (Robin Longstride) chtěl původně roli Robina Hooda odehrát s dlouhými vlasy, a tak si je nestříhal. Během natáčení Labyrintu lží (2008) a Na odstřel (2009) proto nosil příčesek, aby své dlouhé vlasy skryl. Krátce před začátkem natáčení se však nakonec nechal ostříhat. (Taninaca)
  • Králův pobočník (Douglas Hodge) zabitý Godfreym (Mark Strong) při přepadení královské družiny se jmenuje Robert z Locksley, což je skutečné jméno Robina Hooda (Russel Crowe). (ČSFD)

Související novinky

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

David Koller, Dasha, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Ondřej Ruml, Michal Dvořák a další hvězdy v sobotu 27. srpna vystoupí na velkolepém multimediálním koncertu filmové hudby pod poděbradským zámkem… (více)

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (více)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

A spoustu dalších novinek. Ale popořadě – Ant-Man konečně dostal zelenou, dokonce má stanoveno datum premiéry, konkrétně 6. listopadu 2015. Film o hrdinovi, který se dokáže podle potřeby zmenšit na… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)

Reklama

Reklama