U Kingdom of Heaven jsem čekal druhého Gladiátora a dostalo se mi něčeho úplně jiného. Prvotní zklamání vystřídal po druhé a zejména třetí (prodloužená verze) projekci úžas a pochopení. U Robina Hooda jsem čekal Kingdom of Heaven a film byl opět zcela jiný. Tentokrát jsem však s takovouto možností počítal a nezaskočilo mne to tolik, jako poprvé. Neskutečně mi vadí tlumený rating - především absence krve je pro mne nepochopitelná specielne s přihlédnutím k faktu, že děj snímku se odehrává v drsném středověku a jedním z hlavních trademarků Ridleyho Scotta je nezaměnitelný cit pro vizuál, tím pádem považuji za fatální, pokud zde chybí jedna z klíčových ingrediencí. Hudba průměrná, na samostatný soundtrack to narozdíl od Gladiátora a Kingdom zdaleka není. Herecky kvalitní a především romantika středního věku byla přesně taková, jakou film potřeboval a zároveň taková, jakou by člověk nečekal. Kupodivu téměř úplně absentoval patos a zbytečně heroické scény. Rovněž nečekané. Obrovsky bych uvítal jednak druhý díl, kde to teprve všechno začíná, nějakou prodlouženou verzi, kde by byl příběh lépe rozebrán a sestříhán a hlavně "unrated", protože jinak to u Robina opravdu nelze. Prozatím průměrné hodnocení, ale je dost možné, že bude kolísat, jako se tomu již u Ridleyho stalo. Kevin Costner prozatím zůstává stále nejlepší Robin Hood.(23.5.2010)

Sadlo mi to viac, než som dúfal. Prvú hodinu takmer nadšenie. Klasický Scott (t.j. sústredené rozprávanie, pekné obrázky, skvostná výprava, tučná dobová atmosféra, dobre natočená akcia, epický feeling v každej sekunde), solídni herci (Crowe + Blanchett - neveril som, ale tá chémia tam je) a hlavne výborný scenár s "príbehom rytiera", veľmi funkčne napasovaným na otrepanú legendu. Chrochtal som blahom. Potom sa to začalo trieštiť. Nie vinou tvorcov. Štúdio Universal sa nezmyselne pokúsilo strčiť nového Scotta do letnej sezóny a muselo mu kvôli "rozumnej" minutáži pristrihnúť tradične epické krídla. Kvôli tomu je z politického pozadia chaos, vzťahy hlavných postáv vädnú a záverečná bitka tým pádom nemá ten správny "gradačný nábeh". Samozrejme, nič nie stratené - všetci dúfame v trojhodinový director´s cut, ktorý všetko doladí (a poprosím s inou hudbou a R-kovým ratingom). Potom si tam pokojne vpálim plný počet. Napriek všetkým výhradám ďalší parádny Scott, ako ho mám rád.(18.5.2010)

Ridleyho poctivá práce. Chybí tomu srdce, ale ten ten feeling, že všechno je opravdové a ne CGI, to jsem si užíval parádně, asi mi to chybělo víc než jsem si myslel. Stejně tak je radost pohledět na herce - veterány, současnou střední generaci na vrcholu i nadcházející hvězdy. Analyticky historický náhled na to, jak to s tím Robinem tenkrát vlastně mohlo začít mi přišel osvěžující. 8/10 s příslibem do budoucna (ať už director´s cut nebo pokračování, které bych tentokrát určitě chtěl) P.S. Po druhém zhlédnutí v kině ještě doplňuji - skvělá romance středního věku :)(13.5.2010)

Tohle je epický film se všemi klady i zápory, jako měly obdobné filmy třeba už v padesátých letech. Scénář je neuvěřitelně schematický... a celkově nedovedu pochopit, proč do tohohle projektu vůbec někdo šel. Jako kdyby bylo nějaké nepsané pravidlo, že každou dekádu musí vzniknout aspoň jeden film s Robinem Hoodem. To vážně neměl Ridley Scott nic lepšího na práci? Navíc vizuální stránka působí tak, jako by byla celá poskládaná z desítky jiných filmů. A Russell Crowe? Ten si měl zahrát Robina Hooda před deseti lety. Jemu je 45 let, přitom ve filmu se nějaké postavy posmívají Richardovi Lví Srdce, že ve čtyřiceti je starý. Ale.... nějakou záhadou se mi to docela líbilo. Asi proto, že obvykle tento žánr nesleduju, nevyhledávám, tak to protentokrát šlo. 70%.(10.5.2010)

Prvních pár desítek minut jsem měl pocit, že se tenhle sequel Království nebeského přeci jen ponese v požadovaném duchu. Celkem slušná akce, očividně velké investice na každém kroku, zábavná parta ústředních hrdinů... vše přítomno. Jeden naštvaný záporák, jeden ledově klidný, jedna alespoň dobře hrající náhrada za Siennu Miller... taky fajn. Pak se to ale celé začne přetavovat do nemilého čekání na jednu velkou bitvu, ze kterého rychle mizí zajímavé dějové linky, humor (Grimes a Durand vážně mohli dostat víc prostoru) i logika. Nebo se vážně dá celá Anglie přejet na koni za pár hodin? Největší slabinou se však ukáže být ona idea se zrodem legendy, díky které film vlastně skončí ve chvíli, kdy se začnete těšit na další vývoj událostí (jako kdyby Batman začíná skončil Wayneovým návratem do Gothamu - vypůjčený názor, ale sakra trefný). Nakonec je z toho tedy průměrná historická báchorka, ve které by po pár změnách jmen příběh slavného lukostřelce nikdo nepoznal a která ve vás akorát vyvolá chuť na hláškujícího Morgana Freemana s obřím mečem. Bojoval bych s novým Robinem Hoodem, ale to by muselo být proč. 6/10(13.5.2010)

• - Crowe chtěl původně roli Robina Hooda odehrát s dlouhými vlasy, a tak je nestříhal. Během natáčení Labyrintu lží a Na odstřel proto nosil příčesek, aby své dlouhé vlasy skryl. Krátce před začátkem natáčení se však nakonec rozhodl k jejich ostříhání. (Taninaca)

• - Eileen Atkins nahradila Vanessu Redgrave. (Taninaca)

• - Ve skutečnosti byl Richard I. Lví srdce (Danny Huston) raněn dne 26. března a až 6. dubna zemřel na následky infekce, nikoliv přímo v důsledku zásahu šipkou z kuše. (Chufu)