• Marigold

Snažím se najít adekvátní slova pro tento odpudivý a nakynutý scénáristický slepenec, dovedený k totální impotenci třaslavou rukou Ridleyho Scotta. Napadají mě zoufalství, trapnost, nekritičnost, anachronismus a ideový naivismus hraničící s prostoduchostí. Nicméně lze to zhruba shrnout následovně: Robin Hood byl chycen v lese a sodomizován za hlasitého předčítání Marxova Kapitálu. Co bylo v Království nebeské docela roztomilé, je tu urážlivé a nudné. Z chabých pokusů o heroismus vyčnívá jen Max von Sydow, který v jediné scéně předvede to, co celý zbytek filmu jen marně loví v bezduchých vykradačkách Shakespeara, Pána prstenů a zhruba pěti tisíc dalších filmů. Jedna hvězdička z čiré neúcty ke Scottovi, který by si buď měl pořídit větší nůžky, nebo nechat tu historii na pokoji. Dostala už od něj beztak slušnou nakládačku.(10.5.2010)

• Arachneuss

Zhovadilost kolosálních rozměrů, bez špetky atmosféry či pořádného příběhu. Korunu pak nasazuje Russell Crowe, který se na Sherwoodského zbojníka hodí asi tolik, jako Marek Vašut do akčního thrilleru z Bollywoodské produkce. Scott se po famózním Království nebeském historicky vyčerpal a novodobá verze Robina Hooda se tak stává pouze ohyzdným slepencem těch největších klišé a nelogičností, postrádající jakýkoliv řád. Zkrátka Helgeland for president. Nikdy bych nevěřil, že to napíšu, ale... zlatej Costner.(10.5.2010)

• POMO

Človek si vraví, že istý zábavný potenciál Robin Hood má, rovnako ako má pekné lokality a skvelé obsadenie (obzvlášť super zloducha Marka Stronga). Akurát ho je ťažké prijať čoby ďalší plod spolupráce Scott+Crowe, od ktorej sme zvyknutí na kvalitatívne ambiciózne, vyspelé filmy so silným autorským dotykom pána režiséra. Pretože Robin Hood je (aspoň v tejto kino-verzii) iba priamočiary, ideologicky naivný, všetko možné vykrádajúci letný biják bez štipky originality. Crowe sa v ňom opäť letargicky dotýka spálenej zeme alebo sa prechádza po obilnom poli, ale divák tentoraz nič necíti. Nemám rád flákačstvo a neosobný, rutinný prístup k filmovaniu, a to obzvlášť od tvorcov, pre ktorých sú ináč filmové obrázky všetkým a ktorí vedia, že od nich svet niečo očakáva...(11.5.2010)

• tron

„To je všetko? Po desiatich rokoch?!" Je mi v podstate jedno, že ROBIN HOOD je prequel k zbojníckej legende a so slávnou anglickou postavou nemá na 90% vôbec nič spoločné. Je to na film, ktorý sa volá ROBIN HOOD, drzosť a v podstate podvod na divákovi (pretože Robin Hood ako ho pozáme začne v tomto filme existovať len pár sekúnd pred záverečnými titulkami), ale ak by to bol dobrý film, bolo by mi to v rámci možností fuk. Lenže to nie je dobrý film. Je zúfalý, nudný a nevydarený. Akčných scén máličko a čudne nakrútených/zostrihaných. Herci mizerní - Cate Blanchett a Russell Crowe sa sem vôbec nehodili, pôsobili ako fraška, takto napísané úlohy bolo treba obsadiť oveľa mladšími (a sympatickejšími) hercami a nie pomaly 50-ročnými týpkami, ktorí pôsobia dojmom, že by akútne potrebovali celaskón alebo aspoň nejaký podporný prípravok na spevnenie šliach, ktoré im s pribúdajúcim vekom začínajú ochabovať. „Zámenný“ dej bol stokrát lepší v oveľa zábavnejšom PRÍBEHU O RYTIEROVI (oba napísal Brian Helgeland a v oboch hral Mark Addy), hrdinove preslovy pred armádou smiešne, povestný scottovský „vizuál“ sa kamsi vytratil (neviem kam) a zostala hnusná výprava. Hlúpe, naivné a zároveň prehnane komplikované. Vôbec ma to nebavilo, nedojalo, nestrhlo. Mrazivé sklamanie, až som miestami nemohol veriť, že takí schopní tvorcovia boli schopní vraziť také veľké peniaze (Crowe to zároveň produkoval) do takého mišmašu a podpriemerného scenára, ktorý sa prepisoval tak dlho, že v ňom nakoniec nezostal kameň na kameni. Zlatá dobrá verzia Kevina Costnera. Viac v mojej recenzii na recenzie.org: http://recenzie.org/historicky-film/411-robin-hood-4o-(3.11.2010)

Velká pochvala. Ani jsem nevěřil, že by to Ridleymu zase vyšlo. Po všech těch negativních ohlasech se mi dostalo poměrně slušného příběhu, který velmi překvapivě vynechal patos a zbytečné heroické momenty. Vůbec mi nevadilo, že tvůrci lákají na biják o jedné navěky inspirující legendě, ale namísto toho nabízejí jen jakýsi prolog k legendě. Příběh o hrdinném lučištníkovi každý velmi dobře zná, proto mi nevadí, že se tvůrci odhodlali zbořit zažitá schémata. Pravda, ne vždy to vychází. Robin se tu a tam trošku poflakuje, než aby divákovi nabídl pořádně výživnou akci. Scénář, do kterého se prý často a hlavně drasticky zasahovalo, si zase podle svých potřeb skáče v ději a důležité aspekty jen tak nastíní (Robinovo náhlé státnické vnuknutí) a nedotáhne do snesitelnější podoby. V několika místech jsou holt cítit ostré nůžky. Ale jinak, jak říkám. Scottův filmařsky poctivý snímek mě nenudil, nenaštval, nezklamal, ani nepředkládal nějak zásadní množství hlušiny. Jeho zkušená režie jen umocňuje funkčnost celého příběhu. To dokládá i samotná milostná linie mezi Robinem a Marion. Scott zcela suverénně vnesl mezi oba hrdiny opravdový vztah nenásilnou a uvěřitelnou formou. A to se cení. Ve svém čele má navíc výborné herce, kteří si mě omotali kolem prstu – Russell Crowe, Cate Blanchett, Mark Strong, Max von Sydow, Danny Huston nebo William Hurt, a poctivou kameru Johna Mathiesona (Království nebeské, Gladiátor). Spokojenost a čtyři hvězdy k tomu!!(24.10.2010)

• - Ve scéně, kde Robin (Russell Crowe) a Marion (Cate Blanchett) zachraňují berana uvízlého v bažině, je beran až po krk v "bahně" a je celý zašpiněný. Když ho však Robin vyhodí na břeh, beran je zašpiněný již jen částečně. (Kirman)

• - Russell Crowe ako prípravu na úlohu prečítal viac než 30 kníh o známom zbojníkovi a o období z konca 12. a začiatku 13. storočia. (drake31)

• - Podle legend byl kušířem, který vystřelil smrtící šipku, Pierre Basile. Zraněný Richard (Danny Huston) mu odpustil a dle kronik se za něj dokonce zaručil finančně. Bohužel poté, co 6. 4. 1199 Richard zemřel, byl v návalu vzteku jeho příkaz ignorován a Pierre Basile byl nejprve zaživa stažen z kůže a poté byl oběšen. (Chufu)