Zelená míle

Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

• TheDarKnig

Nádhera, jen mně mrzí, že ke knize se stále nějak nedokážu dopracovat. Snad to postupem času vyjde. Jinak Darabont je jednoduše génius, natočit dva tak perfektní filmy není jen tak ledajaký talent. I když máte k dispozici skvělou předlohu. Hanks září, Duncan je úžasný a celý film má neskutečnou hloubku a dojemnost. Tohle je opravdový skvost(16.1.2011)

Tom Hanks - (Paul Edgecomb) +++ David Morse - (Brutus "Brutal" Howell) +++ Michael Clarke Duncan - (John Coffey) +++ Bonnie Hunt - (Jan Edgecomb) +++ James Cromwell - (Warden Hal Moores) +++ Michael Jeter - (Eduard Delacroix) +++ Graham Greene - (Arlen Bitterbuck) +++ Doug Hutchison - (Percy Wetmore) +++ Sam Rockwell - (´Wild Bill´ Wharton) +++ Harry Dean Stanton - (Toot-Toot) +++ Gary Sinise - (Burt Hammersmith) +++ Hudba: Thomas Newman +++(29.7.2007)

až budete bloudit v temnotách, modlete se, aby jste potkali Johna Coffyho. jmenuje se jako kafe, jen se to jinak píše. určitě ho poznáte, protože žádnej jinej obrovskej černoch, který se boji tmy a občas v noci pláče vám z tý tmy nepomůže. možná vám cestou řekne něco jako ,,nešlo to vrátit šéfe", ale vy strach mít nemusíte, pokuď zrovna nejste zlí lidé. možná taky vzpomene na paula edgecomba, jak mu splnil poslední přání a taky jak byl v kině. jen stěmi, kteří mu veřili. myslím, že o posledních slovech, která slyšel s vámi mluvit nebude. stejně by vám poloha 1, poloha 2 , asi nic neřekli. ale když se mu podíváte upřímně do očí, jistě zahlédnete pana Jinglese, tedy naději. pro nás, pro všechny. a až vás vyvede zpět, pronese svojí typickou omluvu ,, teď si potřebuji odpočinout. jsem hrozně utahanej šéfe. jako pes". a vy buďte rádi, že to šlo vrátit! a poděkujte. i za mě.(4.2.2006)

Zelenou míly považuji za jeden z nějkrásnějších drama, které jsem kdy viděla. Je zaručené, že mě vždy rozpláče a nadchne. Vězeňské téma je opravdu tenký led, jenže Frank Darabon ho umí jako nikdo jiný a dává přednost kvalitě nad kvantitou. Herecké obsazení je taktéž dokonalé! Nádhera, kterou musí vidět každý.(12.2.2011)

Řeknu to na plnou hubu. Z žádnýho filmu se mi nechtělo zvracet a brečet dohromady (když opomenu Děsnej doják, tam měl ale brekot úplně jinej význam). Když posadili jednoho z vězňů na elektrický křeslo a ta svině dozorcká mu nedala na hlavu mokrou houbu, udělalo se hodně špatně. M.C. Duncana mi ale bylo nehorázně líto. V tu chvíli jsem byl rád, že sem v místnosti sám. Takhle klít a křičet scestně na televizi: Vždyť on to neuděla!!" se mi už dlouho nestalo.(29.12.2006)

• - Natáčení popravy Eduarda Delacroixe (Michael Jeter) probího celý týden. A protože Doug Hutchison měl jako Percy Wetmore vést tuto popravu, musel svoji řeč opakovat pořád dokola. A tak jednou ze srandy řekl všem komparzistům hrajícím publikum, že pokud někdo z nich zopakuje jeho řeč bez chyby, dá mu 20 amerických dolarů. Netušil ale, že byly vytvořeny obrovské cedule s velkými písmeny, na kterých byla napsaná celá jeho řeč, a tak komparzistům jen stačilo správně přečíst text z cedulí. Když "soutěž" začala, štáb jen zdvihl cedule za Dougovými zády. Několika lidem se to podařilo přečíst, a tak Doug přišel zhruba o 60 dolarů. (IvcaSammet)

• - Aby tvůrci filmu dostali myš ve správném směru na správné místo, umístili červenou mísu s jídlem na místo, kam chtěli, aby myš přišla. (IvcaSammet)

• - Michael Jeter, který si zahrál Eduarda Delacroixe, si zaplatil učitele, aby potlačil svůj cajunský přízvuk. (IvcaSammet)