Tohle je mysteriózní klenot. Strhující vězeňský film o hodných (až na jednu výjimku) bachařích a jednom vězni, který způsobil zázrak. Scénárista Frank Darabont režírovat opravdu umí a já Zelenou míli řadím na stejnou úroveň jako Shawshank. Samozřejmě hodnotím maximálně, protože takhle silných filmů je opravdu málo.(18.11.2009)

Čau, náčelníku, napiš nám z pekla, jestli je tam dost horko...... U mňa najlepší film z prostredia väznice, najlepší film podľa Kingovej knihy a jeden z najlepších filmov čo som kedy videl. Má to tri hodiny, veľmi pomalé tempo, ale je to tak zaujímavo natočené, že film nenudí ani chvíľu. Veľmi emotívne dielo s perfektnými hercami a veľkým srdcom. Vždy mi na konci tečú slzy.(14.9.2011)

Nejsem moc velkým přítelem Shawshanku, ale tahle "druhá vězeňská kingovka" mě vzala. Knihu jsem četl ještě předtím než byla zfilmována, a vůbec se mi nelíbila. Darabont z ní ale vytáhl to podstatné, a přetavil ten materiál do snad nejlepší možné podoby. Všechna čest. Opravdu, po zklamání z knihy, pro mě velice příjemné překvapení! Míval jsem před lety podobné problémy jako Hanksův dozorce (ano, ty s močením), a stejně jako on jsem z nouze vzal podobně hnusnou práci, takže tady jsem byl okamžitě v obraze. Také doba, kdy se Zelená míle odehrává, má v sobě určitou nostalgickou příchuť "starých dobrých časů". A to já můžu. Příběhem jsem se nechal dojmout bez nejmenšího problému, a rád se na tuhle mimořádně povedenou kingovskou adaptaci kdykoliv znovu podívám.(31.5.2007)

Jelikož jsem četl knihu, čekal jsem, že film, jak už to tak bývá, nebude knize sahat ani po kolena. Jak hodně jsem se však mýlil. Darabont vytvořil znovu filmovou perlu z vězeňského prostředí se skvělým Hanksem a Duncanem, který zahrál Johna Coffeyho přesně tak, jak jsem si ho představoval pří čtení knihy. I když jsem věděl, jak Coffey dopadne, film mě tak pohltil, že jsem na knihu úplně zapomněl.(26.8.2009)

Stephen King může být tentokrát spokojen, další jeho kniha se dočkala špičkového filmového zpracování. Tomu vévodí postavy Michaela Clarka Duncana a Toma Hankse, kteří rozehrávají tříhodinový příběh o božím zázraku a Zelené Míli, kterou každý z nás kráčí...a aby toho nebylo málo, Thomas Newman ještě ke vší té kráse zkomponoval působivou hudbu. Nádhera...(22.3.2003)

• - Tom Hanks musel do své role bachaře přibrat, stejně tak i Bonnie Hunt. Hanks později řekl, že byl úplně lhostejný ke svému fyzickému vzhledu, vůbec necvičil a snažil se zůstat tlustý, jak nejvíc to šlo. Po skončení natáčení ale musel velmi rychle hodně zhubnout kvůli své roli v Trosečníkovi (2000). (IvcaSammet)

• - Stephen King publikoval svůj román po částech, protože si myslel, že bude prvním americkým spisovatelem, který publikuje takovým způsobem. Prvním byl ale Tom Wolfe, který od července 1984 do srpna 1985 vydával "Ohňostroj marnosti" po částech v Rolling Stone. Obě díla byla zfilmována a v hlavní roli se objevil Tom Hanks. (IvcaSammet)

• - Pri natáčaní mal režisér od zlosti z mesačného sklzu rozbiť na kusy psiu búdu. Frank Darabont sa k týmto tvrdeniam neskôr vyjadril, že ide o výmysel amerického týždenníka Entertainment Weekly. (WalterIK7)