Zelená míle

The Green Mile

Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

Scénář pro Kingovu Zelenou míli byl výborně napsán, nebo přepsán dle knihy, jak chcete. Prostě a jednoduše i další film Franka Darabonta zůstal věrný Kingově románu. Herci byli vynikající a celkový snímek je velmi dojemný. Doporučuji všem, co mají Stephena Kinga v oblibě a obzvláště jej doporučuji všem, kterým se líbilo Vykoupení z věznice Shawshank.(24.9.2005)

Frank Darabont sa druhou adaptáciou Stephena Kinga pozerá na svet za mrežami z opačnej strany mreží než v Shawshank Redemption. A i tentokrát mu to vychádza, avšak nie na výbornú. Súhlasím, že remeselne je film odvedený skvele, po scenáristickej stránke nie je možné veľa filmu vyčítať. Takisto technická stránka je výborná, kamera i strih sú v každej scéne presné ako hodinky. Po hereckej stránke sú výborne odvedené snáď všetky postavy. . Mám však pocit, že stopáž filmu je v kombinácii s prílišným tlačením na pílu s jasným odkazom divákovi “Teraz plač!.”priam vražedná. Takisto som sa celý film nevedel zbaviť pocitu, že Darabont si bol vedomý toho, že točí obrovského ašpiranta na Oscara a v dôsledku toho sa neodvážil pomyslieť na akýkoľvek prejav autorskej individuality. Tie pocity, ktoré som mal pri úteku Andyho, či pri závere Shawshank Redemption sa potom prirodzene nedostavili. Darabonta som podozrieval už pri Shawshanku, že je len zručný “oscarový” remeselník a týmto filmom mi to len potvrdil. 8/10(7.8.2006)

Skvělý film. Tak proč jen čtyři hvězdy? Poněvadž nevidím nic pozitivního na tom, když se mě někdo pokouší tři hodiny v kuse dojmout ze všech světových stran. Ale jinak je to opravdu skvělý film.(19.7.2011)

Co platí o Vykoupení, platí i o Zelené míli. Je opravdu třeba dodávat více?(9.2.2007)

Pět let po SHAWSHANKU servíruje Frank Darabont neméně chutný nášup - ještě jedno dojemné vězeňské retro podle Kinga a mohla by z toho být luxusní trilogie. King si tentokrát vystačil místo celého vězení jen s jeho nejatraktivnější částí - celou smrti, přihodil nehororový nadpřirozený prvek a opět vysoustružil skvěle odvyprávěný chlapský doják. A Darabont ho zručně převedl do filmu, přičemž zásadní podíl na parádním výsledku nemá jen kvalitní předloha, ale taky přesné obsazení a výborné herecké výkony.(5.2.2016)

• - Film bol natočený podľa námetu od Stephena Kinga. Kniha vyšla pôvodne v šiestich dieloch, ale na žiadosť vydavateľa vyšla nakoniec v jednej. (Madison)

• - Stephen King se zúčastnil premiéry se svou manželkou Tabithou. (IvcaSammet)

• - Kniha "Caring for Mental Patients", ve které má Percy Wetmore (Doug Hutchison) vložený pornografický komiks, ve skutečnosti neexistuje. Při bližším záběru je na hřbetu knihy vidět jméno autora Richard Bachman, což je pseudonym Stephena Kinga. (IvcaSammet)