poster

Zelená míle

 • USA

  The Green Mile

 • Slovensko

  Zelená míľa

Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1999, 188 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Tu už film presahuje všetko filmové majstrovstvo. Toto je viac než film, toto je niečo, čo ma zasiahlo niekde tam hlboko. Úprimnosť a ľudskosť filmu sa nedá opísať, ďakujem Darabontovi so slzami v očiach. Úplne najkrajší zážitok za celý môj život. Seriem na akademikov, toto je film filmov! Frank nám na podklade Kingovej novely prerozpával úžasný príbeh. Pokiaľ pri niektorých iných filmoch sa mi slzy tlačia do očí zväčša v zámernom dramatickom závere, v tomto som ich mal v očiach nahnané takmer permanentne a s otvorenými ústami som hltal každú minútu tohto srdečného zázraku. A ešte aj pri písaní tohto komentu ich ťažko zakrývam. Keď si spomeniem na myšku, na oči Michaela Clarke Duncana, na "nezhasínajte, ja sa v noci bojím". Nie je čo dodať. Strašne nedocenených 100%.(1.3.2008)

 • Kaka
  ****

  Michael Mann má "Time is luck", Tom Hanks má "Zasluž si to". V rozmezí dvou let hrál ve dvou filmech podobně fenomenálních, kde časoprostor byl jen druhé housle. Hlavní roli hrál správně prožitý život. Zatímco však ve Vojínovi Ryanovi byl v roli zachránce, v Zelené Míli je tím zachráněným. Darabont umí MISTRNĚ pracovat s emocemi, kdy to dělá jednoduchým uchopitelným způsobem (hudba/střih/vedení herců), avšak přesto to není prvoplánovité a patetické s kobercovým útokem na diváka. Film plný drobností, i velkých gest, ze kterého si každý vezme to co on sám má nejraději.(4.6.2014)

 • Gimli
  *****

  Opravdu precizní, vybroušené dílo, na kterém nenacházím chybu. Zajímavé je, jak věrně se Darabont drží Kingovy knihy, a vyvrací tak fámy o tom, že věrnost předloze bývá na škodu. Ve zdejších komentářích bylo napsáno mnoho, takže já mám jenom jednu poznámku. Všichni, kterým se zdá tento film silný a působivý, vězte, že kniha je o třídu působivější. To není výtka filmu, ale doporučení knihy...(13.6.2004)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Pokud existuje kniha a film, respektive film natočený podle knihy, bývá obvykle v nevýhodě dílo, které se do kontaktu s člověkem dostane až druhé v pořadí. Pokud je tím druhým film, končí nezřídkakdy s nálepkou "kniha je lepší", protože si čtenář na její motivy vysní vlastní reálie a ty filmové se s nimi nevyhnutelně (s nějakou tou občasnou vyjímkou, že) rozcházejí. Pokud se druhou stane kniha, není už zážitek kvůli znalosti děje tak velký, nemluvě o slabých podnětech pro fantazii, která si na příslušná místa automaticky dosazuje tváře a scény z filmu. Filmová Zelená míle se mi i přes pořádnou porci sentimentu líbila moc, ale její kvality v mých očích mírně opadly po přečtení knihy. Ta si totiž přes obdobný sentimentální nános dokázala uchovat více syrovosti a působivosti, navíc má podstatně bohatší, výřečnější závěr a já při dalším vidění Darabontova snímku zjišťoval, že mi to všechno hrozně chybí. Možná i proto, že se jinak předlohy tak věrně drží...(25.12.2006)

 • Gemini
  ****

  Stephen King může být tentokrát spokojen, další jeho kniha se dočkala špičkového filmového zpracování. Tomu vévodí postavy Michaela Clarka Duncana a Toma Hankse, kteří rozehrávají tříhodinový příběh o božím zázraku a Zelené Míli, kterou každý z nás kráčí...a aby toho nebylo málo, Thomas Newman ještě ke vší té kráse zkomponoval působivou hudbu. Nádhera...(22.3.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace