Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

john.h

Pro někoho je Darabontovo Vykoupení z věznice Shawshank nejlepší film všech dob. Pro mě je ale jeho Zelená míle minimálně o třídu lepší. Avšak ani jeden za nejlepší film nepovažuju. Přesto by si v mém Top25 žebříčku oba našli místo. Zelená Míle mě tak pohltila, že jsem ani nepostřehnul tříhodinovou stopáž a ve dvě ráno jsem si řekl, že se do práce asi moc nevyspím, ale že mi to za to stojí. Film je vlastně taková moderní předělávka osudu Ježíše Krista. Ježíš Kristus se zde ale jmenuje John Coffey (iniciály JC asi nebudou úplně náhodné), je plešatý a hladce oholený, má černou pleť, je neuvěřitelně vysoký a nabušený a i když to zní tak trochu americky kýčovitě a děsivě, tak ve skutečnosti je to moc milá a uvěřitelná postava, kterou herec Michael Clarke Duncan ztvárnil absolutně skvěle. Jasných pět hvězdiček. ()

GOGO3000

Když jsem si přečetl knihu, byl jsem unešen dějem tohoto mysteriozního dramatu. Po shlédnutí filmu jsem padl na zadek. Skvěle natočený, skvěle obsazený a skvěle zahraný film. ()

LukH

Druhý výlet pana Darabonta do vězeňského prostředí, podruhé s Kingem - úplně jinak, ale opět za 5, tentokrát s nádechem mystična. Film tak trochu o dobrých a o zlých lidech, a o spravedlnosti, která je - bohužel - tak trochu nevyzpytatelná, a o právu, jehož krátkozrakost to umožňuje. ()

iKosser

Přemýšlel jsem dlouho, jak tento film popsat. Nakonec jsem na to nedošel. Musím říct, že Tom Hanks je zde opravdu vynikající, je to jedna z jeho nejlepších rolí. A Frank Darabont je mistr vězeňských dramat, která mají v sobě náboj, který v sobě ostatní filmy prostě nemají. Dávám 100%. ()

stiewe

Nádherný prožitý večer se Zelenou mílý, co víc si přát. Moc mě potěšil výběr Johna Coffeyho černoch Duncan byl opravdu jedinečnej a zahrál svou roli na jedničku. Tom Hanks opět nesklamal a předvedl, že je prostě fanozní. Někoho možná odrazuje celkem velká délka filmu 3 hodiny jsou přeci jenom dost, ale ujištuji každého ani na chvíli se nebudete nudit a Zelená míle Vás naprosto vtáhne do děje. ()

godspeed

teda to je lahůdka!!!!!!!!!! rozhodně jeden z nejlepších snímků, co jsem kdy viděl. tohle nemá smysl květnatě komentovat, to se musí vidět. ()

MRPitivier

Jednoduše dokonalé ve všech ohledech...prostředí, hudba, kamera, příběh a jeho "odbočky"...famózní herecké výkony, především Tom Hanks, David Morse a M.C. Duncan působí naprosto přirozeně a důvěryhodně! Skvěle zpracované, prostě bez chyb! Další film Franka Daranbonta z vězeňského prostředí! ()

Irii

Steven King napsal opět jedno se svých dokonalých děl a Fran Darbont ho dokázál perfektně přenésti na filmové plátno.Tom Hanks v hlaví roli exceluje,stejně tak v roli odsouzence Michael Clarke Duncan.Mystický a tajuplný příběh s jedné zapadlé věznice v USA v předvalečných letech minulého stolení,nás nepustí do konce,který budem sledovat se zatajeným dechem! ()

RajCZitko

Nádherný originální příběh zasazený do vězeňského prostředí. Opravdu to na mě zapůsobilo velice reálně. Herci stvárnili své postavy na výbornou a k tomu ještě ten zvukový doporvod. Mno prostě bomba. Jestli jste neviděli, okamžitě se seberte a jděte skouknout, páč todle se nevidí vůbec často. ()

nicneznam

Na Zelenou míli jsem se v průběhu několika málo let podíval třikrát a s každým dalšímí zhlédnutím se mně líbila víc a víc. Teď na mě dokonce emotivně zapůsobily i ty scény, které mně dříve nic neříkaly. Lepší vizitku snad film mít nemůže. Neztrácí na lesku jako mnohé filmy, naopak s dalším zhlédnutím získává. Pro mě je Zelená míle jasně nejlepším Darabontovým filmem a Vykoupení překonává po mnoha stránkách. Herci jsou perfektní, objeví se tu jeden z největších filmových sviňáků, konec filmu je jeden z nejdojemnějších, všechny postavy mají svou hloubku a celé tři hodiny vězeňského prostředí vůbec nenudí. Což je více než obdivuhodné. Pět hvězdiček ale zatím dát nedokážu. Možná až zase kousek popojdu ve své životní zelené míli a pak si dám znova tu filmovou, nesmrtelnou. ()

Astrebleue

Toma Hankse mám moc ráda, ale toto? Po první čtvrtině filmu jsem začala uvažovat, jestli to vlastně není mistrně utajená parodie, protože výroky obrovitého retardovaného černocha typu: já nebýt zlý, já být hodná mi pokazili zážitek. Dobře, tak český dabing je specifický, nechala jsem to spát a dívala se dál a vícekrát. No a pořád jsem té záhadě úspěchu nemohla přijít na kloub. A pak jsem se podívala na hodnocení zde a nestačila se divit. Tímto činem jsem byla nucena založit si v hlavě žebříček nejpřeceňovanějších filmů a myslím, že by se tu taky hodil. Jsem cynik, ale kouzelné krásné filmy mám ráda, Forresta zbožňuju. Ale kdyby se z tohohle filmu vystříhaly scény s křeslem, Billem, mrtvýma dětma a zmínkama o vězení, moh by to být celkem dojemný film pro děti na nedělní dopoledne. ()

Jacccob

Pro mě nejlepší film všech dob. Vykoupení je hned v závěsu, tohle na mě ale dopadlo mnohem víc. Je jedno kolikrát to vidím, brečím pokaždý. Zde se nedá nic zdůraznit, tady je třeba pozvednout celý film jako celek. Dokonalost na každém kroku, postavy perfektně vykresleny a zahrány, scénář jde ruku v ruce s režií, a myška Jingles si zaslouží oscara za vedlejší ( nebo hlavní? ) roli. A ta hudba, to se jen tak nevidí. Pane Darabonte, děkuji vám za Zelenou míli. ()

Shredder

Kde by bol svet filmu bez Stephena Kinga ? :) Darabont je talentovany reziser a skvely rozpravac a Zelena mila je jeden maly zazrak fillmoveho sveta. Film ktory dokaze rozosmiat aj dojat a je to tiez prvykrat co som videl Duncana ako citlivu dusu a nie svalnateho surovca a takeho slizaka ako je Percy som uz davno nevidel. Hold o nieco slabsie ako Shawshank, ale aj tak za 5. ()

_aandyy_

Jedním slovem dojemné. Jen blázen by měl tomuto dramatu co vytýkat. Oblíbené vězeňské téma zpracované mysteriózním způsobem. To je Stephen King! Přiznávám se, že jsem knihu nečetla, ale film je jednoduše okouzlující. Skvěle tomu dopomáhají herci, kteří do svých rolí jednoduše zapadli a pan režisér, který pozvedl klasickou "kingovku" na přední žebříček světových filmů. Jedinečný zážitek Zelenou míli vidět!! ()

rottik-cb

Už když jsem se s tímhle dramatem setkala poprvé (jako dítě), bylo mi jasné, že TOHLE je úplně jiný level. Nesnáším nespravedlnost a tohle je nespravedlnost nejvyššího řádu! Ach jo… Michael Clarke Duncan zde vytvořil jednu z vůbec nejdojemnějších postav filmového plátna. Výkon Toma Hankse mě do kolen nesrazil, ale více než zdatně ho vyvážil David Morse, takže vše v pořádku :). ()

maruli

Film pro mě nezapomenutelný, až niterně bolestný, viděla jsem ho několikrát, ač při některých scénách trpím přímo fyzicky. Z velmi málo filmů jsem tak vyčerpaná, tak ubrečená, tak nešťastná. Neuvěřitelně silný příběh, hereckým výkonům klobouk dolů, velmi obzvláště záporákům, z jejichž výkonů jde mráz po zádech. ()

picusis

Tomík si umí vybrat úžasné filmy. Pro mě jednoznačně nejdojemnější film ze všech. Duncan zahrál životní roli. A všichni jsou zde výborní. Darabont to prostě umí to se mu nedá zapřít, víc takových filmů.100% ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem