Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

Nix

No kdo by u tohohle filmu nesmočil. Slzu. Znám i Kingovo podání a obojí se mi fakt líbí. Sice zase Hanks, ale i tady se dá vydržet. Tenhle příběh o kafém snad už zná úplně každý. ()

kukkik

Spolu se "Stand by me" jedna z nejlepších adaptací Kingových románů a zároveň jeden z nejlepších Kingových románů vůbec (a to už je nějaká pocta). Tenhle film silně apeluje na ty nejniternější stránky lidskosti a to jak příběhem, tak hereckými výkony, které jsou jednoduše dokonalé a to i díky perfektně zvolenému obsazení naprosto všech postav. Tady není nutné ani vhodné šetřit superlativy, pokud měl vynález kinematografie v historii lidstva nějaký účel, tenhle film je jeho obhajobou a důkazem. 5/5 ()

Hellknight12

Na úvod chcem povedať, že tento film aspoň u mňa je neprenokateľný aspoň, čo sa týka žánru a témy. Máme tu niekoľko príbehov. Hlavný rozprávač príbehu, ktorého hraje T. Hanks nám vyrozpráva príbeh, ktorý zmenil jeho celý život. Začíname v starobinci, kde nás zoznámia s hlavnou postavou a so ženou, ktorá je jeho kamarátka. Počas filmu si spomenie na jedného väzňa, ktorý je v podstate nevinný ale je odsúdený za dvojitú vraždu deti. M. Clarke Duncan hraje nevinného vraha. Počas filmu zistíme, že má schopnosť uzdravovať dotykom a cítiť, všetko, čo cítia iný ľudia. Máme tu skvelý príklad ako jeho schopnosti fungujú. Prvý je keď vylieči T. Hanksa z infekcie močových ciest a hneď a o niečo neskôr vidíme ako sa chytí iného odsúdeného a príde na to, že on je vrah tých detí, za ktoré bol odsúdený. Na konci môžeme vidieť ako bachari plaču, keď ho idú odsúdiť a zabiť za niečo, čo nespáchal. Film má skvelú myšlienku, za ktorú sa môžeme poďakovať aj autorovi poviedky S. Kingovi. Máme tu skvelé herecké obsadenie, hudbu, scenár a atmosféru. Pekne nám hrane na city od začiatku až do konca. Dĺžka filmu je 183 min., čo je za mňa akurát. Film môžem odporučiť, každému kto má rád kvalitné drámy. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

alsha

Strukturovaná epická pohádka o hodném černochovi, rakovině, zánětu močáku a rozžvýkaném koláči. ()

Wolf

Tenhle film je fakt sila, kdo nevidel, tak by to mel hned napravit... Porad jsem se na to nechtel divat kvuli tomu jak je to dlouhy, ale kdyz to skoncilo, bylo mi to lito, velice poutavy dej, vubec sem nechtel potom odejit od monitoru! ()

havran

Zfilmovat knížky Stephena Kinga asi není vůbec jednoduché a jen máloco se povede. Ale tenhle film se opravdu povedl - 5* se vším všudy a bez výhrad. Napsat, že jsem se bavil asi není to pravé, já prostě KOUKAL a mám toho filmu plnou hlavu. ()

MManual

Z plytkej kombinacie naivity a arogancie, Green Mile neustale nafukuje jej melodramaticky material, vratane toho nabozenskeho podtonu. Ta repetitivnost az irituje audenciu na pokraj sialenstva. Kdezto v Shawshank Redemption sa Darabont snazil emocie opisat prirodzenejsim dojmom, tu je to vsetko nutene akoby to boli len nejake neprirodzene reakcie, ktore sa spustia pri rozlicnych schemach. ()

lift666

Je až neuvěřitelné,že mě tenhle film baví i po tolika zhlédnutích.Velice zajímavé a pro mě,jako příznivce fantasy,nadprůměrně provedené.Hezké efekty,dobrý děj,scénář a i kluci tu uroní slzu! ()

majesty

2* davam dole nekompromisne koli blbej kombinacii realneho sveta s fiktivnou scifi ktore dokonca ani nie je ako zaner filmu udane. Nemam rad kombinaciu realny svet akoze a zrazu su tam abrakadabra. ()

zona

Únavné, rozplizlé zdlouhavé sentimentální NIC. Celý ten nekonečně dlouhý vězeňský slaďák zachraňuje jenom jedna maličká myš. Filmařsky bezradné. ()

Fildas

Film který mě pohltil a až do konce nepustil + super herecké výkony. Snad jediný film u kterého se mi chtělo na konci plakat. Kdyby to šlo dal bych o 3 hvězdičky víc. ()

Bartoloměj

Na poprvé jsem tomu dal plný počet, při druhém pokusu už jsem tak nadšený nebyl. Řemeslně opravdu nejde nic vytknout, ale toho ždímání slz je tam opravdu trochu přes míru o černobílosti postav nemluvě. Skoro to vypadá, že po zemi si to vykračuje samej král Miroslav a člověk může občas narazit na jednoho dva Kazisvěty.. ()

Taffey

Ano. Ždímání slz. To je ten správný výraz. Díky Matty za pomoc. Na to, co nám Darabont nabídl, nehorázně dlouhá stopáž. Velmi jsem se nudil. Shawshank nesrovnatelně lepší. Duncan se mi tímto filmem vyloženě zprotivil. A už mi to zůstalo. Cca po roce a půl - čím víc příspěvků tady na serveru čtu, tím mám větší pocit naprosté nekritičnosti k některým režisérům. Darabont je jedním z vyvolených a vychvalovali byste ho tady, i kdyby natočil Byl jednou jeden polda 5. ()

Tamdydam

Zelená míle po celou dobu tak tlačí na pilu, že mě prostě nemá šanci oslovit. Když chce vyvolat vztek, předhodí nám uškvařeného vězně odsouzeného na smrt, když úsměv, tak pobíhající krysku ve vězení, když soucit, problémy s močením, když opovržení, tak naprosto nevěryhodně přemrštěného blbce,... K tomu si s těmi emocemi hraje jak s kuličkami a necitlivě jimi cvrknká pátou přes devátou bez ladu a skladu. Stejně tak mi vadí černobílé podání absolutního dobra proti absolutnímu zlu... Zrátka velké zklamání ()

DjMetal

Pohlad na tento film?? Nemam slov. Je to jeden z najlepsich filmov, co som videl. Ma vsetko co ma mat. Zart, napinavost a plac a hlavne na konci. Za kazdym, co si to pustim, tak mi neostane suche oko. Celych 188minut som sa nenudil.....A budem dufat ze v buducnosti reziser Darabont zrobi dalsi podobnyy film Zelenej Mili a Vykupeni z väznice Shawshank.Dokonale filmy. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem