Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

Kolárek

V různých filmech vadí kdekomu jen náznak sentimentality. Tady přímo prosakuje z plátna a přesto má film takovéto hodnocení. Přitom Vykoupení jsem dal plný počet, tam byl patos držen na uzdě. Tady však rozhodně ne. ()

kojot.name

Dlouhé, nudné (a to nejsem žádným milovníkem akce, mezi mé nejoblíbenější filmy patří Sedmá pečeť a Mrtvý muž), sentimentální a pro mě strašně nevěrohodné. A to u mnoha filmů fakt pláču. Tohle není ten případ. Jak to říci: Prostě mě film do té emoce nutí a výsledkem je jen škleb. Opravdu nechápu, co na tomto filmu všichni tak prožíváte. Komentář, který můj pohled na věc dobře vystihuje, napsal Davered. ()

filiperros

V podstatě psychologické drama, silné, tvrdé, o krutosti a o lidech, kteří se různě vyrovnávají se smrtí na kterou čekají. A hlavně o chlapíkovi, který je na tu smrt vodí a těm lepším z nich zároveň pomáhá vyrovnat se s jejich osudem, což není nijak jednoduché. Někdy ale pomůžou nečekané přírodní síly. Je to skutečně síla. ()

isindzr

Frank Darabont opět dokazuje, že je pánem vezeňského prostředí – po Shawshanku další skvostný kousek, který se člověku zaryje do paměti. Vynikající herecké výkony, vzduch nasátý emocemi, potem. Srdcervoucí závěr, který se bez slz neobejde. ()

vlnka

Tak konečne som sa k nej dostala. K slávnej Zelenej míli a musím povedať, nesklamala. Moje najväčšie sympatie má myš pán Jenkins, až sa pri pohľade naňho vo mne prebudil materinský cit - že by som si jednu kúpila a starala sa o ňu. Zasa jeden z filmov, pri ktorom neodtrhnete zrak od obrazovky a aj za cenu obcikanej postele radšej na ten záchod nepôjdete len aby ste to nemuseli stopnúť (priznám sa, ja som sa prekonala a posteľ je suchá:)). Celým filmom sa nesie smútok, ktorý na konci vyvrcholí a nejednej citlivejšej povahe vyhŕknu slzy. A niet divu, lebo herecké výkony sú ohromujúce. Zaujimavé je, že sú síce potrestaní všetci vrahovia, ktorí čakajú na kreslo, plus Percy, ale aj nevinný človek. Vraví sa, že kniha je vždy lepšia ako film, a ja súhlasím, ale neviem si predstaviť aká dobrá musí byť táto kniha ak film dosahuje takúto kvalitu. ()

Treatys

Úžasně zpracovaný film plný emocí a silných zážitků. Popis obrovského justičního omylu a umístění do věznice s nejhoršími psychopaty. 5/5* ()

ThomYorke

Další zázračné dítě Franka Darabonta a Stephena Kinga. Výjimečný film plný emocí, (ne)lidskosti a skvělých hereckých výkonů. ()

Kašák

Životní výkon Toma Hankse? Jednoznačně ano. Nemalou zásluhu má na úžasnosti tohoto snímku bezesporu režisér Frank Darabont, který ve třech hodinách předkládá nádherné vězeňské drama. ()

mimuzik

Tak k tomuhle velkofilmu není příliš co říct. Darabont podruhé vstoupil do stejné řeky a opět nám ukázal jeho kvality. Toto brilantní drama dokáže chytnout za srdce i toho více odolného jedince. Tohle je zkrátka dobře odvedený kus práce, za který panu Darabontovi děkuji. I já na konci musel zamáčknout slzu a nestydím se za to. ()

pazzini

Len 2 filmy stačili na to, aby som Darabonta zaradil medzi mojich BEST režisérov.... vynikajúce herecké výkony všetkých hlavných predstaviteľov vo filme, ktorý sa neodmyslitelne zaradil do mojej TOP 5. ()

traktorzetor

U málokterého filmu na konci brečím, tady jsem brečel několikrát i v jeho průběhu, na konci už jsem se ani nesnažil slzy zastavit. Hanks je prostě PAN herec, navíc skvěle doplněný kolegy a hlavně Duncanem. Skutečně fascinující a strhující podívaná, u které na první pohled neskutečné tři hodiny uplynou jako nic a ještě je nám líto, že už je konec. Právem se řadí mezi nejoblíbenější filmy vůbec. 100% ()

Psychonaut

Dojemné, mystické, překrásné! Jeden z nejsilnějších filmových zážitků, co se dají vidět. Kdo říká, že u tohoto filmu neuronil slzu, buď lže, nebo nemá srdce. Film o dobru, zlu, čistotě lidské duše a také snímek, jež člověka nutí k zamyšlení nad trestem smrti. ()

Mr.Hackels

Naprostá paráda. Darabont opět ukázal, že prostředí vězení je jeho silné téma. Po pohledu trestanců přišel na řadu pohled bachařů. Doug Hutchison jako odpornej a perverzní idiot byl excelentní. Tom Hanks špička jako obvykle. Prostě pět hvězd bez debat. ()

Drky

WOOOW, tak tohle mě dojalo k slzám! Skvělé herecké výkony, dojemné scény, opravdová lahůdka, tomuto filmu mohu složit jen samé poklony, sic byl podle mě zbytečně dlouhý,ale byl úžasný! Skvělí bachaři, skvělí vězni, skvělé postavy skvělý John Coffey ROCKS! Tu jeho roli jsem si prožil s ním a když zemřel na elektrickém křesle jako bych zemřel i já! Jeden z nejkrásnějších zážitků vůbec, jak po stránce filmařské tak po stránce životní...tento film mě donutil přemýšlet! 100% doporučuji ()

Jaakko

Poněkud přeceňovaný film, řekl bych. Od začátku do konce jsem se nudil. Sice je to pěkně natočené, ale tenhle pohádkový realismus mi vůbec nic neříká. ()

Monika001

Setkávají se dva mí oblíbenci. Jeden jako autor knižní předlohy Steven King a druhý jako hlavní představitel role Tom Hanks. Krásný a dojemný příběh, který je i přes svou dlouhou stopáž nezapomenutelným zážitkem. Jeden z mála filmů, který mě dojme po každém zhlédnutí. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem