Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

freezer02

Můj vůbec nejoblíbenější film, vězeňské drama s mysteriozním nádechem, podle mně i překonává Shawshank Redemption...96% ()

Váša

Není to špatný film, ale nudný a roztáhlý příběh se mi prostě nelíbil, třebaže každá jednotlivá část je výborná. ()

AcHeRoN

Kvalitné spracovanie, výborná adaptácia knižnej predlohy. Film je natočený velmi sugestívne a zanechá v človeku velmi dobrý pocit. Pozitívne je i to, že aj napriek trocha rodinnému ladeniu sa film nenechal strhnúť na cestu typicky proamerického ultra-happy endového žvástu. ()

Onono

Veľmi krásny film pri ktorom som mal stiahnuté hrdlo a po titulkách som ešte 10 minút sedel a dával si to dokopy.Výkony hercov,scénar,kamera,réžia.....to je tak perfektne zvládnuté,že k tomu ani nie je čo dodať.A príbeh,príbeh hovorí sám za seba,ten kto ho pochopí ostáava v nemom užase a ten kto nie sa bude nudiť až dokonca. ()

Silnica

Další velký výkon Franka Darabonta, opět z vězeňského prostředí a opět atakuje špičku nej-filmů všech dob a opět jde o zpracování díla S. Kinga. Dojímavý příběh milého obra Johna Coffeyho a také velitele bloku E, Paula Edgecomba. Jsme krmeni všemi možnými emocemi a na konci máme pocit, že "někdy je zelená míle tak krátká", hlavně u tohoto filmu. ()

Horácius

Nádhera. Knižní předlohu znám dobře a proto mohu říci, že byla do filmové podoby převedena naprosto skvěle, lidsky a citlivě. Vůbec skvěté je i obsazení a celou partu ze Zelené míle si hned oblíbíte; samozřejmě kromě Percyho... Tom Hanks zcela bezchybný, jak kdyby to bylo napsáno pro něj. Funguje tady všechno, byť se mi zdá, že přecijen tvůrci mohli ubrat a netlačit až tolik na pilu v slzopudných momentech. Ale to nic nemění na faktu, že si Zelená Míle svoje vysoké hodnocení stoprocentně zaslouží. A je celkem jedno, zdali uvidíte první film nebo přečtete knihu, protože o skvělý zážitek nebudete ochuzeni ani u jednoho. ()

shinlove

Příběh, který přitáhne i po patnáctém shlédnutí. Dojemná story o konci velkého dobra. Ještěže Bruce Willis "objevil" pro velký film M.C.Duncana, protože tenhle drobeček se do filmu úžasně hodil. Všichni herci byli jako výtečný orchestr s dirigentem Darabontem, kterému se podařilo vytvořit skvělou podívanou. 5* ()

jiziczek

Na poprvé mi to pišlo spíše jako pohádka z vězeňského prostředí, s idylickými vztahy mezi vězni a bachaři... Ale na podruhé na mě už dýchl silný příběh. A to nadpřirozeno mi tam zapadlo. ()

feho312

Jeden z nejlepších filmů všech dob!!! Film je adaptací úžasného románu Stephena Kinga a Frank Darabont už s touto prací má zkušenost z filmu Vykoupení z věznice Shawshank, dalšího vynikajícího filmu. Stephen King je můj nejoblíbenější autor hororů a adaptace jeho knih mě vždy zajímají. Bez nadsázky můžu říct, že tohle je vůbec nejlepší adaptace jeho díla, jaká kdy byla natočena, a že jich bylo hodně. Na závěr bych rád vyzdvihl herecký výkon Toma Hankse, který byl boží, ale taky z mého pohledu neočekávaný vynikající výkon M.C. Duncana v roli Johna Coffeyho. Standardně výborný výkon Jamese Cromwella je dalším bonusem. Jeden z nejlepších filmů všech dob!!! Bez váhání 10/10. ()

SakyLand

Dojemný film z vězeňského prostředí. Clarke Duncan zde skvěle zahrál vězně se schopnostmi léčit nemoci. Přestože mě snímek nezaujal tak, jako Vykoupení z věznice Shawshank, určitě si zaslouží pozornost. Tři hodiny plné emocí a po závěrečné popravě jistě nezůstane leckteré oko suché. Frank Darabont zde stejně jako ve Vykoupení z věznice Shavshank čerpal z knihy Stephena Kinga. ()

kennyzero

Tento film patří k těm, které si člověk pustí několikrát a pořád je na co koukat, výborné herecké výkony, zejména pak Tom Hanks to je pan herec. Výborné režisérské zpracování má veliký podíl na tom, že je je film stále oblíbený. Zkrátka tento film nemá chybu. ()

Garland

Pro mě určitě film, který patří do mé soukromé TOP 10. I přes svou „šílenou“ stopáž mě ani chvilku nenudil, můj oblíbenec Tom Hanks jako vždy excelentní, D.Hutchison byl slizoun až na půdu. Nicméně v tomhle filmu mě nejvíc ohromil bezchybný Clarke Duncan. Každopádně asi ne film pro každého, především díky 3hodinové stopáži, ale i tak všem, podívejte se na to, stojí to za každou minutu. ()

Olafa

Dojemné a tajemné, nespravedlivé a "pravdivé", dechberoucí a srdcervoucí... (a už mě nenapadaj rýmy). No prostě krása! Klidně se na to podívám už po 256484152. a stejně budu brečet a jako vždycky zavřu při scéně nepovedené poprva oči. Jen s tím rozdílem, že budu brečet dřív a kvůli "oné" scéně budu nervózní o 10 minut dřív. ()

Orisi

Nezapomenutelná, velmi emotivní podívaná. Tom Hanks opět potvrdil svoje nekonečné herecké umění. Je jen málo filmů zasluhujících si 5 hvězdiček tak jako Green Mile. ()

zekon

Měl jsem obavu cože to bude, ale jeden z nejlepších Kingů na plátně resp. obrazovce. Herecký koncert, napětí, smutek, ani nepřijde ta délka filmu. Režisér je prostě frajer. ()

hudson07

Ten film nemá chybu a podle mě, se mu nedá ani co vytknout.. Další ze sbírky skvostů v podání tohoto režiséra.. Darabont a King, to k sobě prostě neodmyslitelně patří, tak jako párek a hořčice.. :-) Spojení těch dvou se prostě chyba neuděla. Five stars, 95% ()

VeRuSskA

Tak totomu se říká dokonalý film. V žádném filmu jsem ještě neviděla to co tady.Jak John podá Paulovi ruku a dává mu všechno co vidí,všechnu bolest.Dokonalé scény.Na konci krásně vysvětlené. Na toten film jen tak nezapomenu, protože až mi někdo řekne jestli jsem viděla zelenou míli tak se pousměju a zatrne ve mě, protože vzpomínky na toten film zůstanou.Jak lidé jsou nespravedlní. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem