Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

C.A.T.

Co mám k tomuto fantastickému dílu říct?? Vážně nevím...Smekám. Konečně film, kde s prominutím nezprnili předlohu a naopak ji ještě vyzdvihli. U knihy jsem plakala sice více, ale Michael Clarke Duncan jako John mi zůstane v mysli napořád. ()

Makaan69

Příběh pěkný, ale místy mi to přišlo natolik zdlouhavé, že jsem nudou nebyl schopen zhlédnout film naráz. V podstatě se po celou dobu nedělo nic, co by mě nezanechalo emocionálně naprosto chladného. ()

enderr

Kniha od S. Kinga je velice dobrá, proto jsem nečekal nic zázračného od filmu. Většinou jsem zklamán filmy podle knih. Zelená míle ale nejen nezklamala, ale podle mého názoru dokonce překonala knihu. Vynikající atmosféra a skvělé herecké podání herců včele s T.Hanksem je skvělou podívanou,která neomrzí i po několika shlédnutí. ()

PATROS

Ďalší Darabontov smutný film z prostredia väzenia s pomerne jednoduchým dejom, dobre napísané charaktery postáv v podaní Hanksa, Moorseho, či Rokvela. ZA srdce ma však chytil milý obor Michael Clarke Duncan, ktorý je po rôznych záporákoch v roli jednoduchého prosťáčka naprosto excelentný.I tento príbeh vyjadruje genialitu S. Kinga ako autora knižnej predlohy. ()

Sof Raven

Film na základe knižnej predlohy Stephena Kinga ukazuje dojímavý príbeh väzňa s nadprirodzenou schopnosťou liečiť, odsúdeného neprávom na trest smrti. Výborné herecké výkony Toma Hanksa ale hlavne Michaela C. Duncana - Johna Coffeyho, ktorý si získa srdce diváka hneď po príchode do väznice snáď najznámejšou vetou filmu „John Coffey - ako tá káva, len sa to inak píše." Film má niečo cez tri hodiny, no dejovo vôbec nestráca na zaujímavosti, dokonca je to jeden z mála filmov, ktoré diváka neomrzí ani po niekoľkých zhliadnutiach ()

Akmodos

Viděl jsi Zelenou míli? A plakal jsi u ní? Takto nebo nějak podobně výhružně se mě ptávalo docela dost lidí. Jenomže já se k tomuto filmu nějak ne a ne dopracovat. Nakonec ale k projekci došlo, nevím, proč jsem váhal. Koukal jsem na Zelenou míli, čekal až se rozpláču, ale nešlo to. Asi jsem čekal tak strašně moc, že jsem byl malinko zklamán. A to i přesto, že jde bezpochyby o skvělý film. Mrazení v zádech, co jsem měl správně prožít se dostavilo až po přečtení knihy, která je v mých očích o moc lepší. Pořád však jde o skvěle zvládnuté zfilmování literatury, i když ne už tak zdařilé, jako byl Shawshank. ()

andy60

Film, který i přes svoji délku nenudí. Trochu mně tam vadila ta mystická vložka, ale to prostě ke Kingovi patří. ()

venca

první film který mě emotivně tak dojal že jsem posledných 40 minut filmu nemohl přestat brečet. velice silný a emotivní příběh odsouzenců v celách smrti. jako předloha sloužila kniha od nejlepšího knižního autora Stephena Kinga. jak kniha tak i film jsou vinikající a je jen málo podobných filmů jako je zelená míle ()

Wiceman

U tohohle filmu asi nikoho nepřekvapí, že u něj pokaždý bulim jak želva :D Nečetl jsem sice knižní předlohu, ale z příběhu je cítit zvrácená ruka Stephena Kinga. Naštěstí to ale Darabont upravil trochu k obrazu svému a úchylnosti alá Stephen King se zase tolik nekonají (tedy až na Billýho ale to byl taky takovej správnej sráč, že nelze nemilovat :D ) Příběh dozorců z popravčí části vězení nazývána Poslední/Zelená míle, kam odcházejí vězni čekat na smrt. Vše probíhá normálně, tedy v rámci popravčí čety, dokud se neobjeví novej vězeň John Coffey, co asi nebude úplně normální. Zkrátka a dobře se jedná o výborné drama, které je skvěle obsazené a i skvěle zahrané. Poměr realita/mysteriózno je tu skvěle vybalancován. Člověka tak mrzí, když se musí rozloučit s jakýmkoliv vězněm (tedy zase mimo Billýho, protože to je prostě sráč :D ) Dokonce budete i potěšení pomstou vykonanou na rozmazelnym a krutym dozorci Percym, kterýmu jsem už od začátku přál ten nejhorší možnej osud (taktéž jinak ale skvěle zahranej Dougem Hutchinsonem). Jelikož mě filmy málokdy rozbrečí, tak u tohohle filmu i moje drsňácký Já bulelo jako malý dítě. Uslzenejch pět hvězd :´´( ()

aneta105

Nikdy jsem si nechtěla najít čas tento film komentovat, protože je to velmi těžké. No jo, já vím, zní to divně, ale já většitou tápu jak komentovat filmy, které nemají ani jednu chybičku a musím, chtě, nechtě dát plný počet. opravdu skvělý, emotivní film podle literární předlohy a v reálném- obrazně řečeno prostředí. Sice se mi zprvu zdála až moc velká, ale během filmu jsem na ní zapoměla. Navíc jako někomu, ko neprojevuje city, mi dalo zabrat držet slzy dojetí.... a tak hrdě, se vztyčenou hlavou a v poklonu dávám doporučení a taky 100%. ()

audrey.ley

Zelená míle si nezaslouží 5 hvězdiček, ani 10, kdybych mohla, tak dám těch hvězdiček rovnou 150, možná i víc. Pro mě největší filmový zážitek, kterému kraluje "obr" Coffey, jenž svým nevinným kukučem, zasněným úsměvem a poněkud dětinským pohledem na svět společně se super-jerryovsky-inteligentní myší Jingles působí jako balzám na duši. ()

paja38

Velmi dojemný film, snad u žádného filmu jsem se tolik nenabrečel. Skvělé herecké výkony jsou strhující. ()

ferika

Mam rad scifi. Tento film na scifi spociatku nevyzera, ale je - aspon nieco take, ako fantasy. Jedna vec mi zrazila hodnotenie o dobru polovicu - namiesto trochu tajomnej liecitelskej magie, podanej v style anglickych filmov 60 rokov, mi vrhlii do ksichtu roje prvoplanovych americkych vciel, ci ovadov. Slaby efekt, ktory cely styl filmu totalne podkopal. Mozno sa to ludom naucenym na bombasticke vybusne US efrekty moze pacit, ale mne nie. Sorry, na Shawshank to nema. Okrem toho, pocitacova grafika vo filme je mi odporna. Smejd. To na klasicke Bondovky, ci Belmondovky jednoducho nema! ()

dubur

Tento snímek ve mně zanechal asi nejsilnější první dojem ze všech snímků, jaké jsem kdy spatřil. Bohužel, při dalších shlédnutích se prvotní koule, totiž kouzlo, vytrácí, naštěstí bylo napoprvé natolik silné, že ani tak snímku neškodí, a i po více zkouknutích fungují herci, hudba i příběh skvěle, možná malinko zkrátit stopáž by neškodilo. Jo, je to chvílemi hollywoodská ždímačka oční slané vody, ale jelikož to sebralo i cynické prase jako su já, tak to tomuto snímku spolu se silou prvního dojmu moc rád odpustím. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem