Dvaja profesionálni zlodeji, Porter a Resnick, naplánujú jednorazovú akciu priamo v uliciach mesta, pri ktorej by mohli zinkasovať až pol milióna dolárov. Úspešne olúpia čínsku mafiu o 140 tisíc, no keď má prísť k deleniu peňazí, všetko sa zvrhne. Resnick kvôli finančným pohľadávkam syndikátu svojho parťáka podrazí a tým ho pripraví nielen o polovicu peňazí, ale aj o život... aspoň to si všetci mysleli. Porter sa však vracia – drsnejší a neústupnejší ako kedykoľvek predtým. A chce svoj podiel.

Dlhých sedem rokov museli diváci čakať na pôvodnu verziu temnej kriminálky ODPLATA, ktorá bola v roku 1999 prestrihaná na požiadavku producentov, ktorí považovali Helgelandov režijný debut za príliš brutálny. Scenárista oscarového L.A. CONFIDENTIAL bol z pozície režiséra vyhodený a nahradený Johnom Myhrem, ktorý znova natočil tretinu filmu. Nová a vylepšená ODPLATA je výsledkom niekoľkoročnej práce Briana Helgelanda, ktorý chcel divákom predstaviť svoj film – v takej podobe, akú mali zhliadnuť už pred rokmi. (Visáč)

laik_60

scenár na Gibsona ako ušitý. :) Akčný tvrdý film, s miestami miernym podfarbením gibsonovským humorom. Malo to všetko gangsterov, tvrďasa, zákerných policajtov, zákerných kamarátov ba aj celkom fajn baby a ani samotný dej nebol na zahodenie. ()

C0r0ner

To malinko, co mi v původní Odplatě chybělo, už v pokračování je, takže si Helgeland s Gibsonem plný počet hvězdiček určitě zaslouží. Děj začne v prvních sekundách a zběsilé tempo se zastaví až před závěrečnými titulky, přičemž je vše mezi proloženo špičkovou akcí a dobrým příběhem. 95% ()

Gabbo

Dlouhých sedm let trvalo, než mohli diváci spatřit původní, syrovější a ještě lepší verzi skvělého Paybacku. Je jedno, na které straně zákona stoji Melovi hrdinové, vždy jsou to sympaťáci. Toto je jedna z jeho nejlepších roli. ()

zette

Odplatu jsem sice videl, uz si ji ale nevybavuji, dle meho hodnoceni me vsak nezaujala. Payback je vyborne natoceny akcni film, kde o akci a napeti neni nouze. Zajimave postavy, krasne zenske, misty vtipne dialogy a zajimava kamera dela z tohoto snimku nadprumernou zanrovku. Gibsonuv herecky vykon me konecne trochu oslovil. ()

blitzer

Stará verze měla efektnější závěr, ale tahle taky neni k zahození. Ach jo, škoda, že už Mel netočí takovýhle filmy :-( ()

BoXBe

Dost dobře jsem se s Melem Gibsonem před léty u Odplaty bavil. Restartoval tím trochu svoje schopnosti chytit se pevného žánru a nepustit. ()

zorro

Payback directors cut je absolutní lahůdka pro ty, kterým se jednak líbila kino verze a pro lidi kteří mají rádi pořádně drsný a špinavý filmy. Mel Gibson se s nikým nesere, a když mu někdo překáží tak ho odbouchne, proč také ne sebrali to co je jeho a to se neodpouští. Mel si koupí magnum a nezajímá ho, že jeho peníze má už zločinecký syndikát. Jde si pro ně a každý z nich by se měl začít bát. Byl bych rád, kdyby takových to filmů jen přibývalo. Má to u mě za 90%. ()

Radiq

Člověk si tady přečte komenty a je natěšenej, že mu asi něco uniklo. Čekal jsem toho maličko víc, než se mi pak dostalo. Čekal jsem totiž lepší odplatu, ale dostalo se mi kvalitativně stejného filmu. Jo, závěr i obohacené mezipletky byly dobrý, ale stejně dobrá byla původní verze. O moc akčnější a brutálnější se mi to nezdálo... Jak si tady čtu, tak každej, kdo zmínil prsty na noze, je spíš zastánce původní verze a já budu další z nich (i ten modrej filtr mi chyběl, i ten Kris, i ta bomba, i to jak se dostal z kufru auta a vůbec všecko tak nějak...) ()

Cedr

Původní verzi jsem neviděl, což je možná dobře. Tento Director's Cut je totiž skutečný nářez. Mel Gibson jako nejtvrdší a nejstylovější chlápek nepůsobí vůbec směšně, ale naprosto uvěřitelně. Od začátku do konce skvělá noir-like atmosféra a plno nezapomenutelných scén. ()

Sonnik

He's back with a vengeance. Gibsonův Porter je moje TOP filmová postava. Megadrsný zásadový gangster, který chce jenom "svejch 70,000 $", když nepochodí u slizkého podrazáka, který je mu ukradl, tak musí výš. Do toho se mu plete jedna prostitutka, na které mu z neznámých důvodů opravdu záleží, párek zkorumpovaných poldů a číňani. S tím Porter nemá vůbec problem a rozbije hubu komukoliv, aby dostal svoje prachy. Co se týče vizuálu, tak tahle "přefiltrovaná verze" z toho udělal opravdovou NOIROVKU. I scénář se trošičku změnil, sice bych z první verze něco nechal ale výtky nemám. Helgeland (L.A. Confidential) si to natočil tak jak chtěl a nejde dělat nic jiného než se na to dívat furt dokola. "Nice guys are fine. You have to have somebody to take advantage of. But they always finish last. " ()

Honzíno

Nářez jménem Odplata tak trochu jinak. Skvělý film i podruhé. Musím sehnat ihned anglickou původní verzi. Wau, Mel je neskutečnej. ()

Lachtaan

V životě jsem neviděl jedinou režisérskou verzi jakéhokoli filmu a jakožto divák, který nerad ztrácí čas opakováním si toho sebelepšího filmu, moc dobře vím, proč jsem tak až doposud neučinil. Dlouhou dobu jsem byl v domnění, že je Straight Up regulérním druhým dílem o sedm let staršího Paybacku a že s Parkerem tvoří jakousi volnou trilogii. Gibsonova druhá naštvaná výprava za získáním odcizených peněz, jež sám odcizil, je bohužel jen o deset minut kratší předělávkou původní devadesátkové odplaty a nebýt pozměněného konce (na němž nevidím nic nepublikovatelného), tak jsem byl k filmu přísnější. ()

-dRaGoN-

Původní verzi z kina jsem zatím bohužel neviděl, ale několik poznámek k původně zamyšlenému Paybacku který vyšel v režisérské verzi na dvd teprve nedávno. Nešlo mi na rozum proč Porter chce pouze svou část pěněz, prostě mi chybí jakési logické odůvodnění. Trošku mi chybělo vyprávění z první osoby, které prý v původní verzi je. To je tak vše k negativům. Zbytek hodnotím pouze kladně a to je rychlost příběhu, zpracování, i "nový" závěr. Líbilo se mi i několik precizních scén (nádraží, dodávka s asiaty a lucy) a rešení jak se zbavit dvojice zkorumpovaných poldů :) 85% ()

ywo666

Toto je proste Gibson. Vtipný, drsný, utrápený a švihnutý. Nahláškovaný kult, ktorý mám fest rád. Dlho som o tejto verzií nevedel. A je rovnako dobrá ako tá oficiálna. Kopec zaujímavých scén. Nápaditý scénar. Dobre zvolený casting. Pobaví Lucy Liu. V drobnej úleho zažiari Coburn, Henry je správne slizký a "záporný". Kopec zaujímavých hlášok. Škoda, že Odplata bola jedným z posledných Melových špičkových filmov (ešte Znamenia). 90% a ešte si v blízkej dobe pozriem hlavnú verziu nech to objektívnejšie porovnám. ()

tomxxx

Chyběl mi tu voice over a nový závěr, oproti staré verzi, byl suchej. Na druhou stranu hodně věcí dává mnohem větší smysl, rozhodně je dobré vidět obě verze filmu. ()

elanius

(69/2017) / Mel štýlový drsňák, toto fungovalo. Film som videl prvýkrát a možno zaúradoval zub času. Viem čo čakať od revenge jednohubky, v tomto prípade boli ale motivácie a príbeh extrémne jednoduché, ploché. Nič iné ma filmovo nezaujalo. (6/10) ()

noriaki

Režisérská verze Odplaty je trochu barevnější, trochu přímočařejší, a - minimálně za mě, trochu horší film. Brian Helgeland dostal po letech možnost představit svou vizi a obul se do to s plnou parádou. Jeho film je pocitově hodně odlišný, především kvůli nepřítomnému voiceoveru a vyšrktání (nenapsání) několika vedlejších figur. Porter je plošší postava, protože romance s Rosie nedostala tolik prostoru, a není to takový frajer. Překombinovaný závěr zmizel, ale že by Helgeland vymyslel něco výrazně lepšího, to se říct nedá. Straight Up je pořád skvělý film, jenže proč se k němu vracet, když je originál téměř ve všem lepší. ()

zdenny

Mrzí mě, že nejsem schopen tomuto filmu dát víc než tři hvězdy. Mel byl super, záporák taky, ale tak nějak byl ten film jednoduchý. Žádné zvraty, nic moc složitého, jen správný tah na bránu. Ano, líbí se mi filmy, kdy si hlavní hrdina dokáže vyřídit své účty i s těmi nejmocnějšími (např. "96 hodin", z Melova reperotáru "Na hraně temnoty") ale vzhledem k neuvěřitelně vysokému hodnocení jsem čekal něco zamotanějšího. Konec na nádraží připomínal film "Čistá práce" z J. Stathamem. A tomu jsem dal taky tři hvězdy, a myslím si, že ten byl kvalitnější. Proto se omlouvám všem, ale stejně nesmlouvavě jako to ve filmu řešil Mel, já musím dát tři. ()