Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

warrenur

Aj po 29-tich rokoch ma tento film stale co ponuknut. A hoci uz Tommy-mu nebazstime "machovske" rozdavanie uloh svojim podriadenym, kedze sa to tak kedysi filmovalo, zvysok je stale vcelku v pohode. Dalsi z mala filmov, ktory "zostarol pekne". Odporucam. Stvorhviezdie si to s prehladom zasluzi i teraz. ()

Chino

Thriller takřka nevídaných kvalit. K výkonu Harrisona Forda by bylo zbyteční cokoliv dodávat, avšak poprvé v životě mě příjemně překvapil Tommy Lee Jones. Excelentní výkony hlavních protagonistů, úchvatný příběh, neustálé napětí, divákovo sžití s hlavním hrdinou a překvapivé rozuzlení, to všechno dělá z filmu jeden z nejlepších svého žánru vůbec. ()

Elin

Film, který mě velice (velmi mile) překvapil. Čekal jsem klasickej příběh s klasickým průběhem, ale po skončení filmu mě bolelo za krkem z toho, jak jsem byl napnutej. Zle pochodí ten, kdo se pokusí na Harrisona Forda pokusí něco navléct. ()

zelda82

Tak jsem si konečně zaplnil mezeru ve vzdělání:) A nutno říct, že jsem za to vážně rád. Uprchlík je totiž strhující podívaná, která i přes poměrně dlouhou stopáž baví start to finish. Výborně kulhajícímu Harrisonovi Fordu sekunduje Tommy Lee Jones, který si od té doby role nekompromisních agentů párkrát zopáknul (hlavně v Šerifech hraje v podstatě totéž). Báječná kriminálka. ()

solid

Thrillerová klasika dnes citovaná nějakým způsem snad téměř v každém mainstreamovém snímku s podobnou tématikou. A hraje tam Neil Flynn! ()

Rokle

Moje první setkání s tímto geniálně natočeným snímkem bylo na Invexu v Brně. DVD projekce na velkém plátně s anglickými titulky, s tehdy neznámým zvukem Dolby Digital 5.1. Nemohl jsem si přát nic lepšího. Dodnes nechápu, jak nevyrovnaný režisér Andrew Davis dokázal s neobyčejnou lehkostí vytvořit tak precizní a inteligentní drama. Největší devízou je, že se s Richardem Kimblem může divák ztotožnit, protože jeho jednání je logické. Jde krok po kroku a my mu to díky parádnímu Fordovi bezmezně věříme. Film TOP 10. ()

rekkky

Napínavá podívaná se vším všudy. Dokázat svou nevinu se stovkou policajtů za zadkem určitě není lehké a takový menší návod vidím v Uprchlíkovi :D Strhující scény se spousty věcí, které zaujmou. Menší zklamání pro mě znamenají poslední minuty. Uffff :D ()

Hapretor

H. Ford jako vždy velmi dobrý. T. Lee Jones jako vždy poďobaný. Nebýt debility s vlakem a skokem do hlubin přehrady "celkem reálné" a působivé. Člověk zde nemůže řešit děj na základě reality, pak by toto byl úplný propadák, když se jen dívám a vypnu mozek, nabídne mi tento počin 2 hod. svižné akce, dobrou atmosféru, sem tam fórek a trochu napětí. ()

Páně

Uprchlík je ultrazábavným a nadprůměrným žánrovým počinem. Harrison Ford exceluje v jedné z jeho nejlepších rolí! Musí se. ()

BOURQUE

Dneska už klasika, ktorý patrí do kategórie superlatív. Brutálne dobrý výkon od H. Forda a T. L. Jonesa (jeho výkon ohodnotený Oscarom – celkom zaslúžene). Osobné hodnotenie: 93% (*****) ()

lemonova

Naháňačka Harrisona Forda Tommy Lee Jonesom patrí dnes už k filmovej klasike. Páči sa mi tento starý štýl thrillerov, v ktorých sa nám nedostáva toľko explicitného násilia, ale ide skôr o hru mačky s myšou. Najmä, keď nám nie je celkom jasné, kto je mačka a kto myš. ;) ()

Ydrosten

Uprchlík mi už někdy zkřížil cestu. Nedá se totiž nepamatovat ta velice slavná scéna, jak H. Ford skáče z jednoho z otvorů vodní elektrárny. Film má na všech webech vysoká hodnocení, takže jsem neváhal. Abych pravdu řekl, čekal jsem tedy větší řádku originalit, jenže ty mi film nenabídl. A z těch filmů pod těmito žánry usuzuji, že jedinou originalitou zde, která se už určitě také někde objevila, je vyšetřování dvou lidí nezároveň, v jejich nedobrém vztahu ovšem za stejným cílem. No, příběh jako takový není zas tak úplně obyčejný. Nejvíce se mi líbila role Forda, spíš tedy její zaměstnání, protože zde to mělo velký význam. Snad nejlepší scéna filmu byla ta, kde hrdina přepisuje poznámky u nemocného chlapce. Díky jeho znalostem v chirurgickém oboru si pak u vás vyslouží velký respekt, který ho dělá neobyčejným, nenudným a nestereotypním, jako u některých podobných filmů. Zato role Tommy Leeho Jonese se mi nelíbila téměř vůbec. Bylo pro mě samozřejmostí, že bude mít k hlavnímu hrdinovi svým způsobem lepší vztah, ale zároveň představoval nejhoršího umíněného a posedlého policistu. Ta role byla tak neoriginální, že opravdu nechápu, jak za ni mohl dostat oscara. Jinak děj je celý velmi přímočarý. Dělalo mi velkou radost, že akce není hlavní předností, ale stereotyp už ne. Každou chvíli měl totiž hrdina za sebou policii, a po delší době už neměly únikové scény takový účinek. V každém filmu nesmí chybět žena, že? Takže jsem čekal něco málo od J. Moore, ale po delší době mi došlo, že by stejně v příběhu, kde hrdina neustále uniká, neměla tak velkou cenu, tudíž mi ani nevadilo, že se zde objevila asi na 5 minut. Jestli chtěli tvůrci zapůsobit tím, jak je děj celý zamotaný a jak složitě se musel hrdina protlouct až k pravému viníkovi, pak udělali celkem dobrý dojem, ale nějak mi unikl motiv. Asi jsem ho někde přeslechl, ale i tak, kdyby nějaký existoval, mluvilo by se o něm trochu déle, a jelikož jsem žádný kvalitní nepostřehl, to ubírá na kráse ()

Wargoo

Milujem tento film. Kedykoľvek ide v telke, vždy si ho pozriem. A ak náhodou nejde dlhšie v TV, tak si ho vždy rád stiahnem (psst !) a vychutnám v origninálnom znení . Jeden z pár filmov, ktoré by som chcel opäť vidieť prvý raz. Od skvelej hudby, cez oboch hlavných protagonistov až po špičkový scenár a réžiu, toto napínavé drama je nezmazateľnou ozdobou tvorby Andrew Davisa. 5*****, 96,821% ()

GOREGASM

Devadesátková thrillerová klasika, kterou bohužel částečně degradovala provařenost na televizních obrazovkách (děkujeme TV Nova). Naštěstí jsem ji až nyní poprvé viděl v originálním znění s titulky a nadšení je zpět. Scénář nešlápne ani jednou vedle, napínavé je to jako oscilující struna od piána, Harrison Ford a Tommy Lee Jones fungují ve vzájemném protipólu báječně a režisér Andrew davis předvádí své životní maximum. O čemž svědčí i to, že nejen já vnímám Uprchlíka jako absolutní thrilerovou klasiku. 100% ()

canucks333

Excelentný výkon Harrisona Forda, ale najmä Tommyho Lee Jonesa, ktorému som veril každý pohyb brvou, každé slovo, každé žmurknutie. Napínavý thriller, ktorý nenudí ani v jednej sekvencii... Videl som 1x v českom dabingu --------- 90% ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)