poster

Případ Adolf Hitler: analýza mysli diktátora (TV film)

 • Velká Británie

  Timewatch: Inside the Mind of Adolf Hitler

Dokumentární

Velká Británie, 2005, 47 min

Režie:

David Stewart

Hrají:

Andrew Sachs, Adolf Hitler (a.z.)

Komentáře uživatelů k TV filmu (21)

 • gudaulin
  ****

  Zajímavé téma zpracované střízlivým způsobem a s přiměřenou délkou filmu. Na druhé straně by stálo za to konfrontovat dnešní metody politického profilování s jeho počátky, které byly víc než skromné. Takhle jde jen o krátký výlet do historie.(7.5.2007)

 • Ded@M@tes
  **

  V celku nepříliš zajímavý a místy až nudný dokument o analýze mysli Hitlera. Zabývající se psychikou od mládí až po sexuální úchylky vůdce. Vše je dost pochybné a jde spíš o domněnky. ( Hodnocení: 4/10 )(24.1.2015)

 • WANDRWALL
  ****

  Viasat History vysílá často tyhle zajímavé dokumenty a největším zloduchovi lidstva, kterému ale samo lidstvo pomohlo k moci. Co si vytvořilo, to mělo! Vstahuje se to ale na národ Neněcký. Vyspělejší kulturně i mentálně, v porovnání s disciplíbnou národů jiných. Proč Hitler šel tolik po Židech? neb jen dvě rasy považoval za předurčené nejprvně k vládě nad jinými, poté k rozvoji vhodné.(11.6.2010)

 • boshke
  **

  Analýza mysli největšího zločince všech dob. Zajímavý námět, říkal jsem si. Po dvaceti minutách plných hraných scén, ve kterých američtí důstojníci rozpráví s psychology a kdy se neudálo zhola nic krom obecného pindání na téma druhá světová válka a nacisti, jsem to vypnul. Opravdu nemám zapotřebí koukat se na herce, kterak dumají, co se v hlavě toho pošuka děje... 40%(27.1.2010)

 • heyda
  **

  Hodně nudný dokument naplněn množstvím domněnek nejrůznějších psychologů. Přitom téma týkající se Hitlerovy osobnosti a jeho psychiky je samo o sobě velmi zajímavé a rád bych si ho poslechl. Jenže tenhle dokument je zpracován opravdu nezajímavě a hlavně bez nějaké logické posloupnosti a řazení. Dozvěděl jsem se, že Hitler zbožňoval svoji maminku, měl rád čistý a uklizený barák, bál se syfilitidy a možná byl i tak trochu pedofil. :-O :-O :-D 40%(16.3.2016)

 • duklak2
  ***

  Myslete si co chcete, ale Adolf byl, je a bude bůh. Takový člověk se už nenarodí. Toto je zajímavý dokument, ve kterém se dozvídáme podstatná fakta o kterých jsme neměli ani tušení.(18.1.2010)

 • Kryton
  ****

  Dokumenty z druhé světové války mě vždy zajímají. Tento je ještě k tomu zajímavě provedený.(19.1.2010)

 • Paxxx.cz
  ***

  Tak pár zajímavávých fakt jsem se určitě dozvěděl a docela jsem žasnul jak dokázal jeden z vědců předpovědět některé Hitlerovy budoucí činy. Na druhou stranu mě trochu nudily hrané scény a některé informace se dají řadit pouze mezi spekulace ( viz proč se zabila neteř Hitlera ).(19.1.2010)

 • kaposlav
  ***

  Pochybujem o objektivite analíz a toho čo tam nakvákali. Isto tam bolo vela pravdy a užitočných informácií, ale ako hovorím "Na velkú kopu sa dobre hádže" a Hitler bol a bude obrovská kopa o ktorú sa bude ešte dlho obtierať huba. Hitler velmi dobre vedel, že ak by kapituloval a akože zachránil Nemecko a ľudí, tak by ich rozobrali do poslednej cennej veci. Dobre poznal históriu a vedel, že Velka Británia, Francúzsko a aj USA žili na úkor kolónií, okupovania, zotročovania a priživovania. V hlave mal isto ako po prvej svetovej vojne boli doslovne zavedené neúnosne represie voči Nemecku a teraz by to bolo ešte horšie. Som presvedčený, že by vytrhli aj kôrku chleba z ruky hladujúcemu ako odplatu. Veď Britániu vybombardovalo Luftwaffe. Winston Churchill mal u prdele ľudi v Nemecku a tak isto aj v Británii. Jemu išlo najmä o to, aby neprišli o kolónie vďaka ktorým si žili vysoko nad pomery a isto by si zmĺsol aj na Nemecku, keby niečo ostalo. Škoda, že Winstona nepodporili amíci, lebo na ich územi sa vojna neodohrávala a ešte aj na vojne zbohatli. Čo majú hovoriť Sovieti? Vo vojne zomrelo 20 000 000 Sovietov. To že Stalin nahnal všetkých fašistických Nemcov do gulagov, kde mali prácov vykompenzovať materiálne straty spôsobené vojnou je len slabá náplasť. Mali by radšej rozanalizovať tie nenažrané kapitalistické gebule amerických a francúzskach prezidentov, britských premierov a britskej královskej rodiny. To je banda minimálne sociopatov.(8.3.2013)

 • Wormboy
  **

  Dokument snaziaci sa odhalit pozadie Hitlerovych myslienok a spravania. Hitler ako sexualny zvrhlik, s potlacovanym oidipovskym komplexom a rozdvojenou osobnostou, riesiaci svoje komplexy vyprovokovanim najvacsieho svetoveho konfliktu, tak to je skutocne silna kava, aj ked vzhladom na obdobie, kedy bola psychologicka studia vypracovana a na krajinu jej povodu, sa niet comu divit. To je vsak len moj uhol pohladu, avsak z historickeho hladiska, nema pre mna tento dokument ziadnu vypovednu hodnotu.(30.4.2007)

 • Loki81
  **

  Vubec ne objektivni dokument...(11.2.2009)

 • Mylouch
  ***

  Dokument s odborným základem, který ve zpracování a hlavně českém znění podtrhuje spekulativní a záhadologické vyznění, které se nakonec asi obrátí v argumenty diváckých všeználků proti Freudovi, se kterým má každý účty už od dětství.(2.8.2015)

 • sator
  ***

  Byl to magor a další zbytečný dokument vezoucí se na vlně zájmu ...(9.1.2011)

 • wasillisa
  ***

  Dolfí a problémy s luláním...(18.1.2010)

 • Lukoboss
  ***

  Takový dokument o něčem a o ničem. Některé postřehy jsou zajímavé, jde o odlišný pohled, než jak ho známe z jiných dokumentů, na druhé straně se nedozvídáme nic moc převratného, zlomového ani zásadního.(18.1.2010)

 • showxman
  ***

  Další z dlouhé řady dokumentů o Adolfu Hitlerovi. Tentokrát však z pohledu psychologie na jeho osobnost. Velká škoda je, že autoři nezašli více do detailů. Delší stopáž by tomuto dokumentu také jistě více slušela.(19.1.2010)

 • Tominecek
  ****

  Odkaz pořadu "Timewatch: Inside the Mind of Adolf Hitler" je součástí série "Timewatch". Odkaz na popis seriálu na stránkách BBC History: "Timewatch" episodes.(25.4.2007)

 • Lucas87
  ****

  Potom co jsem viděl tento dokument tak mě napadla otázka jestli neteř skutečně musela na Hitlera močit? Jiné okolnosti z jeho života jsou mi dost známé, také z hlediska psychologie toto politické profilování mě nadchlo.(24.6.2011)

 • Arsenal83
  **

  Heh, tak Američania už vedia vojsť aj do mysle mŕtveho človeka, to je vyspelý národ! Akurát, že v tomto prípade je to úplne zbytočné, keď každému je na prvý pohľad jasné, že Hitler bol bezcitný psychopat. Tak k čomu je ta analýza dobrá?(18.5.2018)

 • iMilan
  ***

  Celkem nevyvážené. Nechával si Hitler chcát na hlavu nebo nenechával? Podle jedné verze ano.(21.1.2010)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace