Godzilla tai Hedorah

• Japonsko ゴジラ対ヘドラ (více)

Hedorah, tvar měnící monstrum, které se živí kouřem a odpady, ohrožuje japonské ostrovy a je na Godzille, aby zasáhla. Po předchozích, na dětské publikum cílených dílech by se jedenáctý díl slavné godzillí série dal označit za návrat ke kořenům. Jednak je zde opravdově vyobrazena zkáza a oběti, které způsobuje toxický Hedorah, film rovněž nese závažné poselství. Jako Godzilla prvotně sloužila jako alegorie atomové bomby a jejího nebezpečí, Hedorah ukazuje na destruktivní znečišťování přírody a vybízí k ekologickému chování. (Ertai)

mrclTV

Začiatok 70tych rokov nám prináša príchod flower generation...jóó houbičky, svetielka, tanečky, farebné komixy dokresľujúce dej, masové diskošky na poli a ktomu nejaké monštrá, pravý psychadelický mix. Je smutné, že už v roku 1970 bol smog a znečistenie tak veľkým problémom, že si z neho Japonci vytvorili po rádioaktívnej Godzille nového nepriateľa spoločnosti číslo jeden (Godzilla i tak už len ľuďom pomáha). Masky celkom zaujímavé, ale bojové scény su stále neuveriteľne zábavné (berte to ako plus alebo mínus, každý podľa svojich preferencií). Malé dieťa v tomto filme mi pripomínalo Komisára Rexa (áno, toho psa), bol najmenší a predsa najšikovnejší a všetko vedel vyriešiť (ostatní boli preňho skôr krovím). Myslel som si, že filmu dám solídne tri hviezdičky, ale potom som na konci uvidel letiacu Godzillu štýlom na Wall-eho za podmazu veselej cirkusovej hudby :D A nekonečný záver ma tiež nedostal. Počkať to je žáner komédia/horor? Tak potom za tri. ()

blondboss

Dá sa povedať, že táto séria sa naozaj opäť vrátila svojim odkazom na začiatok a pôsobila vcelku dôveryhodne a tajomne. Avšak určite to nie je lepšie ako prvá Godzilla, ktorá mala v sebe ešte temnejšiu atmosféru. Tu bolo dosť infantilných scén, ktoré mi doslova vadili. Preto len priemerné hodnotenie. 55 % ()

William_Kirk

Jedna * za létající Godzillu :-) Jinak mám pocit, že Eko-Godzilla se narozdíl třeba od Eko-Star Treku IV: Cesta domů nevydařila. Jde o ponurý film s podivným monstrem a depresivním soundtrackem. Celé mi to přišlo spíš nechutné. To jsou lepší i Godzilly od Fukudy, i když to je také kapitola sama pro sebe. ()

Destoroyah

11 / GODZILLA VS. HEDORAH (1971) SHOWA ERA 1954-1975. Konečne to nie je len monštrami naplnená blbina ale konečne to je niečo viac. Tvorcovia si to uvedomili že netreba do filmu ťahať akciu a rôzne nezmyselnosti, aj keď tie v tomto filme nechýbajú ale je ich menej. Stačia len dve monštrá, dobrý príbeh a dobré súboje. Miestami temná až hororová atmosféra na mňa pôsobila parádne a aj dizajn Hedoraha nebol až tak zlý ale dalo sa aj lepšie. Film by sa nezaobišiel bez blbostí tak nám sem hodili raketovú Godzillu, však prečo nie. Ako som hovoril, netreba tam mať veľa nezmyselných vecí, treba tam mať dobrý príbeh, sympatické postavy, dobrých hercov a hlavne dobrý výsledok. Aj keď bez tých hudobných klipov vo filme a pár animovaných scénok by sa to obišlo. HODNOTENIE: 6,5/10 ()