Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

mkee

Thriller, ktorý sprostredkúva opojné, mysteriózne až priam magické vibrácie dotvárajúce výborný celok. Viggo Mortensen je tu geniálny, a to až do podoby, v ktorom máme pocit, že film je skutočne o ňom. Diváci, ktorí vedia niečo viac o Viggovi, musia oceniť jeho výber/osadenie do tohto filmu. Zrejme totiž neexistuje trefnejší variant. ()

Callie

Super hvězdné obsazení , nádherný mladý Viggo a ještě hezky zachovalý Douglas. Gwyneth Patrow jim dodává tu dámskou krásnou tečku a zdatně je doplňuje. Dobrá kamera . Příběh celkem nepřekvapivý . Slušná 3. ()

aannemer

Jak říká moje mamka, napínavý jako psí kšíry a to doslova a do písmene, od začátku až do poslední minuty. Jen mi tak přišlo líto, že se to nakonec Douglasovi nepovedlo, byl jsem od začátku spíše na jeho straně. ()

klapqua

Snímok jednoznačne patrí medzi to kvalitnejšie, čo som v poslednej dobe v tv videla. Douglas ako vždy priam až technicky dokonalý, Paltrow krehko nádherná a a Mortensen, hm, ťažko čitateľný pre mňa asi. Páčilo sa mi, ako film narábal s napätím a najmä sa mi páčila Douglasova postava dokonalého chladného muža, ktorý neváha obetovať svoju krásnu nevernú ženu. Záver bol trošku, hm, ľahko vydedukovateľný, s tým sa mohli predsa len viac vyhrať, ale celkovo hlásim spokojnosť. Celkom ma mrzí, že v poslednej dobe takto kvalitný snímok natočiť nevedia. Možno to príde len mne... ()

Aidina

Mladá, krásná a bohatá manželka (Gwyneth Paltrow), atraktivní milenec (Viggo Mortensen) – a k tomu stárnoucí manžel (Michael Douglas), který je těsně před krachem. Vše tedy vsadí na dokonale promyšlenou vraždu vlastní ženy a tím získat znovu své postavení a peníze. Ale spáchat dokonalou vraždu? Vždycky se najde nějaká maličkost, pidistopa a plány se bortí jak domeček z karet. Dokonalá vražda je dokonalý mix toho, co dělá výborný film – napětí, záplatka, skvělé obsazení, střih, kamera... M. Douglasovi takovéto role sedí, hrát slizouny, despoty a hajzlíky. V tom je absolutně bezkonkurenční. ()

Jack_F.

Co říct a neopakovat se. Citoval bych kleopatru, ale nechci vypadat jako shemale. Takže stručně a jasně - promyšlený thriller. ()

Saxos

Snaha o vyřešení manželského trojúhelníku dokonalou vraždou. Ta však neexistuje. Vždy může něco selhat i když je vše dopředu bezchybně naplánováno. Faktor náhody prostě zapracuje. Bezchybný Michael Douglas zastínil herecký zbytek. Viděl několikrát. ()

MrKrahujec

Je to samozřejmě i dokonalý zážitek, ale přece v porovnání s původní Hitchcockovou předlohou jde jedna hvězda dolů. Ale nečekejte, že napíšu proč... ()

buchannon

Samozřejmě je to dobrý film. Kleopatra píše, že je dokonce lepší než Hitchcockova "Vražda na objednávku", s čímž musím nesouhlasit, ten starší snímek je přece jen o chlup lepší, dokonce musím napsat, že je to klasika. Každopádně však jsem celou dobu fandil Douglasovi, nejen proto, že je to můj oblíbený herec, ale jednoduše proto, že takový já prostě jsem, někdy zkrátka ve filmu člověk fandí i tomu největšímu padouchovi. ()

PTuranyi

Výborne natočený thriller. Príbeh nevydarenej vraždy vlastnej nevernej manželky sprevádza výborná atmosféra, perfektná produkcia a veľmi dobré herecké výkony. : Michael Douglas a Gwyneth Paltrow ako odcudzený manželský pár, ktorému kontruje David Suchet v roli detektíva ale tentokrát nie Poirota. Prvú polovicu filmu napätie tvorí strach z odhalenia mileneckého vzťahu. V druhej polovici napätie pramení z toho, že Emily už tuší vražedné úmysly svojho manžela. ()

Sumy

Velice dobrý scénář.Ačkoli tohle téma není zrovna šálek mé kávy.Prostě sem musel zůstat sedet a počkat jestli to tomu dokonale dábelskému Douglesovi výjde či nikoli.Konec mě vsak sklamal,čekal sem něco víc než jen klasický obrázek:Dobro zvítězí,zlo je potrestáno.Možná sem v hlouby duše fandil Stevenovi.Ale to jen díky brylantnímu scénáři,který mě nemilosrdně přikoval k židli a nenechal ani na minutku vydechnout. ()

estella

Paltrow je moje oblíbená herečka, ale zrovna tento film mě nijak nenadchnul. Hlavně závěr dle mého názoru silně pokulhává za zbytkem. Postavy detektiva v podání Sucheta a španělské kamarádky/kolegyně jsou úplně zbytečné, stejně jako závěrečná potyčka v kupé vlaku... Levná pointa zničí dojem ze sebelépe rozehrané zápletky. ()