Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

Arx

Přesně tahle role Michaelovi sedla jako ulitá. Film ve kterém může uplatnit své charisma seběvědomého hajzlíka. Film má výborný námět a celé filmové zpracování se mi moc líbilo. Napínavé, tak trochu ulítlé a zároveň hodně mrazivé..... ()

Shit

Nadprůměrnej Thriller, kterej čerpá z hereckých schopností Michaela Douglase, kterého dobře doplňujou Gwyneth Paltrow a Viggo Mortensen, kteří se za svuj výkon rozhodně nemusí stydět, spíš naopak. Děj to má místy docela napínavej a celkem dobře propracovanej, ale občas to má hluchý místa, který ale nejsou moc často, takže se to dá v klidu přežít. Andrew davis natočil inteligentní thriller s několika dějovými zvraty, který jsou někdy trochu očekávaný a slušnou atmosférou. Nudit se u toho nebudete, ale k dokonalosti to má daleko ()

Sarkastic

Nemohu porovnat s Hitchcockovým filmem Vražda po telefonu, poněvadž jsem ho neviděl, ale podle mě celkem slušný thriller. Musím se přiznat, že ty náhlé zvraty mě potěšily, tedy až na ten předvídatelný konec. Michael Douglas zahrál velmi dobře (i když ve filmu Hra lépe), dále mě mile potěšil David Suchet (alespoň ten případ zase nevyřešil jako Hercule Poirot) a od Gwyneth Paltrow to byl výkon průměrný, tedy až nato, že se v průběhu filmu stala málem nevinnou světicí (pomineme ty 2 zabití a nevěru). Pokud máte chuť na dobrý thriller s vhodně zvolenou hudbou, sáhněte po tomto. ()

Gilmour93

Malíř Viggo několikrát smočí (a nejenom štětec), Gwyneth smilní jako by byla v Se7en a Douglas v roli chladnokrevné toalety kuje pikle, neboť zase chce peníze těch druhých.. Hitchcock sem, Hitchcock tam…, já viděl dobře zahraný, svižně odsýpající thriller s velmi konzervativním rozuzlením, nicméně Davisův vrchol s názvem Fugitive to jen zlostně kope do kotníku. Apropo, Hercule působil dojmem, že ani není schopen zjistit, který holič ho zbavil porostu pod nosem, ale nakonec případ uzavřen a salám alejkum.. ()

genetique

Na takmer všetkých thrilleroch s Douglasom si vždy rád zmlsnem a aj keď tento nepatrí k jeho špičke, stále je to kvalitná nádielka napätie, zvratov a pekne prešpekulovaného scenára. Aj keď v princípe možno prehnané, keď útla žena vlastne vybabre s troma chlapmi, ale garantujem, že počas filmu to bude všetko pravdivé. Je len škoda, že práve gwyneth som tú rolu akosi neveril. Ale inak veľmi dospelý thriller, ktorý Dawis bude mať určite ešte dlhé roky zarámovaný (spolu s 'The Fugitive') niekde vo vytrínke a my budeme len čakať, kým ešte nenatočí niečo podobné. 80%. ()

Madison

V rámci rutinného námetu nič prevratné, stále tá istá zápletka disponujúca manželkinou resp. manželovou neverou, ktorá/ý sa naštve a nie je schopná/ý preniesť sa cez svoju hrdosť. Ale to spracovanie ma na druhej strane príjemne prekvapilo, čo scéna, to dokonale gradované napätie vyústené v očakávaný, no temný záver. Musím pochváliť nádhernú hudbu Jamesa Newtona Howarda, pri ktorej mi po chrbte behali zimomriavky a hlavných hrdinov predovšetkým arogantného Michaela Douglasa a príťažlivého Vigga Mortensena. ()

StarsFan

Při rozjezdu vše začíná jako skvělý film. Perfektní herecké výkony, scénář, který člověka skutečně dokáže zaujmout. Jenže jak celý film plyne dál, začínáte mít pocit, že víte, co bude následovat a jak to skončí. Ještě horší je, že tento konec vás skutečně nemine. Dala bych tomu 4*, kdyby mě závěr aspoň v jedné věci překvapil a po vraždě ve vlaku byl trošku jiný. Místo toho Gwyneth začíná připomínat ženu s černým páskem, která přepere snad všechny muže. S tímhle potenciálem by mohla konkurovat i Demi Moore v G.I. Jane :-)) ()

3DD!3

Napínavý thriller s několika velmi chytrými zvraty. Douglas je šéf a mistrně manipuluje událostmi jenže život je svině. Skvěle natočené, herecky jisté. Gwyneth křehká, ale mazaná, Viggo nechutně slizský. Originální konec. ()

NinadeL

K 50. narozeninám Gwyneth Paltrow jsem si ji našla jako manželku Michaela Douglase. A Perfect Murder patřila dlouho k filmům, které mi unikaly, ačkoli thrillery s Douglasem zbožňuju a tady navíc hraje zápornou roli. Ale ve své době se ty filmy podobaly jako vejce vejci, jejich ryzí jedinečnost je mnohem víc rozpoznatelná až zpětně. Tady je navíc kouzelný vyšetřující Hercule Poirot, tedy David Suchet jako Mohamed Karaman, kterého hraje s obdobným kouzlem jako toho svého Belgičana. Jediný problém představuje příliš jalový výkon Vigga Mortensena. ()

Kaka

Neskutečně strhující filmařina. Skvělá práce s nasvícením, výtečný scénář a perfektní herecké výkony. Troufám si tvrdit, že společně s Uprchlíkem a Under Siege je právě toto vrchol v kariéře Andrewa Davise. Douglas a Paltrow vytvářejí velice silnou hereckou dvojici. Hudba je správně "thrillerová" a jemná kamera příjemně potěší. Nikam se zde nespěchá, snímek má pomalejší tempo, ale to tu vůbec nevadí. Co se týče Hitchcocka a jeho originálu, nemohu srovnávat. Avšak Dokonalá vražda je jakožto film samotný skutečně téměř dokonalá. Snad jen Viggo Mortensen je občas lehce váhavý a nepřesvědčivý. Ten si to však bohatě vynahradil o několik let později... ()

Spiker01

Jedna z nejlepších Douglasovek v devadesátkách. Navíc perfektní Viggo a mladinká Paltrow. Ten film vůbec nestárne. ()

castor

Toho času ještě nadmíru zručný režisér Andrew Davis, debutující scénárista Patrick Smith Kelly nebo polský kameraman Dariusz Wolski (Vrána, série Pirátů z Karibiku) jsou zárukou toho, že dynamicky proměnlivá zápletka téhle vychytralé hry není hloupá a nenese se na vlně módních překombinovaných pastí, ze kterých se divákovi tak akorát roztočí hlava. Dokonalá vražda je poctivým detektivním thrillerem, který solidně dávkuje napětí a nabízí silné herecké individuality – elegantní žralok Douglas se pro podobné role narodil!! ()

HOCKEYKA

Výborný thriler so skvelým scenárom a úžasným Michaelom Douglasom v diabolsky zápornej ulohe .Herecky to skvele dopĺňa tajomný a naprosto originalny David Suchet a vizuálne zas krásny Viggo.Dala by som 5 hviezdičiek,ale neznesiem pohľad na suchopárnu,jednotvárnu,asexuálnu a herecky vrcholne nezáživnú Gwyneth Paltrow. ()

2Pac

Lahke, uveritelne, silno predvidatelne, celkovo s mizivou sancou zanechat nejaky hlbsi dojem z filmu...sice nieco ma napada :"ked si bohaty, a si aj dostatocne mudry, nikdy nepodcen a zaroven neprecen ludsky faktor, lebo, ludia su svine."... ()

JAn

Po dlouhém oddalování jsem se i já konečně podíval na Doknalou Vraždu. Popravdě, moc se mi do toho nechtělo, ale když už v televizi nic lepšího nedávali... příjemně mě překvapil Douglasův herecký výkon a to samé se dá říct i o další dvojici hlavních protagonistů. Kamera slušně využívá rozlehlých prostor tichého domu a dělá z něj místo plné nedůvěry a nejistoty a když k tomu připočtete tradičně netradiční thrillerovou hudbu, máte na slušný nervák zaděláno. Jen je třeba ho dotáhnout až do konce. A to mi tady scházelo. Místy se až nepříjemně ozývají hluchá místa a závěr je pln jízlivého patosu. Myslím si, že kdyby film skončil o pět minut dřív, rozhodně by byl zajímavějším a nevšednějším. Ale i tak jde o slušnou zábavu na sobotní večer. ()

Davies182

Takové slabší čtyři. Myslel jsem si, že když děj ubíhal každou minutu plynule kupředu a ze začátku jsem se rozhodně nenudil, že to rychle uteče. Ale tak od půlky filmu jsem stejně dost zíval. Zápletka mě sice nezklamala a film jsem si svým způsobem užíval, protože sledovat hvězdy takového formátu v jednom filmu (miluju Viggovu typickou chůzi, a uvědomil jsem si to teprve zde - nejsem blázen) bylo čiré potěšení. Gwyneth je vážně nádherná žena a Douglasova kamenná tvář nemohla zklamat. Takže jak říkám: až na občasné nutkání přetočit snímek o pár minut dopředu jsem se vcelku dobře bavil, je to velmi solidní thriller. ()

Xmilden

Těchto chytrých filmů, ve kterých se jednotlivé postavy snaží dostat tomu druhému na kobylku není nikdy dost. Douglas se rozhodně jednoho krásného dne že by se mohl zbavit své krásné manželky, ta ovšem jej touží pro změnu opustit. Spustí se řetězec událostí, které dlouhou dobu nedokáže vyjasnit ani věhlasný Hercule Poirot. 70% ()

Real Tom Hardy

"DO I KEEP FUCKING YOUR WIFE IN THE MEANTIME, OR WHAT?" ---------- Michael Douglas asi navždy zostane Gordon Gekko. Pripomína ho všade a Dokonalá Vražda nebola výnimkou. ()

lesumir

Gwyneth Paltrow sice není Grace Kelly, ale Michael Douglas je tak démonický, že si to s Rayem Millardem může klidně rozdat na férovku. Douglas hraje ďábla, ne slizouna, jako to dělal Millard v hitchově originále. Naprosto strhující záležitost s výbornou atmosférou. Skvělý neo noir! ()