Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

Slartibarkfast

Poněkud sterilní a nezáživná záležitost. Snaha o propracovanou zápletku a překvapivý průběh se tu míjí účinkem. Michael Douglas je svým způsobem sympatický slizoň a záporák, do jehož situace se docela dobře vžijete. To je asi ten kámen úrazu, že ve filmu nejsou jasně dané hranice dobra a zla. Manželka podvádí jako divá, tak se ji manžel jednoduše hodlá zbavit. Sice nešťastným způsobem, ale i tak je to pochopitelné. Zkrátka je to takový rozporuplný snímek a hlavně roztahaný a nudný. Slabý průměr z kategorie "jednou a dost". 55% ()

nascendi

Je iba málo remakeov, ktoré sa aspoň vyrovnajú originálu, takže ich nakrúcanie je skôr odôvodnené scenáristickou núdzou, než ambíciami nových tvorcov. Hitchcockov originál si už pamätám iba matne, tento film o niečo lepšie, ale aj tak bolo užitočné pozrieť si ho opakovane. Andrew Davis sa okrem Utečenca príliš nevyznamenal, takže som neočakával žiaden zázrak. Napriek tomu trojica dobrých hercov zahrala diabolskú hru s potrebným gradujúcim napätím, takže som nemal problém prihodiť hviezdičku. Akurát oholený Suchet toho veľa nenavyšetroval a bol tam takmer za štatistu. Celkove spokojnosť, ktorá znesie porovnanie aj so slávnym Utečencom. ()

nash.

Fádní thriller, který mě přes hvězdné obsazení nedokázal ani zaujmout ani překvapit. Začátek sliboval obojí, scénář však jel na jistotu, herci byli, až na Douglase nevýrazní, a tak jsem někde v půlce překvapeně zjistil, že mě to nebaví a až do nepřekvapivého konce se toho pocitu nezbavil. ()

Rocky62

Po čertech skvělá filmařina, která nenechá diváka ani na moment vydechnout. Výborné obsazení, v němž nejvíce exceluje Michael Douglas. Perfektní zápletka doplněná chladnou atmosférou za doprovodu gradující hudby, skvěle promyšlený scenář a dynamické tempo. Opravdu jsem si pochutnal. 85% ()

klerik

POD POVRCHOM+ASTRONAUTOVA ŽENA Mrazivosť v každom zábere. Skvelí herci. Andrew Davis mi nikdy nerazal, ale teraz ma ohúril! Dokázal ma vtiahnuť do príbehu, vystrašiť ma a (filmovo, samozrejme) ma úplne uspokojiť. (Hitchcock by to nenatočil lepšie :))... ()

dopitak

Tenhle typ filmů mě k absolutnímu hodnocení nepustí, leda by se tam svlíkalo. Líbilo se mi, jak se otěže nadhledu postupně posouvaly v rukou majitelů, i když s přibývajícím časem bylo lze s úspěchem použít vylučovací metodu aneb kdopak nejmíň hřešil, ten to přežije. Přemýšlivý Poirot Suchet bez knírku tam ale možná ani být nemusel a v určitém momentu před koncem bych ukončil celý film. ()

Arsenal83

Divím sa, že tento thriller nedokázal prekonať hranicu 80%, za mňa kľudne aj nad 90. OK, Gwyneth je slabina, hraje to na tváričku, toho umenia zvaného herectvo tu nebolo veľa. Ale Douglas vo svojej tradičnej role je úžasný, výborný a ten scenár je napísaný proste vynikajúco. Je to síce prerábka Hitchcocka, ale predsa len, rozdiel medzi filmami je skoro polstoročie a tá "nová", dnes už stará verzia, má svoj šmrnc. ()

SeBig

Dougles předvádí skvělý výkon, ale to je asi tak vše. Slabší thriller, který nic převratného nepřináší. ()

Jinny

Jako by tyhle thrillery Hollywood chrchlil na běžícím pásu. Sakra, to musej všichni opisovat od Finchera? O co líp by působilo, kdyby se ta vražda na konci povedla. Velký Finch by to tak udělal, protože má něco v hlavě. ()

Roman.Ticka

Na uhlazeného seladona v těžké vatě, jakého perfektně umí pan herec Michael Douglas, se vždy ráda opakovaně podívám a většinou nejsem zklamaná. Opět po čase jsem byla vtažena do mrazivého děje kolem peněz, zhrzené lásky, žárlivosti, chamtivosti a odplaty ve jménu spravedlnosti a díky skvělému hereckému obsazení a dobré režii v tradiční devadesátkové kvalitě, jsem si to celé znovu naplno užila. Silné drama, kde nemíním řešit žádné bezvýznamné nedostatky, protože celek působí kompaktně a funguje jak má. Spokojenost. ()

Ivoshek

Někdo tady použil označení “intrikářský thriller”. To mi přijde přesný. Spousta nepoctivých postav, které se ve vzájemných interakcích zamotávají stále víc, přitom se stále snaží mít navrch. Chybělo mi tam něco výrazně překvapivé, ale i tak dobrý film. Musím někdy zkusit i ten originál od Alfréda. ()

Othello

Vcelku ve všem standartní thriller, který prakticky ničím nevybočuje. Scénář je docela zajímavý a plný různých zvratů, herecké výkony docela dobré, i když Viggo mi dvakrát nesedl. Konec byl strašlivě rychlý, uspěchaný a přišlo mi to, jako by při psaní dostal scénárista infarkt a někdo to za něj rychle došmrdlal. No suma sumárum 3.5 * ()

Ilicka

Výborný krimithriller o lidech, které nechávají vražedné kalkulace chladnými. Mrazivá atmosféra spolu s kvalitním obsazením (výborný Viggo Mortensen v roli nevypočitatelného bohémského malíře) udrží diváka v napětí navzdory lehce překombinovanému scénáři. ()

becki_tu

Nebýt trochu fádního, předvídatelného a trochu nenápaditého rozuzlení, možná bych i reálně uvažoval o lepším hodnocení. Tomu ale brání i fakt, že zhruba od půlky začíná být občas nuda, přestože začátek byl víc než zajímavý. K hereckým výkonům Michaela Douglase je asi netřeba se nějak dlouze vyjadřovat, podobné role mu prostě nesmírně sedí, Viggo Mortensen zahrál svůj standart a Gwyneth Paltrow mě jako herečka prostě nijak neoslovuje a působí na mě pořád stejně nevýrazně. Celkově docela dobré, místy dost napínavé, ale podruhé bych to už asi vidět nemusel. ()

Lacike

Skvely devätdesiatkovy thriller so spickovym scenarom. V prvej polovici sledujeme perfektnu pripravu vrazdy, ktora sa v druhej polovici zvrtne a tak musi pachatel az do konca neustale pohotovo improvizovat a pritom to nepôsobi nevierohodne prekombinovane. Douglas si svojho bezcitneho parchanta poriadne vychutnal. Skvela je aj Gwyneth Paltrow ako jeho uboha manzelka, ktorej to postupne zacne dochadzat. Slabsi mi pripadal len Mortensen u ktoreho nechapem jak mohol tak dlhe roky hrat tak priemerne dokial z neho Cronenberg nevydoloval vo svojich filmoch strhujuce vykony. Jedina vec, ktora mi na filme trochu vadila, bola slaba angazovanost policie a nevyuzitost Davida Sucheta ako vysetrovatela. Pochvalu si zasluzi skvely soundtrack, ktory filmu dodaval napinavu atmosferu. Vysledkom je kvalitny thriller, ktory aj po rokoch stale bezchybne funguje. 8/10. ()

ScarPoul

Posledných pár minút je rozpačitých. Čo v rámci toho, ako veľmi ten film ide na istotu trochu zamrzí. Inak sa jedná o typickú hru na mačku a myš, kde sa úlohy tých, čo majú eso v rukáve niekoľko krát počas príbehu zmení. Funkčné vďaka hercom a aj vďaka sofistikovanej zápletke. Jeden z tých filmov kedy Douglasovi stačil jeden pohľad, aby pôsobila scéna mrazivo a kedy bola Gwyneth ešte zárukou hereckej aj ženskej dokonalosti. Výborná žánrová chuťovka s perfektnou atmosférou starých krimi filmov. ()

BoPo

Láska je k***a, v tomto prípade na americký spôsob. Vzťahový trojuholník sa zmení na boj medzi ponukou a dopytom. Film ktorý som si užil aj pri druhom pozretí. ()

murakamigirl

Hustá hra s adrenalínom, ktorá do konca nepovolí z vytýčeného tempa. Veľké prachy, prejedené manželstvo a vášnivý cit... Hoci to, že sa chce partner striasť partnerky (alebo naopak), ktorá je ukrutne dobre zabezpečená, predstavuje tisíckrát opakovanú zápletku, tu sa tento vražedný partnerský motor spúšťa mrazivo hneď v úvode a celkovo pradie príjemne. Prsty v tom má určite scenárista i režisér (Andrew Davis), ale bez Douglasa (v najlepšej kondícii) a Paltrowovej by to taký adrenalínový pokrm nebol. Keď sa Stevena pýta manželka, ako dopadlo jeho stretnutie s jej tajným milencom a Douglas precedí: "Dal som mu ponuku... Zvažuje ju." ovanie vás takmer citeľný zlovestný závan, pretože vy už viete, čo tým má ten zradný cynik na mysli. Gwyneth je dokonalá naivka, ktorá nie je úplne sprostá (alebo tak sprostá, ako sa dlho, predlho javí), ale to vlastne ani tak nie je podstatné ako skôr to, že jej to bohovsky sekne a najmä, že podáva svoju naivku ozaj vierohodne. Slabinou je Viggo. Občas aj príde moment, keď precíti situáciu, ale len občas... No a potom- vyvrcholenie- a to, čo bolo predtým "husté", sa prevarí a zhustne, lenže už do podoby ťažšie stráviteľnej... Ale našťastie na čertovskú iróniu, zrýchlený tep a Michaela Douglasa hneď tak nezabudnete. ()