Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

forsythia

Michael Douglas je sympaťák, ale umí dokonale zahrát naprosto nesypmatického, chladného hajzla. Toho bych za muže vážně nechtěla, a když už by se stalo, tak se snad zabiju sama a nepotřebuju k tomu asistenci. ()

dr.fish

Je to dobře natočený thriller. Mortensen se ovšem ve své roli vůbec nenašel. Douglas řekl bych přehrává. Film nevybočuje z průměru. Žádné nervy, napětí nula. Nezaujatě jsem sledoval průběh. To je špatně. Jen 60%. ()

Courtemanche

Parádní thriller, určitě jeden z nejlepších v žánru, minimálně v 90.letech, navíc M.Douglas je rozený na podobné role. Originál od Hitchcock se mi nelíbí. 4/5 ()

vesper001

Cizoložná žena a tři farizeové. Jeden ji zabít chce, druhý může a třetí to zkusí. Jak to dopadne? No podobně jako v Bibli: jen ty, kdo jsi bez viny, trestej hříchy druhých. ()

panMartin

Nadprůměrnej Thriller, kterej čerpá z hereckých schopností Michaela Douglase, kterého dobře doplňujou Gwyneth Paltrow a Viggo Mortensen, kteří se za svuj výkon rozhodně nemusí stydět, spíš naopak. Perfektní zápletka i se svými zvraty doplněná chladnou atmosférou za doprovodu gradující hudby, skvěle promyšlený scénář a dynamické tempo. Nudit se u toho nebudete. Opravdu dobrý film na který se vždy rád podívám. ()

HorrFi

90. leta mam hodně rád, protože se v nich točily kvalitní filmy a k nim patří i Dokonalá vražda.. špičkovej Douglas, fantastická zápletka, temná atmosféra a krásná Gwyneth Paltrow.. ()

hans500

Film má výbornou režii a perfektního Michaela Douglase, napětí funguje, dostatečně svižné tempo a dost dobrý scénář. Původní Hitchova verze ("Vražda na objednávku") je ale přeci jen lepší. ()

Triple H

Spolu s Uprchlíkom najlepší Davisov film. Výborní herci - Douglasovi to sadlo úplne dokonale. Holt - úlisní boháči, to je jeho parketa. :-) Vždy v TV rád pozriem. Kvalitný slovenský dabing tiež zaslúži pochvalu. ()

chelseaman22

Nic extra, ale kombinace Michaela Douglase a James Newtona Howarda dodává snímku JAKOUSTAKOUS úroveň. Podobné téma tu bylo již xkrát, proto není ALE VŮBEC žádným překvapením, že snímek A Perfect Murder nemá čím překvapit. Milým překvapením je účast Davida Sucheta (věčná škoda, že se ve své kariéře upnul až příliš k detektivovi s knírkem a belgickým přízvukem). Tudíž největším zážitkem byly nohy Gwyneth! 70% ()

Sfinkter

Paltrow je opravdu vděčný objekt do thrillerů, v jednom ji zkrvaví zloděj, v dalším jí useknou hlavu.. :) Líbilo se mi to, Davis umí pracovat s napětím, ještě bych to chtěl vidět v původním znění. ()

Gothar

Prvá polovica je výborná, potom to trochu stratí tempo, ale napätie vydrží. Michael Douglas je neprekonateľný, k tomu si treba pridať kvalitný scenár a zaujímavú hudbu. Koniec by som si vedel predstaviť aj inak, ale nevadí, aj tak ide o veľmi dobrý thriller. 90 % ()

danoo

Dokonalá vražda určite nie je dokonalá, ale slušná. Za zmienku stojí Michael Douglas, kt. sa pre roly arogantných sviniarov narodil. ()

July

Výborně gradovaný thriller. Jen by bodly titulky u několika cizojazyčných scén. Většinu diváků asi zajímá, co si postavy na obrazovce říkají :-). ()

lennyd

Milionář Steven Taylor (Michael Douglas) zjišťuje, že jeho žena Emily (Gwyneth Paltrow) jej podvádí s mladým malířem Davidem (Viggo Mortensen). Protože by Steven potřeboval ke svým machinacím na burze i peníze své ženy, vydíráním se snaží Davida donutit, aby Emily zavraždil. Jenže David má své vlastní plány, jak přijít k penězům ... Zápletka je sice stoprocentně odhadnutelná, ale kupodivu mi to tentokrát vůbec nevadilo, a docela příjemně jsem se bavil, jak se s tím Douglas a Mortensen vyrovnají. Gwyneth zde byla (bohužel) jen pro okrasu, nicméně svoji roli splnila dokonale. Mortensena v roce 98 ještě téměř nikdo neznal, ale i tady dokázal, jakým je výborným hercem (dokonce jsem někde četl, že obrazy použité ve filmu maloval sám - ale když se na ně dívám, možná bych to zvládl taky :) ). Douglas předvádí svůj obvyklý standard, čili je (jako vždy) perfektní... ()

dANo

U mňa je to skôr 3 a 1/2*, ale kvôli Douglasovi sa prikláňam k zaokrúhleniu hore... Hlavne som očakával viac thriller, ako drámu a preto som ostal sklamaný. Asi si budem musieť pozrieť Hitchcockovu verziu, aby som si vedel predstaviť tento príbeh v napínavom prevedení... ;o) ()

JohnSmith

Chladnokrevně dokonalý Douglas, který si dokáže poradit se vším co mu přehradí cestu. Paltrow je sice jak tělo bez duše, ale to vynahrazuje výborný Suchet, jen je škoda, že dostal málo prostoru. ()