Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

fabecc1222

Asi ne náhodou je i pod tímto filmem podepsán Andrew Davis, který režíroval můj oblíbený thriller, Uprchlíka. Z těch devadesátkových filmů pak bude Dokonalá vražda v rámci thrillerů dost možná číslo dvě. Taková ta poctivá devadesátková atmosféra, kdy se filmy ve velkém soustředili na příběh a postavy, okořeněné o výborné herecké výkony, je tu stále velmi citelná. Přitom je to vesměs film tří herců + se občas dostáví Sucher jako vyšetřovatel, takže se pohybujeme ve velmi komorné atmosféře, ale pracuje se tu s ní bravůrně. Film jsem viděl už jako dítě, kdy mě v podstatě šokoval svou zápletkou, a určitě se tak řadí do ranku filmů, které jsem v dětství doslova hltal, a těšil se na každé jejich vysílání. ()

mkubalikova

Výborný hajzl Michael Douglas, sexy Aragorn (sorry Viggo, ale pro mě už navždy budeš Aragornem) a křehká Gwyneth Paltrow v komorním, ale skvěle natočeném thrilleru. Lahůdka, kterou lze podávat kdykoli. 80% ()

J-o-k-e-r

Dokonalá vražda = dokonalý film! Nedávno jsem viděl původní film Vražda na objednávku s G. Kelly. Poctivě zahraná divadelní hra, ale přece jen to nebylo zcela ono. Až novější remake tomu dal tu správnou podobu. Motiv vraždy, a postavy jsou zachovány - i když postavy mají odlišné charaktery a jsou více zasazeni do děje, což je krok k oné dokonalosti. Já jsem nadšen, nemám co vytknout, výborný inteligentní thriller s hvězdným obsazením, který graduje až do konce! M. Douglas úžasný. ()

TheRoller

"Hey Steven, do I keep fucking your wife in the meantime, or what?" Toto je dokonalý príklad, že dnes už nevznikajú filmy, ako kedysi. Povezdme si na rovinu fakty: Gwynethka nie je a nikdy nebude Grace Kelly, ani keby si kákne. Ale inak bola chutná. Tunajší scenárista nie je a nikdy nebude génius Frederick Knott. A hlavne, Andrew Davis nie je ani zďaleka (Z Bratislavy do Prahy cez Moskvu, Šanghaj a New York) Alfred Hitchcock. To sú hlavné dôvody, prečo ma tento film nezaujal tak, ako Knottovo/Hitchovo dielo. Podľa mňa hlavný dôvod, prečo to nefungovalo (okrem toho, že scenár nepísal Knott a nerežíroval Hitchcock, samozrejme...) je, že napriek predlohe, ktorou je divadelná hra, sa to snaží byť čisto stopercentný film a za každú cenu sa snaží predčiť, prechytračiť pôvodný námet. Lenže ako niečo také dokážete, ak pôvodný námet je bezchybná divadelná hra? Jedna z najlepších vôbec? Odpoveď je jednoduchá - nijako a tak to aj dopadlo. Naopak ak sa pozrieme na Hitchov počin z 1954, vidíme, akým skvelým a chytrým režisérom bol - v podstate "len" sfilmoval divadelnú hru a scény potrebné pre film (manželovo aliby,...) obmedzil na minimum. Z malých priestorov vyťažil maximum - ako z atmosféry, tak najmä z hercov. Navyše nechal scenár napísať najpovolanejšiemu, samotnému autorovi divadelnej hry. Tento faktor však už logicky nemôžeme brať ako výhodu dostupnú pre oba filmy. No a čo sa stalo tu? Presný opak - príliš veľký odklon od predlohy v snahe stvoriť niečo originálne/lepšie, dej rozťahaný na veľa nepotrebných miest, nedostatok miesta pre individuálne výstupy hercov (čo je asi najväčšia škoda, hlavne pre diabolského Douglasa), apod... Ono vlastne tie dva filmy ani nejde veľmi porovnať, keďže tu ide o niečo úplne iné. Navyše zhody s originálom mi veľmi nesadli, resp. neboli to tie kľúčové a potrebné veci (tenis, vydieranie v inej forme). "Vrchol" to pre mňa dosiahlo, keď sa tento film snažil predčiť Knottov masterpiece v tom, že jeho kľúč k vyriešeniu celého prípadu (kľúč :) ) postavil ako malý, takmer zanedbateľný kúsok "dokonalej" skladačky. No to som mal dosť... Z hľadiska scenára a celkovej "adaptácie" Knottovej hry to bolo jednoducho dosť zlé. Nebyť Douglasa a jeho skvelého herectva (jeden jediný aspekt, ktorý sa vyrovnal Hitchovmu filmu!), a čiastočne Gwyneth (tentokrát bez hanby plus za výzor, nie za herectvo), idem výrazne dole. Tí, ktorí nevideli Hitchov "originál" alebo nečítali Knottovu hru, to môžu považovať za skvelý, nadpriemerný film, čo možno objektívne aj je, ale keďže som jednak videl Hitchov film (a patrí k jedným z mojich najobľúbenejších a najviac oceňovaných) a jednak som čítal hru (tá je dokonca moja naobľúbenejšia), tak sa na tento film neviem pozerať inak ako kriticky. Hodnotenie s ťažkým svedomím 4* len a len kvôli perfektnému Michaelovi. Inak 3* jak oči. Najlepší moment : Michael dáva Gwyneth bozk s otvorenými očami - čistý devil. ()

vyfuk

Lehký odvar toho co brilantně zpracoval Hitchcock. Je mi jasný, že tenhle film byl lehce zmodernizován, ale v mnoha ohledech to spíše připomínalo reklamu na tělo Gwyneth. Na menší remake to není zase tak špatné, ale chybí tomu ta atmosféra. Co naděláme? ()

zigíš

Líbí se mi jak je vše zkombinováno, kombinováno a překombinováno ..a pořád je v tom určitý řád. Drama co napíná a nesnaží se zázračně překvapovat, zároveň poctivý thriller pro který tak rád devadesátky. Na nic si nehraje, pouze baví. ()

pugs

Tak som to konečne pozrel na Markíze a poviem Vám, že to je fest dobrý film... Lenže ma niečo od toho odrádzalo, no na to musím ešte prísť:-) Psychoš Douglas, Najstarší film, kde som videl Mortensena a Paltrow tu je kočka!8/10 ()

ssfan

Povedený thriller se skvělou zápletkou, vynikající hereckou trojicí a pěknou hudbou. Tempo sice není nějak oslnivé, ale i tak 75% si to zaslouží. ()

venca163

Dozvuky lepší poloviny kariéry Michaela Douglase (on byl stvořenej pro osmdesátky) a pořádná porce dnes opomíjenýho thriller/krimi žánru. O filmu nechci nicmoc psát, ať se na to můžu někdy podívat znova, až to trochu zapomenu =). (80%) ()

sedm.1

Povedený thriller,který sice nepatří k tomu nejlepšímu ve svém žánru,ale bohatě stačí na to,aby diváka upoutal od začátku až dokonce.Napínavý,chvílemi i mrazící,pro mě s trochu odfláklím vyústěním,přesto doporučuji.Ze všeho nejvíc mě ve filmu bavil M.Douglas,tomu tato role hodně sedla a i se mi zdálo,že si jí vychutnal,nadprůměrný výkon,naopak G.Paltrow(ale to je možná mou osobní nesympatií vůči tomuto stvořeníčku) opět naprosto nevýrazná,unylá,prostě jí nemám rád a tady mě o opaku nepřesvědčila.V.Mortensen jen přihrával,ale ok,bral jsem ho.Dokonalá vražda mě zaujala hlavně tím,že jsem skutečně netušil,co se stane v dalším záběru a tak to u pořádného napínavého thrilleru má být. ()

made1

Gwyneth Paltrow, Michael Dougral a David Suchet si zaslouží tři a nebýt Viggo Mortensena, dostane film nejspíš čtyři, protože se opravdu povedl. ()

bloodvomit

Klasická kvalitní kriminálka aka thriller s parádnim Douglasem. Občas trochu pokulhává ale jako konzumní zboží si drží standardní level. ()

lskala

Pro mě je to pouze první film, kde jsem zaregistroval filmového Aragorna Vigga Mortensena. Tisíckrát ohraná zápletka mě nudila poměrně dost. 45% - 2** ()

femme fatale

Tenhle film si pokaždé, když ho v televizi opakují stejně užiju. Možná za to může ústřední trojice, kterým jejich role vyloženě sedli, možná za to může dobré tempo filmu, které mi absolutně vyhovuje a maličko i zamotanost děje, která když ji není moc a není v přiběhu zbytečně, konečnému výsledku pomůže a okoření ho. ()

Cejny

Dobrý krimi thriller s Douglasem a Gwyneth Paltrow v hlavních rolích. V té době ještě neznámý Aragorn Mortensen hraje výborného záporáka. ()

Arkanoid

Neposlúcha vás žena? Michael Douglas vie, ako zareagovať. Treba len nájsť nejakého neúspešného maliara, ktorý sa s ňou zaplietol a dať mu ponuku, aká sa neodmieta. Stačí to už len precízne naplánovať a spoľahnúť sa na maliarove schopnosti. No vždy sa musí počítať s tým, že Murphyho zákony platia neustále, tak sa postavy musia prispôsobiť stále novým a novým situáciám, ktoré sa nie vždy hodia ku poctivo pripravenému plánu. Film čerpá z logického chovania sa postáv a výkonov hercov, z ktorých najviac výtŕča Michael Douglas. ()

herr_carter

Ano, tady k dokonalému hodnocení opravdu chyběl už jenom krůček, jinak všechno perfektní - Michael Douglas jako bohatý, chladný a vypočítavý muž, který ovšem za dokonalým obchodováním skrývá hrozící krach, Gwyneth Paltrow, inteligentní zajištěná žena, která se vlivem pozlátka a nudy začne stýkat s V.Mortensenem, jenž jí jednoduše přitahuje pro svoje naprosto protikladné postavení, nezávislosti a bohémství....všechno je samozřejmě záhy prozrazeno a film nabere neuvěřitelný spád a graduje napětím, směřujíc nevyhnutelně k tragickému konci.......policejního detektiva tu btw skvěle ztvárnil David Suchet...................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()