Drama o Anglii v 80. letech 20. století. Táta dvanáctiletého Shauna padl ve válce o Falklandy a Shaun teď naléhavě potřebuje mužský vzor i zastání. Zdá se, že je nachází v partě o něco starších místních skinheads. Situace se však komplikuje, když se do party vrátí propuštěný vězeň Combo - ten nebere skinheads jako životní styl a subkulturu, ale jako příležitost prosazovat své rasistické názory a ventilovat svou chorobnou agresivitu. Původní parta se rozpadá a Shaun prožívá deziluzi, která vede k jeho předčasnému dospění. (Honza dAve)

Vital

Sirový příběh,s pěkně hustym koncem.Má skutečně cenu,bojovat za něco,co nelze změnit a ztrácet tím zbytečný čas?! ()

pfone

Z jiného soudku než Kult hákového kříže, nebo Romper Stomper. Příběh dvanáctiletého Shauna a skupině skinheadů, z nichž mu jeden supluje otce. Pomalejší tempo vyprávění, jedno menší přepadení obchodu, jedna bytová mlátička a dobrá hudba. This is England. ()

complex

dráma, ktorá poukazuje na spoločnosť, co sa deje s človekom ak prežije nejaký čas vo väzení, ukazuje nenávisť voči niečomu inému... ale ukazuje to aj takým štýlom s humorom, a vtedy má práve tento film hluché miesta... niekedy až sa čudujete nad doštikaným chovaním niektorých hercov a niekedz si hovoríte, že je to dráma na úrovni... naozaj škoda niektorých chýba ako napríklad neexistújúca polícia a podobné veci... lebo potom si človek povie, že je to len príbeh... ()

Mort09

Po stylové stránce, geniální sonda do Anglie let 80. Celá vizualizace je navíc perfektně podtržená dobovou hudbou. Co se ale týče námětu a sociálního přesahu, hodně slabý průměr, s nesmyslným koncem. Rozhodně jsou filmy, které toho můžou říct více (Kult hákového kříže,…). 50% hlavně za to, že Anglie v 80. letech měla styl i bídu a v This is England je to zachyceno. ()

Peenugirl

Niekedy nás zmätie samotné prostredie, no pravdu nachádzame až po strhnutí zásteri z vlastnej mysle a pochopíme, čo je dobré a zlé pre nás. Ťažko sa vymaníme z davovej psychózy, kde každý robí jednu vec a my ju chápeme ako správnu. Mladú myseľ ľahko ovládne skúsenejší... Získať vlastné hodnoty je niekedy ťažšie ako sa zdá a cesta môže byť dlhšia ako by sme si priali a urobíme chyby, ktoré sú navždy naším krížom. 85% ()

kuri-noha

Skvěle napsaný film o tom, že když se člověk, co nemá rozum, dostane do situace životní vykořeněnosti, má sklon páchat hnusárny. Tohle dnes snad ještě tížívější téma je vykresleno na pozadí hnutí skinhead. Výborně při jeho vyprávění pomáhá postava 12letého kluka. ()

zoze

Drama o vymývání hlavy jedno malého kluka, který je rád že ho konečně někdo začal brát. Film si po celou dobu udržuje svoji objektivnost, což je super. Příběh se sympatickým začátkem začne příjemně gradovat do předem očekávaných končin ale to v tomhle případě není na škodu. Výborný hudební doprovod a skvělé herecké výkony. ()

SmoKe911

Film byl dobrý bohužel se zabýval dvěma stranami, propuštěného vězně a maléh Shauna. Pojetí se mě zdálo jakoby všechny skinhedy viděl autor nevinné a zkaženost se tam dostala jen pár jedinci. 60ˇ% ()

srotak

Rozhodně jsem se u tohoto snímku nenudil, v mnoha ohledech mi sice přišlo že se tvůrci snaží napodobyt film romper stomper ale je to pouze můj subjektivní názor.Rozhodně si tenhle film zaslouží víc než 78%. ()

Von Kempelen

Vynikající, spíš komornější film, o skinheadský subkultuře a o tom, jak se jedna část začala radikalizovat a přiklánět k extrémní pravici. Povinně bych tenhle film vysílal českejm novinárům (a ostatním ignorantům), který do dnešního dne ostudně neví o rozdílu mezi neonacisty a skinheads. O vzniku a tradicích skinheads ani nemluvě. ()

JoudaCZ

Stylový obraz thatcherovské Británie, zároveň ale značně idealizovaný pohled na počátky skinheadského hnutí. Výborně zahrané, slušně režírované. Takové... hřebejkovské. ()

cige

Tento film je okénkem do subkultury skinheads. Tato věta by mohla od sledování odradit diváky, které skinheads nezajímají, nebo k nim mají odpor. To by však byla chyba, protože postupem času už v podstatě divák ani nevnímá, že je většina osazenstva holohlavá. Je to totiž snímek o přátelství, zradě a schopnosti sebereflexe, která je u hlavních hrdinů různá. Vynikající soundtrack (možná by neuškodilo více oi! vypalovaček). ()

Darken01

Trocha novodobé histoie Anglie, zamyšlení se nad zbytečnou válkou, velká dávka vlastenectví - nacionalismu, pohled na mysl zmateného dítěte a konečně film o tom jak v nás většinou zvítězí to špatné. Film připomíná v některých momentech KULT HÁKOVÉHO KŘÍŽE, ale jak se na první pohled může zdát stejný tak ve vnitru je jiný.Jsem rád, že tam bylo jasně a srozumitelně řečeno že u zrodu hnutí Skinhead stáli běloši a černoši vzájemně na jedné straně a ze začátku se doopravdy nejednalo o rasismus jako je to zdemagogováno lidmi dnes ( jen pro upozornění nejsem skinhead ! ) Co mě naprosto uchvátilo byl soundtrack a muzika filmu.Už dlouho sem neslyšel takhle dobrou muziku ve filmu a navíc nepřebíjí děj či cokoliv jiného, ba naopak podporuje to co se ve filmu děje a posouvá to o další level výš. Doporučuju - jednoznačně !!! Moje hodnocení 90% k těm 100% prostě něco chybělo, jen nevím co - možná časem doteče... ()

dollie.m

Herci skvelí, atmosféra prirodzená. Neviem, či film má morálne poúčať, skôr v tom vidím akési vykreslenie možností a toho, že v živote nejde jednoducho všetko ako chceme. A ozaj - traky sú super :) ()

LaCZik

Tak tento film můžu, jako jeden z mála ukazuje pravé skinheady v konfrontaci s WPM vlnou, prostě paráda. Pro skinheady povinnost, pro všechny co tvrdí Skinhead=nácek nutnost. ()

brano921

Meadow sa priamo vyžíva v prázdnych, dlhých, dokumentárnych záberoch predmestí s charakteristickými oranžovými tehlovými domami zívajúce anglickou nudou a ospalými ulicami. Podobné zábery mi pripomínajú moje prvé fotky, kedy som bola ešte príliš drzá na to, aby som fotila ľudí. Do svojho hľadáčika som práskala osamotené domy, steny zafliaskané agresívnymi tagmi a graffiti, poštové schránky, stromy, zaparkované autá a iné súčiastky prázdneho enviromentu. Meadow však tieto zdanlivo „nepotrebné“ zábery/obrazy používa ako kontrast --- najprv nám ukáže tú mestskú vyhaslosť aby ich následne naplnil ľuďmi, dejom a situáciami. Meadow sa nebojí spomalených záberov --- dokonca ich podfarbuje klavírnymi sonetmi. Že si to v spojení s vyobrazením skinheadov maršujúcich po ulici nedokážete predstaviť? Skvelé, tento film vás presvedčí, že to ide a že to dokonca nevyzerá vôbec stupídne. A všimnite si hudobný podmaz v scénach, ktoré sa odohrávajú v obchodoch --- ak dobre nastražíte uši, rozoznáte v pozadí nejakú dobovú vypalovačku od Clash. Toto nie je film o skinheadoch. Je to o našej neschopnosti nájsť samých seba. A tak trochu o Anglicku. ()

ciapok

surové prostredie, surový jazyk, surová téma, vynikajúce scény, postavy, film je minimalistický, k tomu emotívna hudba... možno sa mýlim, no film je periférny, aj podľa počtu hodnotení, no je to kus dobrého filmovania ()