Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiální text distributora)

JohnnyB.

Moc dobrá komedie, která obsahuje vyváženou směs humoru trošku brutálnějšího a opravdu inteligentního. Už dlouho mě žádný nový film tak nepobavil a nerozesmál. Chvíli jsem uvažoval i o pěti hvězdičkách nakonec však zůstanu u poctivých ****. ()

Rocket

Niekto by mozno vdaka momentu v poslednej stvrtine, kedy dej filmu naberie uplne iny smer, mohol opovrhujuc nad nedodrzanim zabehnutej sablony pokrutit hlavou. No mna to len presvedcilo o tom, ze i v dnesnej dobe sa daju tocit nepredvidatelne filmove pribehy. Aj ked ma o tomto fakte musela presvedcit prave britska produkcia :). PS: Slubujem, ze ak sa niekedy dostanem k DVD verzii tohto filmu a medzi bonusmi najdem alternativny zaver obsahujuci romanticke vyvrcholenie s uplne inou postavou tak to bude za cistych 5! (snazil som sa vyhnut spoilerovania :)) ()

Ramone11

Pro mne kazdopadne jedna z nejlepsich a nejvtipnejsich komedii za posledni dobu, jen skoda ze film zhruba od pulky mirne ztratil grady a upnul se do romanticke "linie". To je vcelku skoda, ale jinak naprosto genialni, predevsim diky Simonu Peggovi, jehoz grimasy a mimika je bezkonkurencni. Film defakto stal na nem:) Mno a jeste Jeff Bridges "Dude Lebowski" v roli charizmatickeho sefika stal zato ... no a tresnicka nebo spis jahudka na dortu - nesmirne hloupocka ale nesmirne nadherna Megan Fox Ou Jeeeeee..Ta slecna by mohla hrat jenom bazenovy sceny a film by byl kazdopadne trhak:D ()

RadimFišer

Řekl bych velice krásná komedie, která má svůj krásný způsob úsměvu. Když jsem viděl téměř 200 nejlepších filmů a nesledoval jsem nic jiného, pak si člověk uvědomí, že je to docela nudné a má chut na něco normálnějšího. Tento film je toho důkazem. I tří hvězdičková věc může být úžasná a zábavná, i když v sobě nemá nic hlubšího. Vyvrcholení filmu je průměrné a čekané. Avšak krása mu zůstává. ()

TaanStari

- Jeff Bridges mi snad poprvé v životě nevadil, naopak jsem si ho hned oblíbil. - Megan Fox hraje přesně to, co ve skutečnosti je. - Jen a Roy sekli s ajťařinou. - White Russian není Bílý Medvěd. ()

Czernozub odpad!

Možná je to vina naprosto odpudivého a odporného dabingu(začínám tu věc opravdu nenávidět), který onen časopis nazýval "Řízek", a byl schopen vytvořit i jiné obludnosti, ale tento film mě opravdu nebavil(na vině je taky možná několik hodin trvající cesta přes to zasraně velké Německo), a sledování bylo jednou dlouhou křečí, srovnatelnou se silným průjmem. Howg. ()

ViktorEl

Priemerná romantická komédia, ktorú ťahá väčšinou skvelý Simon Pegg, a neobyčajne sympatická Kirsten Dunst, ale tak sa mi zdalo, že režisér všetko vsadil na Simona Pegga, a na jeho anglický humor, priblblý ksicht a na slovo KURŇA. Najviac sa mi ale páčila scénka, keď v kancelárii tancoval ten transvestita to bola pecka. A najviac ma sklamala Megan Fox, nič z hereckého umenia tam nepredviedla. Na ňu som sa obzvlášť tešil, ale bol som sklamaný a ešte ma dostal ten jej hlúby dabovaný hlas. Radšej by sa asi mala venovať modelingu alebo niečomu podobnému, lebo v hereckej branži jej to veľmi nejde. Takže v celku to vychádza na tých 70%. ()

Meteorista

"Ten chlap je magnet na průsery.", s mírným úsměvem tvrdila moje maminka o Peggovi v tomto zdravě komediálním romanťáku. No a měla pravdu. Britský humor mi není cizí, tvrdím to porád. Tady to platí také, byť na tento kousek hledím s mírným odstupem. Upřímně řečeno, není to zase takový klenot, co si budem povídat, ale pořád je to daleko lepší než marné pokusy filmového průmyslu "za velkou louží" (jak je také psáno v textu distributora). Komediální části se střídají s mírně srdceryvnými, abychom se stejně na konci dozvěděli, že to dopadne tak, jak to dopadne. Příběh tedy trochu ohraný, ale pro mě tady v tom kousku stále fungující. ()

R4kosn1k

U žádného filmu jsem se nebavil víc než u tohoto. A nijak moc nemusím Simona Pegga, ale v tomto filmu je brilatní!! Váhal jsem jestli nemám dát i 5* ()

sNeDy

Taková průměrná komedie, která sice nijak neurazí a rozhodně se na ni nekouká špatně, ale za měsíc si prostě nebudu pamatovat, o čem byla. A nezachrání ji ani zajímavé prostředí, našlapané herecké obsazení nebo hromada odkazů na starší (a lepší) filmové kusy. ()

zahadum

Megan Fox ako hviezda filmu o matke Tereze ? prečo nie ? ! v tomto filme umierajú malé čivavy a nafetovaný Angličan si robí prdel z Američanov ( ako by nestačilo, že tí idioti si sami vystačia )  Miestami kostrbaté a tlačí sa na pílu ale všetko pozitívne na filme robí len Simon Pegg...bez neho by to bola veľmi veľká katastrofa. Jeff Bridges je tam do počtu, Kirsten Dunst úsmev, úškľab, mrzutý výraz, nasraný výraz, prekvapený zdesený výraz a ...opakovať v ľubovoľnom poradí. Gillian Anderson ukáže kolt ..ehm parón..dekolt :) áno dekolt ..film je z roku 2008 ehm.. Megan Fox...netreba komentovať ..poznáte ten vtip o dutej tekvici...ale nič... proste 60 %. ()

atmen

Komedie mám rád, a tato, zde má vysoké hodnocení (země původu Velká Britaníe = automaticky hvězda navíc), což je překvapivé, když v podstatě nevidíme nic nového pod slucem. Vše podle šablony, která je v žánru daná a častou zárukou úspěchu. A tak i zde víme po chvíli, jak to celé skončí, což u mě neznamená, že jsem zklamán. Naopak, člověka potěší, že vše klape, tak jak si představuje, že by mělo. V čem má film náskok před podobnýma, je soundrack a herecké obsazení v podobě komediálního Simona Pegga (na první pohled bych neřekl, že utáhne celý film) a roztomilé Kirsten Dunst. Megan Fox je zde jako slušivá dekorace, na kterou se (někomu možná) pěkně kouká... ()

sandis

Tak jsem se po dlouhé době rozhodl sáhnout po komedii. Nedopadlo to úplně špatně. Simon Pegg mě chvílemi rozesmál. Jako odpočinkový žánr, který ovšem není úplně typicky "kozumní", se to dalo. Rozhodně je na tom znát, že to točili britové. A docela se mi ten jejich pohled za moře líbil. Ovšem Gillian Anderson mě tedy nijak nepotěšila, myslel jsem, že je už v důchodu. 7,5/10 ()