Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiální text distributora)

dickadonna

Simon Pegg potvrzuje svuj komedialni talent, ale jinak nic moc, scenar tomu podrazi nohy, takovy mnozstvi naprosto archetypalnich scen zanru jsem pohromade dlouho nevidel. ()

jerenymo

Konečně pohodová a oddechová komedie. A k tomu všemu tenhle snímek ozdobily dvě krasavice, kterým nejde odolat:).... a Jeff Bridges si zahrál roli, která mu dle mě sedla a užil si jí, i když něměl moc prostoru,ale i přesto v poho. ()

lili6

Simon Pegg byl pro mě neznámým hercem do té doby, dokud jsem neshlédla jeho Maraton lásky. Čekala jsem , jak se své role ujme v této nové americké komedii. Upřímně, Simon se své role ujal skvěle, začátek by dynamický, vtipný, potom už se ten děj docela táhl.Celkově vzato, čekala jsem trošku víc. Z mého pohledu je to za 60%. ()

Nekgro

Dobře udělaná komedie v čele se Simonem Pegem, kterej se mi do paměti zapsal jako pošahanej boss jednoho konkurenčního bookshopu v Black books:-) ()

Illy

Klasická romantická komedie ve které opět září Simon Pegg a tak z ní dělá nadprůměrné dílko. Zábavné. ()

alenka

britská herecká elita se propadá do hlubin klišé banánových slupek. ačkoli jsem se v několika momentech neubránila smíchu, tak mi z filmu bylo celkově dost smutno. ()

(Z)denny

Lehká, příjemná a romanticky laděná komedie . Snímek si na ic nehraje, nesnaží se zaujmout žádnou hlubokou myšlenkou.. Dobrý výkon Simona Pegga, který však bohužel, kterému zůstal stejný výraz jako v Jednotce příliš rychlého nasazení.. Že by nový, jiný Mr.Bean? ()

El Loco

Simon Pegg si v britskej komédii (variácii na „The Devil Wears Prada“) strieľa z bulvárnych médii, amerických filmových hviezdičiek a Hollywoodu ako takého. Bohužiaľ, pušný prach v podobe vydarených gagov mu vydrží asi tak do polovice. Potom prichádza na rad kopa žánrových klišé a nelogických zvratov. Akosi som to nepochopil, no pre mňa z neznámych príčin sa dvadsať minút pre koncom (za tónov „For Reasons Unknown“ od The Killers:-)) zrazu Sidney absolútne zmení zo sympatického britského burana, ktorý je každému svojou neschopnosťou na smiech, ktorý ožratý preruší snobský raut futbalovám chorálom „ENG-ER-LAND, ENG-ER-LAND“ a ktorého jediným cieľom je zašukať si s ´incredible hot´ herečkou skôr ako jeho šéf ...na človeka, akých od začiatku filmu nenávidí – novinára, ktorý „zapredá svoju dušu diablovi (rozumej prachom)“, nahodí si dokonalý obleček, začne chodiť do sauny a písať to, čo mu nakážu hereckí agenti...odrazu sa tak z neho stane novinárska superhviezda, všetky ženy sa do neho zbláznia a doláče mu trčia z vačku...asi ho osvietilo stretnutie s jeho otcom-filozofom (!) alebo čo....who knows?!...na konci to zabije trápny happyend...veľmi biedne promo na Star Trek 11, Simon.... ()

masiko

Pravděpodobně tomu dost přidává to sympatické prostředí a také zajímavý Jeff Bridges. Víc takových oddychovek! ()

Greg25

Nevím, pořád váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, přikloním se k těm čtyřem, ale je to spíš takových 70%. První polovina má rozjezd asi jako osobní vlaky českých drah, čili značně pomalý. Prvních 50 minut docela dost nudí, kdy se na plátně zase až tak moc neděje - jediné co mile potěší je mihnutí herců z Ajťáků. :-) Poslední hodina je znatelně lepší, začíná to nabírat obrátky dějové a začíná to být i vtipné. Pegg s Dunst jsou pozoruhodnou dvojicí, ale vcelku si docela sedli. Jeff Bridges jako šéf je taky znamenitý a Pegg po herecké stránce taky nezklame. Film má opravdu řadu dobrých nárážek a hlášek, ale taky spoustu pouze potencionálně dobrých scén, které zůstavají nevyužity a taky spoustu vyloženě hluchých i klišovitých scén. Vcelku dobré, ale přeci jenom čekala jsem film nabitý britským suchým humorem a dostalo se mi filmu, který zůstal tak na třetině cesty, ale je-li uveden jako romantická komedie, pak není co řešit s přehledem dá do kapsy kdejakou současnou "romantickou komedii", která je obvykle tak pouze prezentována. 70% ()

Camulator

Co se týče filmu: kecy-vtipná scéna-kecy-vtipná scéna-kecy-vtipná scéna-kecy...kapku nudící. Co se týče příběhu: mladý looser dostane velkou šanci pracovat ve velké společnosti, o čemž vždy snil, ocitne se na jejím dně, lidi mu hážou klacky pod nohy (občas si je tam dá i sám) a jediný, kdo mu trochu pomáhá, je mladá, hezká, sympatická slečna, o kterou ale nemá zprvu zájem, kvůli krásné, mladé...Megan Fox (to mluví za vše). Pár kapek štěstí a ponížení, náš looser stoupá ve firemním žebříčku až na střechu, už je blízko naplnění svého snu, když si uvědomí, že všechno to ponížení nestálo za to a že miluje onu mladou, hezkou, sympatickou slečnu. Co říct, kapku ohrané. Ale ty vtipy a ústřední dvojka si zaslouží 3 hvězdičky. ()

Eva_D666

Vcelku originální název, to se musí nechat. Nicméně film kapánek originality postrádal. Chyběl tomu jakýsi šmrc. Ale na druhou stranu, SImon Pegg mě zatím nikdy nezklamal a i v tomto snímku byl bez chyby. Naopak od Megan Fox, která mě herecky trošku zarmoutila ( a to jí mám jako hérečku i ráda:-)). No, bylo to zkrátka "dobrý". ()

Kratoc

Ale jo. Bylo to zábavné, dobře zahrané a hezky zrežírované. Se spádem a občas i vtipem. Co chtít víc? P.S. Ovšem s českým dabingem příšernost. Překlad názvu jako Řízek je katastrofa. ()

Acrux

Tato ,,komedie'' mě velice zkamala. Ani nevím, čím to bylo, ale drtivá většina pseudovtipných hlášek mi vtipná vůbec nepřišla. Možná za to mohla až odporně přestylizovaná, z amerického pohledu na věc britsky škatulkovaná postava Simona Pegga, kterého mám jinak moc ráda, tady mi ho ale bylo spíš líto a nakonec mi film přišel spíš smutně směšný než vtipný. PS: První film, kde mi byla Kirsten Dunst sympatická, proto jsem byla při hodnocení trochu shovívavější. ()

Jaroslaf

teda možná bych tomu dal i čtyři (kecám, spíš ne) ale ABSOLUTNĚ NEJZRŮDNĚJŠÍ ZTRÁTOU PRO FILM JE TRESTUHODNĚ NEVYUŽITÝ BALÍČEK KOKAINU!! Pořád jsem čekal kdy si ho simon pegg nebo snad kirsten dají a KDE NIC TU NIC! Kokain prostě....zmizel.ODPORNÉ A ZAVRŽENÍHODNÉ!!! ()

ashtangi

Je zde spousta vtipných scének, na kterých film stojí.Skvělý Bridges...no prostě jsem se bavil. Megan Fox asi paroduje Paris ,,Pipinu" Hilton. ()

Mat21

Svěží britský vítr do stojatých vod současných komedií, plný neotřelého anglického humoru. Očima ambiciózního, nicméně neustálého smolaře Sidneyho Younga můžeme pohlédnout do světa snobských celebrit a na jejich úzkou spolupráci s prestižním časopisem "Sharps". Jak velká vzdálenost dělí neznámého kritika celebrit od světa "těch shora" a co všechno musí dokázat a podstoupit, aby se dostal na jejich úroveň a ostatní ho začali respektovat? Co všechno musí udělat, aby nalezl lásku? ║30.12.2008║ ()

strangercz

Luxusní 4* celou dobu jsem se parádně bavil a ani předvídatelný konec který na mě koukal po pár minutách mi nijak nezkazil zážitek. Simon Pegg předvádí svoje tradiční herectví známe z předchozích filmů kdo ho má rád příjde si rozhodně na své. Ale u mě jasně kraluje Kirsten Dunst. její styl herectví mi sedí a ve filmu předvádí to co se od ní čeká. V ostattních rolích snad je připomenout Jeffa Bridgese který si roli šéfa magazínu rozhodně užívá. ()