Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiální text distributora)

Morloth

Film, který se zpočátku tváří jako satira na show business, ale cirka po půlce se dostáváme ke klišé tradičním pro emerické romantické komedie. Škoda. Na druhou stranu se na to kouká celkem dobře a občas se člověk zasměje. Jasným plusem je příjemné složení hlavních postav, kdy film sic táhne Pegg, ale ostatní zúčastnění se sledují též dobře. Doporučuji aplikovat jako pohodový biják na dobrou noc. ()

Hennes

Pro mě milé překvapení. Místo nudné romantické komedie, opravdu povedený snímek u kterého jsem se zasmál. Anglický humor s angličanem v New Yorku. Trefné poznámky, vtipné situace a komentáře. Herecké obsazení také výborné. Jen mohl snímek udržet ten svůj humor až dokonce místo romantického závěru. Výborné scénky s otcem a paní Kowalskou, nebo večírek a fotbalový pokřik Anglie , Anglie mě dostaly. ()

Chen

Docela jsem se zasmál, některé scény opravdu stály za to. Trošku mě zklamalo sentimentální finále, humoru mohlo být více, ale film odsýpal rychle, takže jsem spokojený. ()

Martin741

Podla mna ide stale o filmarsky vykal. Financne to prepadlo a kecy miestnych ynteleguanov a prechytralych tlchub k filmu mam na haku. Mozete sice sa sturat v tomto vykale akokolvek chcete a hladat tie casti hovna, ktore su Vam sympatickejsie pripadne menej smrdia, ale ja tvrdim : Vykal ostane stale vykalom. Presne to je tento film . Ucast Simona Pegga /Jednota Prilis rychleho nasazeni/ a Jeffa Bridgesa /Big Lebowski/ som dodnes nepochopil. 10 % ()

honajz2

Jsem čekal víc, kvůli zdejšímu veskrze pozitivnímu hodnocení i z řad mých oblíbených uživatelů (včetně jednoho, který romantickým komediím víc než 2* nedává). Jako, je to fajn, párkrát jsem se zasmál, ale bohužel to celé nemá tempo, je to utahané (109 minut je fakt přehnaně moc), nedostatečně a slabě vymyšlené, žádnou výraznější scénu to taky zrovna nemá... Přitom námět je slušný, ale tady zůstal tak na půl cesty. Ale tak aspoň to do jisté míry zachraňuje Simon Pegg, ten mi sedne snad skoro všude. Slabé 3* ()

shyster

Nemůžu si pomoct, ale Simon Pegg mě dosud nepřesvědčil (až na Hot Fuzz), že by dokázal utáhnout film. Jednotlivé vtípky jsou často povedené, ale žádný z nich mě nedostal do kolenou. Velkou pozitivu bylo obsazení Megan Fox, která snad ani nemusela hrát :-). Samotná romantická linie filmu byla značně průměrná a přerod Simonovi postavy z výstředního dopisovatele na "uznávaného" reportéra byla dosti překotná a bojující s logikou. ()

nick003

Úsměvná komedie ve které exceluje Simon Pegg pro něhož je to snad role šitá přímo na míru. Chtěl jsem dát prvně 3* ale za Megan Fox musím ještě jednu přihodit. ()

marcek

Dokonalá komedie. Ja toho Pegga prostě žeru :-D tady je jeste lepsi nez kdekoliv predtim :-D hlavne jak tancuje - proste bomba. Dost me zarazila Megan Fox, ktera vazne NENI herecka ale jenom lakadlo - ale tuto roli zvladla dobre - je moc hezka takze vpoho. Kirsten Dunst nepatri k mym oblibenkynim, ale posledni dobou me zacina zajimat (asi od filmu Wimbledon). Prostě D.O.K.O.N.A.L.É ()

Tomik12345

Moc příjemná komedie se skvělou partou herců, z nichž exceluje Simon Pegg a dokonale tak ukazuje svůj komediální talent. Je to takové jiné než ty stupidně stejné americké komedie, i když dějově se to moc neodlišuje - konec vás taky zahřeje u srdíčka...;-) Zajímavé téma celého filmu a plno vtipných situací, u kterých se upřímně zasmějete. ()

Skleena

Variace na ďábel nosí pradu v "mužském podání" - sympatický výkon Simona Pegga, koutky mi cukly především při malých vstupech dvou členů osazenstva IT CROWD. Přestože je příběh tuctový a tak nějak nevybočuje ničím moc z řady, pár vtipných momentů by si každý určitě našel - prostě odpočinkový relax, pro zkouknutí v páru ideální. A Megan Fox, procházející se v bazénu, jako třešnička na dortu. ()

Elyssea

Film, který se zdá o moc delší, než ve skutečnosti je. Simon Pegg je navíc ve dvou třetinách filmu trapný a nikoliv vtipný. Kirsten Dunst je milá, ale nekorunovaným králem je Jeff Bridges. A Megan Fox? Ta mi jen dokázala, že prostě není hezká. ()

Crawler-D

Možná, že se tvůrci ve výsledku až příliš drželi klasického schématu romantické komedie, a druhý "Sladký život" z toho bezesporu také nebude, ale nic to nemění na faktu, že se jedná o povedený kousek s pořádnou dávkou "pravého Simona Pegga" a spoustou zábavných náražek do současného šoubyznysu. ()

4daPeace

Verdikt: Trailer mě vůbec, ale vůbec nezaujal - nudný, vyloženě nevtipný. K tomu tam vidím Simona Pegga, který je slabý herec a ještě mizernější komediant. Ach bože, tohle vynechávám, řekl jsem si. Za nějaký čas se to tady červená, všude se objevují pozitivní recenze. Sakra, co to? Dám mu teda šanci. A to jsem neměl dělat. Přesně jako v traileru, trapnost, nevtipnost, neoriginalita. Tfuj. Jedna hvězda za Kirsten, druhá za Megan. A tímto si veřejně slibuji, že se už příště nenechám zlomit okolím a jakýkoliv film Simona Pegga obloukem vynechám. Zbavil se přátel, jednoho diváka, ale sám, dle pohledů na ostatní komentáře, nezůstane. Mission failed. ()

Trainspotter

Výlet do světa high class - celebrity, producenti, bulvární časopisy, rozmazlení umělci, sexbomby, všudypřítomné blesky fotoaparátů, kariéristi, rauty, večírky a Megan Fox jako miss mokrá róba. K tomu však připočítejme hrdinu, v podání Simona Pegga, v typické šablonovém profilu - neotesanec z UK, přijíždí do NYC v USA, nemá moc USD a dělá jenom ostudu, kdy je vám trapně za něj. Pak se ale zamiluje a z ničeho nic ho všichni začnou brát vážně, vypracuje se a je členem high class (Omega Seamaster Pro), no a nakonec svůj filmový profil zachrání na Apollo Awards, aby ho následně zkazil. Zklamání je taky minimální účást Jeffa Bridgese, který tam je dohromady sotva deset minut. Celkem: Moc jsem se nenasmál, postava Megan Fox byla neuvěřitelně smyslná (ale blbá) a víc mohu doporučit Ďábla, co nosí Pr(a)du. PS: Potěšila krátká přítomnost ajťáků (Parkinson a O'Dowd). AR: 1,85:1 - Spherical ()

cubajz

božská Megan (i když hraje pěknou krávu:), ze začátku težko pochopitelný pošuk Pegg, skvělý Bridgges a sympaticky surové odkrytí hollywoodské smetánky, tak nějak se mi to trefilo do rozpoložení. ()

bukowski83

Dobrý komedie se shánějí velmi těžko, ale po delším hledáni jsem narazil na tuto a vida jednu jsem našel. Výborný herecký obsazení, oblíbený hlavní hrdina, dobrý příběh a pár výbuchů smíchu! Anglický humor opět prokázal, že ten Americký strčí hravě do kapsy.75% ()

Flynn

Simon Pegg je gut, mám ho rád, a tenhle film se dá skutečně označit za ty povedenější komedie. Ačkoli zase ten happyend, toho se snad v těch filmech nezbavíme nebo co :) ale jo určitě to stojí za shlédnutí.... ()

matrosh

Je to nepopíratelně vtipný film, ale nemohl jsem se ubranit dojmu, že jeho ostré hrany byli nakonec poněkud zaobleny a skončili v klasickém hollywoodském klišé ()

lakikaki

Relatívne fajn film, na ktorom mi ale neskutočne vadili neskutočne absurdné situácie, ktoré hranicu uveriteľnosti prekročili svojou prehnane vysokou koncentráciou. Sidneyho príhody mohla zažiť taká stovka ľudí, každý jednu z nich, ale jedna jediná osoba sa do toľkých extrémnych situácií nemohla dostať v žiadnom prípade. To by síce nebol až taký problém, ak by sa jednalo o šialenú komédiu, ktorá je neuveriteľná naschvál, ale filmovej adaptácii literárnej predlohy, ktorá o sebe prehlasuje, že je "inšpirovaná skutočnými udalosťami", niečo také nesvedčí. Našťastie je však How to Lose Friends & Alienate People (uff) dostatočne zábavným snímkom na to, aby som ho neodpísal úplne a skvelí herci - Simon Pegg, Jeff Bridges, Gillian Anderson - spolu so sexi herečkami - Megan Fox, Gillian Anderson(!) - držia úroveň snímku minimálne na úrovni zábavného priemeru. Nereálnosť mi miestami neuveriteľne liezla na nervy, ale pod tri hviezdičky nepôjdem, celkovo to totiž bola celkom dobrá zábava. ()