Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiální text distributora)

Teabag

Příjemná komedie, na které mi vadí jen to, že se není víc britská. Simon Pegg byl výborný (i když ne tak jako v Hot Fuzz) a Jeff Bridges taky (to on asi jinak neumí - tedy s výjimkou TRON: Legacy, za což ale může spíš blbý scénář). Škoda, že víc prostoru nedostali Katherine Parkinson a Chris O'Dowd (jen takové štěky?!). Jak jsem řekl, mělo by to být víc britské... ()

tterez

Z počáteční hovadiny první kategorie se to celkem sebralo a občas to k zasmání opravdu bylo. Rozhodně ale nečekejte nic extra. ()

Prochy38

Líbilo se mi to, opravdu povedená komedie. Britové byli vždy lepší na komedie než Američani. S. Pegg je skvělý herec a tyto role mu padnou. Pohled na nádhernou M. Fox, pořád šikovnou G. Anderson, a skvělou herečku K. Dunst film hodně nadnaší. Ale celkově jde asi spíše možná lehce nadprůměrnou komedii. Téma nebylo úplně moje, ale sedlo to hezky. I J. Bridges se ukázal moc mile :D. ()

Shimargh

Z počátku jsem byl nadšený ze svěží a vtipné romantické komedie, ovšem ke konci to zklouzlo do mainstreamové klasické, klišovité, sladké limonády, škoda. ()

Piškotka

Velmi vtipné - Angláni versus Amíci. Sidney je mi od počátku sympatický, i když suchar. Jeho prasátko je fenomenální. Zákulisí celebrit a pseudocelebrit je, zdá se, reálné, podle všeobecných představ (podobnost s Ďábel nosí Pradu). A opět pozlátko, že když nýmand získá jméno, stane se movitým, má dveře do všech ložnic otevřené. Ale Sydney se jen tak nespokojí, pravou lásku najde u romantičky, co ráda literaturu a Sladký život. Konec přislazeně americký. ()

KatRi

Simona Pegga v tomhle snímku prostě musíte milovat, ačkoli byste ho kolikrát nejradši něčím praštili, tedy aspoň do chvíle, než si uvědomíte, že nejste v jeho blízkosti, a řádně si oddychnete (vy i vaše čivava). Pokud této trochu romantické komedii odpustím velmi idealisticky a romanticky ztvárněný svět časopisů, kde vám dávají šanci k napsání prvního článku několik měsíců, nemám téměř co vytknut. Tedy bereme-li to jako takový malý americký sen jednoho Brita, k jehož dobru lze přičíst, že je ironický a disponuje břitkým humorem. A právě onen humor se tady stává dokonalým kořenícím přípravkem. Leč nutno poznamenati, co by byl film s tak prapodivně dlouhým názvem bez Simona Pegga? Ano, přiznejme si to, naprosto zapomenutelnou záležitostí... ()

Jeržik

-Co je nejlepší film všech dob? -Con Air! Pravda? Ten film má všechno? Máte tam Malkoviche na herectví, Nickyho Cage pro akci, a Steva Buscemiho na zábavu.... A Johna Cusacka pro gaye. Každý si tam najde to své. Film doporučuje sedm milovníků anglického humoru, Megan fox a úsměvu Kirsten Dunst z deseti. A celé "sdružení přátel Simona Pegga a jeho přátel". ()

Dallas

Výborná (menej) romantická (viac) komédia. Tá romantika nastupuje až niekde v poslednej tretine. Samozrejme, že od začiatku je nám všetko jasné a nebolo by to ničím výnimočné nebyť Simona Pegga. Ten je jednoducho perfektný Sidney Young. Jeho všemožné narážky, odpisy a prúsery sú super úplne všetky. Zbytok obsadenia je tiež výborný a to hlavne znudený a otrávený šéfredaktor Jeff Bridges. Film som videl už ale 5 krát a vždy ma bavil a to preto, že niektoré vtipy sa predsa len neohrajú a zostanú vtipné vždy. Ingaláánd Ingaláánd Ingalááááánd 80% ()

sona123

Netradiční komedie se Simonem Peggem, který vystřídá nekonečný počet úžasných grimas a na kterého není možné si jen tak udělat názor - chvílemi budí odpor, potom smích, soucit, sympatie...Kirsten Dunst mu poměrně dobře sekunduje. Scénka s Cubou je dokonalá!!! No s koncem si šlo určitě poradit lépe, ale dojem to nekazí. Určitě lepší průměr. ()

Ricky_CZ

Nějak mě to nedokázalo oslovit natolik, abych souhlasil s nadšenými recenzemi...Každopádně pro těch pár úžasných momentů a přihlouplou Megan je to za pěkné 3 hvězdy :) ()

mazadlo

Ve skutečnosti mi tenhle film připoměl několik mých přátel a jsem rád že jsem se jich dostatečně rychle zbavil. Nemám co dodat Pegg je zde opět skvělý a Jeff Bridges je zase trochu jako Big Lebowski..alespoň vzhledem :D ()

Ollie235

Skvěle herecky obsazený film, který působí dobře, ale mám obavu, že kvůli nedostatku zapamatování hodných scén mi v hlavě moc dlouho nezůstane. Ale jinak povedený, inteligentní film. ()

Ukko

Po letech oceňuji film, který se snaží aspoň trochu poukázat na nemoc dnešní doby. Falešnost, přetvářka a totální morální úpadek. Pokud k tomu přidáme medializování a zboštění některých celebrit, můžeme si představit, na co se tvůrci snažili poukázat. Je toho škoda, protože film ani zdaleka nepropírá dané téma a v podstatě ho jen tak polechtá. Navíc bez Simona Pegga, který film táhne, by byl film asi nekoukatlený. Celkově tedy hodnotím kladně myšlenku a oceňuji odvahu filmařů, ale celé to mohlo být zpracováno mnohem mnohem lépe. Pořád nevím jestli dát dvě nebo tři hvězdy, jsem opravdu nerozhodný, alekvůli Simonovi a odvaze tři. ()

mosnak

Bohužel jsem velký fanoušek Simona Pegga, bohužel proto, protože ho někdy vidím v takovýchto divných amerických komediích. Jako je třeba Maraton lásky apod. Budu moc rád,když zůstane v Anglii a bude dál tvořit tu starou dobrou britskou komediální klasiku. Tohle mě moc nebralo - i když šlo o poměrně slušné herecké obsazení :-( 39% ()

Marys

Britský humor zapojený do prostredia Hollywoodu. Malo to niekoľko veľmi dobrých šplechov a aj napriek tomu, že postavy neboli úplne archetypické, s nadhľadom to bola v konečnom dôsledku klasická romantická komédia. ()

Phillo

Porovnajte tento film s podobným, ale okato americkým Definitely, Maybe a to, čo vám zvýši, je práve ten nenapodobiteľný a často krát omielaný anglický komediálny "smrad". Pegg je už dlhšiu dobu skvelým komediantom a vedľajšie roly dokonale potešia (od Kirsten po posledného ITčkára :)). Plus skvele zvolený soundtrack (The Killers!!!) a príjemná atmosféra. To všetko zasadené to tej najobyčajnejšej komediálnej šablóny, ktorá však nelezie na nervy a film pekne krásne plynie. Oddychovka bez pridanej hodnoty s pár naozaj silne komickými momentmi. 85% ()