Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiální text distributora)

aquiver

Dokonalá, velmi autentická studie vzniku šikany na škole s následným extrémním vyústěním, ukázkou, kam až to celé může zajít. Nekomerční, trochu dokumentární, až téměř reálná forma. Strhující snímek se silnou výpovědní hodnotou... 90 % ()

Krabak

Aneb jak se z normálního kluka může stát ten, čímž je na konci. Nenapíši co se ve filmu nakonec odehrálo, i když po pár desítkách minut to bude každému jasné, jak to skončí... Pokud je film na základě skutečné události...což si myslím, že klidně může být...tak by nejeden člověk reagoval stejně. A jelikož podobných případů na světě jsou desítky, tak by tento film mohl nabídnout i trochu pochopení pro ty, kteří se tak zachovali. Pokud vás film zaujme, doporučuji jednoznačně ještě Ondskan, který je tematikou dosti podobný. --->88% ()

TheDude

Tak tohle byla a je síla!!...jeden z nejlepších filmů o šikaně a ponižování lidské důstojnosti, přes to všechno se na takovýto film vždy rád podívám.Silný příběh, tím silnější, že je film postaven na skutečné události...trochu mi neseděla "neaktivita" dívčího osazenstva třídy(určitá míra lidskosti a soucitu se u dívek podle mne přecijen vyskytuje, myslím, že by se za Josefa více postavily), když se na Josefovi opět a opět vyřádili jeho stupidní spolužáci, které(zjeména jejich tmavovlasého vůdce) nesnášíte od první chvíle...a nakonec držíte palce, aby dostali aspoň krutě po hubě....+ skvělá kamera a nezapomenutelné scény: pláž,nebo věta:"Mám jít ven nebo dovnitř?"VEN."....btw nechápu komentář Mr.Apache(buď opravdu odvážný hrdina nebo heterosexuál nejheterosexuálnější)...9/10,možná i 10/10 ()

Ondis

Hmmm, tak to nebylo hezký! Film, který mě dokázal neuvěřitelně deptat! Jako fakt síla, koukat pořád na ty parchanty v čele s debílkem, kterej vypadal jako C. Ronaldo..fůj! Prostě mazec! ()

Angelino

Napriek tomu ze Le_Chukove pripomienky majú určite opodstatnenie, mňa ten film dostal. Zdá sa mi nepredstaviteľné, že by "skutočné udalosti" z ktorých film vychádza neboli prifarbené a miestami prehnané, chýbali mi psychologické sondy do ústredných postáv na lepšie pochopenie príčin a dôvodov správania či šikany ako takej. Rovnako by som uvítal aj náznak menej fatálneho riešenia a čo teda s tým. No v každom prípade ak mal tento film cez pocity, ktoré v divákovi vyvolá zaujať, tak to sa v mojom prípade (a zjavne aj prevažnej väčšiny ostatných) podarilo. ()

DannyBoy80

Jeden z nejdrsnějších filmů jaké jsem viděl. Fyzický i psychický teror ve školních lavicích. Toto se může dít všude a hlavně ve vyspělém světě. Tyto případy slyšíme několikrát za rok v televizi, ale důvod proč se tak děje v televizi neuslyšíte. Tento film ukazuje asi nejpravděpodobnější důvod masových vražd ve školách. Je jen otázka času, kdy se tak stane i u nás, protože školy případy šikany jen ututlávají a neřeší. Naše štěstí asi je, že střelné zbraně jsou u nás obtížněji sehnatelné než třeba v USA. Film není pro slabé povahy, vykresluje tu nejdrsnější realitu, která se může dít i Vám :( ()

Mantis

Celkově dávám slabší 4* a to proto, že filmově jde o průměrný snímek a výchovně jde o něco co je třeba vidět. ()

Schuldiner

Estonské překvapení. Skvělý - uvěřitelný film, dějově i herecky velmi dobré, perfektní strhující finále!!! Snad jediná pro mě kaňka na tomto snímku je hloupá postava dívky jménem Thea.. Prostě jedná hloupě a nelogicky, i když se zprvu zdá jako vcelku inteligentní. Ostatní ´´stádo´´ ve třídě beru jako teenagerovskou naivitu, sobeckost, nezájem, omezenost a potřebu se začlenit a tím pádem neprotestovat vůči bezpráví... Ono to tak často chodí. ()

decay

Klass Vás chytí a nepustí, až dokonca. Pozostáva zo siedmych kapitol, ktoré tvoria za sebou idúci dej a každá z nich by mohla v podstate fungovať aj ako samostatný krátky film. Tieto kapitoly predstavujú sedem krokov - udalostí, ktoré viedli dvoch študentov konať tak, ako sa ku koncu rozhodli. Zámerom autora bolo poukázať na to, ako sa všetky udalosti na seba nabaľujú, a pritom sa to mohlo všetko stopnúť v akejkoľvek chvíli, len keby niekto chcel, zasiahol. Na druhú stranu je to na úkor toho, že film je tým pádom menej celistvý. Tento dojem majú za následok prestrihy medzi jednotlivými kapitolami, ktoré sú v podstate totožné. Vzniká tu teda akoby nejaká ilúzia vracania sa na `miesto činu` (škola) a tým pádom aj menej priestoru na plynulejšiu postupnosť dejových zvratov a vdýchnutie trochy života nielen obom hlavným postavám (až na pár scén z ich domovov, ktoré nám o nich hovoria len veľmi málo), ale aj ostatným, ktoré sú tiež nie málo dôležité. Napriek tomu film funguje ako puzzle, kde všetko do seba presne zapadá. Určite by nebolo na škodu premietať také a jemu podobné snímky deckám na školách v rámci prevencie. ()

lucijelucije

Co na to říct? Mrazilo mně až v zádech, když jsem sledovala tento film. Neuvěřitelné jak daleko umí lidé zajít, aby někoho ponížili, aby se stali rádo-by nepřemožitelnými. Tento příběh je zvrácený, smutný, je absolutně bez naděje..je to jednoduše přímý pohled do reality, přímý pohled do světa, ve kterém se snažíme nějak přežít. Možná zde ani tak nejde o kameru a styl natočení..každopádně jde o vynikající herecký výkon všech mladistvých..zhostit se takových rolí, když víte, že tohle se opravdu děje není zrovna příjemné..tento příběh ve vás rozhodně zanechá spoustu otázek, pochopení i soucit. Je to hluboký zážitek, i když ne zrovna takový, jaký byste chtěli vidět. Ale skutečnost si také zrovna nevybíráte.Doporučuji. ()

venom14

Hmmmmmm tak "Zkažená mládež" (odpusťte sprostá slova)ty naši překladatelé jsou takový debilní hovada,to nsetačilo prostě "Třída"?Ne,oni to museli takhle posrat!Ale jinak je to skvělí,depresivní film,po kterém si všichni šikanu asi dobře rozmyslí.Tohle bych povinně pouštěl v školách. ()

Mo.

Ano, Klass není dokonalý a má své "mouchy". Po technické stránce to mohlo být zvládnuto lépe a prkennost některých herců je v určitých scénách opravdu na pěst, ale celkově to na mě působilo natolik realisticky a úderně, že dávám maximální hodnocení. Přestože se kamera nesnaží být nějak přehnaně autentická, tak možná paradoxně právě kvůli některým výkonům neherců, působí obraz dojmem až dokumentárním. Místy jsem měl fakt pocit, že sedím zpátky ve třídě na základní nebo střední škole a spolu s ostatními pozoruji právě probíhající "zábavu", páchanou na některých méně oblíbených členech kolektivu. Reakce jednotlivých aktérů v průběhu filmu mi přišli naprosto v pořádku a po logické stránce vše sedí (ano, ostatní by to přesně takhle ignorovali - ne, proti tomuhle se fakt nedá nic dělat). Úplný závěr je pak jedním slovem dechberoucí a vlnu emocí, která se na mě z obrazovky vyvalila, jsem rozdýchával ještě dlouho. ()

Neotom

V případě Zkažené mládeže mi nezbývá nic jiného, než se zařadit ke zdejším přispěvatelům, kteří navrhují zařazení snímku do vyučovacích osnov základních škol. Ze srovnání s řemeslně brilantnějším Zlem mezi námi pro mě vychází v hloubce intelektuální reflexe i emocionální katarze Klass jako vítěz. Doporučuji přečíst komentář uživatele Radek99. 95% ()

Yarushka

Film, který opravdu stojí za to zkouknout. V jednu chvíli to na mě působilo strašně neprofesionálně, když film rozdělili na 7 kapitolek a nedali to jako celek, ale to je spíš detail. Jinak stačí říct, že jsem ještě hodinu na to jsem rozdejchávala... ()

Sufferer

Doprajte mi prosím trochu čas, Severania mi totiž vybili dych. Klass je natočený s povestným severským chladom a odstupom (nie však natoľko, aby sme hlavným hrdinom nedržali palce a tých ostatných znenávideli), nehrá na city a už vonkoncom nehľadí cez hollywoodske ružové okuliare, čím nastavuje realite zrkadlo a autenticitou sa zarezáva divákovi do morku kostí. Ustavične to graduje a buble ako para pod hrncom, až kým nepríde záverečná štvrťhodina, kde som ostal ako ovarený, srdce mi bilo ako o preteky, ledva som lapal po dychu a krv mi tuhla v žilách - takýto pocit som veru ešte nezažil. Pravda, má aj isté rezervy, hlavne čo sa technickej a filmárskej stránky týka, avšak filmy predsa nesledujeme pre ich objektívne kvality, ale kvôli pocitu, ktorý v nás zanechá. V rámci snímok, kde to aktéri nemajú na ružiach ustlané, absolútny vrchol. ()

Marrty3

Velmi kvalitní drama ze školního prostředí. Celý film má skvělou atmosféru. Místy dost tvrdé a extrémní scény, které nenechají diváka klidným. Rozhodně tomu i přidá to, že je to podle reálného příběhu. Ukázka toho jak šikana dokáže zvrátit lidskou mysl a dohnat šikanovanou osobu k šíleným rozhodnutím. Dost depresivní film, který si budu dlouho pamatovat a bude mi vrtat hlavou. Skvělé herecké výkony a scénář udělají mnoho. U tohohle snímku to platí dvojnásob. Rozhodně tenhle film stojí za shlédnutí. P.S. : závěr je famózní ! ()

Warle

Šikana je špatná věc, horší je, že jí přihlížíme v dnešní době prakticky všude, ve škole, práci a to jak fyzické, tak psychické. Tento film toho vystihl skvěle, příběh sice znechutí na další týden celý život, ale stojí to za to, určitě doporučuji. ()

Prochy38

A zase je tu ta šikana. A co říct k tomu závěru? Ano, Ano a ještě jednou a důrazně ANO! Takovíhle lidi nemaj na planetě co dělat. Dobře to kluci vyřešili. Ale stejně si myslím, že když už to zacházelo tak daleko, mohlo se to řešit i jinak. Myslím ze začátku. Rodiče, učitelé. Postřílet měli celou třídu. Kdo se nezastal, pomohl násilníkům. Ubohé chování, které bylo po zásluze potrestáno tak, jak mělo.... Film skvěle natočený. Hudba seděla k atmosféře. Tohle už nebylo hraní nedospělých dětí. Tohle už bylo moc. Dej bože, ať se těmto zmetkům moje děti (jednou snad) vyhnou! Kvalitní estonské obsazení i práce. Mělo by se to pouštět na školách jako jasný příklad... Na blití člověku musí být z toho, že se to vážně kdysi stalo. ()

vander19

Dôkaz, že aj v tak malej krajine ako je Estónsko sa dá natočiť kvalitný film. Respektíve natočiť niečo skutočné, čo sa odohralo na jednej škole. Takých škôl je na svete mnoho a takých hajzlov, akých nám film predviedol čo ničili život dvom chalanom je ešte viac. Uusberg sa do svojej postavy psychycky ničeného Joosefa dokonale dostal. Dokonale ma presvedčil ako je jeho vnútro psychycky zožierané správaním jeho spolužiakov. Na druhej strane Kirs, ako rytier záchranca stvárnil tú sympatickejšiu časť triedy. Dá sa povedať to jediné sympatické. Človeka až zamrazí, že je to skutočné, nie vymyslené. Toto napísal sám život. A na každého hajzla raz dojde ako sa to stalo aj v Estónsku. ()