Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

sNeDy

Ztráta soudnosti - režisér, scénáristi, studio i ti blbý Linkin Park v soundtracku. Jako sorry, ale tohle bylo blbý a infantilní i na popcorn. ()

frolish

Zaciatok ma velmi milo prekvapil a vlastne cela prva cca tretina bola super, ak si odmyslime zopar hlupych vtipov a samoucelnych zaberov. Prostredna pasaz je zbytocne pretahovana a zdlhava a aj napriek tomu je vztah ustrednej dvojice dost chabo rozvinuty a ovela menej sympaticky ako v jednotke. Megan je sice stale hot, ale... uz to proste vsetko nefachci tak jak ma a je to cele ovela menej osobne a az prilis prvoplanove. S pribudajucimi minutami som trpel viac a viac - efektneho audiovizualneho koncertu som sa postupne prejedol a zdalo sa mi ze aj logika dostavala stale intenzivnejsie na hubu (John Turturro > megarobot ?!)... Ale zrejme sa neubranim tomu pustit si to znova. A urcite budem znova krutit hlavou ake je to nevkusne a primitivne. Ale svojim sposobom sa znova budem bavit. ()

Vaiollet

Já nevím, prostě tuhle sérii nemám ráda. Nevidím v tom vůbec žádný smysl. Shiu LaBeouf ani Megan Fox nepovažuji zrovna za nejnadanější a nejsympatičtější herce. První díl celkem ušel, ale bez těch dalších bych se úplně obešla. Film je sice neustálá akce, ale všechny stroje vypadají úplně stejně a tak si při každém boji říkám: Kdo je sakra kdo? A vůbec nic z toho nemám. ()

Everyone

Tento film, tak i Michael Bay nabízí to, co si dnešní mainstreemový divák přeje (30 000 hodnocení...2014) - vizuální okázalost nabitou akcí s útěkem do fantazie nebo blízké budoucnosti. Čím těžší realita, tím více se daří nejen výrobcům alkoholu a cigaret, ale i scénářům s tématikou sci-fi a fantasy. Tento fakt jde ruku v ruce s novými technologiemi, které tomuto žánru sedí skvěle a vytvářejí originální podívanou s nenáročným obsahem. ()

rexino

Michaele toto ti nevyšlo. Z minulej časti tomu chýbal šmrnc, napätie, kvalitnejší príbeh a epickosť. Ostali akurát helikoptéry, pohľad na ne bol opäť nekonečný. Mne by veľmi nevadili filmy - vypaľovačky bez príbehu. Problém nastáva keď majú 2 a pol hodiny. To vážne si pri TV zdriemnete. Mať to o hodinu menej moje hodnotenie a dojem z filmu je lepší. Bay si zrejme chcel splniť sen a natočiť si nekonečné akčné dobrodružstvo, ale zabudol na všetko ostatné. Kopa akcie už nezaujme a príbeh som ledva pochytil o čo ide. Za moje utrpenie sa dostavila aspoň odmena. 5 sekúnd detailného slow-motion na behajúcu Megan. Stálo za to. ()

Matli

Michael Bay je prostě bůh. Ty efekty, ty záběry, ten střih, ta kamera, za celková provázanost. Nemůžu jinak. 88% ()

Darren98

Pomstu Poražených jsem viděl dřív než první díl, a dokonce kvůli špatně pochopené scéně z upoutávky, přesto mi obojí nepokazilo silně působivé Optimovo legendární the Last Man Standing v půlce filmu. ()

Aurus

Za mě nejlepší Transformers film. Příběh je výborný,postavy lepší než v prvním díle,hudba ještě lepší než minule a afekty ty jsou lepší. U tady toho filmu se vůbec nenudím jako u prvního dílu. Furt se tu něco děje. A jsou tu dost výborný vtipy. Podle mě si 67% nezaslouží, zaslouží si 85%. Za mě 11/10. ()

SpeedyCZ

Větší, dražší, stylovější než první Transformeři i když teda musím říct, že někdy méně je skutečně více. I ta akce je občas krapánek nepřehledná, a některé scény by bylo asi vhodné pustit si znovu. Možná to mohlo být i o něco kratší. Sumasumárum tomu ty 4* dám. ()

Mikyska

Myslím, že Bay splnil ve všech ohledech očekávání - vše co se čekalo, ve filmu bylo. Navíc humor, který Bay používá je opravdu výjimečný:-D... Někdy si řeknete, tomu se může zasmát jedině malý puberťák, ale ono, když má člověk spoustu starostí, tak u tohohle filmu se všechny vytratí a smějete se i tomu, čemu byste řekli, že je "trapárna". Výborné herecké výkony od Shii až po jeho milovanou maminku, která s těma botičkama nejednomu člověku připomene maminku vlastní. Já s očekáváním, že se jdu pobavit, že nejdu nad ničím přemýšlet (což ani nejde, páč se tam mezery najdou) jsem byla maximálně spokojená. I když jeden malý puntík to má - a to písnička od Linkin Park, která je úžasná, ale nemohli bychom ji slyšet v útržcích během filmu aspoň 5x. ()

Pitaya

Bay odvedl dobrou práci o tom neni pochyb. Dle mého názoru to natočit líp ani nešlo, prostě z toho vymáčkl vše. Bohužel to už se nedá říci o scénáři. Mám pocit,že se páni scénáristi tak úpěnlivě snažili trumfnout jedničku až si vykopali vlastní hrob. Máma co u svýho syna na univerzitě nakupuje trávu???? Spousta trapnejch hlášek, který měli být vtipný?.....Docela mě to zklamalo. A ten robot v Šanghaji byl dost přehnanej. ()

optimus0s

Páni to byla jízda. O něco dospělejší než v prvním díle, nic neztratila ze svý naivity(to spíš přidala). Triky jsou uplně úžasný, to je bez pochyb. O hereckých výkonech se tady nedá mluvit, ale jsou to přeci jen Transformers:-)nejdokonalejší akční blockbuster posledních let. A jestli nedostanou oscara za triky, tak akademici v americe sou všichni slepý. ()

Mbeast

Je to velkolepé...!...Což je trošku smutné, protože Bay je prostě magor, bez jakékoliv soudnosti. Série totiž měla skončit už prvním dílem. Ano dvojka je sice akčnější a dynamičtější, ale to je tak jediné. Nemá příběh. Nebo dobře má, ale strašně předvídatelný. Dialogy jsou upřímně řečeno děsivé a celé to působí strašlivě megalomansky přesně jak Bay zamýšlel. Další věc, kterou nepochopím je, proč se snažil do filmu nacpat hned 4 vtipné postavy!? Většinou bohatě stačí jedna, ale 4x více trapných vtipů je až moc velká porce...U Transformers 2 platí jednoduchá rovnice 1 dobrý vtip na 5 špatných, což je trošku smutné vzhledem k počtu vtipů. Jediné v čem je film opravdu, opravdu dobrý je vizuální zpracování, efekty a všechny ty výbuchy, při kterých vám běhá mráz po zádech. To je přesně Bayova parketa, ve které je prostě a jednoduše nepřekonatelný. Jenže to samotné nestačí. Ani zdaleka. K dobru je nutno Transformers připočíst i Shiu LaBeoufa, který nám pomalu, ale jistě (nebo spíš rychle a jistě) roste do herecké hvězdy, pokud jí již dávno není. Ještě jednu věc musím zmínit. A to nemyslím fakt, že je Michael Bay tak trošku "Greenbrain", jako spíš jeho zálibů v kýčových záběrech při zapadajícím Slunci. Teď myslím například scénu kdy přílétá Optimus na letadlovou loď a američtí vojáci mu kráčejí vstříc. Navíc ten všudypřítomný patriotismus. Fuj. A kdo, že tedy vítězí v očekávaném "blockbusterovém" boji mezi novými TF2 a T4...? Pro mě celkem jednoznačne John Connor. A tak Michaele Bayi trojku si prosím nechte od cesty. Díky. ()

kostej_

Bay ve druhém díle zcela rezignoval na cokoli inteligentního (nejvýrazněji postižené v tomto ohledu byly dialogy, v nichž se střídalo dětské chápání války s důchodcovským chápáním počítačů, a patos se snahou ohromit průměrnou znalostí popkultury infantilními výrazy) či vkusného (pokud nepočítám samotný koncept, je to hlavně celá epizoda přípravy a nástupu do studentského života, po sté recyklované psaní "podivných znaků" a vůbec hromada dalších klišé), k tomu přidal hromadu nelogičností (pochybné oživování "mrtvých", postup dějem nevídanými způsoby, jako jsou do té doby nikým nezmíněná teleportace, náhlé osvícení, že tři pyramidy vlastně představují orionův pás, a proto musí sloužit jako šipka označující směr, či bitka do té doby dvou naprosto přátelských robotích kolegů, kteří prorazí skálu zrovna na místě, kde je ukryt toužebně hledaný klíč, vyzvednutí prachu, který z něj zůstal atd.), pár nových ještě více nesympatických a v rámci děje ještě více zbytečných postav, a poslepoval veškerý natočený materiál. Výsledkem je asi pět průměrných vtípků (ne, kopulace psů mezi ně opravdu nepočítám) a několik hezkých akčně-herních videí, které vás ovšem zastihnou již ve stavu hluboké letargie; opravdu zábavný moment jsem nezaznamenal. Dramatická linie neexistuje, každý moment je v rámci filmu prezentován jako ten nejdramatičtější a nejklíčovější, přestože děj se posunuje jen velmi pomalu. Stává se tak z něj pouhý sled stále stejných obrazů bez vlastní identity, jejichž neustálé opakování je dosti ubíjející. ()

Hoya

Trapná slátanina snad všech amerických klišé na světě. Ani efekty mě nepřinutily abych to mu dal 2 hvězdičky. Celkově nudný film, který zaujme pouze první akční scénou. Pak už to jde do kytek. ()

Radek.SCH

Víc akce, víc robotů, prostě víc všeho. Ale neskutečně blbé. Bay nemá soudnost. Těch robotů je tam tolik, že zachvilku nevíte, kdo je kdo a ke komu patří. A nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale bylo tam až příliš sexismu. (Netuším, proč Megan, když kreslila na motorku si nedřepla vedle té motorky, nebo co mělo sakra znamenat to převlékání do bílých šatů atd. atd. atd.) Bylo to prostě celkově přehnané (o stopáži ani nemluvě), každou chvíli se tam nějaký robot transformoval, pořád tam přibývali noví a noví a občas jste věděli už předem, co se stane v další scéně. A netuším, proč se snažili o to, aby to bylo napínavé. Stejně všichni víme, že Optimus a Sam nezemřou (co by taky dali do dalších pěti dílů, že jo?). Ale co mělo absolutně nejvíc "položilo na zadek" byly ty heroický kecy, které by z huby mohl vypustit snad jen debil (nebo scénárista). PS: Dabing bylo to poslední, co mi vadilo. - 50% ()

Lobotomas

Pane Bayi, dokážete vymyslet, jak vyzrát nad těmi teroristy?-- Věřím, že ano.--Nejdřív uděláme obrovskou digitální budovu a pak do ní narazí meteor! A všechno začne vybuchovat! A motorky začnou hořet, jak přeskakujou ty helikoptéry! --Ne, potřebujeme nápady, jak zastavit teroristy. -- Tahač s návěsem se vymkne kontrole a začne se zmítat! A pak cisterna plná dynamitu!--To nejsou nápady, ale speciální efekty!--Nechápu rozdíl.--Já vím, že ne. Odveďte ho! ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)