Warcraft: První střet

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 224)

Duncan Jones aspol. udělali krok správným směrem. Jsem rád, že to můžu napsat. Obavy z filmového Warcraftu tu byly od začátku všech spekulací (kolik že to je už desetiletí?). Jones však dokázal propojit geekovské nadšení hrami a jejich silnou vizualizaci s filmovými nástroji a buduje velkolepé fantasy. V ní nejsou postavy jen prázdné sklenice, ale prokazují duchaplnost a mají zajímavý vývoj. Stejně jako příběh a i scénář celkově, který je někdy samozřejmě zjednošený a občas mi přišlo, že se film mírně zkracoval (hlavně souboj s mágem v závěru). Snad jeidnou výtku bych měl ke gradaci filmu, která je pro mě mírně zklamáním. Hudební i příběhová gradace neměla vrchol. Warcraft má rozměr srovnatelný s Pánem prstenů, nezaměnitelnou vizuální stránku včetně důrazu na odpovídající oblečení/zbroj postav a hlavně má potenciál silně naznačený závěrečným twistem. Takhle to má vypadat, když chcete začít novou sérii... o to víc mě zajímá, kam se půjde a koho všechno uvidíme v dalších dílech. PS: tenhle film je pro všechny, v podstatě znalot Warcraftu nepotřebujete, jen se možná tolik nezasmějete u ovce:) PPS: u "kulatého" stolu elfka, kterou bych rád v dalších dílech:))(12.6.2016)

Fakt super, ale potenciál to mělo větší. Snad si jen nechávají ty lepší kousky do dalších dílů.(24.6.2016)

Tohle mohlo bejt naprosto dokonalé, temné a krvavé fantasy, ale bohužel jím ani zdaleka není. Je to bohužel dost béčkovité, unylé, utahané a casting jsem absolutně nepochopil, kde tyhle nesympatické neherce sehnali je mi záhadou...jediný sympaťák byl Strážce a ještě dejme tomu Lothar mi taky nijak extra nevadil. Snad dvojka zvedne laťku o level výš, protože tohle universum má obrovský potenciál, fakt že jo.(26.6.2016)

Pár lidí mě odrazovalo, že pokud jsem hru nehrál, bude se mi hůř orientovat v tom, co a proč...není to pravda. Dějově jde o průzračně čisté fantasy, které je vystavěné stejně jako Pán prstenů, Barbar Conan a spousta dalších. Klasický střet dobra se zlem, bez překvapivých zvratů. Nicméně ve velmi, velmi působivém kabátku, se solidními hereckými výkony a režisérem, který nezůstal nic dlužen renomé, které si zatím udělal. Lidi jsou dnes zbytečně nároční. Můžeme se bavit o tom, jestli by se místo primitivního Warcraftu, nebylo lepší půstit do nějaké opravdu originální vymazlené fantasy pro náročného diváka...ale pokud nemáte přebytečnou miliardu, tak to budou plané řeči. Jsem příjemně překvapený...líbilo se mi to. Možná to chtělo víc fórků..ale spíš ne. Působilo to žánrově čistě...tzn. postavy se chovaly přesně tak, jak by se chovat měly a byť bylo snadné předvídat další děj, nenudil jsem se. Ve srovnání třeba s Hobitem...je to filmový skvost. A tak to má u letních blockbusterů být. Čirá zábava.(26.6.2016)

Škoda slabšího castingu na lidské straně a rozvlačnějšího závěru. Jinak je to super epická fantasy jaká tady dlouho nebyla. Kouzla lítají vzduchem ve velkém, orci jsou VELCÍ s ještě většíma palicema, prostředí hezké a navíc jako osobní bonus jsem si vzpomínal na různé odkazy ze her. Milé překvapení a těším se na dvojku.(12.7.2016)

Síce som vyrastal na Warcrafte2 a neskôr hlavne na Starcrafte, ale príbeh Warcraftu som nikdy príliš nevnímal, len som si pamätal že by tam mal byť nejaký Lothar a možno pár ďalších postavičiek, bral som to čisto po hernej stránke. Príbeh som vnímal až potom pri W3 a Starcrafte. A možno toto mi na filme vadilo, že plný očakávaní som išiel do kina a potom som zrazu nepoznal skoro žiadnu postavu a k tomu ešte herci hrali tak priteplene. Napriek tomu pokračovanie si isto pozriem, snáď sa čoskoro objavia aj starí známi z W3 ako Arthas, Jaina, Thrall, Grom a ďalší.(27.7.2016)

Mě se to docela líbilo. Nevím proč to tak vybouchlo v USA - co je tak odpuzovalo. Nedostatek filmu je mnohokrát popsaný a naprosto viditelný. Stříhalo se hodně, až to zásadním způsobem negativně ovlivnilo celý spektákl. Než řežba byli kolikrát zajímavější jednotlivé charaktery. Na ty se však bohužel nedostalo. Neprokreslení klíčových postav poškodilo svět Warcraftu. Dvojku bych rád viděl. Za pokus by to ještě stálo...69%.(11.8.2016)

Přemýšlím, jak bych jedním slovem vystihl pocit, který z filmu mám, ale nejlepší asi bude "ZKLAMÁNÍ". Možná jsem se na Warcraft tak moc těšil a čekal od toho až tolik, že to nebylo ani zdravé. Co se týče hudby a vizuálních efektů, tak nemám žádné výtky. Problém ovšem nastává, když si vzpomenu na zpracování scénáře. Osobní pocit z toho mám takový, že mi připadalo, že se na film dívám snad týden a přitom jsem nebyl schopen vnímat děj a souvislosti. V podstatě z toho mám v hlavě docela nepořádek. Přesné hodnocení ode mě by bylo 3,5 hvězdičky. Ovšem taková možnost tu bohužel není, takže mi nezbývá nic jiného než dát 3, protože zklamání bylo opravdu vysoké.(18.9.2016)

Kdybych neznal svět warcraftu a nehrál hru world of warcraft, tak by asi moje hodnocení bylo menší, ale takhle jsem si film parádně užil. Sice jsem věděl spoustu věcí dopředu jako třeba, že Gul´dan je jen loutka pravého nebezpečí nebo vidět postavy Thrall, Varian Wrynn ještě jako děti i když vím co z nich později bude, tak tam byla spousta věcí které jsem ani já sám neznal. Když film moc neuspěl, tak proč by nemohl vzniknout třeba seriál určitě by to mělo větší úspěch.(19.9.2016)

Co zas všichni zatraceně máte? Pro mě je Warcraft doposud jednoznačně nejlepší film zpracovaný podle počítačové předlohy. Nevím tedy, jak velký vliv má má neznalost samotné hry, ale tohle je skutečně ta nej fantasy jízda od Jacksonových Tolkienů, a to ve všech ohledech. Warcraft je totiž nářez od první minuty, kdy se pořád něco děje, nenudící zápletka, mající opravdu ojedinělí strhující spád, je neustála prokládána dech beroucím vizuálem, dokonalými efekty a perfektní akcí, které tedy možná není až tolik, jak jsem očekával, ale to vůbec nevadí, naopak mě překvapilo, jak hodně zde fungovali emoce, dalším výrazným aspektem je pak samozřejmě i obsazení, které sice nedisponuje žádnými superstar, což ovšem ve výsledku bylo možná jen dobře, všichni obsazení herci jsou skvělý a přesvědčivý a moc mě bavili. Výraznou a myslím, že i velice důležitou složkou filmu byla i dynamická a úderná hudba, která celému snímku dodala parádní grády a energii. Jinak mě oslovila i atmosféra, závěr mě dost překvapil a já tak jen doufám, že se i přes nezasloužený komerční neúspěch dočkáme třeba i nejen jednoho pokračování, neboť by si jí tato parádní fantasy určitě zasloužila. Já tady nemám zkrátka co kritizovat, jsem nadšený, VÝBORNÝ!!!(7.1.2017)

Hrami i lore jsem v podstatě nepolíben, ale jako fantasy fanda jsem si Warcraft celkem užil. Největší problém spatřuji v tom, že Jones nejde neznalému divákovi vůbec naproti a rovnou ho vrhne do víru dění, přičemž žádným prologem, vysvětlovačkami či objasňujícími flashbacky jako vyprávěcím prostředkem se vůbec nezatěžuje. Divák následně rozumí tomu, co se na plátně zrovna odehrává, ale poměrně hodně mu chybí širší kontext událostí i postav, takže si docela často říká, kdo je ten či onen, proč se chová takhle, proč hraje tu a tu úlohu a jak se do ní dostal; co je tohle za místo a proč je důležité atd. Warcraft pak působí poněkud ploše. Nevím, jestli je to pouze můj dojem, ale např. takový Pán Prstenů tímto neduhem téměř netrpí a ještě tak umocňuje svoji velikost a velikost svých tvůrců. Co se hereckého podání týče, tak jedničky a nuly jasně dominují masu a kostem a orkové působí paradoxně daleko lépe a přirozeněji, než většina lidských představitelů. Každý ze zubatých hromotluků má svoji osobnost i charisma přičemž digitální podání je v tomto případě natolik přesvědčivé, že jim věříte všechny interakce a emoce. Ragnara mám docela rád, ale jeho pološílený výraz mi k lidskému vůdci Lotharovi vůbec neseděl a rozhodně si v této roli dokážu představit někoho charismatičtějšího. Čaroděj Kaghdar a král jsou pak výrazní ještě méně. Ačkoliv se zdá, že převážně kritizuji, tak mě Warcraft bavil a funguje skvěle jako vnadítko na další rozkrývání představeného světa a sledování dalších událostí. Doufám proto, že dostane šanci rozehranou partii nějakým způsobem zakončit.(28.5.2017)

• hanagi

Problém je, že mě počítačové hry úplně minuly. A tak jsem jen čím dál tím znuděněji koukala na téměř souvislý sled bitek a soubojů vytvořených pomocí počítačové grafiky. Skutečné herecké akce je tu pomálu a celé to na mě působí tak bezemočně, že mi bylo opravdu úplně šumafuk, kdo umře a kdo přežije.(9.2.2019)

...ale jo!Takový ten pocit,že jdete z kina a vlastně nevíte jak hodně se vám film líbil či nelíbil....přesně takto jsem z kina odcházel.Po rozložení v hlavně s klidem dám 4/5 a to proto,že mě zajímá pokračování na který si první střed skvěle nahrál!Vizualizace mě velice překvapila a s klidem odpadli mé obavy digitálního šílenství.Příběh se nám prakticky rozjíždí..některé dialogy byly psány na strunu tuším,že mladším divákům a pro mne tam být vůbec nemuseli..ale celkově podtrženo sečteno ..uvidíme se později!(10.6.2016)

• 3 AM Code

Luxusní vizuál prohozený oknem za pomoci totálně nesouvyslého vyprávění příběhu a někdy až bizardního chování postav. Nejlepší byla ovce "působí to jen na slabé duchem" - nenápadně vstyčený prostředníček nekritickým fanouškům. Nečekal jsem od Duncana Jonese zázraky, ale s ohledem na to jak v rozhovorech vyjadřoval touhu složit hold předloze, jsem čekal mnohem víc. Mám pocit že tenhle film si paradoxně více užijou lidi, kteří neznají Warcraft - pro ně to bude OK fantasy s nabušeným CGI za 50-60%. Pro mě bohužel 40% za promarněný potenciál.(14.6.2016)

Jasně, je mi trošku stydno, že jsem Warcraftem nechala unést, ale je to tak :) Nejsem žádný velký fanda hry (mmorpg jsem nehrála, strategii minimálně tak před 12 lety), ale i tak má tohle dílko rozhodně co říct. Příběh je sice dost jednoduchý, rozhovory jsou svou schématičností občas trochu přes čáru, ale i tak je tu něco, co diváka nepustí. Svoji roli hraje určitě to, že se na celý příběh díváme jak z pohledu okupovaných tak i okupujících, což prostě vtahuje do děje. Nejdůležitější ale je, že Warcraft nabízí takový ten pocit fungujícího světa, kdy prostě cítíte jako byste stáli po boku hlavních hrdinů a společně se pouštěli do jejich dobrodružství.(20.6.2016)

Prvý vysokorozpočtový film pripomínajúci "béčkové"fantasy svety ako vystrihnuté z Dračí doupě, čo je hra, na ktorej sme v teen rokoch dosť fičali + si matne spomínam, že som na PC hral aj Watcraft 2 :) ... už aj preto dávam totálne subjektívne vysoké hodnotenie. ... Ak by som chcel rýpať, príbeh je slabší, postavy by tiež mohli byť prepracovanejšie, aj keď trio Durothan, Lothar a Medivh je typovo presné. Vizuál a akcia je ale parádna a je perfektným zhmotnením fantasy svetov plnom čarov, mágie a bitiek. 8/10(2.7.2016)

Jako fanoušek úžasného světa Warcraftu jsem šel na film s poměrně vysokým očekáváním, což zas tak často nedělám a bohužel se mi to tentokrát extra vymstilo. Film rozhodně není nijak špatný, akce je svižná, orkové jsou skvěle udělaní a Durotanovi se nedá nefandit. Největším zklamáním byly ale lidské postavy v čele s Travisem Fimmelem, který je jako Ragnar prostě dokonalý, ovšem s přechodem do Azerothu asi někde ztratil i svou vikingskou kuráž. Neměl bych srovnávat se hrou, ale u soundtracku si nemůžu pomoct, byl to průměr a to u Warcraftu rozhodně nestačí. Ta správná atmosféra tam prostě nebyla a na vině se sešlo více věcí. Na film s herní předlohou ovšem hodně slušné a nezbývá, než doufat, že se nám to ještě rozjede. 68%(7.7.2016)

• divak84

komunita csfd se vybarvila :D takže vy jste tady všichni WoW players... ale no ták, vždyt ten film pro neutralního diváka byl zcela mírně podpruměrný. dost hluhých a nudných míst, absence větší megalomanské bitvy, chybí charismatická postava, příběhová linka nepřináší vubec nic noveho , spíš kopíruje kdeco. Dominic Cooper jako kral vypadal jak nějaký Alois ze Žižkova.. slabota film. Soundtrack Djawadiho milionkrat lepší při poslechu na YT.. ve filmu se to ztrací ...(11.7.2016)

• jefff

Za mě nepochopitelně nadhodnoceno. Na víc než dvě hvězdy Warcraft není a větší zklamání jsem z filmu už dlouho neměl. Obě hvězdy si zaslouží vizuál, který ladí k původní hře a má svou poetiku. Ale herci? Scénář? Režie? Příběh? Hudba? Kde tyhle filmové atributy byly? Vždyť film selhává úplně ve všech.(1.10.2016)

• JohnSmith

Hra Warcraft šla absolutně mimo mě, takže o ní nic nevím. Je mi jasné, že pro fanoušky hry bylo zobrazení mytologie něco úžasného. Mě to ale nudilo. Čekal jsem pořádnej nářez a dostal jsem průměrnou a evidentně drahou podívanou, kde se něco děje až na konci. Upřímně Orkové byli sice cool, ale až moc gumoví. Takže jedna velká bitka, pár vtipků a průměrné triky a hlavně kýčovitá výprava. Možná to tak mělo být, ale mě se to prostě nelíbilo. A ve finále tu máme plaváčka.(1.10.2016)

6/10(2.10.2016)